Strona główna > Polityka > Palikot nie stworzy koalicji z PO. „Chodzi o to, żeby Tusk się męczył”

Palikot nie stworzy koalicji z PO. „Chodzi o to, żeby Tusk się męczył”


Janusz Palikot, który w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” oświadczył, że do końca 2015 roku Ruch Palikota nie stworzy koalicji z PO. – Chodzi o to, by Tusk się dalej męczył z PSL, ale żeby państwo kosztowało to jak najmniej. To nasza taktyka – wyjaśnił.

Palikot przyznał, że zaproponował współpracę Leszkowi Millerowi i Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, ale „animozje między nimi są tak duże, że panowie są niezdolni do współpracy”. – Szkoda, tracimy fenomenalny moment kryzysu obozu władzy. Bo teraz, kiedy Platforma się wali, wspólne działanie Palikot – Miller – Kwaśniewski mogłoby nam dać 30 proc., a my pozwalamy jej złapać powietrze i odbić się od dna – zaznaczył.

Lider Ruchu Palikota zaznaczył też, że „postawił na szali swój autorytet”, żeby namówić Ruch do współpracy z SLD, bo obawia się, że za kilka lat może zabraknąć kilka procent, „by odsunąć Tuska od władzy na kilka lat”. – Miałem poczucie, że Miller będzie myślał o czymś więcej niż tylko o własnej karierze. Jestem Millerem rozczarowany – powiedział.

Na zarzut, że Ruch Palikota bezwarunkowo poprze pomysł PO ws. emerytur Palikot zdecydowanie zaprzeczył. – Osłona jest potrzeba nie tylko z punktu widzenia rynku pracy, ale odbioru społecznego. Ludzie opuszczeni przez władzę mają poczucie, że jest znacznie gorzej, niż naprawdę jest – tłumaczył dodając, że właśnie „o to nie potrafi zadbać Tusk”.

Palikot oświadczył też, że Ruch Palikota do końca 2015, czyli do końca kadencji Sejmu, nie stworzy koalicji z PO. – Chodzi o to, by Tusk się dalej męczył z PSL, ale żeby państwo kosztowało jak najmniej. To nasza taktyka – stwierdził.

http://wyborcza.pl/12,107323,11200338,Rozmowy_Agnieszki_Kublik__Oleksy_do_Palikota__Czy.html

http://wyborcza.pl/1,75478,11202936,Miller__Rozwodu_Tusk_Pawlak_nie_bedzie.html

 

 

Kategorie:Polityka Tagi:
 1. Misiekpancerny
  Luty 22, 2012 o 9:41 pm

  Trzech tenorów,Kwaśniewski,Miller i Palikot gra cokolwiek fałszywie,Kwaśniewski chce grać pierwsze skrzypce w drugim rzędzie,a Palikot z Millerem rwą się do batuty.,na ostatnim pseudo-zjednoczeniowym kongresie pseudo-lewicy,był Cimoszewicz,odchudzony Oleksy,ale Millera ani śladu.Wiceszef RP mówi wprost: „SLD za dwa lata będzie w stanie upadłości.A my? My jesteśmy w sztosie”. Nie jestem admiratorem ani SLD,ani Palikota,ale coś mi się widzi w tym starciu Miller będzie musiał wyprowadzić sztandar,nie jest elastyczny,wręcz skostniały i reprezentuje stary ład,który w obecnej sytuacji nie sprzeda się medialnie.

 2. ela_z_warmii
  Luty 22, 2012 o 10:37 pm

  Relacje Millera z Kwaśniewskim, jako żywo, przypominają czasy Ich „szorstkiej przyjaźni” i chyba mamy ciąg dalszy. Kwaśniewski włączył się czynnie w odbudowywanie lewicy, Millerowi nie jest to na rękę. Zapowiadał się sojusz RP i SLD (w perspektywie odbudowa szerokiej koalicji lewej strony) i chyba na zapowiedziach się skończy. Nie wiem, co Miller kombinuje, ale SLD solo nie wyjdzie ponad ciut powyżej 5% poparcia w następnych wyborach. Palikot może osiągnie 15-20%. I tym sposobem znowu nic się nie zmieni – PO i PiS będą jedynymi partami z większym poparciem. Pat na scenie politycznej.

 3. johohanan
  Luty 23, 2012 o 12:56 am

  To prawda co piszecie.Miller będzie walczył o przetrwanie SLD na scenie politycznej.Partia SLD ma trudną sytuację ale nie wydaje mi się żeby była skończona.Miller to ambitny i twardy bardzo gracz.Przeżył aferę moskiewskich pieniędzy,aferę Rywina,upadek PZPR.Ten cwany lis utrzyma SLD na powierzchni.Ma jeszcze wiernych i oddanych sobie ludzi w wielu strukturach.Jesli chodzi o Palikota i Millera to obaj nie są z mojej bajki ale cieszy mnie to,że miedzy nimi będzie pasjonująca rozgrywka.W/g mnie zapowiada się wojna Millera z Palikotem.Nie ma miejsca na dwie lewicowe partie ( a taką udaje Palikot,chociaż Miller nie lepszy w udawaniu).Kto na tym skorzysta? Najwięcej PO mniej PIS.Na korzysc Palikota działa jego polityczna „świeżość”, na co dało sie już nabrać sporo, zwłaszcza młodych Polaków.Młodzi jak zaczną mysleć to zrozumieją,ze tak na prawdę Palikot nie ma im nic do zaoferowania.Nie zapominajmy też,ze nie po to premier Tusk stworzył Palikota i popchnął go na lewicowy odcinek, by teraz pozwolić jakiemuś Milerowi się wykiwać.

  Miller musi isć w socjal bo miejsce antyklerykała zajęte przez Palikota.I tu mogą go poprzeć zarówno młodzi jak i PZPR-owscy emeryci.
  W Polsce jest po lewej stronie puste miejsce czekające na lewicę socjalną, a idą bardzo ciężkie czasy.To szansa dla Millera.Jak bedzie ostatecznie,zobaczymy.

  W każdym razie w 2010 roku tak Miller pisał do Palikota http://tnij.org/pkew

 4. johohanan
  Luty 24, 2012 o 9:20 pm

  Dziewięciu działaczy Ruchu Palikota zapowiedziało dzisiaj (24.02.2012) przystąpienie do SLD. Argumentowali, że RP jest formacją, której powstanie zainicjowano w gabinecie Donalda Tuska po to, by przykrywała wpadki rządu. Zdaniem polityków, którzy zdecydowali się opuścić Palikota jego partia „została zainicjowana w gabinecie premiera Donalda Tuska”.
  Janusz Palikot przekonywał, że przejście dziewięciu członków jego partii do SLD można rozpatrywać „w kategoriach kabaretu”.
  http://tnij.org/plcf

  • johohanan
   Luty 24, 2012 o 10:32 pm

   A tak na prawdę to BAWMY SIĘ

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: