Strona główna > Wiadomości > Indeks wolności prasy: Polska dopiero na 24. miejscu

Indeks wolności prasy: Polska dopiero na 24. miejscu


Opublikowany został najnowszy raport dotyczący wolności prasy, zwany Reporters Without Borders press freedom index 2011-2012. Indeks ten określa kraje, w których prasa ma największą wolność słowa.

W tym roku na dość wysokim, szóstym miejscu uplasowała się Islandia, która jest uznawana za kraj, w którym coraz bardziej szanuje się wolność prasy.

Na pierwszym miejscu w tym roku znalazła się Finlandia tuż za nią Norwegia, Estonia, Holandia i Austria. Na siódmym miejscu tuż za Islandią jest Luksemburg i Szwajcaria. Polska zajęła w tym rankingu 24 miejsce.

„W tym roku na czele rankingu znalazły się te same kraje co rok temu, Finlandia, Norwegia i Holandia, czyli kraje w których bardzo ważnym elementem jest poszanowanie demokracji i wolności słowa. Niezależne media mogą być utrzymane tylko tam gdzie istnieje bardzo dobrze rozwinięta demokracja, ponieważ demokracja potrzebuje wolności mediów” – napisano w oświadczeniu prasowym.

Źródło: Informacje.is

Reklamy
 1. ela_z_warmii
  Luty 26, 2012 o 6:17 pm

  Podawali, jakie kryteria brali pod uwagę? Ciekawi mnie to.

  • Luty 26, 2012 o 6:31 pm

   Pod tym linkiem znajdziesz (chyba) odpowiedź na Twoje pytanie: PRESS FREEDOM INDEX 2011/2012 😎

   • ela_z_warmii
    Luty 27, 2012 o 5:41 pm

    Dziękuję 🙂 Nie znalazłam informacji, których szukałam, ale chyba dlatego, że nie wszystkie zakładki przejrzałam posiłkując się translatorem. Nie jest tragicznie. Zawsze mogło być lepiej, ale najgorzej też nie jest 🙂

 2. puzonik48
  Luty 26, 2012 o 6:41 pm

  A to dopiero na 24 miejscu ?Czy już na 24 miejscu ?Jest poprawa ,czy jest lepiej czy gorzej ?Bo fakt że trzeba równać w górę pokazuje ,że wiele przed nami :):)

  • puzonik48
   Luty 26, 2012 o 6:45 pm

   Już się doczytałam 😛 Leciutko w górę przeszliśmy 😛 Ale jak na 171 państw to nie jest najgorzej .Czesi zanotowali znaczącą poprawę .

   • Luty 26, 2012 o 7:38 pm

    Czesi zawsze są przed nami…bo to mądry naród. A dlaczego nie odwrotnie ❓ Ale jakby popatrzeć, że Polska w przeciągu 10-u lat awansowała tylko o 5 miejsc, co jest zasługą rosnących jak pod deszczu grzybów wolnych mediów, to fakt ten powinien nas raczej zasmucać a nie cieszyć. Jak pomyślę, żeby Polska awansowała przynajmniej do pierwszej dziesiątki, zmarnujemy kolejnych 30 lat na straszenie PiS-em i Kaczyńskim !!!

   • puzonik48
    Luty 26, 2012 o 9:10 pm

    Czesi to pragmatycy ,no i wzorce czerpią od najbliższych sąsiadów :)Wiele peanów na ich cześć napisałam na forum 😛 Ale muszę powiedzieć ,że ostatni wysyp afer korupcyjnych u nich ,trochę mnie rozczarował 😦 Pisem i Kaczyńskim już nikogo nie musimy straszyć 😛 Oni sami sobą już większość wystraszyli .Osobiście przestałam ich słuchać i o nich czytać.Według mnie nie mają szans na powrót do władzy ,nawet żeby złote góry obiecywali .

   • korab1
    Luty 27, 2012 o 6:11 pm

    Czy nadal mamy mieć nadzieję na Budapeszt nad Wisłą i 40 miejsce z tendencja spadkową ???

   • Ged12
    Luty 29, 2012 o 1:40 am

    Za to Błaszczak od pana prezesa będzie mógł przez najbliższe 30 lat straszyć Tuskiem, przecież to oczywista oczywistość równowaga i dobrostan, przecież innych problemów prezes nie ma. I my też mieć nie możemy no chyba że te haniebne ataki na kościół. I gdyby tak te polskojęzyczne pismaki i telewizje nie działały to byśmy na pierwszym miejscu byli zaraz za Naszym Dziennikiem! Prawda?

 3. johohanan
  Luty 26, 2012 o 8:58 pm

  Czy nasze media są obiektywne? Ja osobiście nie miałbym nic przeciwko temu żeby gazety, radia i TV miały napisane – popieramy partię X,Y,Z a zwalczamy partię taką i taką. No tyle, że wtedy ta cała rzekoma obiektywność poszłaby się …. A już najbardziej rozbrajają mnie media (nie będzie nazw), które same w oczywisty sposób popierając jakąś stronę polityczną na lewo i prawo krzyczą jacy to oni są obiektywni.

  A tak na prawdę w porównaniu z 2010 rokiem gdzie Polska zajęła 32 miejsce ,w tym roku Polska została sklasyfikowana na niezłym miejscu.

  • wolnystrzelec0
   Luty 26, 2012 o 9:14 pm

   To tak jak i mnie. Przed wojną wiele tytułów było związanych z konkretną partią i czytając wiedziało się czyje stanowisko się czyta. Dzisiaj są takie media, bardzo popularne ( bez nazw), które udają,że są obiektywne.

   • korab1
    Luty 27, 2012 o 11:08 am

    Witaj Wolny :))) Przed wojną to i wróble były większe, słońce mocniej grzało :))) Dzisiaj jednych obowiązuje „poprawność polityczna”, innych wyłącznie „wierność” do grobowej deski :)))

   • ela_z_warmii
    Luty 27, 2012 o 5:45 pm

    Mając dostęp do Internetu możemy mieć nieograniczony dostęp do publikacji, opinii. Czyje racje i czyje przedstawienie rzeczywistości uznamy za obiektywne zależy tylko od nas. Czasami brak wiedzy skutkuje tzw. spokojnością i szczęśliwością – mniej się wkurzamy i mniej boimy 😉

   • korab1
    Luty 27, 2012 o 5:57 pm

    Co tu mówić o obiektywizmie kiedy bardzo prominentni politycy deklarują, iż nikt ich nie przekona, 😛 że białe jest białe :)))

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: