Strona główna > Polityka, Społeczeństwo > Wszystko przez ten wstrętny PiS

Wszystko przez ten wstrętny PiS


W 2007r  społeczeństwo nie głosowało na PO (bo kompletnie nic o nich NIE CHCIAŁO wiedzieć) tylko na to by PiS nie doszedł do władzy.

Dlaczego Polacy wybrali na drugą kadencję partię, która nie zrobiła niczego istotnego i pozytywnego przez cztery pierwsze lata swoich rządów? Nawet nie zapowiadała niczego takiego w kampanii wyborczej. Zamiast tego serwowała populistyczne hasła o dobrze zarabiających pielęgniarkach i drugiej Irlandii? W ciągu czterech lat pokazała, że nie potrafi nawet sprawnie administrować państwem, czy prowadzić jakiejkolwiek polityki zagranicznej. Co gorsza dopuściła się rzeczy, które powinny ją zmieść ze sceny („śledztwo” smoleńskie, afera hazardowa i „komisja”, która ją „badała”). Mimo to pozostała bezkarna. Polacy nie podziękowali jej i nie dali szansy konkurencji. Dlaczego?

Wyniki wyborów pokazują dwie rzeczy: wprost dramatyczną niechęć do zmian, wolę utrzymania status quo, oraz – co ma również przełożenie na ich decyzje polityczne – równie dramatyczny stan duchowości współczesnych Polaków.
PiS w swojej retoryce wyborczej otwarcie mówił „czas na zmiany” i mimo pozornego konserwatyzmu, oferował program zmiany strukturalnej, zmiany, której przeprowadzenie miałoby wpływ na życie wszystkich obywateli, jeśliby były przeprowadzone w zapowiadanej postaci.
Zostało to odrzucone przez głosującą większość.

Wygrała PO z ofertą „kontynuacji” cokolwiek to miałoby znaczyć.

Ja zdaję sobie sprawę,że nikt nie wygrywa w swiecie wyborow bez polityki wizerunkowej,bo jest duza grupa wyborców w centrum nie interesująca sie polityką ,dla ktorych wizerunek (o ktory swiadomie i planowo dba na przyklad Tusk ) jest ważny .Takiej polityki PIS ze wzgledu na osobowosc lidera i jego politykę nie ma.

Ale to nie tłumaczy wszystkiego.

Jest przecież jeszcze program każdej partii.Kaczyński chce zmieniać Polskę (i co gorsza Polaków) na lepsze, Tusk płynie z prądem i schlebia gustom.
PiS już rządziło i nie doprowadziło do żadnej katastrofy. Wprost przeciwnie. Zrobiło parę konkretnych rzeczy, miało najlepszego ministra finansów w historii IIIRP i zostawiło Polskę w stanie umożliwiającym łagodne przejście kryzysu.
Dlaczego więc Polacy nie dali szansy PIS-owi? Czy na prawdę wystarczyło powiedzieć,głosujcie na PO to dostaniecie 300 mld euro a jak nie to Kaczyński może doprowadzić do wojny z Rosją?

PS.Czy skazani jesteśmy na tę bylejakość. Może jakaś nowa siła polityczna? Część Polaków zagłosowała na Janusza Palikota,przyjazne państwo,Annę Grodzką i Roberta Biedronia.

Reklamy
Kategorie:Polityka, Społeczeństwo Tagi: , ,
 1. Don Aldzik
  Marzec 2, 2012 o 9:37 am

  Platforma doskonale opanowała techniki manipulacji i zna siłę propagandy. Dlatego też, nigdy koncesji na nadawanie w multipleksie nie otrzyma nadawca nie powiązany ze spółką Agora.

 2. mediator
  Marzec 2, 2012 o 11:02 am

  Polacy mają „dramatyczny stan duchowości”.To znaczy wszyscy oprócz PiSu.
  Wypraszam sobie,żeby ktokolwiek oceniał moją duchowość.Obojętne kto by to nie był!!
  Wara każdemu od mojej duchowości!!
  „Dlaczego więc Polacy nie dali szansy PIS-owi?” – ano to akurat jest proste.
  Bo nie życzą sobie być stawiani przez prezesa „tam gdzie stało ZOMO”,ani też nie chca być rządzeni przez faceta uznanego przez sądy za klamcę ❗ 😆

  • Marzec 2, 2012 o 11:11 am

   Obecne sądy w Polsce mogłyby uznać Ciebie nawet za Elvisa Presleya i żadna siła w Polsce nie byłaby w stanie temu zaprzeczyć :mrgreen:

   • Ged12
    Marzec 5, 2012 o 9:09 pm

    Niezawisłe sądy, przypominam. Widziałeś jak skończyła jedynie prawa i sprawiedliwa prokuratura za czasów codziennychkonferencjiprasowychwporzeobiadu ministra od sprawiedliwości. Rząd się sam aresztował, afer w swoich szeregach powynajdywał i trwałby dalej, tylko szkoda prezesowi dotacji do partii było więc przeliczył to szybciutko i porzucił rządowanie……Wtedy sady były jeszcze bardziej niezawisłe, a prokuratura jeszcze bardziej niezależna i potrafiła zaordynować areszt wydobywczy, a nóż widelec delikwent się do czegoś przyzna, to już będziemy mieli go w kozie. O tykwa jakie to praktyczne i genialne. Może miałeś na myśli wiek sędzi która orzekała w sprawie kłamstwa prezesa? Fakt młoda i do tego bez starej brody.

   • Ged12
    Marzec 5, 2012 o 9:12 pm

    A jak już się rozpędziłem to kto ma takie prawo, żeby w tym kraju sądzić prezesa! Przecież nawet Papież nie jest nieomylny, a prezesa powołaniem jako zbawiciela mu te błędy prostować.Z reszta co to za Papież, nie dość że Niemiec to jeszcze z Hitlerjugend.

  • johohanan
   Marzec 2, 2012 o 3:21 pm

   “dramatyczny stan duchowości” Co to takiego?To jest problem psychologiczny.To ogólny upadek norm moralnych.Świadomość Polaków, a także ich duchowość jest najmocniejszym fundamentem trwania polskości (jakkolwiek ją każdy z nas pojmuje).Skąd czerpiemy swą duchowość, czyli najtrwalszą, niezniszczalną część naszego charakteru i osobowości to już inna sprawa.
   Permanentne życie w kłamstwie przez całe lata komunizmu wdrożyło naród do pewnego trybu myślenia, w którym kłamstwo jest usprawiedliwionym środkiem osiągania celów,
   „Dramatyczny stan duchowości” to również wśród starszych wyborców trauma historyczna po II wojnie światowej i latach powojennych(jest przekazywana w pamięci rodzinnej),stany lękowe ale i głęboki wasalizm, tak charakterystyczny dla społeczeństw postkolonialnych.
   To również lękowa motywacja głosowania wzmocniona przez propagandowa akcję czyli promowanie i nagradzanie jednostek miernych moralnie, uległych i przeciętnych intelektualnie.
   Niechęć do zmian, nawet przy dostrzeganiu niedociągnięć, wpadek i zaniechań rządzących jest ważniejsza niż chęć naprawy gnijącego państwa, poprawy tego wszystkiego co poprawić należy.

   I może się z tą krótką analizą mediator zgadzać lub nie ale niestety tak jest.A co do kłamstwa Kaczyńskiego to nie będę z litości przypominał wszystkich kłamst Donalda Tuska :mrgreen:

   • mediator
    Marzec 5, 2012 o 10:36 am

    Profesorze!Jestem porażony wnikliwością Twojej analizy. 😳
    Co do kłamstw,to przecież prezes bije wszystkich na głowę.
    Doskonale widzieliśmy to w kampanii prezydenckiej :mrgreen:

   • starsza_pani
    Marzec 5, 2012 o 7:55 pm

    „Permanentne życie w kłamstwie przez całe lata komunizmu wdrożyło naród do pewnego trybu myślenia, w którym kłamstwo jest usprawiedliwionym środkiem osiągania celów,”

    Kto kłamał wtedy, kłamie i dziś. Ja tam przestrzegam od zawsze dziesięciorga przykazań i żaden Kaczyński z Tuskiem pod rękę mi nie straszny:)

    A jeśli uważasz, że nasze państwo gnije, to spójrz na siebie i swoje najbliższe otoczenie. Co zrobiliście, by nie cuchnęło wokół Was.
    Wokół mnie same fiołki.
    Żyjemy w różnych Polskach?

   • johohanan
    Marzec 7, 2012 o 5:21 am

    @ starsza_pani.
    „A jeśli uważasz, że nasze państwo gnije, to spójrz na siebie i swoje najbliższe otoczenie.”

    WYPRASZAM SOBIE ! Można mieć wokół siebie same fiołki ale jeśli ma się sumienie brudne to i tak będzie to zapach gówna w lesie.
    I proszę nie być bardziej świętą od papieża bo ja nie znam nikogo kto od „zawsze przestrzega dziesięciorga przykazań” 😉

   • Ged12
    Marzec 7, 2012 o 11:39 am

    I proszę nie być bardziej świętą od papieża bo ja nie znam nikogo kto od “zawsze przestrzega dziesięciorga przykazań”
    —————–
    No to w jakiej ty parafii żyjesz, ze nie znasz? Moją wizytował niedawno prezes i jest wzorcowa, zasięg fal radiowych należyty, a 10go każdego miesiąca wierni świeczki w oknach palą. A może ty Polak zagraniczny jesteś, to wtedy wiele tłumaczy!

 3. Ged12
  Marzec 2, 2012 o 11:43 am

  Jakie to przypadkowe społeczeństwo jest płytki, jakie kiepskie gusta posiada, trza by te społeczeństwo wymienić. A co to za puszyste zwierze: „dramatyczny stan duchowości” przetłumaczy kto?

  • ela_z_warmii
   Marzec 5, 2012 o 12:55 pm

   Pełna zgoda, Ged 🙂 Społeczeństwo jest przypadkowe i posiada dramatyczny stan ducha. Wymienić, koniecznie. Niech ktoś tylko podpowie – na jakie i kto ma tego dokonać?

   • kristof72
    Marzec 5, 2012 o 4:48 pm

    Wypraszam sobie przypadkowość. Nie kradnę nie zabijam….nie cudzołożę i na państwo łożę.
    Przypadkowych, to jest milion dupogrzejków na stołkach, których się zatrudnia,mianuje i awansuje za lizanie tyłków nepotycznych hierarchów.
    Uważam się za uczciwego obywatela ze zdrowym kręgosłupem moralnym, któremu nic nigdy nie dano za darmo a którego w imię łatania dziur i niedoborów nieustannie grabiono.
    Przypadkowych to mamy knurów przy korycie – drodzy moi rozmówcy-przedmówcy

   • Ged12
    Marzec 5, 2012 o 8:58 pm

    Mylisz się oni są: z nadania i z ramienia, przy poparciu, wsparciu itp” To wszystko swoi ludzie odesłani na odcinek, oddelegowani itp. Reszta ciemnego luda tworzy przypadkowe społeczeństwo, albo odwrotnie, a to tylko zależy od tego jaki akurat dzisiaj humor ma prezes. Przy tym nie wykluczone jest ze reszta i tak stała tam gdzie stało ZOMO.

   • kristof72
    Marzec 6, 2012 o 7:35 am

    ToTy się mylisz Ged. To dziś poparcie wsparcie i parcie są dominujące.. Zatrzymałeś(aś) się na etapie i trendzie, który już modny nie jest a obowiązywał na forum onetu w 2006-2007 roku. Prezes od dawna nie rządzi,, więc zmień płytę i wrzuć coś nie z archiwum a raczej z ostatnich przebojów. Jeśli o wsparciu, poparciu i takich tam, to może poczytaj o współpracownikach ministra transportu niejakiego Nowaka i jego studentach i ich kompetencjach.Możesz też wziąć na tapetę wyżelowanego fryzjera Muchy albo kontrakty Mira.

   • Ged12
    Marzec 6, 2012 o 10:55 am

    Mogę wziąć studentów, którzy jednak te studia ukończyli, a właściciel salonów fryszerskich swój dyplom NBA za trwałą ondulacje zapewne dostał, aktualne i po linii? To jest samograj i nieważne jaka opcja ważne że nasza. I tak ci co wymieniłeś mają lepsze referencje niż fachowcy z samejbrony. TKMy jednej opcji wypychają TKMy starej. Co do mody i trendów: mimo, ze w pisie został tylko kadłubek starych dobrych towarzyszy z PCtu, nic w trendach się nie zmieniło, ba nawet to przybrało formę staroświecką. Przecież cały czas chodzi o tych PRLowskich i tych komunistycznych prawda, więc czemu tak gnasz do przodu- przecież studenci Nowaka PRLu na oczy nie widzieli. A może postawić jednak na wypróbowanych towarzyszy jeszcze w gminnej komórce partyjnej PZPR, jak to zrobił prezes pisu i postawić ich na odcinku zarządzanie? Co?

   • kristof72
    Marzec 6, 2012 o 7:43 pm

    Nie mieszaj Ged. Wiesz że nie chodzi o to że są studentami, czy absolwentami a o to że ida od kliku lat za Nowakiem krok w krok. Byli wcześniej fachowcami od pijaru a teraz są od transportu! Nie ma to jak mieć żelaznych dworzan przy sobie 😀
    Co do wyżelowanego fryza od Muchy, to wierzę że ostrzyże i ogoli jak potrzeba, wszystko co tam jeszcze w COS-ie zostało.

   • Ged12
    Marzec 7, 2012 o 11:49 am

    Rozpędziłeś sie, ten pan nie strzyże, a zatrudnia ludzi do strzyzenia. To chyba robi różnicę? No chyba że jest ci wszystko jedno i tak jak pani Kruk: „potrafi coś tam coś tam” a, ze wierna prezesowi i nadredaktorowi radyjnemu, to się nadaje. To że Nowak winduje swój korpus przybocznych, smutna konieczność, bo podziękujmy prezesowi, ze ten korpus dyplomatyczny olał i spsił. A może Nowak powinien zatrudnić harcerzy, zwłaszcza tych zakonnych z ZHRu? jak to w wywiadzie zrobił Antonni od spadających samolotów? Jeszcze długo w tym kraju będzie tak, że jedna ekipa po przejęciu władzy będzie wycinać pracowników poprzedniej do trzynastego pokolenia, a stanowiska obsadzać „swoimi”, kimkolwiek by nie byli.

   • romana
    Marzec 5, 2012 o 4:49 pm

    Witaj Elu:) napewno Jarosław by się podjął ale nasze społeczeństwo jest takie niewdzięczne i nie chce geniuszowi dać szans.

   • ela_z_warmii
    Marzec 5, 2012 o 9:17 pm

    Witaj Romano 🙂 No niewdzięczne, a przecież pan prezes chce naszego dobra. Chociaż są tacy, którzy powiadają, że jak chce tego naszego dobra, to trzeba je dobrze schować przed nim 😈

   • johohanan
    Marzec 5, 2012 o 11:46 pm

    „Przysięgam Polakom, że każdy kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie przeze mnie osobiście wyrzucony”. Donald Tusk 2007.

   • Ged12
    Marzec 6, 2012 o 12:22 am

    No widzisz prezes wcale nie jest jedyny w gadaniu głupot na wyrost.

   • johohanan
    Marzec 5, 2012 o 8:22 pm

    Jakie to Elu trywialne co napisałaś.Może byś z łaski swojej odniosła się do mojego komentarza a nie pisała z Gedem o przypadkowym społeczeństwie do wymiany.Czy ja coś o takowym pisałem?

   • Ged12
    Marzec 5, 2012 o 8:52 pm

    Przecież napisałeś, a klasyk jak zwykle w swym geniuszu to skrócił, przecież kochasz klasyka.

    “Dramatyczny stan duchowości” to również wśród starszych wyborców trauma historyczna po II wojnie światowej i latach powojennych(jest przekazywana w pamięci rodzinnej),stany lękowe ale i głęboki wasalizm, tak charakterystyczny dla społeczeństw postkolonialnych.
    To również lękowa motywacja głosowania wzmocniona przez propagandowa akcję czyli promowanie i nagradzanie jednostek miernych moralnie, uległych i przeciętnych intelektualnie.
    Niechęć do zmian, nawet przy dostrzeganiu niedociągnięć, wpadek i zaniechań rządzących jest ważniejsza niż chęć naprawy gnijącego państwa, poprawy tego wszystkiego co poprawić należy.”
    Mnie nurtuje co do diabła znaczy „dramatyczny stan duchowości”, bo to ze opisałeś nie zdeubekizowana bandę nie zluztrowanych… reszty mi sie nie chce wymieniać, przecież wiesz co dopisać to prawda, tylko użyłeś bardziej delikatnych sformułowań, by ciemny lud lepiej to przełknął. A co to jest ten „stan dramatyczny” to nie wiem i nawet w słowniku pislamistycznej nowomowy nie znalazłem.

   • ela_z_warmii
    Marzec 5, 2012 o 9:22 pm

    Joho, może i trywialne, ale jakie proste i obrazowe? 🙂 Po co mam się odnosić do Twojego wpisu, skoro Ty ani myślisz odpowiedzieć na mój – o insynuowaniu mi nienawiści? Coś-tam chluśniesz i udajesz potem, że tego niczego nie było. A było, bo nie lubię idiotycznych i oderwanych od rzeczywistości dowalanek. No chyba, że odpisałaś, tylko ja nie widzę?

   • Ged12
    Marzec 5, 2012 o 8:54 pm

    To prezes studiował Marksa Lenina I tego trzeciego z broda, zna się na społeczeństwie i walce klas, niech w końcu nie trzyma wszystkich w niepewności i powie o co kamman!

   • kristof72
    Marzec 6, 2012 o 7:36 am

    Donek za to studiował z wysokości komina mapę Polski ale że mgła była, to Szczecin zaliczył do Niemiec.

   • Ged12
    Marzec 6, 2012 o 10:57 am

    Znowu ta mgła? Czy Antonii od harcerskich służb wywiadowczych pobrał próbki do badania? Przy okazji: nie masz chyba zamiaru zdeprecjonować kierunkowego wykształcenia prezesa i podważyć wiekopomnych tez jego pracy naukowej?

 4. kristof72
  Marzec 5, 2012 o 8:49 am

  Co do mojej duchowości, to oceniam ją jak Żelichowski koalicję na 4+. Oczywiście moja duchowość poranna to tak na 4 ale wieczorna na 5 co razem daje średnią 4+
  Żelichowski też oceniał zamiary koalicji na 9 a realizacje na 0 co daje średnią 4+.
  Dziwne! Nie byłem nigdy dobry z matmy a daję radę!

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: