Strona główna > Polityka, Wiadomości > Palikot: Polacy muszą się wyrzec swojej polskości

Palikot: Polacy muszą się wyrzec swojej polskości


– Przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości – stwierdził Janusz Palikot podczas ubiegłotygodniowego spotkania zorganizowanego przez Aleksandra Kwaśniewskiego. „Przyszedł czas, by powiedzieć Palikotowi, że nie ma czego szukać w Polsce” – komentuje prezes Młodzieży Wszechpolskiej, Robert Winnicki.

Do spięcia doszło podczas ubiegłotygodniowego konwersatorium „Dialog i Przyszłość” zorganizowanego przez Kwaśniewskiego. Były prezydent zaprosił na nie polityków, ekspertów i ekonomi-stów sympatyzujących z centrolewicą. Wśród nich znaleźli się m.in. byli premierzy Józef Oleksy Leszek Miller i Włodzimierz Cimoszewicz, lider Ruchu Janusz Palikot, twórca Gadu-Gadu Łukasz Foltyn, socjolog prof. Janusz Czapiński, założyciel „Krytyki Politycznej” Sławomir Sierakowski, poseł Platformy Dariusz Ro-sati, minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska Bartosz Arłukowicz (zatrzymały go obowiązki w ministerstwie, ale obiecał, że na następne spotkanie przyjdzie), szef Stronnictwa Demokratycznego Paweł Piskorski, doradca prezydenta Tomasz Nałęcz i senator Marek Borowski.

Janusz Palikot zabierał głos jako trzeci, zaraz po Cimoszewiczu i Kwaśniewskim. Mówił o pozycji Unii Europejskiej i roli, jaką powinna odgrywać w niej Polska. W pewnym momencie wypalił: – Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości. Stwierdzenie Palikota wywołało wśród gości konsternację, ale szybko zareagował na nie Kwaśniewski. – Proszę nie szaleć. Rozumiem intencje, ale odradzałbym takie sądy – zwrócił uwagę szefowi Ruchu.

źródło: WPROST

Robert Winnicki: „Palikot to jeden z największych szkodników na polskiej scenie politycznej od lat. Wyhodowany przez Donalda Tuska, dopieszczany przez lewicowo-liberalne media, jest najlepszym świadectwem degeneracji dzisiejszych elit naszego społeczeństwa. Najwyższy czas, by powiedzieć Palikotowi, że nie ma czego szukać w Polsce. To samo należy powiedzieć „elitom”, których jest „produktem”.

Reklamy
 1. johohanan
  Luty 21, 2012 o 6:08 am

  Kiedyś sam Palikom określił się mianem gnoja.Nie pozostaje mi nic innego, jak zgodzić się z ta oceną.Czekam w takim razie kiedy wyborcy Palikota zrzekną się obywatelstwa polskiego.Czy znajdzie się ktoś z jajami pośród jego wyborców i to zrobi?
  Ciekaw też jestem dlaczego nie zareagowali ci co go słuchali? Choć właściwie ich rozumiem.Bo co może mieć wspólnego lewica z polskością?

 2. ewaceha
  Luty 21, 2012 o 6:28 am

  Jak wiesz jestem za Lewicą i nigdy się tego nie wypierałam,nie głosowałam na partię Pana Palikota,ani na PiS jak i na PO.Jestem uczciwą Polką i taką pozostanę.Miłego dnia…

  • johohanan
   Luty 21, 2012 o 7:32 am

   Nie odbieram Ci prawa bycia uczciwą Polką.Również innym popierającym tę opcję polityczną.Takich jak Ty,głosujących za lewicą są setki tysięcy jak nie miliony.Powinienem być bardziej precyzyjny i napisać o ludziach stojących na czele lewicy.Bo przecież SLD z Millerem, Kwasniewskim, Oleksym,czy Cimoszewiczem to taka lewica jak PO jest partia liberalna.
   Oni sa przedłuzeniem PZPR, (a gdzie mieli swoich mocodawców,wiemy) bo z lewica jako taka nie maja nic wspolnego.SLD to wprost przepoczwarzony PZPR a ich rzady juz w niepodleglej Polsce powodowaly wzbogacanie sie aferzystow i ludzi komunistycznych służb. Wystarczy wspomniec, ze Leszek Miller byl zwolennikiem podatku liniowego, zniosł rewaloryzacje emerytur,fundusz socjalny i zasiłek alimentacyjny (pewnie w trosce o ubogich).
   Za rzadow SLD zwrocono najwiecej majatkow kosciołowi, a rzecznikiem komisji koscielnej był były eSB-ek, na pewno członek PZPR.Niestety tak było.

   • ewaceha
    Luty 22, 2012 o 4:53 am

    Nie do końca z tymi majątkami się z Tobą zgodzę,natomiast czy widzisz jakąś poprawę w życiu przeciętnego Kowalskiego? Dziury w budżecie,zaciskanie pasa kosztem najuboższych,wieczne podwyżki.Jak długo jeszcze,jak długo?

   • johohanan
    Luty 22, 2012 o 9:57 am

    Co ja mam Ci Ewo odpowiedzieć? Jak długo jeszcze? Zobacz co opublikowała GW http://tnij.org/pjxn Ciągły wzrost administracji,powszechna korupcja, nieprzejrzystość reguł w gospodarce, monopole, brak kontroli społecznej( media niekontrolujące władzy a wręcz przeciwnie urywające jej wpadki), brak odpowiedzialności urzedników,gigantyczne marnotrastwo, emigracja najprężniejszych ludzi z kraju muszą doprowadzić do ruiny. Nie ma innej opcji. Zawsze i wszedzie we wszystkich krajach niezależnie od epoki i obszaru. geograficznego tak sie kończy państwo dotkniete takimi plagami.Włochy, Grecja , Hiszpania też długo miały taką zdolność pozyczania jak Polska teraz. Zapatero też sie chwalił jeszcze pod koniec 2010 roku, jak Rostowski ,ze ich obligacje sprzedaja sie jak swieże bułeczki.
    Zapatero potrzebował łacznie 7,5 roku , Tusk tez potrzebuje tyle. Skutek będzie ten sam.Ja nie wiem czy Kaczyński by sobie z tym poradził.Wiem i pamiętam jak wielu Polaków mówiło i mówi – Polacy powinni być rządzeni silną ręką i trzymani za mordę.

 3. ir_onia
  Luty 21, 2012 o 9:03 am

  A to garśc moich refleksji, które nasuneły mi sie jeszcze wczoraj, gdy dowiedziałam sie o tym , co Palikot powiedział, a inni zgromadzeni mysleli
  Cytuje siebie:” Mnie te haniebne słowa i delikatna reakcja zgromadzonych wcale nie dziwi, bo mamy do czynienia z ciagle trwajacym od wojny procesem wynaradawiania Polaków.Pisze o tym prof. Anna Pawełczyńska w artykule”Powstrzymac hunów Europy”Kim sa hunowie Europy?Sa to ludzie, którzy dbaja o ciaglosć,”…logiczną kontynuację od totalitaryzmu komunistycznego, poprzez rewizjonizm, który w Polsce był bardzo silny, do lewicowości propagowanej obecnie w Europie. W dziedzinie światopoglądowej jego hasłem wywoławczym jest m.in. poprawność polityczna ” W ramach tego procesu „zrzucono” do Polski desant wschodni, którego zadaniem było zajęcie najwyższych stanowisk w państwie, ale miał także stworzyć średni aparat, który pilnowałby, żeby społeczeństwo nie wychodziło poza nakreślone ramy. Desant o miał walczyc z polskoscią na wszelkie sposoby.Dla nas największym problemem są dzieci i wnuki tego desantu, który Sowieci doskonale szkolili.O tych potomkach pierwszego desantu pani profesor posze tak:”Problem w tym, że dzieci i wnukowie desantu wschodniego dziedziczą status po swoich dziadkach i ojcach, i w obronie przekazanych pozycji walczą dalej przeciwko polskości, starają się zniszczyć przeszłość, tradycję i naszą godność, zastępując historię jakimś matriksem, by nas nic z czasami przed rokiem 1956 nie łączyło. Dziedziczą status materialny i w większości korzystają z inwestycji, jakich dokonali rodzice w ich wykształcenie, natomiast ich życiowe wybory są już sprawą indywidualną. Wydaje mi się, że dzieci tego desantu oraz osób, które się doń przyłączyły i czerpiąc korzyści z przyspieszonego awansu społecznego, stały się jego przedłużeniem, przejęły w jakiejś części system propagandy wypracowany w Związku Sowieckim.”Może więc nie nalezy się dziwic tym słowom i baardzo skromnej reakcji .Ja się nie dziwię!Jeden chlapnał, a drugi go delikatnie zrugał, ze powinien to zachowac dla siebie.Obaj jednak rozumieją sie bez słów i swoje intencje.Cel:Wynaradawianie Polaków, a o sposobach tego wynaradawiania można by długo….

  • Ged12
   Marzec 11, 2012 o 10:03 pm

   Czy ten „desant” tożsamy jest z akcja „Wisła” i zajęciem ziem wycyckanych?

 4. mediator
  Luty 21, 2012 o 2:28 pm

  Chyba dzisiaj juz nie czas szermowac zwrotem „przedluzenie PZPRu”
  Reszta tych pogrobowcow juz niedlugo sie wykruszy i bedzie spokoj.
  Natomiast wypowiedz Palikota,jak zawsze,tak bezczelna i zawoalowana,ze szkoda slow,na tego szkodnika.Myslalem,ze on bedzie inny 🙄

 5. aida1708
  Luty 21, 2012 o 5:02 pm

  Witam Xamowiczów w ten dzisiejszy ostatni dzień karnawału! Dzisiaj zapomnijmy o polityce i powspominajmy co kto pamięta z czasów dzieciństwa.Tak szybko zapominamy o dawnych zwyczajach 🙂

 6. ewaceha
  Luty 22, 2012 o 4:42 am

  Jesteśmy tak pięknie przywdziani więc czy mogę prosić do walca albo flamenco 😀 😛

 7. stach12071954
  Kwiecień 5, 2012 o 7:43 pm

  palikot to powinien miec fotel u psychiatry a nie w sejmie 😆

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: