Strona główna > Polityka, Zdrowie > Gdzie są pieniądze NFZ?

Gdzie są pieniądze NFZ?


Chodzi o gigantyczne pieniądze polskich pacjentów, które prawdopodobnie nie zostały przez ZUS przekazane do kasy NFZ. Jak zmusić urzędników do oddania tych pieniędzy pacjentom? NAPUŚCIĆ NA NICH INNYCH URZĘDNIKÓW!

Obywatele RP za pomocą europejskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) mogą zablokować nadużycia Rządu RP, ZUS-u i NFZ-etu i wyzwolić się spod panowania skompromitowanych mediów. Głośna afera receptowa i pieczątkowa to medialna ZASŁONA DYMNA, zakrywająca prawdę o wstydliwie ukrywanej gigantycznej aferze finansowej – malwersacji pieniędzy pacjentów ubezpieczonych przymusowo w Narodowym Funduszu Zdrowia. Nieudany zamach elit Polski po-okrąglostołowej na pieniądze NFZ-etu zakończy się kompromitacją rządu taką jak socjalistów na Węgrzech.

Coraz jaśniejsze się staje – że spór urzedników Narodowego Funduszu Zdrowia ze środowiskiem lekarskim o refuncację recept jest ZASŁONĄ DYMNĄ nad sprawą o wiele wazniejszą – zmalwersowaniem pieniędzy polskich pacjentów przez urzedników ZUS-u, którzy Z PRZYCZYN POLITYCZNYCH nie przekazali pieniędzy do kasy NFZ-etu.

Wyobrażam sobie sprawę tak; premier pod koniec roku 2011 poinstruowany przez ministra Rostowskiego NAKAZAŁ ZUS-owi zakupić obligacje za pieniądze, kóre miały byc wpłacone do NFZ-etu. Reżymowym dziennikarzom i urzędnikom NFZ-etu nakazał ROBIĆ DYM, żeby sprawę zataić. Rzecz koordynuje minister zdrowia, który za sprawę zapłaci utratą stołka, będzie uzyty jako zderzak, bufor, czy jak się to teraz nazywa… Usłuzni dziennikarze nagłasniają pieczątkę “refundacja do decyzji NFZ” którą opatruje się recepty. Wszyscy milczą na temat DRUGIEJ PIECZĄTKI, którą lekarze przybijają do dokumentacji pacjenta. Jest na niej napisane “brak możliwosci weryfikacji uprawnień pacjenta do leków refundowanych”. I to jest klucz do zrozumienia afery. Urzędnicy NFZ nie dlatego nie weryfikują na bieżąco ilości ubezpieczonych, że nie potrafią. Owszem – potrafią jak najbardziej! Nie weryfikują, bo nie chcą ujawnić, że po prostu pieniedzy w kasie NFZ jest mniej niż ubezpieczeni wpłacili na ręce ZUS-u, który miał je funduszowi przekazać, ale naciski polityczne zmieniły bieg zlotego strumienia! Pętla się zaciska, bo jak obligacji nikomu się nie da od-sprzedać i odzyskać zainwestowanych pieniędzy – będzie druga Grecja!

Kluczem jest obywatelskie wymuszenie na Narodowym Funduszu Zdrowia uczciwego wystawiania poswiadczeń – że pacjenci są ubezpieczeni (znaczy – że NFZ jest w stanie finansować ich potrzeby zdrowotne). Nie dajmy się oszukać, że jest to niemozliwe. JAK NAJBARDZIEJ JEST MOŻLIWE! Takim poświadczeniem jest “Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego”(EKUZ)*. Należy się masowo zgłaszać do NFZ i składać wnioski o wydanie tej karty. Pojedynczy obywatel moze złozyć wnioski za całą wieś, kamienicę, zakład pracy. Wtedy, gdy pacjent dysponuje EKUZ – żaden lekarz nie może zarzucić NFZ-etowi, że nie zweryfikował ubezpieczenia takiego pacjenta. Dostarczając lekarzowi numer swojej EKUZ dajemy mu wielką broń finansową (WSPARCIE) w walce z Systemem. Gdy urzędnicy NFZ-etu podpiszą się pod krytyczną iloscią wydanych EKUZ – będą musieli zameldować swojemu prezesowi “Szefie poświadczeń wydaliśmy wiecej, niż jest pieniędzy w kasie!”, a wtedy… przyparty do muru prezes NFZ niech się nawet rzuca do gardła prezesowi ZUS-u, ministrowi finansów, albo i samemu premierowi! I niech się nawet pozagryzają! Byleby nasze pieniądze dotarły tam, gdzie jest ich miejsce!

Ja skwapliwie informuję moich pacjentów, że w przypadku przedstawienia mi karty EKUZ – nie będę przybijał do recepty pieczątki “refundacja leku do decyzji NFZ”. Proste, prawda?

*Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) jest wydawana obywatelom polskim ubezpieczonym zdrowotnie w NFZ, gdy wyjeżdżają za granicę. Wystarczy pójść do biura NFZ i zażyczyć sobie wydania jej – w związku z podróżą zagraniczną planowaną na najblizszy czas. Bo przecież wszystkim nam się marzy piekna podróż do slonecznej Chorwacji, lub nad fiordy norweskie, prawda? Wedlug obowiązującego prawa – urzędnicy NFZ mają obowiązek wydać ją nam kiedy tylko zechcemy. EKUZ jest wydawana pacjentom zgodnie z europejską zasadą swobody podróżowania i na podstawie umów międzynarodowych będących ponad ustawami naszego Sejmu. Czyli pokonujemy euro-kratów ichnią własną bronią. Ano – niech więc teraz poczują jakie są koszta bycia euro-urzednikami. A jak się nie podoba – to niech sobie samym wydadzą EKUZ i… emigrują jak najszybciej!

Lek. med. Eugeniusz Sendecki

Kategorie:Polityka, Zdrowie Tagi: , ,
 1. martynaC
  Luty 19, 2012 o 12:55 am

  Rozmowa z rzeczniczką Ministerstwa Zdrowia Agnieszką Gołąbek

 2. mediator
  Luty 19, 2012 o 1:34 pm

  ,Urzędnik nie rozumie pytania,ale rzecznik prasowy??To dopiero jest skomplikowana rzecz.
  Redaktor chyba mówi w języku suahili.A jak nie wie co powiedzieć to „ja dzisiaj nie jestem przygotowana”…ot,rzeczniczka,psia kość 😳

 3. mediator
  Luty 19, 2012 o 1:38 pm

  A jeśli jest tak jak pisze lekarz,Pan Sandecki,to popieram zdecydowanie wyrabianie EKUZ.
  Sam posiadam,ale dzieciom wyrobie.Ciekawe na ile ona ważna bez wyjazdu,bo termin tam sie określa?

  • ewaceha
   Luty 19, 2012 o 2:31 pm

   Ja nie posiadam takiej karty,ale jutro przedzwonię do NFZ-tu i dowiem się czy mają takowe;)

 4. ewaceha
  Luty 19, 2012 o 5:47 pm

  Czy długo czekałeś na wyrobienie owej karty?i jeszcze jedno mianowicie jakie dokumenty mam im przedstawić?

  • mediator
   Luty 19, 2012 o 6:15 pm

   W oddziale NFZ-etu od reki,jeśli jest w Twoim mieście.Wystarczy pobrać druk ze
   strony NFZ i wysłać.Trzeba określić czas na jaki sie wyjeżdza i juz.
   Moja córka jechala tylko na 4 dni na zawody,a dostala na całe wakacje.
   Można też określić,że potrzebna jest na dłuższy czas np.na kilka wyjazdow i juz 😉

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: