Strona główna > Edukacja, Film, Społeczeństwo > Młodzież polska coraz głupsza

Młodzież polska coraz głupsza


Felieton z cyklu „Myśląc Ojczyzna” – „Edukacja do wtórnego analfabetyzmu”, prof. dr hab. Piotr Jaroszyński

Reklamy
 1. johohanan
  Luty 21, 2012 o 7:04 am

  Czy młodzież dzisiejsza jest głupsza? Nie wiem.Problem, moim zdaniem, jest bardziej złożony niż Profesor przedstawia w swojej wypowiedzi. Myślę,że jest taka sama jak mlodziez z innych krajów,Z pewnością jest mniej oczytana.Uważam,że dzisiaj młodzież ma mniej okazji do rozwijania swoich zdolnosci, zainteresowań.Komputer, TV zastapily książke.Samodzielne myślenie,poprawne posługiwanie się językiem, i rozwijanie wyobraźni? Po co? Są gotowce.To przekłada się również na odbiór otaczającej nas rzeczywistości.Widać też,że cała masa ludzi,zwłaszcza młodych,bezkrytycznie akceptuje ową rzeczywistośc kreowaną przez media.Nie potrafią odróżnić informacji od opinii.Takie czasy.

  • Luty 21, 2012 o 8:44 am

   Z jednej strony masz rację, z drugiej strony powstaje problem, co może osiągnąć oczytana młodzież w np. krajach zachodnich bez umiejętności obsługi komputerów? Czy nie można czytać książek w formie elektronicznej? Już wiele zrobiono w tym kierunku, ale problem polega na tym, że autorzy niechętnie sprzedają swoje prace w tej formie, gdyż niebezpieczeństwo i łatwość nielegalnego rozpowszechniania ich prac jest bardzo duże. W tym kierunku trzeba jeszcze wiele zrobić!

  • mediator
   Luty 21, 2012 o 2:41 pm

   I to jest prawda.Udowodniono,ze w ciagu roku malo kto przeczytal ksiazke.
   O kulturze,czystosci jezyka,szkoda slow,a mlodzi oglupieni komputerami,internetem,
   posluguja sie jakims slangiem,ktory mozna porownac do skrotowca wlasnie.
   Zreszta najmodniejsze jest poslugiwac sie skrotem Wstyd 😳

 2. johohanan
  Luty 21, 2012 o 10:11 pm

  Dla jasności.Uważam komputer i sam internet za jedne z najpiękniejszych wynalazków.Problem jak już pisałem b.złożony.Szkoła,dom,rodzina,wychowanie…. Reasumując,jak się głębiej nad tym zastanowię,młodzież jest ani lepsza ani gorsza aniżeli ta z przed lat; jest po prostu inna.To pokolenie internetu ale też „tańca z gwiazdami”,zupełnie inaczej patrzące na rzeczywistość.

 3. puzonik48
  Luty 26, 2012 o 9:25 pm

  A kto tę młodzież miał nauczyć dyskutować ?Czy w szkole dyskutują na temat przeczytanych książek ,obejrzanego filmu ,czy otaczającej ich rzeczywistości ?Czy tylko słuchają monotonnych wykładów nauczycieli ?Ostatnio czytałam wypowiedź jakiejś amerykańskiej Pani socjolog ,która gościnnie wykłada na uczelni w Polsce .Jest w szoku ,że na uczelniach wykładowca prowadzi przez cały wykład monolog ,często okraszany fragmentami swoich książek i wymagający od studentów na egzaminach wiernego odtworzenia wykładu i zawartości jego publikacji 😦 Żadnej dyskusji ,żadnej burzy mózgów 🙄 co jest nie do pomyślenia na uczelniach amerykańskich.

 4. puzonik48
  Luty 27, 2012 o 7:22 am

  A tu jeszcze perełka do tematu „Według raportu agendy KE Eurydice polscy pedagodzy w porównaniu z kolegami po fachu z innych krajów europejskich spędzają najmniej czasu, pracując z uczniem. Przy tablicy spędzają 14 godz. zegarowych tygodniowo, podczas gdy np. Turcy – 30 godz., Niemcy – 24-26 godz., Czesi – 17 godz.” No i informacja ,że w ciągu 5 lat ubyło milion uczniów ,zamknięto 3000 szkół a przybyło 11000 etatów 🙄

  • korab1
   Luty 27, 2012 o 8:32 am

   W tej kwestii zgadzam się Z Johohanem. W odkopanych z pod pyłu wulkanicznego Pompejach, znaleziono na ścianie napis o paskudnej, rozwydrzonej młodzieży, nie szanującej starszych, niepatriotycznej i do cna zepsutej. Więc wydaje mi się, iż to nie jest nowy problem:)))

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: