Strona główna > Polityka > Nie palmy TVN-ów, zakładajmy własne

Nie palmy TVN-ów, zakładajmy własne


Jarosław Kuźniar stał się pewnym symbolem. Sam o nim tu zresztą kilkukrotnie pisałem – oczywiście nigdy w pozytywnym kontekście. J.Kuźniar uosabia wszystko to co najgorsze w polskiej tzw. przestrzeni publicznej. Brak kompetencji maskowany wyszczekaniem, płynięcie z prądem nie tylko opinii społecznej ale i aktualnych „trendów” politycznych. Brak jakiegokolwiek kręgosłupa przyobleczony ślicznym garniturkiem, szaliczkiem i okularkami w grubej oprawie. J.Kuźniar stał się pewnego rodzaju Jokerem TVN-owskiego uniwersum – który niczym czarny charakter w Batmanie gasi z uśmiechem papierosy w czyimś talerzu.

Cała strategia tej stacji opiera się na dwóch filarach. Filar pierwszy – Pani Pochanke która symbolizuje tą „poważną stronę” i która z repertuarem czy też wachlarzem poważnych i zatroskanych min robi za „filozofkę” dla tych „bardziej wymagających”. Drugi filar to właśnie Kuźniar. On nie sili się na wielopiętrowe analizy, leci demotywatorami dla gimbusów a publika klaszcze i płacze ze śmiechu po żarcikach z butów Kaczyńskiego.I to właściwie tyle. Nic więcej ta stacja sobą nie reprezentuje. Kiedyś, sto lat temu miała jakieś jeszcze ambicje ale szybko zostały one sprowadzone do dzisiejszego poziomu.

Tym bardziej dziwi mnie to że są jeszcze ludzie którzy zdają się traktować tą stację poważnie, a „newsy” z niej płynące potrafią rozgrzać im krew do białości. Akcja ze zwalnianiem Kuźniara to nic więcej jak wchodzenie w buty szyte przez redaktorów podobnej maści. Kompletnie wisi mi i powiewa to czy red. Kuźniar pracuje w TVN. Tej stacji po prostu nie należy oglądać w trosce o własne poczucie godności i higieny – i to niezależnie od poglądów politycznych. Akcjami typu „zwolnij Kuźniara” daje mu się tylko to czego on oczekuje. Nimb wroga „kaczystów” który tylko nabija mu punkty, a wysyłanie do niego maili może mu zaszkodzić tyle co Tajwan Chinom.

Jedyną receptą na tego typu „dziennikarstwo” jest tworzenie zdrowych nowych mediów. Gdziekolwiek i jakkolwiek. Nawet gdyby to miała być mała telewizyjka internetowa. Jak śpiewał kiedyś zespół Manic Street Preachers – „If you tolerate this, then your children will be next”.

Zostawić Kuźniara w spokoju. Niech zniknie w ludzkim zapomnieniu.

Autor: Marcin_KK

Reklamy
Kategorie:Polityka Tagi: ,
 1. mediator
  Luty 28, 2012 o 8:23 am

  😛 ” Tej stacji po prostu nie należy oglądać w trosce o własne poczucie godności i higieny”

  Tej nie należy,a należy oglądać „Trwam”?? 😆
  A od kiedy to Marcin_KK,stał się wyrocznią w decydowaniu,co mam (mogę?) oglądać?Co za hipokryzja,czyli jak niektórzy powiadają,że nie należy oglądać TV Trwam,to wielki lament,a jak
  nagonka na TVN,to wszystko jest OK??To ciekawe ❗

  • korab1
   Luty 28, 2012 o 8:43 am

   Witaj:)) To mój ostatni wpis na tym portalu:)) Naiwnie wierzyłem, iż można bez większego obrzydzenie traktować białe jako białe, czarne jako czarne !!! Niestety guru uznał, iż nikt go nie przekona do takiej wersji, wyznawcy poszli za nim. Jak tak dalej pójdzie okuliści przestaną być potrzebni, kolory będzie określał WÓDZ. Korzystniej dla zdrowia psychicznego będzie zajęcie się znakomitą grą pod nazwa Tetris :))) Pozdrawiam wszystkich i żegnam :)))

   • Luty 28, 2012 o 9:04 am

    Idea naszego portalu była, jest i będzie: wolne niezależne medium, na którym każdy bez ograniczeń może głosić swoje własne poglądy i przedstawiać swój własny punkt widzenia. Xami.pl nigdy nie będzie kneblować ludziom ust, tak jak ma to miejsce w prorządowych mediach. Jeżeli ktoś preferuje „prawdy” głoszone tylko i wyłącznie na pożytek władzy i nie potrafi podjąć dyskusji z inaczej myślącymi, ten powinien parę lat pomieszkać w jakimś kraju z rozwiniętym systemem demokratycznym, gdzie media są po to by kontrolować i krytykować władzę a nie jak ma to miejsce w Polsce, zwalczać wszelkimi możliwymi środkami opozycję i sprzyjać władzy, w wiadomym celu. Od tego jest tylko jeden krok do dyktatury i upodlenia obywateli ❗ Czy tego chcemy dla Polski ❓

   • johohanan
    Luty 28, 2012 o 10:46 am

    Nie ma demokracji bez równowagi medialnej.Jest coś takiego jak studia medioznawcze. Nie przez przypadek jednym z wymogów dobrego dziennikarstwa jest oddzielanie informacji od komentarza.
    Żyjemy w środowisku totalnie kontrolowanym przez środki masowego przekazu.Rzesze ludzi,zwłaszcza młodych,bezkrytycznie akceptuje rzeczywistośc kreowaną przez media.Mało jest ludzi potrafiących odróżnić informacji od opinii.
    W naszej polskiej rzeczywistości politycy mogą okłamywać obywateli ale od odkrywania i dementowania ewentualnych kłamstw jest własnie IV władza czyli media.Czy tak jest?

    PS.Żegnam korabia1.Jakoś się nie napracował długo.Szczególnie brakowało mi jego merytorycznych komentarzy. 😉 😉

   • johohanan
    Luty 28, 2012 o 1:15 pm

    Czyżby korab1 nie umiał kliknąć DODAJ i napisać swój komentarz główny (wpis)?
    Po linii, na czasie np. „Nareszcie koniec Kaczyńskiego i PiS!” ?

   • Luty 28, 2012 o 1:40 pm

    W tym przypadku nie, gdyż Korab1 pisał jako niezalogowany i nigdy nie zarejestrował się w naszym serwisie.

   • Luty 28, 2012 o 1:21 pm

    Dla nikogo nie zamykamy drzwi, gdy zmienisz zdanie, w co wierze, możesz bez ograniczeń uczestniczyć w życiu portalu. Pozdrawiam 😎

  • johohanan
   Luty 28, 2012 o 12:36 pm

   Przyj­dą kie­dyś ta­kie cza­sy, że dzie­ci i wnucz­ki za­trud­nio­nych w „Ga­ze­cie Wy­bor­czej”, TVN24 i po­zo­sta­łych słu­żą­cych es­ta­bli­sh­men­to­wi III RP me­diach, bę­dą wsty­dli­wie ukry­wać fakt, że ich oj­co­wie, mat­ki, dziad­ko­wie czy bab­ki by­li tam za­trud­nie­ni. I na­wet nie­waż­ne bę­dzie, czy sta­li w pierw­szym sze­re­gu funk­cjo­na­riu­szy fron­tu ide­olo­gicz­ne­go, czy tyl­ko za­po­wia­da­li po­go­dę. Sam fakt za­rob­ko­wa­nia w tych in­sty­tu­cjach, udzie­la­nia się, ja­ko ce­le­bry­ta, czy po­ży­tecz­ny idio­ta, bę­dzie wy­star­cza­ją­cy by spło­nąć ze wsty­du i spo­tkać się ze spo­łecz­nym ostra­cy­zmem.

   • mediator
    Luty 28, 2012 o 1:21 pm

    Oho! To już trąci ideologią. 😀 Podział,zupełnie jak bym prezesa słyszał:
    My tu,oni tam gdzie TVN. 😥
    Wygląda na to,że biorę udział w wymianie poglądów jako pożyteczny
    idiota.Albowiem,gdybym nie zabierał głosu na tym forum,to chyba pożytecznym idiotą bym nie był,bo Szanowni ideologowie,musielibyście sami z sobą dyskutować.Co zresztą od tej chwili wam polecam :mrgreen:

   • johohanan
    Luty 28, 2012 o 1:44 pm

    Oj tam,oj tam 🙂 Nie pisz mi mediatorze,że nic nie dostrzegasz.Przecież wiesz bo tego nie da się ukryć,że Tusk, Nowak, Niesiołowski czy Kopacz to tak prymitywne i pozbawione smaku indywidua, że jedynie Kuźniar, Pohanke, Kolenda-Zaleska czy Machała z Lisem oraz im podobni mogą się nimi fascynować.
    Umysły bardziej cwane i wyrobione jak Michnik, Paradowska czy Żakowski udają fascynację tymi prymitywami, tak jak kiedyś politruki lat 50-tych udawały fascynację Bierutem, Gomułką czy Cyrankiewiczem. Ten sam sort kłamstwa.
    Polski biznes oparty na korzyściach płynących z oszukiwania. Polska kłamstwem stoi od kilkudziesięciu lat.
    Niezlustrowani sędziowie, prokuratorzy, dziennikarze, nauczyciele, politycy, artyści tworzą grono współczesnych celebrytów popierających idiotów tylko dlatego, że mają w przeszłości zbyt wiele za uszami, a gdyby przeprowadzono lustrację na wzór Niemców czy Czechów, to polskie gazety, telewizje, sejmy, senaty, sądy, prokuratury i zespoły filmowe zostałyby dotkliwie przetrzebione.

   • puzonik48
    Marzec 4, 2012 o 8:11 pm

    Widać każdy z nas inaczej odbiera innych ludzi 😛 Bardzo cenię sobie Paradowską i Lisa jako znakomitego fachowca ,nie mówiąc o premierze 😛 którego z przyjemnością obserwuję i patrzę jak znakomicie się rozwija jako polityk 😛 ,bo nie patrzę na błędy ,tych nie popełnia tylko ten kto nic nie robi.Nigdy nie słyszałam ,żeby z jego ust padła jakaś ordynarna czy nieparlamentarna wypowiedź ,podziwiam go że nie daje się sprowokować.Dla mnie chamstwo i arogancja Kaczyńskiego jest porażająca ,dzisiaj już nawet nie czytam ani nie słucham jego bełkotu ,bo szkoda mi czasu .Niesiołowskiego nie trawię i ubolewam ,że stał się wykrzywioną gębą PO 😦

    Dla szczególnie niepełnosprytnych towarzyszy z Paranoi i Schizofrenii maleńka podpowiedz 🙂

    Andrzej Lepper, wicepremier rządu RP – wieloletni członek i działacz PZPR. Skazany ponadto prawomocnymi wyrokami za przestępstwa pospolite!

    Andrzej Kryże, wiceminister sprawiedliwości – był członkiem PZPR do jej końca (1990 r.).
    Skazywał w stanie wojennym. Skazał między innymi Bronisława Komorowskiego z PO za udział w demonstracjach antykomunistycznych. Ps. W tym czasie nasz strugany `bohater opozycji’ Premier Jarosław Kaczyński spokojnie pracował sobie w Ośrodku Badań Społecznych Region Mazowsze.

    Zbigniew Wasserman – Minister koordynator ds. służb specjalnych, PRL-owski prokurator od lat 70-tych. W PRL `szuja’ i `prokurator’ znaczyły to samo.

    Wojciech Jasiński, minister skarbu – członek PZPR w latach 1976 – 1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB, co ciekawe, w czasie debaty sejmowej, indagowany na okoliczność przynależności do PZPR Jasiński nie przyznał się do tego, a w jego życiorysie zaprezentowanym posłom nie było na ten temat ani słowa.

    Andrzej Aumiller, powołany 03.11.2006 na stanowisko ministra budownictwa – zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR, a następnie i Unii Pracy.

    Anna Kalata od 06.05.2005 minister Pracy i Polityki Społecznej. Członek PZPR jak i SLD.

    Marek Grabowski – wiceminister zdrowia (członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki. Premier powołał go na stanowisko wbrew wcześniejszym zapowiedziom polityków PiS, że w rządzie nie będzie osób rekomendowanych na publiczne funkcje przez SLD

    Ewa Sowińska od 07.04.2006 Rzecznik Praw Dziecka z ramienia LPR. W latach 1977-1980 należała do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Dzisiaj już nawrócona w `najlepszym rządzie od 17 lat’ odpowiada za prawa dzieci.

    Krzysztof Zaręba, wiceminister środowiska, były członek PZPR, a w rządzie Leszka Millera główny inspektor ochrony danych osobowych. Premier powołał go na stanowisko wbrew wcześniejszym zapowiedziom polityków PiS, że w rządzie nie będzie osób rekomendowanych na publiczne funkcje przez SLD

    Maciej Łopiński, rzecznik prezydenta RP – w okresie 1975 – grudzień 1981 należał do PZPR i pracował na nomenklaturowym stanowisku sekretarza redakcji gdańskiego tygodnika `Czas’, klasycznego pisma partyjnego `po linii i na bazie’ (szefostwo z PZPR-owskiej nomenklatury, cenzura, wytyczne z KW itd.).

    Ryszard Siewierski, zastępca komendanta głównego policji – członek PZPR do końca (1990).

    Stanisław Kostrzewski, od 25.02.2006 skarbnik PiS – był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności. Żeby było ciekawiej – od 31.12.2005 jest wiceprezesem Banku Ochrony Środowiska i nie ma tu żadnego konfliktu interesów lub niejasności.

    Henryk Biegalski, nominowany i odwołany z funkcji szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej, od 1969 r. do końca lat 80. był członkiem PZPR. Od marca 1982 r. należał do Komisji Bezpieczeństwa i Ładu Publicznego KW PZPR w Gdańsku.

    Bogdan Socha, ekspert Samoobrony, od 05.05.2006 nowy wiceminister pracy – był do samego końca członkiem PZPR. Pracował w Komitecie ds. Młodzieży i Kultury Fizycznej, kierowanym przez Aleksandra Kwaśniewskiego. Był organizatorem kampanii prezydenckiej Kwaśniewskiego – został wtedy szefem słynnego autobusu `Kwach’. Tym autobusem kandydat lewicy objeżdżał Polskę. Po udanej kampanii Socha przez dwa lata pracował w pałacu prezydenckim, gdzie odpowiadał za organizowanie spotkań Kwaśniewskiego.

    Jerzy Bahr, 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie – w latach 1976 – 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie (sekretarz ds. prasowych). Do stanu wojennego był członkiem PZPR. Za prezydentury Kwaśniewskiego był po Siwcu (od marca 2005) szefem BBN i członkiem RBN.

    Krzysztof Czabański, mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. – były dziennikarz m.in. `Sztandaru Młodych’ i `Zarzewia’. W latach 1967-1980 należał do PZPR.

    Stanisław Podlewski, szef Samoobrony z Ustki, mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa – należał do PZPR do końca jej istnienia.

    Marcin Wolski, 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR – od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR.

    Tomasz Gąska, mianowany 25.07.2006 nowym wiceprezesem Radia PiK z nadania PiS – były PZPR-owski aparatczyk, który strzegł linii partii i bronił stanu wojennego. Był członkiem PZPR, sekretarzem Podstawowej Organizacji Partyjnej w tygodniku `Fakty’ i zastępcą redaktora naczelnego tej gazety od 1979 roku, przez stan wojenny, aż do upadku komunizmu, odznaczony medalem im. Janka Krasickiego. Używając pseudonimu Tomasz Hellen pisał m.in. peany na temat WRON, a w tekście `Jaka może być partia’ nawoływał do odrodzenia w PZPR `ducha leninowskich zasad’.

    Romuald Poliński, mianowany 07.08.2006 przez premiera wiceministrem pracy z nadania Samoobrony, był przez wiele lat członkiem PZPR, a w rządach SLD doradcą ministrów Kołodki i Belki. Premier powołał go na stanowisko wbrew wcześniejszym zapowiedziom polityków PiS, że w rządzie nie będzie osób rekomendowanych na publiczne funkcje przez SLD

    Jan Sulmicki, kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgłoszony 11.12.2006 przez Kaczyńskiego – były aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), także w stanie wojennym. 14.12.2006 zrezygnował z kandydowania z „powodów rodzinnych”.

    Zbigniew Graczyk, 09.01.2007 mianowany wiceministrem gospodarki morskiej – przez 20 lat należał do PZPR, będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.

    Maciej Giertych były członek PRON i Rady Konsultacyjnej przy gen Jaruzelskim poparł dekret o wprowadzeniu stanu wojennego i delegalizację Solidarności. Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego (PRON) – organizacja polityczna utworzona w okresie stanu wojennego przez PZPR i podporządkowane jej stronnictwa polityczne oraz organizacje katolickie w celu propagandowego wykazania poparcia społeczeństwa dla polityki partii, a w szczególności wprowadzenia stanu wojennego.

    Ryszard Bender także członek PRON i poseł na Sejm PRL.

    JANUSZ MAKSYMIUK z Samoobrony, negocjował z PiSem jak mówi J. Kaczyński `najlepszą od 17 lat koalicję rządową’ .W PZPR od 1975 do końca. Umieszczony na liście krajowej PZPR w wyborach ’89 obok takich tuzów jak Kiszczak, Kania, Florian Siwicki, Rakowski. TW „Roman”. Figuruje w kartotece ogólnoinformacyjnej wydz. II BEiA UOP. zarejestrowany pod nr 46734 dnia 15.07.83 przez Pion VI RUSW Oleśnica. Nr archiwalny 60430/I, nr mikrofilmu 60430/1. Miejsce archiwizacji WEiA del. UOP we Wrocławiu. Data zaprzestania kontaktów 27.09.89.

    Stanisław Łyżwiński, wiceprzewodniczący Samoobrony. W czasach PRL był członkiem ZSL, w III RP zaangażował się w działalność powiatowej organizacji SLD. Być może było to związane z faktem świadomej i tajnej współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa, do której przyznał się w oświadczeniu lustracyjnym.

    Bolesław Borysiuk wybrany do KRRiT za zgodą Kaczyńskich. Był strażnikiem „jedynie słusznej linii Roberta Kwiatkowskiego”, przez lata prezesa TVP z ramienia SLD i jednego z czarnych bohaterów afery Rywina . Do PZPR należał od 1971 r. `Bolek nie jest lubiany, silne poparcie ma tylko wśród byłych aktywistów PZPR i SLD, szczególnie tych z frakcji Millera’

   • ela_z_warmii
    Luty 28, 2012 o 1:50 pm

    No mogę się tylko podpisać pod tym, co napisał Mediator. Jeżeli dyskusja na Xami ma wyglądać tak, jak wygląda retoryka pana prezesa Kaczyńskiego, to chyba długo nie pogadamy. Oczekiwałam sporów ideologicznych, analizy własnych ocen i cudzych, a nie kolejnego szufladkowania Polaków na tych, co to stali z ZOMO i pozostałych. Atmosfera rodem z Salonu24 jakoś mi nie odpowiada. Szanuj „przeciwnika swego”, bo możesz zostać sam ze sobą i wtedy będzie po dyskusji 🙂 Przeczytałam pożegnanie Koraba, jest smutno, tym bardziej, że to ja Go zaprosiłam na Xami. Może warto coś przemyśleć? To jest początek tego portalu, jeżeli ma być miejscem dyskusji, to powinien być czymś na co się chętnie wpada w wolnym czasie. Martwych dusz można mieć dużo, portal żyje dzięki aktywnym użytkownikom.

   • ela_z_warmii
    Luty 28, 2012 o 1:52 pm

    jest mi smutno* – coś mi „mi” zeżarło 🙂

   • mediator
    Luty 28, 2012 o 1:57 pm

    I mi też 😦

   • Luty 28, 2012 o 2:54 pm

    Dlatego ma to być dyskusja a nie przytakiwanie Korabowi lub Webmasterowi. Korab może zawsze wrócić, jeżeli w końcu zrozumie, że demokracja i wolność słowa obowiązują każdą ze stron. Niestety, ale paru szanownych użytkowników nie zrozumiało idei tego portalu. Nie mamy zamiaru na nikim się wzorować, naszym celem było wspólne tworzenie tej platformy. Dla mnie jest to niepojęte! Zbyt długo żyje na emigracji, gdzie mogę oficjalnie przy wszystkich wrażać moje poglądy, aby móc Was 100% zrozumieć. Zawsze można powiedzieć, że ktoś się z kimś nie zgadza, ale nikt demonstracyjnie nie opuszcza sali trzaskając za sobą drzwiami. To szanowni Xamowicze nie jest demokracja a jakiś zły sen 😦

   • mediator
    Luty 28, 2012 o 5:24 pm

    „Dlatego ma to być dyskusja a nie przytakiwanie Korabowi lub Webmasterowi.”
    „„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„
    No właśnie!A jak dyskutować,skoro sam wklejasz tematy tylko
    jednej opcji sprzyjające.Najczęściej zresztą przedruki,jakich tam na emigracji macie pełno,tak jak pełno wszedzie jest zgorzkniałych
    „patriotów”,co to z góry wiedzą,jaka opcja jest najlepsza,albo,na ile częsci rozpadl się TU 154 po wybuchu bomby,a jeszcze bardziej
    takich,co śpiewaja razem z prezesem „Ojczyznę wolną…”
    Dopóki nie pozwolisz mieć kazdemu swoich poglądów,to portal będzie nudny i co tu gadać pusty.Bo ja mogę dyskutować,ale nie
    z kimś,kto mo glos uznaje za głos „pożytecznego idioty”.
    Do takiej dyskusji musicie sobie poszukać swoich własnych wyznawcow. 😈

   • Luty 28, 2012 o 6:01 pm

    Przecież istnieje funkcja +Dodaj => Wpis a każdy użytkownik po rejestracji otrzymuje automatycznie rolę autora. To wielki kredyt zaufania dany wszystkim użytkownikom. Jednak nie widzę zachwytów, i żeby ktoś specjalnie palił się do pisania artykułów lub wklejania tekstów od zaprzyjaźnionych blogerów wzg. tekstów z portali, gdzie przy zachowaniu regulaminu portalu teksty mogą być powielane. Blog Xami.pl jest niczym innym jak ekskluzywną formą forum dyskusyjnego, gdzie główny temat/wątek otwiera dyskusję a użytkownicy wyrażają opinię na poruszony temat. Tego nie znajdziecie na żadnym innym portalu. Początkowo myślałem, że ludzie przyjmą taką formę portalu z entuzjazmem, że portal będzie odpowiedzią na portale, gdzie nie sposób wyrazić swojej opinii na dany temat przy tym nie będąc wyzwany, zbluzgany i nazwany psychicznie chorym. Resztę chęci do uczestnictwa w dyskusjach odbiera moderacja tych portali i psychopaci wbijający po 22 czaszki na dzień(patrz profil xami.pl na portalu Onet Ludzie). Jest mi przykro z powodu Waszej postawy, ale nie tracę nadziei, co nakazuje mi ze wzmożoną energią pracować na dalszym rozwojem tego portalu. 😎
    Proszę pokazać też trochę własnej inicjatywy, docenić moją pracę i wysiłek, jak i zaangażowanie przy tworzeniu tej platformy dyskusyjno-społecznościowej. ❗

   • ir_onia
    Luty 28, 2012 o 7:36 pm

    Witaj.Myślę, ze ludzie nie wiedzieli o mozliwosci poblikowania wątków, wklejania artykułów, że obdarzono ich na wejściu takim KREDYTEM ZAUFANIA i stad to całe nieporozumienie.Przecież tu każdy może wkleić, co chce,wszystko czym chce zainteresować gosci i użytkowników portalu.Może celowym byłoby zamiescic taka wyeksponowana gdzies mocno informacje o tej możliwości a ponadto przesłać na @ info z podaniem sposobu zamieszczania.Jeśli oczywisci nie bedzie to zbyt duzy kłopot.Informować o takiej mozliwości kazdego rejestrujacego się na portalu Xami.Wtedy ten portal byłby bardziej rożnorodny dla tych, którzy niekoniecznie sa zadowoleni z prezentowanych tu materiałow.Mogą to zrobić sami uzytkownicy,Jak na
    razie dostrzegam same plusy tzn. łatwosc poruszania sie,komentowania, interesujaca mnie tematyka, kulturalni uzytkownicy.Nie zamieszczam materiałów, bo akurat te, które są satysfakcjonuja mnie, ale ci, którzy nie są zachwyceni menu, moga to zmienić.Ważne zeby o tym wiedzieli na wejsciu.No chyba, ze gdzieś jest tu taka informacja, a ja nie zauważyłam, to zapomnijmy o tym

   • Luty 29, 2012 o 1:19 am

    Postaram się jak najszybciej jest to możliwe poinformować wszystkich Xamowiczów o tej możliwości. 💡

   • johohanan
    Luty 29, 2012 o 5:44 pm

    Przecież mogą sobie napisać jaki chcą artykuł, ale nie korzystają z tego prawa. Zdaje się chcieliby tylko móc walić w Kaczyńskiego i PiS jak w bęben….czyli mieć takie artykuły jak na Onecie-podane na tacy i tylko psioczyć
    Sami – zero wysiłku.

   • ela_z_warmii
    Luty 29, 2012 o 6:44 pm

    Na moją aktywność, jako autora tematów nie liczcie. Nie mam talentu do pisania takich tekstów, a nie czytam opinii komentatorów i publicystów, żeby wyłuskać coś, co jest zgodne z moimi poglądami. Poza tym nie mam aż tak dużo czasu – co innego wpaść na chwilkę i przedstawić własny punkt widzenia omawianej sprawy. Nie zaprzecam, że jestem leniuszkiem pod tym względem 🙂 Mogę się wymądrzać i pod artykułami z których treścią się nie zgadzam, jest mi to obojętne 🙂

   • ir_onia
    Luty 29, 2012 o 7:00 pm

    Elu:)Polecam artykuł o pakiecie klimatycznym tak beztrosko podpisanym przez pana Tuska 😀

   • johohanan
    Luty 28, 2012 o 7:05 pm

    Dziwi mnie to bardzo @mediatorze.Wasza opcja polityczna jak mi się wydaje jest w większości i każdy z Was (jak pisze Webmaster) może dodać i wkleić dowolny artykuł na dowolny temat z własnym komentarzem.

   • tojad
    Luty 28, 2012 o 7:56 pm

    Opcja polityczna…hmm…to znaczy jaka opcja polityczna..? bo ja nie należę do żadnej partii..a jedynie staram sie popierać co wg. mojego mniemania jest słuszne. . Jeśli PiSowi- ( czyt: Prezesowi Kaczyńskiemu)- uda sie powiedzieć coś naprawdę mądrego, bez zapalczywości i insynuacji- pierwsza będę biła i krzyczała brawo.

   • johohanan
    Luty 29, 2012 o 4:58 am

    Nagle po 4 latach nic Was nie łączy z żadną partią i nie jesteście ( jak pisze ela_z_warmii) nawet ich sympatykami.A krzyżyki na karcie wyborczej stawiają niepiśmienni i nie kumaci.Można i tak 🙂

   • Tojad
    Luty 29, 2012 o 8:09 am

    Smutne to,ze nadal nie rozumiesz mojego wpisu -lub co gorsza nie masz dobrej woli.. 😦 😦

   • ela_z_warmii
    Luty 29, 2012 o 10:08 am

    Co ma do tego stawianie krzyzyków na kartce wyborczej> Gdyby SLD (lub PSL, RP) było jedyną alternatywą do niedopuszczenia PiSu do władzy, to oni dostaliby mój głos. Nie jestem sypmatykiem żadnej partii. Jeszcze masz problem ze zrozumieniem tego? 🙂

 2. johohanan
  Luty 28, 2012 o 2:37 pm

  @ela_z_warmii – „Oczekiwałam sporów ideologicznych, analizy własnych ocen i cudzych”.
  Napisz jak to sobie wyobrażasz żeby było to możliwe oraz to,aby ten portal nie był Salonem24 i np. gazetą.pl? Może warto to przemyśleć? 😎

  • ela_z_warmii
   Luty 28, 2012 o 10:57 pm

   Moje wyobrażenia można chyba porównać do przykładu knajpy, klubu, kawiarni? Wchodzę do nowego lokalu i po tym, jakie jest serwowane menu, jaka jest obsługa i jakie towarzystwo mam przy stoliku i obok podejmuję decyzję, czy mam ochotę tu wracać czy też nie. Tyle analogii.
   Widzę jeden podstawowy problem, który uwypuklił się m.in. w Twoich wpisach. Przyjmujesz podział identyczny, jak u Kaczyńskiego – zwolennicy PiSu, to patrioci, ludzie zatroskani o losy Polski, prawi obywatele, jedyna przyszłość RP, a ci, którzy nie popierają PiSu, to zwolennicy pozostałych partii „zaprzańcy, zdrajcy, komuchy i przekrętasy” . Przerysowałam, bo nie użyłeś tych określeń, ale wpisujesz się w taki podział. Tymczasem wielu z nas nic nie łączy z żadną partią, nie jesteśmy nawet ich sympatykami. W wyborach dajemy mandat do rządzenia nie głosując ZA ale PRZECIW, przynajmniej ja tak głosuję od 2005 r.

   Xami.pl jest portalem prywatnym, właściciel miał i ma jakąś wizję tego miejsca. Nie wnikam teraz w szczegóły tej wizji, bo jeszcze nie urodził się nikt, kto by wszystkim dogodził – każda specyfika i profil mają swoich odbiorów. Każdy z nas szuka miejsca dla siebie, takiego, jakie mu odpowiada – tu nie można nikogo do niczego przymuszać. Pewnie jesteś rozczarowany brakiem konkretów, ale po przemyśleniu nie potrafię ich podać – wszystko zależy od nas samych i od tego, jak traktujemy te nasze spotkania na Xami.

   • mediator
    Luty 29, 2012 o 11:34 am

    Właśnie to jest cały szkopuł.Nie jestem członkiem żadnej partii,owszem
    poparłem i popieram PO.Popieram ,co nie znaczy,ze nie zauważam błędów,
    zaniechań,czy zgoła głupoty.Niejednokrotnie daję wyraz mojemu niezadowoleniu
    z poczynań PO na innych forach.Jak na razie nie zauważyłem,żeby tutaj ktoś
    krytykował Kaczyńskiego( za wyjątkiem oczywiście,nas kilku).Czy uważasz
    @webmasterze,ze prezes zawsze jest kryształowy??Ja potrafię krytykować
    Premiera,jeśli uważam,ze nawalił.albo,nawalili jego urzędnicy.
    Krytykuję go za sposób reformy emerytalnej,za przerost administracji,
    i za inne rzeczy też.Co nie znaczy,ze mam się zgadzać na generalne opluwanie czegokolwiek,co ten rząd zrobi.Zaraz w następnym wątku pokażę Ci o co mi chodzi 😦

   • johohanan
    Luty 29, 2012 o 1:04 pm

    Podoba mi si.komentarz.Poprzez medialne oddziaływanie na wyborców (Ciebie,mnie,innych), można całkowicie wyłączyć krytyczne myślenie i obiektywne postrzeganie rzeczywistości.
    Ja też widzę,że nieodpowiedzialne zachowania ( i nie tylko zachowania) Kaczyńskiego i jego świty, tylko deprecjonują jego szereg wartych uwagi haseł.A było tego dużo.
    To też jednak sprawa na osobna notkę.

 3. aida1708
  Luty 28, 2012 o 6:22 pm

  Ja na razie tu się rozglądam i nie mam takich roszczeń ani ambicji, komentuje to co jest a jak mi się nie spodoba to pójdę gdzie mnie oczy poniosą. Bądżmy wyrozumiali! Gdybyśmy byli jednomyślni nie byłoby postępu. Tylko burze mózgów przyczyniają się do postępu w każdej dziedzinie.Pozdrawiam Wszystkich !

 4. Ged12
  Luty 29, 2012 o 12:42 am

  Poprę panią Ironie i przytaknę, że głupim jest niewiedzą i możliwościami. Przyciąga mnie grono zacnych znajomych, za którymi się stęskniłem, za formą wypowiedzi treścią codziennych przeszłych już dyskusji. Mi akurat wszystko jedno czy obecnie jestem masonem, Żydem, cyklistom i miejsca wyznaczone przez prezesa mnie nie uwierają, bo był czas przywyknąć.. Ale skoro ma powstać coś nowego, z niczego oparte na wolnej woli i możliwościach, to nie koniecznie muszę godzić się z ramkami i miejscami wyznaczonymi przez prezesa i jego wyznawców. A odnośnie nagonki na prywatną stacje telewizyjną o bardzo dużej oglądalności i przeciwstawianie jej jako spring partnera niszową chałupniczą telewizyjkę uważam za śmieszne i tyle. Do tego zabawna jest głęboka analiza charakterologiczna prezentera porannego programu informacyjnego. Co to ma być symbol? Nie mniej ktoś się nieźle natrudził by ten bełkot wydalić i powielać jak najprawdziwszą prawdziwą prawdę jedynie słuszną na prawdę. Bo tylko taka obowiązuje. No niekoniecznie chce mi się w tym uczestniczyć. Akurat te bzdury były wielokrotnie powielane, brakuje tylko dosłownego zakończenia że to wszystko wina TVNu i Tuska.

 5. johohanan
  Luty 29, 2012 o 12:47 pm

  Jest gorzej niż myślałem.Szkoda,że nie masz Elu Kononowicza w odwodzie.Każdy głosuje z różnych przyczyn ale nic i nikt mnie tak nie śmieszy jak ludzie,którzy mówią – wszystko, byle nie PIS!
  Szkoda,że przed wyborami nie pytasz samej siebie kto i jak usprawni państwo, administrację, sądownictwo, poprawi szkolnictwo tylko jak mantrę (powtarzacie) – byle nie na ten PiS, byle nie Kaczyński.
  Zastanawiam się, skąd się bierze nienawiść do Kaczyńskich. Przecież nikt nie pukał do Ciebie o 6.00 rano.nie byłaś podsłuchiwana,PISowskie bojówki faszystowskie nie podpalały Ci mieszkania,z biedy nie przymierałaś głodem itd…itd…No tak,zapomniałem – otwarty rozporek,brak konta i auta,sznurówki,faszyzm i dyktatura.Rozumiem.

  Nienawiść zamiast racjonalnego myślenia to brzydkie uczycie.Bardzo zawęża pole widzenia.
  Jeśli ktoś mówi, że „W wyborach dajemy mandat do rządzenia nie głosując ZA ale PRZECIW, przynajmniej ja tak głosuję” oznacza to, że ktoś nie traktuje poważnie nie tylko swojego kraju, ale również samego siebie.

  Powiem Ci tak szczerze bo trochę żyję na tym świecie.Mnie ani PiS tym bardziej PO i SLD nie są do szczęścia potrzebne..Koniec PO to koniec PiS.. Koniec PiS to koniec PO.
  I koniec naszych kłótni.

  • ela_z_warmii
   Luty 29, 2012 o 1:09 pm

   Przykro mi, że jest Ci gorzej, niż myślałeś 🙂 Nie odbieraj rzeczywistości w dwóch barwach – czarnej i białej. Są odcienie szarego. Nie zapytałeś, a wypowiadasz się za mnie – czyżbyś wiedział lepiej ode mnie przeciwko komu głosowałam? Zmartwię Cię, w 2005r. głosowałam przeciwko SLD. Wybrałam oddanie głosu na PO wiedząc, że szykują się na koalicję z PiS. Bardziej mi odpowiadało PO niż PiS, ale uważałam, że ta koalicja ma szanse na zrobienie „porządków” w RP.

   Nie imputuj mi swoich projekcji – nienawiści. Nie ma jej we mnie. Po prostu wizja IV RP, czego zaczątek widziałam przez prawie 2 lata, nie odpowiada mi. Nie chcę żyć w takiej Polsce, stąd mój głos poparcia dla partii, która ma największe szanse wygrać w wyborach z PiSem. To czysty pragmatyzm. Rządy PiSu w mojej ocenie były szkodliwe dla Polski, zmarnowane 2 lata prosperity gospodarczej, zmarnowane 2 lata pogorszonych stosunków międzynarodowych i gospodarczych – bo to się łączy, niestety.
   Bardzo akcentujesz pojęcie nienawiści w stosunku do mnie. Odkoduj je, będzie nam łatwiej rozmawiać, bo póki co lecisz dziwnym sloganem. Nie myśl za mnie, raczej zastanów się skąd się biorą takie, a nie inne moje oceny. Odpowiedzi na to ostatnie znajdziesz w moich komentarzach – wystarczy poczytać co myślę o polityce społecznej, edukacji, polityce międzynarodowej, gospodarce.
   Jeżeli masz luksus życia, na które nie ma wpływu żadna ekipa rządząca, to mogę Ci tylko pozazdrościć. Kiedyś też tak żyłam, niestety to się zmieniło 16 lat temu. Teraz o jakości mojego życia decydują przede wszystkim rządzący. Nie zmienię tego i jest to moja świadoma decyzja. Dlatego też uważam, że mam prawo do oceny każdych rządów. Swojej, osobistej oceny. Możesz się z nią nie zgadzać, ale powinieneś ją uszanować. Bez wkładania mi w odczucia jakiejś irracjonalnej nienawiści do kogokolwiek i czegokolwiek. Tu przeginasz – po co?

  • Ged12
   Marzec 1, 2012 o 9:00 am

   Pominąłeś celowo czy z rozpędu cała jedynie słuszną karierę prezesa, prezesa nie tylko jednej partii, nie wspominając już o zajmowanym stanowisku sekretarza prezydenta. Jego kariera obserwowana przeze mnie nie zaczęła się od zarzekania się, że nie będzie premierem jak brat będzie prezydentem”. ten pan też zaczynał jak to niektórzy mawiają kłamstwa „okrągostołowego” i jak nie przymierzając Klinton: wódki z Kiszczakiem nie pił, tylko polewał.

 6. mediator
  Luty 29, 2012 o 2:52 pm

  To zawsze się sprowadza do stwierdzenia,kto przeciw PiS,ten nienawidzi wszystkiego co polskie.
  Ciężko zmienić zwyczaje sympatyków prezesa,bo prezes bardzo dba o to,aby jego zwolennikom
  nie zabrakło amunicji.Sam wszystko totalnie neguje i uważa się za jedynego zbawcę.
  …..czemu nikt nie lubi Józka?Wina Tuska… 😀

  • romana
   Luty 29, 2012 o 3:54 pm

   A ilu jest tych sympatyków prezesa?,myślę że coraz mniej,ludzie naprawdę mają dość słuchania niespełnionych polityków. 😛

 7. Misiekpancerny
  Marzec 1, 2012 o 1:20 am

  I tak sobie gada dziad z obrazem „kto i jak usprawni państwo, administrację, sądownictwo, poprawi szkolnictwo” no właśnie Johohanan,kto ? Powiesz,że PiS,a konkretnie ? Wszyscy odpowiedzialni dawniej za te dziedziny już nie są w PiSie,więc kto,personalnie ? Może podasz nam jakiś gabinet cieni PiSu ,partia która szykuje się do objęcia władzy powinna mieć jakąś ławkę kadrową na wszelki wypadek,choćby wcześniejszych wyborów.

  • Tojad
   Marzec 1, 2012 o 8:14 am

   Partia PiS-u ma pana Jarosława Kaczyńskiego- a ten ma niewyczerpany zasób pretensji,insynuacji, nienawisci..i to powinno wystarczyć za caly gabinet cieni ,oraz nowovczesny program dla państwa świeckiego- traktującego z szacunkiem wszytkich swoich obywateli jak również poglądy owych obywateli. Jak narazie wiem o jednym programie Kaczyńskiego- a raczej marzeniu- „znalezieniu zastępcy mlodego ale nie za bardzo-przystojnego-ale nie za bardzo- przebojowo-doświadczenego w linii parti-ale nie za bardzo-zastępcy Pana Prezesa- bo przebij by raz dwa – samego Prezesa.
   Reszta jest to festiwal „pobożnych” życzeń p. Kaczyńskiego -zawierające się w jednym : Tusku -zgiń przepadnij – maro nieczysta.Amen. …..Przy okazji wszytkim życzę milego dnia… 😆

   • Marzec 3, 2012 o 6:37 pm

    Szanuje Twoje poglądy, jednak nie muszę się z nimi zgadzać. Negatywny obraz JK tworzony jest przez media. Z barku pozytywnych cech u premiera Tuska i osiągnięć rządu sięga się po takie pijarowskie zagrywki. Nie od dzisiaj wiadomo, że JK nie jest człowiekiem bez wad, ale to co piszesz, że to niby jest tylko jego dążenie do władzy nie pokrywa się absolutnie z rzeczywistością. Nie we wszystkim się z JK zgadzam, jak też nie jestem z PiS-u. Owszem, mam większe zaufanie do partii prawicowych. Jest to spowodowane moimi poglądami.
    Polacy muszę nauczyć się bardzo istotnych elementów systemu demokratycznego. Musicie zrozumieć to, że opozycja jest od kontroli i krytyki jej. Tak więc krytyka i kontrola władzy nie jest dążeniem do koryta! Również media odgrywają znaczącą rolę w patrzeniu rządzącym na ręce. Niestety ale media w Polsce bardziej rządzącym służą niż je kontrolują. Rządzący mając media pod kontrolą nigdy nie będą służyć społeczeństwu – a media będą Was przy użyciu wszelkich środków o tym przekonywać, że rząd jest cacy, że premier jest najlepszym premierem od czasów drugiej wojny światowej, i, że tak ogólnie nie ma wad, a nawet posiada cechy boskie – przy tym wyszydzając opozycję i ich liderów za przegrane wybory i ich rzekome fanatyczne dążenie do władzy. Efekty tego widzimy na każdym kroku. O dyspozycyjnych sądach nie trzeba już nawet wspominać. Wystarczy raz podać do sądu jakiegoś wpływowego człowieka a sami przekonacie się, że obecne sądy to jest kpina z polskiego prawa i uczciwych obywateli.

   • Tojad
    Marzec 3, 2012 o 7:18 pm

    Czy Tobie sie wydaje ,ze piszesz do dziecka..? 🙄 bo tak to odbieram..;-)))No proszę Cię…;-/ gdyby JK dorwał si e do władzy ( a tylko o to mu chodzi )…całe 73% tak zwanego medialnego PR- kadziłoby za nim. Zawsze pisałam ,ze jeśli jest demokracja- to musi !!! być opozycja-ale mądra!!!. PiS pod świetlanym przewodem schizowanego Kaczyńskiego i jego przydupasów – nigdy taką opozycją nie będzie- o czym od dawna ćwierkają wróbelki”zdrajcy” z PJN czy SP….a w tym wszystkim jest TV Trwam – co ma tyle z obiektywizmu co Angela Merkel z Naomi Cambel …..bo może to dla Ciebie dziwne , ale w takim NIE- jadą równo od lewa do prawa. Dla jasności- czasem oglądam TV Trwam , słucham RM. czytam NIE..itp.. jak widzisz nie jestem monotematyczna.. 😀

   • Marzec 3, 2012 o 7:55 pm

    Nie, absolutnie nie wydaje mi się abym pisał do dziecka! Ale powiedz mi proszę, dlaczego w Polsce tak jest, że gdy tylko jakaś opcja polityczna dorwie się do władzy natychmiast zaczynają się ustawki w mediach, w sądach, prokuraturze, etc. Przyglądam się polskiej scenie politycznej z neutralnego terenu, z zagranicy. Nie mam bezpośrednio wpływu na to co dzieje się w Polsce, ale jedno muszę Ci powiedzieć, polski system polityczny tyle ma wspólnego z demokracją co koń z koniakiem – jest wszystkim innym ale żadnym systemem demokratycznym – a tak długo jak długo będziecie myśleć tymi kategoriami to obecna sytuacja w Polsce nie zmieni się przez następnych 20 lat.
    Jedno jest pewne, Wy będziecie w swoim błędzie trwać i nie zmienicie zdania. Kaczyński kiedyś odejdzie z polityki a Wy znajdziecie sobie następnego wroga publicznego nr. 1 – a PRL-owska oligarchia będzie nadal rosnąć w siłę a młodzi ludzie bez perspektyw na przyszłość będą emigrować – wielu z nich Polska straci na zawsze, część z nich zrujnuje sobie życie, a jeszcze inni powiększą grono polskich bezdomnych w GB, USA itd. Możesz się ze mną nie zgadzać, ale wspomnisz kiedyś moje słowa i uznasz, że miałem rację. Obecną sytuację przewidziałem już w 2007r, ale nie aż tak drastycznie – wtedy nie pomyślałem, że ten rząd tak wykończy ten kraj. Efekty tego najbardziej odczujecie za 2..3 lata.

   • Ged12
    Marzec 3, 2012 o 10:18 pm

    Widziałeś może i słyszałeś tego Jarosława Kaczyńskiego jak sam z nie przymuszonej woli gada swoje brednie, czy to tylko manipulacja wrażych polskojęzycznych itp itd? Wizerunek mu robią? Czy sam pcha się na własne konferencje prasowe, Ktoś go tam wypycha? Kto mu każe wizytować parafie? TVN? A Może Gazeta wyborcza? Koń z koniakiem- ten wielki demokrata z PC wsławił się wielce demokratyczna maksymą, która jest jego przesłaniem od zawsze na zawsze: „Teraz k…a my!” I tego się trzyma z całym zakonem PC. A tym wszystkim mitycznym oligarchom ma po prostu za złe, że go olali totalnie i mógł się do tego cyca podłączyć tak jak pod Wałęsę swego czasu, co skutkowało kopem tak wielkim, że z tej traumy do dziś się nie wyleczył. Wszystko co robił bliźniak robił tylko i wyłącznie we własnym interesie. Nic więcej. A teraz udowadniaj że to co napisałem to nie jest prawda!

 8. Tojad
  Marzec 3, 2012 o 9:14 pm

  Ty nie jesteś @Webmaster– a Kasandra jakaś..;-)))- pozwolisz,ze odpowiem Ci jutro- dziś dopiero co przyjechałam do Piestan ( Słowacja) i jestem lekko padnięta……z tego co piszesz wnioskuję,ze mieszkasz na wyspie-Utopia- gdzie wszystko jest cacy.Kaczyński- sam sobie „nagrabił” i to tylko jego wina,ze przynajmniej 84% Polaków MA GO DOŚĆ…!

  • Marzec 3, 2012 o 9:19 pm

   Mogę być kim Tobie się podoba…Ale nie żyje w tym kraju już całą wieczność a po każdych odwiedzinach mam na dobrych parę miesięcy dość wysłuchiwania dyrdymałów o utraconym raju zwanym PRL. Ja z PRL-u uciekłem i zanosi się na to, że nie dostanę szansy za mojego życia powrotu do kraju, z którego mógłbym być dumny.

 9. Ged12
  Marzec 3, 2012 o 10:05 pm

  webmaster pitolisz jak zwykły pislamista z czikago i tyle, gdziekolwiek „zamieszkujesz” bywasz czy tez żyjesz wyłazi ci z buta cepeliowska słoma i krajka na słomianym kapeluszu powiewa papug miał racje, ze nie potrzebny jest salon 24bis, ani jeszcze jedna pislamistyczna agitka ku chwale zbawiciela jedynie prawdziwie prawdziwego patrioty Jarosława i jego poległego w ruskim błocie brata. A pieprzenie o patriotyzmie- zwykłej miłości do kraju, ojczyzny i tego całego bagażu jaki ze sobą wlecze jest bezwarunkowa jak to miłość. No chyba że psychopatyczna, wtedy jest zdeformowana, stawiająca warunki, zaborcza i toksyczna. PRL był i nawet Jarosław tego ze swego życiorysu nie wymaże, zwłaszcza, że za Gierka żyło mu się cacy pod kloszem żoliborskiej dzielnicy zakazanej. Teraz z gorliwością neofity rżnie rewolucjonistę na barykadach w obstawie rosłych ochroniarzy.

  • Marzec 3, 2012 o 10:13 pm

   Czy Wy w każdym mającym inne poglądy od Waszych widzicie wyznawcę Kaczyńskiego i Rydzyka ❓ Niech mnie licho, ale to są już jakieś prześladowcze fobie ❗ 👿

 10. Ged12
  Marzec 3, 2012 o 10:23 pm

  Skoro wychwalasz poległego, przeciwstawiasz jego brata jako zbawce temu Kaszubowi, dajesz tekst z chicagowskich polonijnych popołudniówek i rysujesz wizje patriotyzmu niczym zakonny prezenter radiowy, to niby jak na tej podstawie nie mam cię określić umiłowanym w prezesie wyznawcą? Czy to tą wina Tuska?

  • Marzec 3, 2012 o 10:41 pm

   Nauczono Was w PRL-u obrzydzenia do patriotyzmu i zakłamania historii, i nawet diabeł tego nie zmieni ❗ 👿

   • aida1708
    Marzec 8, 2012 o 11:51 pm

    Co do zakłamywania historii to parę dni temu słuchałam audycji, za PRL było zakłamanie , od 22 lat zaczęto niby odkręcać i przedstawiać swoja prawdę i tak namieszali, tak wszystko pokręcili, że nasza młodzież w tej chwili kończąca szkoły jest zupełnie ogłupiona , nie umieją pisać , żyć ani pracować. Niektórzy zasilą następne pokolenie bezrobotnych i tak mamy bezrobotnych 60 latków którym jeszcze nie należy się emerytura , 40 latków którzy skończyli szkoły w 90 latach ubiegłego wieku i teraz 20 latków opuszczających szkoły. Ostatecznie są trzy prawdy, mam nadzieję ,że je znasz ! Odnośnie patriotyzmu ja nigdy się nim nie obnoszę i nie mam zamiaru, ostatecznie każdemu życie się tak potoczyło, przyszło mu żyć na obczyznie z takich czy innych względów i czy możemy komu zarzucać,że nie jest patriotą bo wyjechał z kraju.Albo nie jest patriotą bo nie zagłosował na Kaczyńskiego. Dla mnie to jest ostatnia przechrzta i przebieraniec, bredzi , jak mu kiedy wygodniej i raz Kocha Gierka innym razem braci Rosjan tylko dlatego bo ma w tym interes.Nikt nie zbłaznił się tak w moich oczach właśnie jak ten człowiek. Takie jest moje zdanie w stosunku do tego człowieka od wczesnych lat 90 i nigdy to się nie zmieni,głosowałam zawsze na jedna i ta sama partię i tak będzie do końca albo wcale nie będę głosować.Ja nie rozumiem ludzi jak za każdym razem można zmieniać poglądy i latać od lewa do prawa,dlatego w Polsce jest tak zle , bo co 4 lata przychodzi nowa ekipa i przestawia meble , to jak może być dobrze.Minie jeszcze i 100 lat i będzie coraz gorzej.Czy Tusk zdąży zrobic najważniejsze reformy , jak Pawlak proponuje odłożyć reformę na póżniejszy termin a czas ucieka szybko i trzeba sie śpieszyć.Co Ci ludzie przed emeryturą boją się o siebie ,że popracują miesiąc , dwa czy trzy dłużej.W innych krajach ludzie naprawdę pracują dłużej.

 11. Ged12
  Marzec 3, 2012 o 11:11 pm

  A ciebie kto i gdzie tego mitycznego patriotyzmu uczył? Busch, Regan czy jeszcze jakis inny amerykancki prezydent cocacoli? a może królowa angielska, duńska, czy książę szwecji? Patriotyzm to uczucie, to się czuje i się ma. nauczyć to możesz Obraniaka, jak będzie w stanie tych parę słów po polsku powiedzieć, po nie przegranym meczu. A teraz najważniejsze: Gdzie masz tą „ciągłość”? Chcesz ludziom, którzy przeszło połowę swojego życia pamięć amputować? PRL im wymazać, razem z dzieciństwem, wspomnieniem sanacyjnej babci, tradycji śledzia i karpia, białej kiełbasy ii oczekiwania na kubańskie pomarańcze w świeta? Jeśli jesteś emigrantem to sam jesteś wykastrowany z patriotyzmu „codziennego: budzenia się i zasypiania z Nią” dla ciebie to wszystko to tylko czad górnolotnych ideologicznych frazesów, bo nie podoba ci się to sramto, a ci be, a ci jeszcze gorsi bo u nas w Chicago to było by nie do pomyślenia! Wszyscy to komuchy, co najwyżej nie zlustrowani itp itd Tylko, że u nas wasze żarcie zawsze będzie bułką z kotletem mielonym i nie hamburgerem.Spędziłem trochę czasu z emigrantami różnej fali starej, młodej, którą ci starzy zwią stonka, a odbyła się w latach 80tych i tej najmłodszej, która olała dwie przednie jako zbędna i nie zrozumiała w tej swojej mitologii mam własne wnioski. Co do obrzydzenia mi uczucia patriotyzmu, to doskonale w tej roli sprawdza się prezes i ksiądz prezenter z zakonu radiowego oraz ci wszyscy mający patent na ten stan ducha, jak mniemają. Myślisz, że w PRLu nie było patriotów? Nikt Polski nie kochał, tylko dlatego ze nie nazywała sie RP z odpowiednią numeracją, tylko PRL. To już naukowo udowodnione, do tego stopnia, że to oczywista oczywistość? sam On wielki patriota prezes ciepło wspomina PRL jako jego jeden z najlepszych beneficjętów, za czasów polskiego patrioty Edwarda Gierka, chociaż socjalisty, jak sam raczył nam wspomnieć w swoich własnych słowach.

  • Marzec 3, 2012 o 11:30 pm

   Dziadek, Babcia, Rodzice – wszyscy represjonowani przez komunistów. Zsyłki na Syberię, obozy w ZSRR, wywłaszczenia, poniżenia, upodlenia etc. Nie oczekuj ode mnie respektu do ludzi, którzy się z nimi ściskają, całują im ręce i ich od 1989r. chronią ❗ Wystarczy Ci, czy mam ci tu opisać wszystko w detalach – ale ostrzegam, prawda jest bardzo drastyczna i wręcz niewiarygodna, że Polacy tak mogą traktować innych Polaków ❗

 12. Ged12
  Marzec 4, 2012 o 12:38 am

  Rozumiem że nienawiść wyssałeś z mlekiem matki, która uprzednio wyssała ją od babki. a teraz miałbyś ochotę mnie też tym zarazić? Ja nigdy nie miałem przodków, a jak się domyslasz i co już pisałem, jako polskojezycznyżydmasonkomuch z ub nie mam pojęcia o najprawdziwszej z prawdziwych jedynie prawdziwej historii, a że jestem zmanipulowany przez te media niepolskie co to jad sączą nie mam jedynie słusznej świadomości klasowej czystego rasowo Polaka. Czysty produkt radzieckiej, sovieckiejj i komunistycznej socjotechiki rodem z kondominium. A teraz pytanie: czy twoja babka, matka upoważniły cię do tego, żebyś za nie nienawidził i swoją nienawiść butelkował i sprzedawał jak cocacole, albo patriotyczna czerwona oranżadę, no może nie to bo to w PRLu było.A na wiosnę zamiast liści… wpisz potrzebne Tak? totalna bzdura, ale kilku takich jak ty w to świecie wierzy. To jest najstraszniejsze.

  • Marzec 4, 2012 o 1:18 am

   Nie mam żadnego urazu do Rosjan, mam nawet dobrych znajomych Rosjan – ale też na emigracji. Żadnej nienawiści nie wyssałem z mlekiem matki, bo pomimo tego, że ona spędziła 6 lat na Syberii, była już jedną nogą w grobie, straciła tam brata, to wyobraź sobie, że wpatrzona jest w Tuska i Komorowskiego jak w obraz. 😦
   Domagam się tylko sprawiedliwości, żeby zbrodniarze i przestępcy komunistyczni zostali osądzeni i otrzymali sprawiedliwe wyroki. W innych krajach bloku wschodniego było to możliwe a kraje te dobrze na tym wyszły, n.p. Czechy i była NRD. Dlaczego nie w Polsce ❓

   • Ged12
    Marzec 4, 2012 o 2:52 am

    Bo my nie chcemy być zawsze Pawiem (sry Papugu) i papugą Europy. Porozmawiaj z matką, nie o winach Tuska, ale o uczuciach, ona już swoje przeżyła i ja ja rozumiem, podobnie, z dystansem doświadczonego człowieka spoglądała moja babcia i mój dziadek. Mówiłem już, że nie będę wyciągał ich życiorysów, swoja beczkę soli zjedli. Co do NRD to wchłonął ja NRF, razem z tajnymi służbami i wiwisekcja instytutu Gaucka. O Czechach mi nie wspominaj, bo moim zdaniem im zawsze jest dobrze czy Franc Józef, Hitler, czy Stalin zawsze wiedzą jak zadek ustawić. U nas nawet najbardziej światłe hasło do zgody koncyliacji, współpracy i tym podobnych kolaboracji nie przejdzie i tyle. Nawet to jak my obaj rozumiemy słynną „grubą kreskę’.

 13. Ged12
  Marzec 4, 2012 o 12:48 am

  No dobra poruszyłeś mnie. I przyznam się, że jednak z mamy i taty jestem. Ale nie mam zamiaru licytować się nie moimi cierpieniami, ani życiorysami moich przodków.Ani za ich przeszłość orderów sobie przypinał. za to zawsze ich będę szanował i podziwiał za to że potrafili dobrze i godnie przeżyć życie mimo tylu katastrof i bólu jaki przyszło im znieść.

  ————————————-

  Mam jeszcze pytanie: czy ty chcesz się zemścić za swoich dziadków? No i na kim chcesz tej zemsty dokonać?

  • Marzec 4, 2012 o 1:21 am

   Żadnej zemsty, żadnych samosądów! Norymberga dla zbrodniarzy komunistycznych – to mi wystarczy ❗

  • Marzec 4, 2012 o 1:25 am

   Sorry, nie te czasy – Trybunał w Hadze mi wystarczy ❗

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: