Strona główna > Historia, Polityka, Wiadomości > Wałęsa: to był… sobowtór

Wałęsa: to był… sobowtór


Lech Wałęsa odpowiedział w swoim stylu na publikację „Naszego Dziennika” dotyczącą dowiezienia przez wojsko byłego lidera „Solidarności” motorówką na historyczny strajk w Stoczni Gdańskiej. Wałęsa zasugerował, że do stoczni dowieziono motorówka jego… sobowtóra. Takie tłumaczenie może oznaczać, że były prezydent boi się zdjęć, potwierdzających słowa byłych funkcjonariuszy WSI.

Dziś „Nasz Dziennik” przytoczył fragmenty rozmowy byłych funkcjonariuszy WSI, Aleksandra Lichockiego i zmarłego niedawno w tajemniczych okolicznościach Leszka Tobiasza. Nagranie tej rozmowy, dokonane przez Tobiasza, ma według „ND” Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

Poniżej przytaczamy wpis na blogu Lecha Wałęsy. Oryginalna pisownia zachowana:

Zgłaszam do Prokuratury i nie tylko
W trybie natychmiastowym oddaję do Prokuratury tą informacje i tych co publikują w tym Tych z Torunia.
To jest nie tylko Oczernianie kłamstwami, ale też podważanie prawdy Historycznej i mojej roli od początku od skoku przez płot i dalej.
Żyją jeszcze świadkowie z obu stron konfliktu, należy to dokładnie że szczegółami wyjaśnić.
Pojawia się po raz KOLEJNY koncepcja jakoby dowieziono mnie na strajk motorówką .
Przysięgam na wszystkie świętości, że ja w tym nie uczestniczyłem ,Więc sobowtór.
Jeśli taki scenariusz był realizowany przez służby, są dowody i świadkowie to BYŁ WYROK ŚMIERCI NA MNIE.
PYTANIE JEST TYLKO JAK MIAŁ BYĆ WYKONANY.
CZY NA ZASADZIE ZABIĆ AGENTA PRZY POMOCY STOCZNIOWCÓW?
CZY SOBOWTÓR WYPROWADZAŁ NA MIASTO STOCZNIOWCÓW A TAM KTOŚ KOŃCZY DZIEŁO?. Innej możliwości nie ma .
Dlatego należy to potraktować bardzo poważnie i wyjaśnić wszystkie elementy.
Prośba o pomoc i o takową się zwracam do Prezydenta ,Premiera , Min Sprawiedliwości , ABW ,Prokuratury.

Lech Wałęsa

Autor: Olga Alehno

Reklamy
 1. johohanan
  Luty 27, 2012 o 8:13 pm

  Ciekawy jestem kto mu tego sobowtóra załatwił.SB czy Kaczyńscy?

 2. korab1
  Luty 27, 2012 o 8:26 pm

  Gratuluję Szanownym Panom zejścia na poziom Onetu!!! Powiem więcej, gratuluję osiągnięcia poziomu Naszego Dziennika :))))

  • Luty 27, 2012 o 8:31 pm

   Musimy się jeszcze bardzo ale to bardzo starać aby osiągnąć poziom Onetu – i to dotyczy wszystkich użytkowników tego młodego portalu ❗ Osobiście nigdy do tego nie dopuszczę. 💡

   • korab1
    Luty 27, 2012 o 8:43 pm

    Niestety dopuszczasz !!! Wyjątkowo obrzydliwe insynuacje, typowe dla wyznawców prezesa !!!

   • Luty 27, 2012 o 8:58 pm

    Czy wpis na blogu pana Wałęsy jest naszą insynuacją? NIE! – Przecież pan Wałęsa sam napisał ten tekst! A wklejka sobowtóra… No cóż, uważam tłumaczenie pana Wałęsy za śmieszne i naiwne, i dlatego wstrzymałem się od komentowania jego wpisu wklejając zdjęcie sobowtóra. Nie widzę w tym niczego złego. Gdy porównamy wściekłe ataki na braci Kaczyńskich i podjudzanie nienawiści do nich w prywatnych mediach to takie zachowanie może być nawet przykładem dla innych. Na Zachodzie używane jest takie powiedzenie: „kto okłada innych, ten musi liczyć się z ciosem przeciwników!”. – Wklejka jest satyrą, a satyra zachowana w dobrym tonie nie sprowadza dyskusji do poziomu szamba, co jest na porządku dziennym w nam znanych mediach. ❗

 3. korab1
  Luty 27, 2012 o 9:05 pm

  Wściekłe ataki na braci Kaczyńskich ??? Kto rozpoczął wojnę na górze ??? Kto rozpoczął palenie kukły swojego przeciwnika, Kto nas ustawił tam gdzie ZOMO ??? Nie Ci dwaj spóźnieni rewolucjoniści ??? Są żałośni, jeden jest tam, gdzie nigdy nie powinien się znaleźć, drugiemu się wydaje, iż jest Chrystusem. Pewnie te proszki z czasów kampanii prezydenckiej wciąż działają !!!

  • Luty 27, 2012 o 9:14 pm

   Takiej właśnie odpowiedzi oczekiwałem… Odsyłam do poprzedniego wpisu, do zacytowanego powiedzenia. Zastanów się proszę! Forum dyskusyjne służy dyskusji, nie mam nic przeciwko dyskusji i wymianie poglądów, ale trzeba spojrzeć na rzeczywistość spod różowych okularów. Gwarantuje Ci, że jest ona niezbyt ciekawa a nawet przykra i przygnębiająca. Nie ze wszystkim zgadzam się, co mówi i czyni J. Kaczyński, ale jeszcze mniej zgadzam się z tym, co mówią i czynią inni. ❗

   • Ged12
    Marzec 9, 2012 o 9:04 am

    A ja takiej dokładnie reakcji na prawdę o układzie jaki stworzył Kaczyński z kolesiami z PCtu, razem z bratem oczywista oczywistość.

   • johohanan
    Marzec 9, 2012 o 9:18 am

    Jakim /nieukiem oderwanym od rzeczywistości trzeba być by popierać po 4 latach obserwacji kogoś kto dla własnej posady topi kraj w długach, kto swoją nieudolnością niszczy armię, podwyższa podatki, chowa za swoimi plecami wszystkie patologie III RP, kłamie, podżega do nienawiści i ma na „koncie” cała masę trupów od generalicji, po polityków i prezydenta ?
    Brakło ci Ged i sprytu i inteligencji niezbędnej do przekonującego zmanipulowania.

    Proszę odróżniać coś co wiesz, od tego co ci się wydaje.Sprawy finansowe PC były sprawdzane i zadne naduzycia nie zostały popełnione, chyba ze przytoczysz jakis wyrok sadu na ten temat, skazujacy ktoregos z Kaczynskich.
    Zalewski został skazany (SKAZANY – proszę pokazać jednego skazanego z PO) za łapówkarstwo a nie z „telegraf”.

   • Ged12
    Marzec 9, 2012 o 9:36 am

    Odpowiem ci słowami klasyka: ” Jeśli nie ma dowodów: to na pewno zostały zniszczone”. Kolega na koniec kadencji, przepraszam zakończenia rządowania przez prezesa zdążył umorzyć długi partii. A prezes to rzeczywiście geniusz finansowy dał rade zarżnąć Tygodnik Solidarność i Gazetę Pomorską w rekordowym czasie, no zgodnie z prawem trza na czymś straty wykazać, jak się przejęło majątek Solidarności i RSW „Prasa”. 🙂 Zasługuje na Srebrny medal! Może dlatego teraz trzyma się kadłubka z tymi 44rema towarzyszami? Trza by geniuszu Macierewicza, żeby to rozbabrać, a jak na razie ten jest w kieszeni u prezesa. Jeszcze jedno od kiedy to uznajesz wyroki polskich sądów :)?

 4. korab1
  Luty 27, 2012 o 9:19 pm

  Widać braciom Kaczyńskim udało się nas podzielić tak, że nie ma już powrotu. Szkoda !!! Było mi miło przez dosyć krótki czas :)))

  • Luty 27, 2012 o 9:34 pm

   Kto nie kieruje się własnym rozumem, ten łatwo ulega manipulacjom. Kiedyś ja byłem wpatrzony w Lecha jak w obraz. Ze względu na mój młody wiek i brak doświadczenia życiowego dał on mi przez pewien czas nadzieję na lepsze jutro. Zawiodłem się na nim stosunkowo szybko. O efektach tego nie chciałbym pisać na forum publicznym. Zaznaczam, że nie jestem z PiSu i nigdy nie słucham RM. W życiu stosuję zasadę: Wolny jest tylko ten człowiek, który kierując się prawdziwą wiedzą i własnym rozumem może realizować cele, które uważa za pożądane dla siebie. 💡

 5. Don Aldzik
  Luty 27, 2012 o 10:48 pm

  W ciągu ostatnich dwudziestu lat nastąpiło tak wiele dziwnych i niespodziewanych wydarzeń, że jedynym ich racjonalnym wytłumaczeniem jest przyjęcie spiskowej teorii dziejów za fakt oczywisty.

  • johohanan
   Luty 28, 2012 o 9:20 am

   Nic nie rozumiecie.Prawdziwy Lech Wałęsa przeskakując przez 3.5 metrowy płot niestety stracił życie.Tego faktu strajkujący nie mogli ujawnić bo strajk spaliłby na panewce i zaraz by się skończył.Niestety dalszy ciąg jest znany.Sobowtór przywieziony motorówką uratował strajk,został zasłużenie bohaterem a później Prezydentem.Tu nie ma innej możliwości.
   Prawdziwy,żyjący Wałęsa nigdy nie odciłąłby sie od społeczeństwa czy swych dawnych kolegów z pracy i nigdy nie gadałby takich dyrdymałów jakie słyszymy od 22 lat.

   • Luty 28, 2012 o 9:29 am

    Prawdziwie mnie rozbawiłeś 🙂 😆 :mrgreen:

   • kristof72
    Marzec 9, 2012 o 8:54 am

    Czyli Bolek nie jest prawdziwy? Tzn że Michnik Donek i reszta ze ZBoWiD oszukują?

 6. pyra
  Luty 28, 2012 o 4:11 pm

  Rewelacyjny wniosek:) Dzięki temu żegnamy się z dylematem czy pisząc o Bolku obrażamy prawdziwego Lech Walęsę – takiego jakiego wybrali sobie ludzie pracy na swojego reprezentanta.

  • kristof72
   Marzec 10, 2012 o 10:33 am

   Sam go wybierałem na dzień dobry dorosłości.
   Jest mi winien 100 milionów! Nigdy nie odpuszczam dłużnikom! :):):)
   Jazda z Bolkiem, czy to się komuś podoba czy nie 😀

 7. Marzec 1, 2012 o 5:45 pm

  Lechu – największym cwaniakiem w dziejach PRL-u wykiwał wszystkich, nawet samego siebie, i tutaj słusznie dostał Nobla z którym powinien podzielić się ze swoimi mocodawcami. – A na motorówce był jego sobowtór – czyli taki drugi znany aktor typu Mroczek.

 8. Ged12
  Marzec 7, 2012 o 11:25 am

  No i wylazła przelana długoletnia trauma prezesa i prezesopodobnych po kopie jaki razem z bratem dostał z kancelarii prezydenta. I tyle. Nie zmieni to faktu, ze Lech Wałęsa jest znany i doceniany na świecie, a prezes razem z bratem nie. No ale od czego są teorie spiskowe?

  • johohanan
   Marzec 7, 2012 o 12:00 pm

   Racja Ged. Każdy kto będzie podważał jego skok przez płot, bez udziału motorówki będzie miał proces.A właściwie to czemu miał przypłynąć motorówką? Kręcił ujęcie do Bonda?
   Ale tak na prawdę nie ma sensu podważać tego, że Wałęsa był na pasku esbeckim, bo nawet Kuroń o tym głośno mówił.Współpraca Wałęsy z SB jest więcej niż pewna.O dowody nie pytaj bo się „pogubiły”.Wystarczy zachowanie Wałęsy przez te 20 lat.
   Wałęsa miał więcej szczęścia niż rozumu, wyszczekany prostak, taki wtedy był potrzebny, ale jego legenda to zbieg okoliczności, brudne sprawy i przede wszystkim dwa punkty zwrotne.Anna Walentynowicz,Alina Pieńkowska i inne Panie, które zatrzymały strajk i …..Nocna Zmiana.

   On jeszcze teraz mógłby zrobić wiele dobrego,ale do takiego WYCZYNU trzeba być wielkim i inteligentnym, a nie małym analfabetą.

 9. Ged12
  Marzec 7, 2012 o 12:18 pm

  Śmieszą mnie te dywagacje, prezes kazali nienawidzieć Wałęsy to się nienawidzi, ale nikt mi z pamięci tamtych czasów Walesy nie wymaże, a tym bardziej prezesa razem z bratem nie zaszczepi. I tyle. Powołujesz się na pana Kuronia, tego komunisty od czerwonego harcerstwa, czy żydowskiego KORu? Może jeszcze na Michnika się powołasz? czemu nie jak będzie wam to do tezy pasowało heheh Kto przewidział, że strajki o tańszą kiełbasę zmienia cały ustrój polityczny, no kto wiedział ? SB?

  • kristof72
   Marzec 9, 2012 o 8:37 am

   Skakali przez płot we dwóch. Bolek i Lech. Tylko który był sobowtórem a który właściwy?
   Motorówkowy twierdzi że przeskoczył Bolek a Bolek mówi że Lech….Diabli wiedzą!
   Ciemno było….a pamiątkowe fotki i całą resztę spalono na zjeździe integracyjnym KOR-u i SB.

   • Ged12
    Marzec 9, 2012 o 9:16 am

    Za to pamiątkowe zdjęcia prezesa z Wałęsą istnieja, tak jak i filmy na których nadyma się u boku Wałęsy do czasu. Przypominam, że na tej imprezie bliźniaki wódkę polewali i wynosili puste flaszki jako kapciowi Wałęsy- to też wygumkować? A zdajesz sobie sprawę że ze służbami w PRL to zintegrowane i kompatybilne było całe społeczeństwo? A jak ktoś nie był, to KOR zbierał pieniążki, żeby mógł fizycznie przeżyć, bo jako niekompatybilny nie pasował do systemu? Od razu się zapytam jak bardzo kompatybilni byli bracia z Żoliborza? Ten film, wakacje w rosyjskim wzorcowym ośrodku dla młodzieży „Artek”, tatuś, mamusia co to teksty Tuska o tej chorej nienormalności, co to nam jako polskość sprzedają nożyczkami usprawniała. i co nagle ich system, zaakceptował, przyjął i potwierdził?

   • Marzec 9, 2012 o 9:16 am

    Jesteś genialny :mrgreen:

 10. pyra
  Marzec 7, 2012 o 1:43 pm

  Sądzę,że Twoim przedmówcom daleko do nienawiści. Nie jestem wyznawczynią prezesa – szczerze mówiąc drażni mnie on niemniej chyba niż Ciebie,ale to nie znaczy,że przechodzę obojętnie obok faktów.W twoich słowach jest o wiele więcej złośliwej ironii i napastliwości niż we wpisach johohana i webstera.

 11. Ged12
  Marzec 8, 2012 o 2:02 am

  No masz rację, drażni mnie strasznie jak ktoś mi wciska w pamieć jedynie słuszne interpretacje. Dlaczego tylko Walesie taką wiwisekcje fundują, pomijając wszystkich wokół niego, w dodatku wyciągają osobę z całego sytuacji, jakby tamte czasy to sielanka jakaś była i wszystko jednoznacznej jak głupia wypowiedź prezesa o tym gdzie stało zomo, a gdzie on stał. A że prezes jest jednym z moich ulubieńców to fakt, jest jeszcze Antek, genetyczny patriota Suski i kilku w tym kadłubku jeszcze się znajdzie, bo inni to już nowa bajka niedawno wysączkowana. . Akurat dzisiaj wszyscy szczęśliwie żyją, bo nie jechali tymi pociągami co się zderzyły, No takie szczęście mają, widzisz i my też się cieszmy bo właściwie też mogliśmy być w tych pociągach, a nie byliśmy, więc żyjemy. I tak to się opowiada o wszystkich i wszystkim, jak tu okazji Kasino nie wykorzystać 🙂

  • kristof72
   Marzec 9, 2012 o 8:45 am

   Ged Bolek obalił komunę i przewrócił porządek świata. To jest fakt niezaprzeczalny i nawet Papuasi jak budują płoty to na wysokość półtora Wałęsy. Ja to zauważyłem jeszcze jedno zjawisko przez teleskop! Na nieboskłonie widziałem Lecha w poświacie a u nóg wili mu się Michnik, Jaruzelski, Kiszczak i paru innych świętych. Wielka Niedźwiedzica została OBALONA!

   • Ged12
    Marzec 9, 2012 o 9:22 am

    Zapomniałeś dodać przy pomocy prezesa i brata jego, albo za namową i pomocy prezesa i brata jego.. Tak to teraz ma brzmieć. Tyle, że i tak Papuasi, a nawet z jednym gadałem 🙂 wymienił tylko dwie osoby związane z Polska i bynajmniej nie był to prezes razem z bratem. wiesz może kogo wymienił, czy mam ci podpowiedzieć? Dlatego się zupełnie tym nie przejmuje, bo wasza gminna wieść i tak nie zakrzyczy tej globalnej. A teraz dawaj ta mirę, kadzidło i flaszkę 🙂

   • kristof72
    Marzec 25, 2012 o 12:42 pm

    Nie gadałeś z prawdziwym Papuasem!
    To był fałszywy mówię ci! Prawdziwy Papuas nie udziela Gazecie Wyborczej wywiadów:)

   • pyra
    Marzec 26, 2012 o 1:24 pm

    Ged- może to kiepskie porównanie,ale założę się,że są na świecie narody dla których np. Niemcy kojarzą się też tylko zdwoma nazwiskami:) Może zgadniesz z jakimi? 🙂

   • Ged12
    Marzec 26, 2012 o 7:47 pm

    Benedykt i Woldzwagien? 🙂 No pewnie jeszcze Mercedes i ten anonim o o inicjałach BMW? Fakt jeden anonim i same imiona 😦

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: