Strona główna > Polityka, Wiadomości > Greckie związki zawodowe policjantów chcą zaaresztować przedstawicieli Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Greckie związki zawodowe policjantów chcą zaaresztować przedstawicieli Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.


Największe związki zawodowe policji w Grecji skupiające 2/3 stróżów prawa, zagroziły, że wystawią nakaz aresztowania dla przedstawicieli EU i MFW za to, że domagają się oni niepopularnych poczynań oszczędnościowych. W liście wysłanym do Reutersa, policjanci oskarżają ich o szantaż, podstępne niszczenie demokracji i niezawisłości narodowej. Jednym z głównych oskarżonych ma być Poul Thomsen, przedstawiciel MFW na Grecję.
Te “nakazy aresztowania” są raczej symboliczne, bowiem nie są one poparte decyzją sędziego, jednakże wskazują one na rosnącą nienawiść wobec zagranicznych lichwiarzy, którzy żądają cięć płac i rent wypłacanym Grekom w zamian za fundusze, które mają rzekomo pomóc Grecji.
W oświadczeniu z.z. policjantów ostrzega się, że nie będą oni występowali przeciwko swoim braciom i siostrom, gdyż winni za zaistniałą sytuację są ci, którzy kontynuują destruktywną politykę. Nie będą zatem walczyć przeciwko tym, którzy protestują i chcą zmiany tej polityki.
List z ostrzeżeniem został wysłany do przedstawiciela Europejskiego banku Centralnego w Grecji, Klausa Masucha, oraz do byłego głównego inspektora Komisji Europejskiej w Grecji, Servaasa Deroose.

Słuchając niezależnych relacji z niedawnych zamieszek w Grecji, nietrudno było zauważyć, że Grecy doskonale orientują się o co chodzi w ataku na ich kraj. Dlatego też ich atak skierowany był na wybrane banki i instytucje. Globalni kryminaliści nie doceniają wiedzy i inteligencji zwykłego obywatela, tak więc może się to skończyć dla nich wielką porażką w Grecji. Nie sądzę, by ten naród dał się upodlić przez narzucone cięcia i wymuszone pożyczki. Sądzę, że to co obserwowaliśmy kilka dni temu jest zalednie preludium do tego co nastąpi. Postawa policji greckiej jest godna podziwu – jeśli banksterzy do pacyfikacji Grecji sprowadzą policję lub wojsko z innych krajów, to można się będzie spodziewać regularnej wojny.

Kategorie:Polityka, Wiadomości Tagi: , ,
 1. ASTRAJA
  Luty 23, 2012 o 9:50 pm

  No to chyba szykuje się druga Irlandia ? Grecy sobie nie pozwolą na dominację innych państw w ich kraju.To wprawdzie bardzo zadziorny naród, ale w kaszę sobie nie dadzą nadmuchać…jak Polacy…Oni nie tylko mówią i słuchają ale działają czego naszemu Narodowi brakuje.

  • puzonik48
   Luty 26, 2012 o 6:49 pm

   Irlandia czy Islandia ,której społeczeństwo liczy chyba 300 tys.?

 2. mediator
  Luty 24, 2012 o 9:42 am

  Wszak policja w Grecji miała się jeszcze lepiej niż całe społeczeństwo,opływajace we wszelkiego rodzaju dodatki z tytułu przynależności do UE.A jak przepuścili wszystko co mogli to teraz nie bardzo zaciskać pasa!??Poludniowcy zawsze woleli sjestę od roboty 😥

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: