Strona główna > Polityka, Wiadomości > Bolek – czyli co wydarzyło się 23.02.2012 u Pospieszalskiego ?

Bolek – czyli co wydarzyło się 23.02.2012 u Pospieszalskiego ?


Program Jana Pospieszalskiego z 23.02.2012 być może przejdzie do historii 3RP i stanie się kamieniem milowym – punktem zwrotnym – od którego będziemy na nowo liczyć czas.

Nie ma się co oszukiwać – w mediach publicznych, MY, mamy słabą reprezentację.
Jeden program na krzyż sprawia, że ONI mogą poradzić sobie z każdym tematem wedle bieżącego zapotrzebowania. Mogą zakrzyczeć, mogą zakłamać, mogą zdeformować fakty, przesunąć punkty odniesienia, zrelatywizować oceny. Na koniec przykryją jeden niewygodny program dziesięcioma innymi, które opiszą aktualnie obowiązujący stan rzeczy i pozamiatane. Goebbelsowskie zasady wiecznie aktualne.

Co zatem stało się u Pospieszalskiego ?

Do programu wysłano zamiast typowej grupy uderzeniowej, dwóch podoficerów z lekko przybrudzoną białą flagą.
Gdzie się podział salonowy specnaz – specjaliści od plucia, fizycznego zastraszania, moralnego krzyżowania, pomówień zaczepnych, etc. ?
Salonowa delegacja próbowała niemrawo wymachiwać symboliką koncesjonowanej historii, tak jakby ich jedynym zadaniem nie było odwrócenie przebiegu batalii, a zyskanie na czasie.

Pierwszy raz w życiu nie czułem wściekłości na adwokatów Bolesława Elektrycznego I, autentycznie im współczułem.

Henryk Wujec, niegdyś jedna z ikon korowsko-solidarnościowej opozycji, potem dokonujący coraz to bardziej dziwacznych wyborów, ostatecznie przegrany i zmarginalizowany przez silniejszych „kolegów”, podjął się zadania idiotycznego – wbrew faktom obronić Wałęsę.

Linia obrony tyleż prostolinijna co i naiwna – „wiem jak było tam gdzie byłem, a tam gdzie nie byłem to wiem jak było bo mi koledzy powiedzieli”.

Co takiego się stało, że Wałęsy w programie Pospieszalskiego broniono w takim składzie i w takim stylu ?

Gdzie Celiński, który myślących inaczej potrafi oplwać z morderczą i wyrafinowaną precyzją ?
Gdzie Frasyniuk, który wiele razy obiecywał zastosować „argument siły” w miejsce zawodzącej „siły argumentu”, którego w sprawie Bolka tyle co wody na księżycu ?
Gdzie ci wszyscy rycerze naszego produktu eksportowego #1 z „Matkom Boskom w klapie” ?
No gdzie ?

Czy już nikt nie jest w stanie / nie chce / cokolwiek ?

Czy nie jest przypadkiem tak, że właśnie upadła ostatnia reduta i lada chwila stanie się coś takiego, co już na zawsze podmieni matrix na rzeczywistość – może niezbyt ładną rzeczywistość ale jednak rzeczywistość ?

Czy to już koniec mitu ?

Autor: AdamDee

Reklamy
Kategorie:Polityka, Wiadomości Tagi: , , ,
 1. Luty 25, 2012 o 1:38 pm

  Oglądanie programu Pospieszalskiego, a tym bardziej branie w nim udziału samo w sobie jest obciachem. Bo jest to podnoszenie rangi programu opluwania Lecha Wałęsy, a więc kolejnego spektaklu nienawiści. Jego nie trzeba bronić. Jego broni jego dzieło.
  Na miejscu Wujca odmówiłbym udziału w tym programie. Niech się opluwacze duszą we własnym sosie.

  • johohanan
   Luty 25, 2012 o 7:20 pm

   Komunizm obalony 😀

 2. rewo2
  Luty 25, 2012 o 2:39 pm

  Kto to jest „MY”, a kto „ONI”?

  • ir_onia
   Luty 25, 2012 o 11:57 pm

   Normalnie!MY to Ty, Ela z Warmii, a ONI to ja na przykład 😛

   • koszmarek
    Marzec 9, 2012 o 9:30 am

    to znaczy jak zwykle,okołoantkowi omletowi zawsze mają rację a inaczej myślących niz ir_onia i jego szczęśliwi PiSi towarzysze zawsze musza mieć rację.A jak nie to tym gorzej dla prawdy i racji innych

 3. patrycja777
  Luty 25, 2012 o 3:22 pm

  Mówi się,że książki nie ocenia się po okładce, ale wystarczy spojrzeć na Pospieszalskiego…..

  • johohanan
   Luty 25, 2012 o 7:24 pm

   Doradcy Lecha Wałęsy przy podstoliku Okrągłego Stołu w Magdalence 😀

   • ela_z_warmii
    Luty 25, 2012 o 11:19 pm

    Fotka jest tendencyjna. A gdzie Kaczyński??? 🙂

   • Misiekpancerny
    Luty 26, 2012 o 4:36 pm

    Gdzie obaj Kaczyńscy w tym Lech,który brał aktywny udział w popijawie w Magdalence ? „Zła sława rozmów w Magdalence jest niezasłużona; nie było tam spisku – powiedział prezydent Lech Kaczyński w radiowych „Sygnałach Dnia” [06.02.2009] . Zaznaczył, że Okrągły Stół to bardzo ważne wydarzenie, które przyniosło sukces Solidarności.” To Jego słowa.

   • Ged12
    Marzec 8, 2012 o 10:23 am

    Poszli po pełne flaszki, bo nie mili już z czego polewać.

   • koszmarek
    Marzec 9, 2012 o 9:34 am

    e tam Miśku,wszystko co nie po myśli braci to tendencyjne,nieprawdziwe i niepolskie.Tylko w nich i kilku tu Piszących mają monopol na prawdę niepodważalną prawdziwą i nie znoszącą sprzeciwu.Czy ci co mi bluzgali w omlecie tez się tu produkują???

 4. johohanan
  Luty 25, 2012 o 7:11 pm

  Ja bardzo proszę o zachowanie minimum powagi 😉

  • ela_z_warmii
   Luty 25, 2012 o 11:23 pm

   Śmiech, to zdrowie. Za mało się śmiejemy – to chyba przyznasz, obserwując ludzi na ulicach. A wracając do fotki, lepiej, że się dogadali niż mielibyśmy mieć wariant siłowy „obalania komuny”. Pamiętam te czasy doskonale, nie muszę czytać niczyich wspomnień, mam swoje, wiarygodne w 100% 🙂

   • Luty 26, 2012 o 12:10 am

    Po obaleniu muru berlińskiego wszyscy obywatele byłej NRD z przeszłością partyjną i udowodnioną współpracą z organami STASI zostali całkowicie wykluczeni z życia publicznego. Została przeprowadzona dekomunizacja byłej NRD bez użycia siły. Zostały zastosowane obowiązujące środki prawne a winni zbrodni i morderstw reżimu osądzeni i skazani. Dla przykładu, ostatni przywódca byłej NRD, Egon Krenz został osądzony i skazany na karę 6,5 roku więzienia, i dopiero po 4 latach został zwolniony warunkowo.
    Dlatego nie dziwcie się, że to właśnie Niemcy są potęgą gospodarczą i polityczną a nie skorumpowana do granic wytrzymałości Polska. ❗

   • ela_z_warmii
    Luty 26, 2012 o 12:23 am

    Zapominasz, że najpierw „zawrzało” u nas. To my zaczęliśmy zmiany ustrojowe, NRD było później, już po naszych doświadczeniach. Stawiałeś sobie pytanie, jak by się historia potoczyła gdyby nie było Okrągłego Stołu? Nie porównuj sytuacji NRD do naszej – po obaleniu muru berlińskiego. My takiej kasy nie zobaczyliśmy, jaka była wpompowana w przywrócenie terenów NRD do macierzy. I nawet ta kasa nie pomogła, obszar dawnej NRD ciągle jest zapóźniony w stosunku do reszty Niemiec, tereny przygraniczne z Polską żyją tylko dzięki temu, że Polacy tam się osiedlają 🙂 Dekomunizacja, a właściwie jej brak – cena jaką zapłaciliśmy za bezkrwawą zmianę ustrojową. Pytanie czy skórka warta wyprawki? Moim zdaniem TAK. Ale to tylko moje zdanie 🙂

   • Luty 26, 2012 o 12:24 pm

    Owszem zawrzało i zostało zduszone w zarodku. Wbrew stwarzanym pozorom nigdy się nie odrodziło – a coraz głośniej mówi się w Niemczech i innych krajach zachodnich, że to właśnie Niemcy obalili komunę, że to przez zburzenie muru berlińskiego, że to dzięki bohaterskiemu narodowi niemieckiemu rozpadł się blok sowiecki i komuna. To zawdzięczamy tym, którzy zamiast obalać komunę obalali jedną flaszkę wyborowej czystej za drugą, aby potem w puste butelki nabić Polaków. 👿

   • Misiekpancerny
    Luty 26, 2012 o 4:48 pm

    Nie,to zawdzięczamy naszemu typowemu polskiemu piekiełku i zasadzie jak wystaje,to za nogi go i na dno kociołka,bo ja jestem bardziej prawdziwy prawdziwek,a reszta to zdrajcy i SBeckie wtyki i w końcu doprowadziliśmy do tego,ze świat nas nie traktuje poważnie,popatrz na 30 lecie powstania Solidarności,to był cyrk,a nie obchody.Jeśli sami siebie nie traktujemy poważnie i godnie to wymagajmy tego od innych.

   • johohanan
    Luty 26, 2012 o 12:53 pm

    Napisałaś Elu dużo ale w ogóle nie na temat,który podjął Webmaster.Nie można zamieszkać w mieszkaniu z odzysku wcześniej nie przeprowadzając remontu i oczyszczenia go z ewentualnego robactwa i śmieci
    Stan wojenny wprowadzono jak twierdził Kiszczak, by wymienić elity „Solidarności”. Pamiętasz co powiedział wtedy Kiszczak?
    Stare struktury Solidarności czyli „Niekonstruktywne” zamienić na „konstruktywne”.
    Już to pisałem ale powtórzę..
    Naród, najwyższy suweren w kraju, odrzucił komunistów i nie wolno było tego nie honorować. Media wykreowały zdrajców na patriotów.
    Ludzie chcieli mieć nadzieję, że będzie dobrze. Teraz dalej brną w to szambo, bo nie mają odwagi przyznać się nawet sami przed sobą, że byli głupcami i dali się oszukać. Wszystkich niewygodnych skazano nie tylko na zamilczenie w mediach, bo kogo tam nie ma, to nie istnieje, ale skazano ich również na niebyt materialny!
    Założono nowy związek pod tą samą nazwą. Nie odbył się Zjazd Delegatów wybranych demokratycznie w 1981r. Uzurpatorzy przejęli władzę.

    Wcześniej organizowali swoje struktury, do których obok bardzo uczciwych ludzi wprowadzano agenturę.W 1989 r. sprzedano w Magdalence cały naród. Oszustwo „okrągłego stołu” było widoczne.
    Przy okrągłym stole dogadali się oficerowie prowadzący ze swoją agenturą. Było przy nim też dużo pożytecznych idiotów, którzy tylko uwiarygodnili grę „człowieka honoru”,Kiszczaka. Tzw. III RP, to poczęta z nieprawego łoża PRL-bis. Wmówiono ludziom, że „Solidarność” reaktywowano, co jest kłamstwem.
    Uzurpatorzy przejęli władzę.

    O rząd dusz zadbał Michnik i jego opiniotwórcza „Gazeta Wyborcza”. W III RP zrobiono wszystko dokładnie odwrotnie niż w II RP.

   • Misiekpancerny
    Luty 26, 2012 o 4:55 pm

    No fajnie,ale powiedz co zrobił z tym faktem rząd Kaczyńskiego ? Kompletnie NIC,nawet emerytury byłym SBekom odebrała Platforma,bo „pierwszy prawdziwie polski rzad” wolał się zajmować śledzeniem i próbą udupienia własnych koalicjantów,zamiast dekomunizacja.Zresztą ten najbardziej „antykomunistyczny” rząd miał w swoim składzie 44 byłych członków PZPR w randze ministerialnej,nawet rząd Millera tylu nie miał,to o czym w ogóle mowa ?

   • ela_z_warmii
    Luty 26, 2012 o 5:49 pm

    Johohanan, jesteś pewien, że nie napisałam niczego na temat? Nic a nic? To odpowiedz mi, jak by Polska wyglądała bez Okrągłego Stołu? Przecież nawet Lech Kaczyński nie negował sensu i celu. Brał udział. Zapadły ustalenia odnośnie okoliczności „przejęcia” władzy. Ta słynna „gruba kreska” była wypełnieniem tego, co ustaliły strony, do czego się zobowiązały i co dotrzymano. Coś za coś. Moim zdaniem słuszna decyzja, jak i dotrzymanie ustaleń. To była cena, jaką warto było zapłacić za spokój. Możesz myśleć inaczej, ja swojego zdania nie zmienię. Powinieneś wiedzieć, że w obozie solidarnościowym byli ludzie, którzy aż przebierali nogami do wyprowadzenia tłumów na ulice i oczekiwali zbrojnej konfrontacji z „ustrojem”, marzyła im się rola męczenników oddających życie za sprawę. Tych racjonalnie myślących było jednak więcej i więcej mieli do powiedzenia, na szczęście. Jeżeli podpisuje się „kontrakt”, to należy się z niego wywiązać. Tak jest uczciwie i można bez obrzydzenia patrzeć w lustro 🙂

   • Ged12
    Marzec 8, 2012 o 10:29 am

    A w którym miejscu stał wtedy prezes, razem z bratem oczywista oczywistość? Przecież bardzo chętnie się do tego albumu wpisuje, mimo ze Kurski starał się go z tego towarzystwa wygumkować.

  • korab1
   Luty 26, 2012 o 11:53 am

   Ja również :))))))))))))

   • Luty 26, 2012 o 12:16 pm

    Nie jest żadnym wstydem zapomnieć zapiąć rozporka! Wielu z nas mężczyzn się już to przydarzyło i to często w najbardziej nieodpowiedniej chwili. Prosiłbym o nie sprowadzanie dyskusji do poziomu forum onetu. Szanujemy opinię i poglądy wszystkich, ale nie będziemy tolerować takich numerów.

   • Misiekpancerny
    Luty 26, 2012 o 5:13 pm

    No proszę Cię,facet który pretenduje do tytułu Premiera i Ojca Narodu,jest zwykłą gapą,który nie potrafi o siebie zadbać,nie potrafi zrobić zakupów,porusza się w tłumie ochroniarzy,nie posiada konta, ani żony,jest zwykłym życiowym fajtłapą i nie ma bladego pojęcia jak poruszać się w realnym świecie,ja nie powierzyłbym Mu złamanego centa pod zarząd,a co dopiero całe państwo,dobrze jeszcze,że na to spotkanie nie przyszedł w pidżamie,bo zapomniał się ubrać 🙂

   • mediator
    Luty 26, 2012 o 5:24 pm

    😛 😆 😳

   • Luty 26, 2012 o 5:30 pm

    Przecież nie chcecie żebym wklejał tutaj wstydliwe zdjęcia n.p. pana Prezydenta, który wlazł w przysłowiową psią kupę – tak cios za cios ❗ Tu nie chodzi o sprawy prowadzenia domu, często jest to domeną kobiet, gdzie wielu polityków i businessmanów zatrudnia w tych celach personel, tu chodzi o poziom dyskusji. Nie zróbmy na samym początku z xami.pl szamba ala Onet.pl, lub jeszcze gorzej, fakt.pl lub youtube.com ❗

   • ela_z_warmii
    Luty 26, 2012 o 5:57 pm

    Ok, rozporek może się przytrafić, pomińmy milczeniem. Natomiast wygląd na publicznych spotkaniach, to już nieco inny kaliber. Czy chciałbyś, żeby premier RP tak się prezentował? … i tu chciałam wkleić jpg i nie wiem JAK? 🙂

   • Luty 26, 2012 o 6:46 pm

    Funkcja wklejania obrazków i linków jest czasowo wyłączona… Trzeba ją po prostu jeszcze dopracować. 💡

   • korab1
    Luty 26, 2012 o 6:00 pm

    Witaj Pancerny:)) Wczoraj pan prezes publicznie oświadczył, iż jest wyposażony(jako jedyny) we wszelkie przymioty moralne, materialne, intelektualne, by stać się jedynym przewodnikiem polskiego Ludu !!! Szczerze mówiąc nigdy nie widziałem, by ktoś naprawdę z klasą, mądry i szlachetny stawał na jarmarku i wygłaszał peany pod własnym adresem. Być może nie jest przekonany co do szczerości swoich akolitów i wygłaszanych przez nich dytyrambów, więc postanowił osobiście przekonać krnąbrny polski narodek o swojej genialności i wyjątkowości. Mnie przekonał swoimi działaniami w PC, oraz podczas słynnej koalicji Chamów z Warchołami, wszelkie słowa uważam za zbędne :))))))

   • kristof72
    Marzec 6, 2012 o 8:32 am

    http://tnij.org/pqqj
    Masz Misiek swojego udacznika i profesjonalistę w każdym calu.
    Co do konta to wierzę że ma wypasione.

  • koszmarek
   Marzec 9, 2012 o 3:48 pm

   bo z biblokami takimi jak Kaczyńscy nikt do kielicha nie chciał zasiadać :mrgreen:

 5. Tojad
  Luty 26, 2012 o 9:55 am

  😕 Nowa Gwinea Niemiecka 1885-1914
  Ziemia Cesarza Wilhelma
  Archipelag Bismarcka
  Bougainville
  Niemieckie Wyspy Salomona 1885-1899
  Mariany 1899-1919
  Wyspy Marshalla 1885-1919
  Palau 1899-1919
  Karoliny 1899-1919
  Nauru 1888-1919
  Niemiecka Afryka Wschodnia 1885-1919
  Niemiecka Afryka Południowo-Zachodnia 1884-1918
  Niemieckie Witu 1885-1890
  Jiaozhou 1898-1914
  Kamerun Niemiecki 1884-1919
  Samoa Niemieckie 1899-1919
  Togoland 1884-1919….szkoda ,ze Polska nie miała takich kolonii….bo My zawsze za „Wolność Waszą i i Naszą”…pomijam kwestę podniesioną przez Elę , charakter Polaków…i zdradę w Jałcie ( między innymi)

  • korab1
   Luty 26, 2012 o 11:49 am

   Zauważyłem, im bardziej spóźniony „rewolucjonista” tym bardziej krwiożerczy. Zwłaszcza byłe pieszczochy obalonego ustroju, mają w sobie zawsze najwięcej nienawiści do swoich byłych towarzyszy. Zapewne tylko przez chwilowe zamroczenie, wspominają i podziwiają dawną skuteczność obrońców byłych władców.

  • Luty 26, 2012 o 1:02 pm

   Kolonie niemieckie są niczym w porównaniu do byłych kolonii portugalskich. Gdzie obecnie stoi Portugalia a gdzie Niemcy?! Co do Polski, to zapomniałaś dopisać tereny obecnych krajów nadbałtyckich, obecną Białoruś, Ukrainę, Słowację, Brandenburg, Łużyce – i do tego jeszcze Moskwę. Historia jest dłuższa niż przedstawiasz a Rzeczypospolita była swego czasu największym i najpotężniejszym państwem w Europie – i tego nie wolno nam zapomnieć!

   • tojad
    Luty 26, 2012 o 6:19 pm

    Hmm..Jak widać kraje południowe – katolickie- padają( no dobra- Grecja -grekokatolicka, ale to nie zmienia istoty rzeczy) . Kraje północne nie zależne tak od Watykanu – maja sie dobrze. W Niemczech rozpoczęła sie reformacja..kraj podzielił ssie religijnie-ale nawet w w katolickiej Bawarii- maja zamknąć około kościołów. Porównywanie stanu gospodarki Polski i Niemiec- znając zaszłości historyczne- mija sie z celem. 😐

   • tojad
    Luty 26, 2012 o 6:22 pm

    ….errata „maja zamknąć około 500 kościołów, mimo,ze ekonomicznie KK w Niemczech ma sie bardzo dobrze…”

   • Luty 26, 2012 o 7:04 pm

    Jeżeli mają je zamykać to tylko na terenach byłej NRD, gdzie już od dawna przekształcono kościoły w knajpy, dyskoteki lub domy publiczne. Ci ludzie nie znają żadnych wartości, a niejeden ma jeszcze w domu obraz Ericha Honeckera na ścianie – są też tacy, którzy po połączeniu Niemiec zmienili obraz Honeckera na obraz Adolfa. Szwajcaria Saksońska to centrum/twierdza niemieckich neonazistów, gdzie ponad 70% wyborców oddaje swoje głosy na nazistowską partię NPD. Rząd niemiecki od ponad 20-u lat udaje, że chce działalność tej partii zabronić ale grzecznie przelewa na ich konta grube miliony Euro, którymi nie gardzą również „działacze” RAŚ. Więc nie powinien Ciebie dziwić fakt zamykania kościołów w Niemczech ❓ ❗

   • tojad
    Luty 26, 2012 o 7:40 pm

    >>> W najbliższym czasie niemiecki Kościół w samej Bawarii ma zamiar sprzedać lub zburzyć 500 kościołów, już wiele z nich pełni inne funkcje niż sakralne….Czy można temu sie dziwić..? sadze,ze nie :http://ruchofiarksiezy.org/niemcy_1.html……. 😐 …i nic do tego nie ma ani Honecker, ani Żydzi, ani masoni… 😦

 6. korab1
  Luty 26, 2012 o 4:23 pm

  Oczywista oczywistość, iż zdarzyć się to może każdemu !!! Nie to chciałem pokazać, to była taka nieco złośliwa odpowiedź na zdjęcia z Magdalenki, wyjątkowo wybiórcze. Powinienem jednak pokazać coś innego i spytać się naszych „prawdziwych” patriotów czy to się im podoba i czy powinno się tak odbyć w Polsce ???

  Jak już napisałem, spóźnieni rewolucjoniści są wyjątkowo krwiożerczy.

  • johohanan
   Luty 26, 2012 o 5:11 pm

   Mnie się podoba.Bezpieka go chroniła i ta sama bezpieka zabiła.A w jakim celu to się domyśl. 😉

   • korab1
    Luty 26, 2012 o 5:31 pm

    Byłem pewien, iż Ci się spodoba, może nawet zachwyci. 😯

   • Luty 26, 2012 o 5:36 pm

    Ten kto chcąc być wiecznie młody i regularnie dawał sobie przetaczać krew dzieci, które często płaciły za to własnym życiem, ten zasłużył sobie na czapę ❗ I nie mam nad takimi bestiami litości. 👿

   • korab1
    Luty 26, 2012 o 5:47 pm

    Mistrzu !!! Czy Ty naprawdę niczego nie rozumiesz ??? Czy zasugerowałem jakąś formę litości nad „geniuszem” Karpat ???
    Spytałem tylko czy podobne wydarzenia w Polsce w roku 1989, też by kogoś ucieszyły ??? Widzę, iż………….. Przepraszam, lecz w porę się powstrzymałem !!!

   • Luty 26, 2012 o 6:41 pm

    Nikt nie miał zamiaru nikogo rozstrzeliwać. Nie te czasy i nie te metody. Natomiast problemem jest, że polscy zbrodniarze komunistyczni nadal cieszą się wolnością i wysokimi uposażeniami, a ich ofiary przymierają głodem. Taką cenę płacimy za Bolków i Lolków, i za okrągłe koryto ❗

   • tojad
    Luty 26, 2012 o 7:53 pm

    A przy „okrągłym korycie „siedzieli również Kaczyńscy- czyż nie..! No w końcu miej odwagę cywilną @Webamsterze – i potwierdź . Bo jak na razie piszesz same komunały .

   • johohanan
    Luty 26, 2012 o 9:56 pm

    Prezydent Kaczyński był wstanie pojąć znaczenie Okrągłego Stołu.

    „Uczestniczyłem osobiście w tamtych obradach. Ponoszę zatem za nie swoją cząstkę odpowiedzialności. Z dzisiejszej perspektywy wiem, że można było chcieć więcej i bardziej zdecydowanie negocjować. Tyle że jest to przekonanie nabyte wiele miesięcy i lat później”.

    Problem nie w Okrągłym Stole w tym co było potem..A raczej w tym, czego nie było.

    .Z perspektywy 20 lat, widząc do czego to doprowadziło tym bardziej widać że to ci odsuwani na boczny tor mieli rację, że to co w okresie Okrągłego Stołu mogło być uważane za taktyczne zwycięstwo było starannie zaplanowanym, wyreżyserowanym scenariuszem który nie był żadnym „etapem” do wolności, której nigdy nie osiągnęliśmy, lecz był sprzysiężeniem wiarołomnych współpracowników bezpieki.

    I to się stało znacznie wcześniej niż przy Okrągłym Stole

    Okrągły Stół położył trwałe podwaliny pod budowę Polski podległej, z korzeniami w Moskwie, z ochroną SBków, zagarnięciem mediów, uwłaszczeniem nomenklatury, agenturą sowiecką i finansowym zapleczem wprost wyrastającym z grabieży publicznego mienia

    Prezentujecie zadziwiającą odporność na fakty i wiedzę historyczną, za to chętnie wymachujecie Kaczyńskim jako ucieleśnieniem swoich paranoidalnych lęków wzbudzanych i starannie podtrzymywanych przez propagandę. Można i tak.
    Naprawdę NIE DOCIERA kto stanął na drodze tej „ewolucji do wolności”, czyje służby mają kontrolę nad polskimi politykami tak wybitnymi przecież osobistościami jak jąkający się przez całe lata 90-te premier Pawlak? Nikomu nie przyszło do głowy skąd się takie typy brały i gdzie miały mocodawców?
    To znaczy jedno,ta polska nienormalność tak Was przeżarła i tak Was zobojętniła, że nawet jej nie zauważacie!

   • tojad
    Luty 26, 2012 o 10:18 pm

    Owszem dociera…manipulowano wszystkimi !!!i trwa to nadal- a kto wymachuje Kaczyńskimi..? no chyba nie tak zwani „My”…?

   • tojad
    Luty 26, 2012 o 10:19 pm

    Paranoidalnych lęków…? poczytaj dzisiejszy wpis Migalskiego na jego blogu.. 😀 😀 😀

   • Ged12
    Marzec 8, 2012 o 10:59 am

    A o socjalizmie z ludzką twarzą Rakowskiego, nie słyszeliście? Któremu z was „polonijny” biznes nie wyszedł, że tak nad komuna płaczecie. Wspomni ktoś inflacje? Kurs dolara i traumę z braku sznurka do snopowiązałek? Macie bardzo zawężony ogląd wszystkiego, moim zdaniem nieźle wykręcony, jako zagraniczni patrioci.Ja na przykład nadal nie wiem po co prezes brał udział w tym okrągłym stole, polewać w magdalence mógł jakiś inny SBk, może mi ktoś to wytłumaczy? Po co om tam się pchał razem z bratem oczywista oczywistość.

   • Ged12
    Marzec 9, 2012 o 9:47 pm

    No ostatnio to mnie @webmajster poinformował ze przeżarł mnie PRL, a teraz informujesz mnie, że „polska nienormalność” Zdecydujcie w końcu. „Nienormalność”- wiesz już gdzieś to słowo słyszałem…… Ja nadal czekam na twoją wklejkę pamiętasz?

   • Marzec 9, 2012 o 9:59 pm

    Komunizm wiecznie żywy, podobnie jak hipokryzja – i obojętnie czy zielony, pomarańczowy, szary to wszystko taki niedojrzały czerwony! To takie arbuzy; zielone z wierzchu [zieleń symbolizuje naiwność] a we wnętrzu czerwone [czerwony symbolizuje mózgi przeżarte komunizmem] :mrgreen:

   • Ged12
    Marzec 9, 2012 o 10:54 pm

    Hipokryzja ma tyle z naiwnością wspólnego, że hipokryta naiwnie myśli, że nie widać tego że nim jest. No ale próbowałeś koledze pomóc, a teraz niech kolega wklei to o co prosiłem, nalegałem, zachęcałem, a nawet chciałem przekupić.
    Nadal na wklejkę czekam. 🙂

   • Ged12
    Marzec 8, 2012 o 10:48 am

    U was „Czarna Wołga” nadal jeździ po ulicach i dzieci porywa, czy już nie .bo Pospieszalski jakoś o tym nic nie mówił, więc czuję się niedoinformowany

 7. puzonik48
  Luty 26, 2012 o 6:32 pm

  Nie oglądam publicznej poza teatrem :)) Co do Wałęsy ,to akurat nigdy nie byłam jego fanką.Oddałam na niego głos z konieczności ,widząc jak jakaś przybłęda ze świata wyrugowała Mazowieckiego .Nie wiem i nie interesuje mnie to czy Wałęsa był Bolkiem ,czy był Lolkiem .Wiem natomiast ,że na czele takiego ruchu robotniczego ,mógł stanąć tylko robotnik .Tylko robotnik mógł pociągnąć za sobą ,takich samych jak on.Nie mam zamiaru dzisiaj deprecjonować jego zasług ,kiedy jest jednym z niewielu Polaków znanych i szanowanych na całym świecie .Dzięki nieustającym kłótniom o Wałęsę ,nasi sąsiedzi godnie i hucznie czczą dzień zburzenia muru berlińskiego ,jako dzień obalenia komunizmu.My wolimy świętować klęski niż zwycięstwa .

  • Luty 26, 2012 o 6:43 pm

   No i pociągnął naród na zatracenie ❗

   • tojad
    Luty 26, 2012 o 7:50 pm

    Czy siebie czytasz @Webmasterze..? pociągnął naród na zatracenie..?tak jak i Puzonik nigdy nie byłam fanka Wałęsy-w czasach gdzie ludzie „klękali” na sam jego widok- mnie to śmieszyło.. a teraz będę go bronić. To ,ze Ktoś jest ‚wybitnym rewolucjonistą ” ( patrz np: Gwiazda..) nie znaczy ,ze sprawdziłby sie jako przywódca… zgadzam sie z Puzonikiem- Niemcy świętują- a Kaczyński ze swoimi robią bagno.A kim jest Jarosław Kaczyński żeby miał do tego jakiekolwiek prawo..???

   • Luty 26, 2012 o 8:00 pm

    Czasami nie czytam, to fakt, piszę po prostu to co myślę i to jak ja postrzegam rzeczywistość z perspektywy czasu, a bardziej koncentruje się nad tym co Wy piszecie 😛 Też byłem jednym z tych, którzy wpatrzeni byli w Lecha jak w obraz. Tylko wtedy byłem jeszcze młody i głupi, i nie znałem faktów. Młody już nie jestem, fakty znam i możliwe, że jestem nadal głupi – ale mam na tyle rozumu aby móc samodzielnie ocenić rzeczywistość. 😎

   • tojad
    Luty 26, 2012 o 9:32 pm

    🙂 ..masz również niezaprzeczalne prawo do swojego zdania( nie będę Cię nazywać „nie prawdziwym polakiem” z powodu różnicy naszych poglądów ..”. 🙂

   • Luty 26, 2012 o 10:01 pm

    Gdybym był innego zdania niż Ty nie zakładałbym tego portalu. Jestem za dialogiem i poszanowaniem drugiego człowieka. Nie rozumiem tych wściekłych ataków na innych portalach, tylko dlatego, że ktoś jest innego zdania. Ludzie okładają się jak wściekli, a do naganiania dyskusji zatrudniane są osoby(prowokatorzy), po to tylko żeby kasa z reklam leciała. 😦

   • puzonik48
    Luty 26, 2012 o 9:35 pm

    Chyba jesteś zasłuchany i zaczynany w swoich tekstach ,sądząc po tym poście 😛 Bo żadna z nas nie należała i nie należy do fanek Wałęsy ,co nam imputujesz 😛

   • Luty 26, 2012 o 10:08 pm

    Staram się wszystkie Wasze posty jakoś ogarnąć i zrozumieć. Dzięki Wam portal ruszył z miejsca a dyskusja idzie we właściwym kierunku. Nad wszystkim muszę czuwać, żeby dyskusje były na poziomie a ludzie nie okładali się maczugami. Jeżeli nam się ta sztuka uda, inni będą mogli brać z nas przykład, jak pomimo różniących nas poglądów potrafimy prowadzić normalną dyskusję, bez ubliżania sobie nawzajem. Poza tym automat czuwa nad treścią i trefne teksty wysyła do cenzury ręcznej. Aż dziw bierze, że do tej pory nie musiałem ani jednego postu wywalić do kosza ❗

   • wielebna-matka
    Luty 26, 2012 o 10:28 pm

    Staram się ogarnąć i zrozumieć: kto wywala trefne teksty? Ty czy automat?:))

   • ela_z_warmii
    Luty 27, 2012 o 1:14 am

    Wielebna, ja Cię bardzo proszę – Ty się do pomocy w moderacji nie wpychaj, za bardzo lubisz wywalać :mrgreen:

   • Luty 27, 2012 o 3:57 pm

    Proszę przeczytać jeszcze raz, napisałem, że jeszcze żadnego – ani automat ani ja ❗ 😉

   • puzonik48
    Luty 26, 2012 o 9:30 pm

    Na zatracenie ?Ja poszłam w odstawkę 😦 dla mnie za późno było na zmiany 😦 Ale mój syn czuje się jak ryba w wodzie 😛 Pracuje i korzysta z wszelkich dobrodziejstw cywilizacji jakie przyszły do Polski wraz z transformacją 😛 A to on się liczy ,nie ja 😛

   • tojad
    Luty 26, 2012 o 9:35 pm

    Moi synowie też… 😀 …gorzej ze mną-ale staram się.. 🙂

   • puzonik48
    Luty 26, 2012 o 9:36 pm

    Ja też się staram Tojadku 😛 chociaż ostatnio przegrywam „casting ” za „castingiem 😦 „

   • tojad
    Luty 26, 2012 o 10:14 pm

    Mogę Ci tylko napisać – głowa do góry Puzoniku- będzie lepiej 😆 …

   • puzonik48
    Luty 27, 2012 o 3:52 pm

    Ciężko mnie dobić Tojadku 😈

   • ela_z_warmii
    Luty 27, 2012 o 5:14 pm

    Puzoniku, bo my jesteśmy zahartowane PRL-em, byle problemy nas nie złamią 😛

   • koszmarek
    Marzec 9, 2012 o 3:51 pm

    ejże puzonik!!!klatę do góry,a już

   • Ged12
    Marzec 8, 2012 o 11:17 am

    Typowa bzdura wypowiadana przez kogoś kto nie żył i nie żyje w kraju. 🙂 Masz jakieś ale do swojego własnego wyobrażenia PRLu, Masz też jakaś wyidealizowaną wizje rewolucji, której właściwie nie było, bo przez cały czas stanu wojennego tliła się i swądziła pod powierzchnią, gdzie młodzi wyjeżdżali na potęgę i wcale Jaruzelski ich na zmywak nie wysyłał, a zamiana M4, na śpiwór w Nowym Jorku urosła do miana symbolu, a u niektórych obsesji. I co? Ludzie zostali i jak się dało wypracowali swoje „zatracenie” wbrew wszystkiemu. A najbardziej „wbrew” tym wszystkim politykom z kolejnych TKMów, którym się śniło, ze teraz oni zajmą stanowiska sekretarzy partii, bo tylko takie wyobrażenie i doświadczenie mieli. Kaczyński ma je do dzisiaj i już z tego nie wyrośnie, wystarczy spojrzeć na jego pociąg do tego by państwo zarządzało wszystkim, by wszędzie jak w PRLu komisarz partyjny miał swój udział i wpływ. Bo Teraz K… MY!!! PIS w każdej parafii!

 8. mediator
  Luty 27, 2012 o 4:25 pm

  Puzoniku i Tojadku,my już jakoś dobijemy do naszych przystani,za to nasze dzieci mogą
  decydować jak ,gdzie i co.I to jest ważne. 😛 😉

  • ela_z_warmii
   Luty 27, 2012 o 5:18 pm

   To prawda, Mediatorze, nasze dzieci mogą żyć zupełnie inaczej – same decydują gdzie chcą mieszkać, uczyć się, pracować. O paszport nie muszą żebrać, mogą podróżować (my też), nie ma problemów z wynajęciem mieszkania. Jeszcze tylko niech się poprawią nasze dochody i będzie ok 😛

   • ir_onia
    Luty 27, 2012 o 5:31 pm

    Jest super, jest super!Och jak wspaniale 😛 Sobie koleżanka przeczyta o tych wspaniałościach w samym Fakcie:
    http://wiadomosci.wp.pl/title,Przerazajace-liczby-dotyczace-Polakow,wid,14003504,wiadomosc.html?ticaid=1dff2„Oto bieda Polaków w liczbach:

    – 68 złotych miesięcznie

    Takiej wysokości zasiłek na dziecko do 5 roku życia wypłaca państwo. Ale tylko w przypadku, kiedy dochód na członka rodziny nie przekracza 504 złotych netto. Na dziecko od 5 do 18 roku życia zasiłek ten wynosi 91 złotych.

    -17 procent

    Tylu Polaków żyje w domach zagrożonych ubóstwem relatywnym. Oznacza to, że tylu Polaków żyje w gospodarstwach, gdzie wspólny dochód nie przekracza 1795 złotych miesięcznie.

    -660 złotych miesięcznie

    Za tyle według państwa powinien przeżyć miesiąc bezrobotny. Taki zasiłek wypłaca państwo przez pierwsze trzy miesiące na bezrobociu, potem zostaje on zmniejszony do 529 złotych na rękę.

    -634 złotych miesięcznie

    Osoba ciężko doświadczona przez los, całkowicie niezdolna do podjęcia pracy, może dostać emeryturę lub rentę takiej właśnie wysokości

    -1 milion 861 tysięcy

    Tylu Polaków jest bez pracy według oficjalnych statystyk. W urzędach pracy dla blisko 2 milionowej rzeszy bezrobotnych czeka zaledwie 49,5 tysiąca ofert pracy.

    -3,2 miliona

    Tylu Polaków dostaje co miesiąc emeryturę niższą niż tysiąc złotych.”

   • korab1
    Luty 27, 2012 o 5:50 pm

    Witam Panią :))) Straszne czasy pani Ir_onio !!! Co ten Tusk wyrabia, w głowie się nie mieści !!! A jeszcze pięć lat temu, nie było bezrobotnych, najniższa emerytura wynosiła trzy tysiące euro, ceny były niskie, zarobki wysokie. Połowa Polak spędzała wczasy na Seszelach, Kajmanach i Wyspach Dziewiczych. Śmietniki były zawalone szynką szwarcwaldzką, tortami, flaszkami po dwudziestoletniej whisky, lekarze biegali po ulicach poszukując chorych, by przeprowadzić jakiekolwiek badania profilaktyczne, transplantolodzy zabijali się o możliwość przeszczepienia czegokolwiek, komukolwiek. Przestępcy siedzieli w więzieniach, uczciwi w kościołach. Nieprawdopodobny dobrobyt tak rozbestwił ludzi, iż powariowali przeganiając od władzy twórcę owych szczęśliwości, prezesa Kaczyńskiego. To wszystko kara boża pani Ir_onio, kara boża. Wyobraża sobie pani co będzie gdy premierem zostanie, nie daj boże, Biedroń ???

   • ir_onia
    Luty 27, 2012 o 6:36 pm

    Witam Pana 🙂 Kto spędzał wczasy na Florydzie, Seszelach, Kajmanach i innych Wyspach Dziewiczych, to spędzał i spędza, na pewno nie ci, o których Fakt pisze.Już tam Miro najlepiej wie, co i jak i na której stacji benzynowej nalezało bilet na te wczasy wykupić.Nic się nie zmieniło panie Korabiu.Przez dwa lata Kaczyński nie zdążył im zepsuć tej wspaniałej IIIRP skorumpowanej, ale spokojnie!Wróci 🙂 Wróci i Miro bedzie sobie może tylko nad Bałtyk pojedzie, jeśli nie będzie akurat ogladał świata w kratkę wraz z WSZYSTKIMI KOLEGAMI.Pan oczywiście trzyma kciuki za tym, zeby tak było.A Biedroń? No cóż!Żyjemy w ciekawych czasach.A Tusk wyrabia panie Korabiu, wyrabia niestety.Już nawet komentować się tego nie chce, co on wyrabia.Nie ma wyjścia, musi dalej brnąć w nowe kłamstwa, żeby te stare przykryć.W sumie to mu nie zazdroszczę, ale tez i nie żałuję.Coś mi się wydaje jednak, ze własciciele IIIRP juz zdejmuja znad niego parasol ochronny i teraz juz mozna w mediach niektórych mówić, ze pan Tusk jest be.Moje zdziwienie np. nie miało granic, gdy zobaczyłam krytyczny artykuł o 100dniówce tego rzadu.Czegoś takiego przez cztery lata nie widziałam.Pełne zaskoczenie.Jakiś tam sąd orzekł, ze matka Gosiewskiego miała rację domagajac sie wyjasnień w sprawie tajemniczego przekazania śledztwa w ręceRosjan w sprawie katastrofy smoleńskiej.Zbieraja się czarne chmury nad DT, ale żadna to pociecha, bo tego, co ta ekipa napsuła i tak juz się nie uda naprawić.

   • korab1
    Luty 27, 2012 o 7:03 pm

    Straszne pani Ir_onio, naprawdę straszne!!! Jedyna nadzieja w tym, że nam przeniosą Budapeszt nad Wisłę, przejdziemy na dietę paprykową, zakażą wydawania tych gniotów GW, Wprost, Newsweeka, zamkną TVN, Polsat, Superstację i tym podobne polskojęzyczne media, złapią tych od mgły, helu i magnesów. Przeprowadzimy wielką akcję propagandową na świecie odwołująca promile u generała. Uratujemy honor munduru, może nawet honor prezesa wzrośnie z sumy trzystu zł, co najmniej o wskaźnik inflacji :))) Życzę zdrowia, naprawdę zmartwienia którymi panią tak maltretuje Tusk, niedługo przeminą. Przecież p. Brudziński ostatnio obiecał powrót p.Kaczyńskiego na stanowisko premiera, wszak to człowiek niezwykle prawdomówny i doświadczony, zatem proszę być pełną nadziei :))))

   • ir_onia
    Luty 27, 2012 o 7:24 pm

    Jestem dobrej myśli i pełna nadziei panie Korabiu i za te szczere, wprost z serca płynace życzenia baaardzo, baaardzo dziękuję 😀

   • koszmarek
    Marzec 9, 2012 o 3:54 pm

    Fakt i prawda to oczywista oczywistośc tylko prawda bo tam produkuje się Jarus K.bo nawet jego sekciarze stronią od tej Fakt-prawdy objawionej 👿

   • ela_z_warmii
    Luty 27, 2012 o 6:32 pm

    Ironio, nie rozśmieszaj mnie, proszę …. Jedynie PiS w czasie swoich 2-letnich rządów nie zwaloryzował świadczeń dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych. A obecny podniósł i to znacząco, w stosunku do tego, co dostawaliśmy. Z tego, co wiem, to nauczyciele za rządu PO też otrzymali podwyżki – jakich w latach 2005-2007 nie było. Może tak ciut obiektywizmu? 😛

   • ir_onia
    Luty 27, 2012 o 6:42 pm

    Miał zwaloryzować w tych dwu następnych, ale mu nie wyszło.W sumie to szkoda, ze nie pociąnął dale nawet z SO i LPRem.Moze udałoby się troche posprzatać, jak na Węgrzech.Mam o to do nich pretensje.A z tego, co mi wiadomo, to n-le dostali, ale dwie godziny wiecej do przepracowania i parę groszy wiecej.Taka podwyzka przez obnizkę 🙂

   • ela_z_warmii
    Luty 27, 2012 o 6:57 pm

    Tak, tak…. miał dać ale nie dał. Jakby rządzili kolejne 4 lata, to pewnie by dali po sześciu? 😯 Budapeszt Ci się marzy??? Mnie nie, zdecydowanie NIE.

   • ir_onia
    Luty 27, 2012 o 7:22 pm

    Marzy mi się odejscie od korytek tych, którzy od 20 lat napychają sobie kieszenie cudzym kosztem, oszukujac, kradnąc, korumpujac, a przy okazji wmawiajac, że mamy demokrację.Niezmiennie to samo mi się marzy 😀

   • aida1708
    Luty 27, 2012 o 8:56 pm

    Sama wiesz ironio,że wszyscy już rządzili , tylko został Korwin ale kto mu odda władzę, przecież on bredzi, ludzie nie będą płacić podatku, ale mówi o zwiększeniu armii i innych poronionych pomysłach, emerytury też pewnie zniesie.Leczyć ludzi się nie będzie, no bo podatków żadnych nie będziemy płacić więc jak to będzie? Jak słucham co mówią mądre głowy, to wiejska kobieta ma więcej pojęcia o rządzeniu swoim budżetem domowym.

   • koszmarek
    Marzec 9, 2012 o 2:06 pm

    ależ Elu PiSie Kaczyńskie miały inne wydatki niż na takie bzdety ja waloryzacje czy takie tam.Zahamowanie przeszczepów Garlickiego czy agent Tomek i Blida to było to

   • ela_z_warmii
    Luty 27, 2012 o 6:58 pm

    Ironio, czyli zarabiasz mniej niż zarabiałaś? Tak? Pogorszyło Ci się?

   • ir_onia
    Luty 27, 2012 o 7:27 pm

    Mniej nie zarabiam, ale też i znacząco więcej nie zarabiam, a z doniesień prasowych mogłoby wynikać, ze tak własnie jest

   • aida1708
    Luty 27, 2012 o 8:41 pm

    Pani ironio ciesz się ,że masz pracę , bo możesz jej nie mieć jak inni , czy Pani orientuje się ilu jest bezrobotnych a ilu wyjechało w poszukiwaniu pracy w świat? Kaczyński zamierzał i obiecał ale mu nie wyszło, a dlaczego mu nie wyszło ? Zamierzał puścić a zrobił klocka. 😦

   • ir_onia
    Luty 27, 2012 o 8:52 pm

    Witam Panią Aido 🙂 Cieszę się, ze mam pracę, nawet bardzo!Dodam tylko, ze ta praca i jej pewnośc bardzo dużo wysiłku, kształcenia się kosztowałaOrientuje się tez w sprawie skali bezrobocia, które podskoczyło nam do 14 procent.Proszę tylko pamiętać, ze teraz rządzi od ponad czterech lat POPSL, które to ugrupowania miały.Ho, ho co one miały?Wydaje mi się, że to juz tę ekipę należy rozliczać, a o PiSie chwilowo zapomnieć : Tak będzie zdrowiej dla obecnie urzędujacej władzy, której sie deczko w głowie przewróciło od tego poparcia społecznego:)

   • aida1708
    Luty 27, 2012 o 9:22 pm

    Nie jestem zwolennikiem PO ale PO wygrało i powinno rządzić, chyba ,że sami zrezygnują, a co ja słyszę już chcecie rozliczać po 100 dniach? No ,no to co może poprosicie o posiłki aby obalić ten rząd? To w Polsce nie ma demokracji a w 2005 roku jak prezydentem został L.Kaczyński i pisowski powstał rząd ,to demokracja była ? My Polacy do niczego nie dojdziemy, jesteśmy w gorącej wodzie kąpani, jesteśmy w swoim żywiole jak nas trzymają za twarz, umiemy się jednoczyć i walczyć co zresztą widać po zwolennikach PISu jesteście gotowi na wszystko.Chwila, poczekajcie ,nie pali się wygracie to będziecie rządzić, trzeba było nie oddawać władzy w 2007 r. a rozmawiać i dogadywać dla dobra Polski. Wybory kosztują, już ludziom obrzydło chodzić na wybory,po co mają chodzić Ci , którzy nawet pracy nie maja a Polska dla nich nie jest matka a złą macochą. 😦

   • ela_z_warmii
    Luty 27, 2012 o 6:39 pm

    A tak wracając jeszcze do tej wyliczanki – podaj proszę, jakie to kwoty wypłacał PiS i jakie były kryteria wypłaty? PiS dał a ten wredny Tusk zabrał? Ulga prorodzinna, jaką zafundował PiS jest napychaniem kieszeni ludziom, którzy nie mają problemów z utrzymaniem rodziny. To kasa dla tych, co mają kasę, a nie dla tych, którym brakuje na chleb – bo ci nie mają sobie z czego odliczyć tej ulgi. To samo z becikowym – dla bogatych też dali, pewnie na waciki? Otwórz oczęta Ironio, bardzo proszę 🙂

   • ir_onia
    Luty 27, 2012 o 7:19 pm

    Elu, ani ulga prorodzinna mi się nie podobała, ani też, ani tez becikowe nie za bardzo.Nie będę tego więc bronić, bo uwazam to za błąd obciążający budżet.Elu pomówmy o dokonaniach tej ekipy.O tym np., ze ze środkowej lokaty w skali ubóstwa w UE spadliśmy na trzecie miejsce.Za nami juz tylko Albania i Słowacja.

   • ela_z_warmii
    Luty 27, 2012 o 8:00 pm

    Spadliśmy i zapewne nie ma tu nic do rzeczy, że od kilku lat mamy światowy kryzys? Zapewne też nie ma znaczenia, że ciągle gonimy kraje 17-tki i nasze dochody wynoszą ciut powyżej 60% średniej unijnej? Tak? 🙂 Uprzejmie przypomnę tylko, że w latach 2005-2007 był okres prosperity gospodarczej, a ówczesna ekipa rządząca nie przeprowadziła ŻADNYCH reform, w tym finansów publicznych. Lekką rączką na starcie rozdali to, co przyoszczędził Belka, a obniżając składkę wygenerowali miliardowe straty w budżecie. Kowalskiemu zostało w kieszeni kilkadziesiąt złotych w skali roku, a budżet stracił krocie. Budżet, z którego opłacana jest budżetówka, zasiłki,,,, Tu trzeba też przypomnieć cudowną receptę na zahamowanie kryzysu w Polsce, receptę PiSu – dodrukować pieniędzy, albo zadłużyć się jeszcze bardziej. No litości, Ironio…. 🙂

   • ir_onia
    Luty 27, 2012 o 8:54 pm

    A złej baletnicy, to i rabek od spódnicy ponoć przeszkadza 😛 PS.Muszę kończyć

   • mediator
    Luty 28, 2012 o 9:15 am

    Cały czas powtarzam!Wygrajcie wybory i do rządzenia!
    Jak wygracie,to przecież tak będzie dobrze wszędy,że nikt nie będzie
    myślał o niczym innym,jak tylko dziękować ( Jarosław Polskę zbaw ),
    prezesowi za raj otrzymany.No wygrajcie,do jasnej,bo już
    wszystkim tęskno do światłego przywództwa…
    A Macierewicz do MSW,a Czarnecki z Fotygą do MSZ 😆 😛 👿 ❗

   • koszmarek
    Marzec 9, 2012 o 3:58 pm

    a to podobno takie proste,tylko niewdzięczny ciemny lud nie chce uwierzyć w zbawienne moce Jarosława P :mrgreen: olskę zbawiającego-niewdzięcznicy jacyś….

   • puzonik48
    Luty 27, 2012 o 7:57 pm

    Ironio 🙂 w moim mieście jest 19% bezrobocie .Prowadzonych jest też kilka inwestycji .Prezydent miast ustalił z firmami prowadzącymi inwestycje ,że będę zatrudniali zarejestrowanych bezrobotnych .Niestety 50% bezrobotnych odmówiło podjęcia pracy 😦

   • ela_z_warmii
    Luty 27, 2012 o 8:01 pm

    I tacy ludzie powinni tracić prawo do zasiłku.

   • ir_onia
    Luty 27, 2012 o 8:42 pm

    Puzoniku 🙂 To smutne, że aż tylu bezrobotnych jest w Twoim mieście i to, ze az tylu bezrobotnych nie podjęło pracy.Tylko czy przyczyna tego nieprzyjęcia pracy leży tylko po ich stronie?Może obecnym zwyczajem pazernych, chcacych szybko się dorobic firm, zaproponowano im skandalicznie niskie wynagrodzenie?Z całą pewnoscią częsć z nich to nieroby podpierajace budke z piwem i tym należałoby zabrać zasiłek i pogonić do roboty, ale nalezałoby tez zapytać jaką płacę zaproponowali pracodawcy.Może częsci z tych, którzy odmówili podjecia pracy po prostu bardziej opłaci sie pracować na czarno?

   • Ged12
    Marzec 8, 2012 o 11:27 am

    A jaki mają samochód? Pewnie cały czas tego Volkswagena Golfa z 86 roku, bez śladu rdzy :))))) nie bitego oczywista oczywistość. Specjalnością Polaków jest to ze od zawsze, bo w PRLu też wydaja w ciągu roku więcej niż zarabiają, może dlatego wyłączono na kartę praw podstawowych, żebyśmy za dobrze nie mieli.

 9. romana
  Luty 27, 2012 o 6:44 pm

  Witaj Korabiu:) widzę że humor Cię nie pouszcza. 🙂

  • korab1
   Luty 27, 2012 o 7:08 pm

   Witaj Romano :))) W przeciwieństwie do p.Ir_onii, jestem optymistą i Polska w dalszym ciągu mi się podoba. Podobała mi się nawet za czasów „rządów” braci Kaczyńskich, było przecież wesoło :)))

   • aida1708
    Luty 27, 2012 o 9:31 pm

    Witaj korab 🙂 )) Oj działo się działo ! Tego nie da się zapomnieć 🙂 ))

 10. ASTRAJA
  Luty 27, 2012 o 9:33 pm

  No proszę jakie wesołe towarzystwo. Ciekawa jestem kiedy te wesołki zaczną sobie popłakiwać ? 😆 Zwłaszcza wtedy kiedy rządzący jeszcze bardziej przykręcą śrubeczki 😈 a może nie ? 😦

  • Luty 27, 2012 o 9:41 pm

   Jak będzie rządzić PiS, to benzyna będzie po 5 zł – tymi słowami straszył Tusk ludzi w 2005 r. Teraz już chyba wiecie na kogo głosować, jeśli chcecie, żeby benzyna była po 5 zł? Tania benzyna, tanie produkty, tanie życie ❗ 💡

   • ela_z_warmii
    Luty 27, 2012 o 11:30 pm

    E tam…. w 1999 była po 2,10 – to były dobre czasy :mrgreen:

   • Luty 27, 2012 o 11:40 pm

    To co sugerujesz, żeby glosować na SLD ❓ Idąc tym tokiem rozumowania powinno się reanimować nieboszczkę PZPR i wprowadzić kartki na benzynę :mrgreen:

   • ela_z_warmii
    Luty 28, 2012 o 12:28 am

    O ile dobrze pamiętam, to w roku 1999 był rząd Mazowieckiego, a nie SLD 🙂 To może ustalmy o jaką cenę benzyny nam chodzi? Taką satysfakcjonującą? Te 2,10 za litr nie podoba Ci się? Mnie tak, może być jeszcze tańsza, jak dla mnie :mrgreen:

   • ela_z_warmii
    Luty 28, 2012 o 12:31 am

    upss…. 😛 99 a nie 89 sorki, idę spać, lata mi już uciekają :mrgreen:

   • Luty 28, 2012 o 12:46 am

    Pomyłki się zdarzają…Już wybaczyłem :mrgreen:

  • korab1
   Luty 27, 2012 o 9:46 pm

   Jak na razie popłakuje prezes, biedaczyna nie może znaleźć następcy:)))
   Musi być bowiem przystojniejszy od niego i musi dbać o linię partii. Ma przecież pod ręką Czarneckiego, Kuźmiuka i Wojciechowskiego, niewątpliwi przystojniacy, prawie jak prezes, wierni aż do bólu:)))))))) Więc w czym problem ??? Pewnie prezes ma zasady z czasów WKP(b), tam też żaden przywódca nie odchodził dobrowolnie :)))

   • koszmarek
    Marzec 9, 2012 o 3:55 pm

    a nówka kot,jak mu tam??? 😆

 11. johohanan
  Luty 28, 2012 o 6:01 am
  • aida1708
   Marzec 27, 2012 o 5:51 pm

   Z tej twojej mapki wygląda, że ten kraj najmniej zagrożony biedą musiał dużo się nachapać podczas wojny i oszwabić innych z ich pieniędzy i innych kosztowności, skoro ciągle mają się dobrze i jeszcze im wystarczy środków na wiele lat ❗ Co będzie jak nikt już nie będzie miał pieniędzy i nie będą mogli żyć z lichwy ❓ 😈

 12. johohanan
  Marzec 7, 2012 o 4:08 am

  Kolenda Zaleska znów słyszy głosy

  W poniedziałkowym (07.03.2012) wydaniu „Faktów” TVN Katarzyna Kolenda- Zaleska przypisała mi m. in takie słowa: „Eurokomuna która ma dziś władze w Polsce rządzi lekiem! Boimy sie latać samolotami, a dziś boimy się również jeździć pociagami. To obecni rządzący nie potrafili zadbać o życie osób, które na trasie Warszawie Kraków uczestniczyły w katastrofie (…)” Poniżej moje imię i nazwisko

  Nie wiem skąd dziennikarka wzięła ten tekst, wiem zaś czemu został przywołany. Komentarze osób wypowiadających się w materiale miały napiętnować tych, którzy żerują na śmierci i ludzkim dramacie. W niedzielę odnosiłem się do katastrofy kolejowej, ale nie mówiłem tych słów. I nie chodzi o detale, ale o cały sens wypowiedzi.
  Było to w Krakowie na Marszu w obronie wolności słowa i Telewizji Trwam, który zgromadził10 tysięcy uczestników, a którego Fakty nie zauważyły. Nie przeszkodziło to Kolendzie cytować mojego rzekomego wystąpienia. Dziennikarka ośmiela się oceniać przyzwoitość innych dziennikarzy, ale nie pierwszy już raz konfabuluje i posługuje się kłamstwem.

  Pamiętamy jak musiała przepraszać za słowa o „prawdziwych Polakach” przypisane Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdy ten mówił o wolnych Polakach. I wtedy i teraz potrzebowała tezy, by ją komentować i atakować. Doprawdy, to nie są kłopoty ze słuchem. To szkoła manipulacji.

  Jan Pospieszalski

  • Ged12
   Marzec 9, 2012 o 9:39 pm

   Zdaje się, że już @Ela rozprawiła się już z tym twoim kłamstwem, to na kiego wklejasz je gdzie indziej?
   Doczekam się tego słynnego tekst premiera Tuska, nie w interpretacji słynnego intelektualisty pana Gwiazdy :). Tylko cały tekst zamieszczony w ankiecie w innym wątku-place :)))) Chciałbym tylko wykazać na czym polega powielane kłamstwo, No i tylko tyle, ze się nim posługujesz, co jest brzydkie, bardzo brzydkie. To co zamieścisz, mam zaczekać? Tak?

 13. MYKI
  Marzec 9, 2012 o 3:17 pm

  STARANNIE WYREZYSEROWANE, W GOEBELSOWSKIM STYLU SPEKTAKLE POSPIESZALSKIEGO NA PEWNO ROBIA DUZE WRAZENIE NA CIEMNOCIE – WRZASK WYTRENOWANYCH KLAKIEROW MA COS Z POGRANICZA MISTYCYZMU NI TO MSZY NI TO WIECU Z POCZATKOW NSDAP – TAK CIEMNOTA LYKA TO BEZKRYTYCZNIE

  • kristof72
   Marzec 26, 2012 o 6:32 pm

   Goebbelsowsczyzny to szukać należy na kanałach z serii TVN
   Tam jest „cała prawda,całą dobę” a młodzi wyżelowani i starzy na botoksie, gadają tylko do mądrych inaczej, których w ostatnich latach narosło nam miliony. Grigorij Miecugow syn naczelnego cenzora PRL- Brunona, to stara dobra szkoła! Nie opuszczaj kolejnych odcinków- Szkiełka Kontraktowego

   • Ged12
    Marzec 26, 2012 o 7:55 pm

    A swój tekst ściągnąłeś z wczesnego produkcyjniaka socrealistycznego, czy wprost z czytanki hitlerjugend? Styl niezły,a imiona wpisać można dowolnie. Faktu nie zmienisz pośpieszalski z tym drugim grubym dali kawał ciała i tyle. Wyguglaj sobie definicje faktu, będzie ci łatwiej zrozumieć sytuację.

    ———————————————————————-

    Mimo to próbuj fakty zaszczekać, odsyłam do artykułu @Eli z Warmii, tam masz dowody i wyjaśnienia……..

   • kristof72
    Marzec 27, 2012 o 1:14 pm

    A po co goglać? Niestety nie mozna wygoglać wszystkiego goowna tefałenowskiego bo google by dawno padły od tego smrodu:)
    Gdyby Pospieszalski całą godzinę kłamał, to by i tak nie miał szans na starcie z tą parszywizną walterowską..
    Od dziś zakładam że każdemu wolno rzygać jak chce i gdzie chce!
    Brawo Pospieszalski! Za rzyganie!

   • aida1708
    Marzec 27, 2012 o 5:42 pm

    Ciebie to trzeba omijać na odległość, jest w Tobie tyle jadu , że strach się zbliżyć, możesz opluć tym czymś i poparzyć niczym poison ivy. Smutne to, maja to w sobie tzw „prawdziwi Polacy i patrioci ” Jakaś dziwna choroba Was toczy od wieków , trzeba zająć się badaniami na ten temat , dlaczego jesteście tacy zgryzliwi i czy da się to leczyć a zresztą słyszałam ,ze ziemia wszystko i tak wyciągnie. Minie jeszcze kilka dziesięcioleci urodzą się młodzi Polacy , wszyscy będą stali tam gdzie trzeba a nie jedni tu a drudzy tam gdzie ZOMO i będzie dobrze, zapomną o Was stare wapniaki i sepy rozdrapujące rany od stuleci, to Wy tworzycie fałszywą historię , przedstawiając swoją jedynie słuszną.Od 20 lat młodzież w szkołach nic nie umie nawet pisania po polsku bez błędów, jeśli chodzi o historię jest zupełnie zafałszowana, minie jeszcze trochę lat i nie będzie wiadomo jak naprawdę było.

   • aida1708
    Marzec 28, 2012 o 2:09 am

    Zapomniałam dodać ,że od jakiegoś czasu są trzy prawdy!

   • Ged12
    Marzec 27, 2012 o 9:04 pm

    Masz manie wielkości, czy jak, a co na twioe”rzyganie” kodeks karny, no i dekalog? Kłamstwo i w jednym i w drugim jest napiętnowane.

   • Ged12
    Marzec 27, 2012 o 9:07 pm

    Zapomniałem dodać ze artykuł j@Eli z Warmi jest na tym forum, no chyba że jako niesłuszny klasowo został przez was usunięty, 🙂 Są tam dowody kłamstwa Sakiewicza i treść bredni Pośpieszalskiego. To są misiula fakty, – Chcesz definicje faktu?

   • Marzec 27, 2012 o 9:16 pm

    Przypominam szanownemu Gedowi, że tu się niczego i nikogo nie wyrzuca….Chyba, że ktoś opuszcza nas na własną prośbę i prosi o usunięcie jego wpisów. Artykuł Eli nadal znajduje się w indeksie wpisów i jest dostępny dla wszystkich.

   • ASTRAJA
    Marzec 27, 2012 o 9:24 pm

    @ged , czy ty musisz zawsze mącić ? No cóż taka pewnie już twoja natura. Etatowy upierdliwiec…no cóż, skoro zmienić się nie potrafisz to sobie zostań tym kim chcesz ale daj ludziom podyskutować i nie przeszkadzaj… ❗

    2

   • Ged12
    Marzec 28, 2012 o 12:22 am

    http://www.xami.pl/797/niezalezna-pl-manipuluje-jan-pospieszalski-klamie-sa-dowody.html
    ———————————————————

    Wisi, ale już bez autora. Pewnie jakiś „No Name” to napisał 🙂

   • Marzec 28, 2012 o 12:29 am

    Po usunięciu konta system usuwa automatycznie autora. Nie ma konta nie ma autora! To chyba prostsze od faktów? Update: A żeby wpisy nie lądowały w koszu konto demo dostaje je w prezencie.

   • Marzec 28, 2012 o 12:33 am

    Ale kończę już dyskusje bo nie chce wywoływać wilka z lasu… Przecież nie chcemy się na siebie obrażać – a ja jako webmaster muszę być neutralny.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: