Strona główna > Ekonomia i prawo, Społeczeństwo > Polska Rzeczpospolita Bezrobotna – czyli Donald jest nagi

Polska Rzeczpospolita Bezrobotna – czyli Donald jest nagi


Tysiące godzin w TV i radiu oraz hektolitry farby drukarskiej poświęcono mitowi Donalda Tuska i Polsce jako „zielonej wyspie”. Ta propaganda sukcesu wylewała się przez dziurki od nosa. Im bardziej skrzeczała ekonomiczna rzeczywistość w kraju, tym bardziej premier i PO twierdziły, że tym gorzej … dla rzeczywistości. Aż w końcu mleko się rozlało i wyszło szydło z worka. Dług publiczny galopuje, statystycznemu Polakowi co minutę wzrasta zadłużenie per capita, drożyzna rośnie jak na drożdżach, a gdy chodzi o bezrobocie, uparcie ścigamy Hiszpanię – i t o mimo wyeksportowania do Europy Zachodniej około 2 mln młodych Polaków.

Donald jest nagi – i to ogłasza już nawet nie dziecko – ale wierna rządowi do grobowej sondażowej deski – „Gazeta Wyborcza” i to nawet na pierwszej stronie. Dane GUS są porażające. To nokaut dla rządu. Bezrobocie szczególnie dotknęło najmłodsze pokolenie. W niektórych województwach blisko 3 na 5 osób to ludzie, którzy nie ukończyli 34 roku życia! W lubelskim np. takich młodych bezrobotnych jest… 57%. W małopolskim natomiast 56%, w podkarpackim 55,5%, w świętokrzyskim 54%. A z drugiej strony, Polska jest jednym z dwóch krajów członkowskich UE (obok Malty) z najniższym odsetkiem osób zawodowo czynnych po 55 roku życia. W naszym kraju jest to ledwie 36%.

Generalnie bezrobocie rośnie lawinowo: w grudniu 2011 było to 12,5 %, a w końcu stycznia 2012 już 13,3%. Co na to rząd? Dalej łże, że jest cacy. A minister pracy z PSL nawet nie zażądał odblokowania pieniędzy z Funduszu Pracy na aktywizację bezrobocia!

Nie dziwmy się więc, że manifestacje młodych Polaków przeciwko ACTA były tak liczne. To nie chodzi tylko o wolność słowa, to chodzi o brak perspektyw dla najmłodszych obywateli RP i kompletny brak wizji, co z tym mega problemem zrobić ze strony tego, pożal się Boże, rządu.

Ryszard Czarnecki

Reklamy
 1. Gość
  Marzec 3, 2012 o 12:47 pm

  Tusk myśli, że wszyscy Polacy to idioci i można ich bezkarnie okłamywać – niestety nie wszyscy.
  W 2007 roku do władzy doszedł Tusk i PO. Wszyscy pamiętamy buńczuczne zapowiedzi, że niby to mają pełne szuflady ustaw gotowych do wdrożenia, że niby są najlepsi, że niby mieli się na wszystkim znać, mieli podobno ludzi w pełni przygotowanych do rządzenia. Przecież to nikt inny tylko Tusk i PO, opowiadali Polakom w 2007 roku o dobrobycie jaki czeka Polaków, po przejęciu władzy przez PO. To Tusk z politykami PO, mówili ” My wiemy jak to trzeba zrobić „. Co robią każdy widzi, ponad 80 % ustaw uchwalonych przez PO, to buble szkodzące Polakom, krytykowane przez wybitnych ekonomistów, konstytucjonalistów i ekspertów.
  W 2007 Zyta Gilowska przeforsowała obniżenie stawki rentowej, która spowodowała praktyczne bezinflacyjny wzrost realnych dochodów o ok. 10% brutto. Gospodarka otrzymała tak potężny impuls stymulacyjny i od strony popytowej i inwestycyjnej, że w 2008, kiedy już rządziła Platforma wpływy budżetowe z tytułu podatków wzrosły odpowiednio:Vat z 92 mld (2007) do 111,7 mld (2008)-wzrost o 21,4% CIT z 22 mld (2007) do 27,15 mld (2008)-wzrost o 23,4% PIT z 31,6 mld (2007) do 36,1 mld(2008)-wzrost o 14,2 % Łącznie wzrost wpływów z podatków w stosunku do 2007 wyniósł 29,36 mld Wzrost PKB w 2008 to 4,8%. Jednym słowem gospodarka „szalała” i gdy na świecie juz był kryzys, u nas dzieki obniżce stawki rentowej był boom. Tusk dzięki temu nic nie robiąc przez 4 lata zbierał laury za ” Zieloną Wyspę „….. Źródło: Bankier PL. ……………………..
  Tusk niby krytykował obniżkę składki rentowej, ale jej przez 4 lata nie podnosił, teraz od 2012 roku podniósł o 2 %, ale tylko po stronie pracodawców.
  Tusk doskonale wie, że „Zielona Wyspa ” to zasługa PiS, Polskich przedsiębiorców i tego, że nie jesteśmy w strefie Euro, ale nigdy się do tego nie przyzna.

 2. DRT
  Marzec 3, 2012 o 12:51 pm

  Ciekawe kiedy Polacy zrozumieją, że Tusk nic tak naprawdę nie potrafi, tylko dobrze kłamać ?
  Tusk, to człowiek w 100 % niewiarygodny o czym świadczą ponad cztery lata jego rządów. Pan premier Tusk okazał się człowiekiem niewiarygodnym i nieodpowiedzialnym wobec Narodu i Polski.
  Jego obietnice i zapewnienia propagandowe nie są warte funta kłaków.
  Powiedzcie mi kiedy Tusk powiedział prawdę ? Jego zapowiedzi nie można traktować poważnie.
  Przecież on zawsze kłamie i często sam gubi się w swoich kłamstwach.
  Jedno jest pewne, dopuki Polacy nie będą rozliczać polityków np.takich nierobów i oszustów jak Tusk i PO z tego co obiecali, to nigdy nic się w Polsce nie zmieni, ponieważ przyjdą następni i będą robić to samo wiedząc, że nikt im nic za to nie zrobi i nie poniosą żadnej odpowiedzialności za to co mówili i robili. Wszyscy pamiętamy jak Tusk w 2007 r. przemawiał do Polaków niczym Gierek w PRL-u i mówił – Jeśli ktoś w rządzie PO, tylko pomyśli o podnoszeniu podatków, to on Tusk, osobiście go z tego rządu wyrzuci.

 3. ccwer
  Marzec 3, 2012 o 12:54 pm

  OSZUKANY WYBORCO TUSKA PRZECZYTAJ Z UWAGĄ !!!
  Wmówili wam że to PiS chce zrobić państwo policyjne. Straszyli was Kaczorami, Zbiorą i ABW – wszystko po to, żeby dorwać się do władzy i samemu zrobić to czym was straszyli. PO, to okradanie państwa i Polaków ! Tusk i PO, to nieustanne dążenie do ograniczenia wolności obywateli, inwigilacja, kłamstwo oraz nakładanie na Polaków coraz to nowych podatków, innych danin i ich podwyższanie.
  Nie dajcie się nadal ogłupiać.
  PiS nawet Kaczyńskim będzie lepszy od PO z Tuskiem. Kaczyński już rządził i to dobrze,nie przeszkadzał przedsiębiorcom , nie uchwalał bubli ustawowych, tylko media i POwska propaganda zrobili z niego nieomal zbrodniarza. Kaczyński ma swoje miusy, ale jego działania nie są kierowane przeciw zwykłym obywatelom, tylko jest to walka polityczna i chęć rozliczenia tego co szkodzi, szkodziło i nadal pozostaje bezkarne.
  Jedną z metod utrzymania przez Tuska i PO władzy jest podsycanie w Polakach strachu przed powrotem do władzy PISu.
  Tusk i PO, wciskają Polakom bzdury, że niby państwo PiSu, to było państwo policyjne. Prawda jest taka, że oprócz pijaru i propagandy Tusk i PO, nic nie potrafią, wręcz szkodzą !
  PO straszy PISem, ale wystarczy przemyśleć te 2 lata rządów PIS – czy było coś nie tak ? Na pewno nie, tylko przestępcy i skorumpowani POlitycy więcej się bali, a nie zwykły obywatel. Niestety PO rozszerzyła propagandowo ten strach na wszystkich Polaków i nadal , to robi i to dość skutecznie.Jednak ten, kto potrafi myśleć wie,że nie było i nie ma się czego bać.
  Przecież Tusk i ludzie z PO, mieli być najlepsi, mieli się na wszystkim znać, okazuje się jednak, że ministrowie w rządzie Tuska są niekompetentni z partyjnego nadania, bez dostatecznej i podstawowej wiedzy na temat resortu którym kierują.
  Pamiętacie ofensywy ustawowe zapowiadane przez Tuska w ciągu ostatnich ponad czterech lat ? Co rok zapowiadał ofensywy: wiosenną, letnią,jesienną, zimową, nawet hucznie i w blasku fleszy przenosił swoją kancelarię do sejmu, by osobiście niby nadzorować owe ofensywy – niestety zawsze kończyło się na zapowiedziach.
  Tusk i PO, od pięciu lat opowiada Polakom bajki. Zamiast obiecywanych pakietów ustaw usprawniających gospodarkę i reformujących finanse państwa, od kilku lat mamy medialną szopkę ( np. Inwestor z Kataru który pojawił się przed wyborami i znikł po wyborach ) , propagandę i zapowiedzi zapowiadające kolejne zapowiedzi oraz ofensywy legislacyjne, których nie ma.
  Ustawy uchwalone przez PO, są to w większości buble krytykowane przez wybitnych ekonomistów , konstytucjonalistów i ekspertów. Tusk jest żałosny, dziwię się tylko dlaczego PO-lacy jeszcze mu ufają ?
  Ciężko nas los doświadczył chwilowo rozum nam odbierając. I nie chodzi tu o głupotę rodaków głosujących na PO i p. Tuska, ale o akceptację jego kłamstw.

 4. johohanan
  Marzec 3, 2012 o 1:12 pm

  Dlaczego Tusk ma tak wielu zwolenników? To banalnie proste. Media manipulują potencjalnymi wyborcami.
  Kim są ci wyborcy PO?
  Agenci dawnych służb wraz z rodzinami, upatrujący w PO szansę na gigantyczne przywileje i bezkarność.Byli działacze PZPR widzący, że dzięki PO „jest dobrze” .Nawróceni Jełropejczycy, wstydzący się faktu bycia Polakami.Agenci dawnych służb wraz z rodzinami, upatrujący w PO szansę na gigantyczne przywileje i bezkarność.Rozmaici pospolici przestępcy, drobni złodzieje, geszefciarze, wyłudzacze rent i inne szemrane towarzystwo, widzące w PO szansę dla pozostania bezkarnymi.Oni nigdy nie zagłosują na PIS.

  Poza tym aby społeczeństwo mogło dokonywać wyborów musi być dobrze INFORMOWANE a nie MANIPULOWANE.

  😮

 5. ccv
  Marzec 3, 2012 o 1:12 pm

  Fakty są takie, że POlacy uwierzyli POlitycznym hochsztaplerom !
  Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – Tusk i PLATFORMA nic nie robią, są nieudolni, tylko ładnie w telewizji wyglądają i karmią ludzi bajkami bo ludzie lubią słuchać bajek i żyć złudzeniami. POlacy są manipulowani !
  Co z ofensywą ustawową PO ? Przecież Tusk przenosił kancelarie do sejmu w blasku kamer i fleszy – na tym ofensywa się zakończyła. Rząd Tuska doprowadził Polskę do ruiny , codziennie zadłuża Polaków o dalsze setki milionów złotych.Tusk i PO, wciskają Polakom bzdury, że niby państwo PiSu, to było państwo policyjne, a prawda jest taka, że PiS scigał korupcję , skorumpowanych polityków i urzędników, a Tusk z PO scigają zwykłych obywateli. Tusk straszy Polaków PISem, to jego gwarancja rządzenia. POlacy w części uwierzyli w POwskie bzdury, powielane przy wsparciu licznych ludzi mediów, o rzekomych zbrodniczych rządach PiS. Wystarczy przemyśleć te 2 lata rządów PIS – czy było coś nie tak ? Raczej nie, tylko przestępcy , skorumpowani urzędnicy oraz POlitycy więcej się bali, ale PO rozszerzyła propagandowo ten strach na wszystkich Polaków. Teraz za rządów Tuska, tylko takim jak Rycho, Zbycho, Miro i im POdobnym żyje się dobrze.

 6. ole
  Marzec 3, 2012 o 1:43 pm

  III RP to nie państwo, to szambo. Sędziowie i prokuratorzy pozostali bez lustracji z PRL do III RP, a „lustracja ” milicjantów, SB, UB to czysta fikcja. Pseudo biznesmeni ala Kulczyk, Krauze, Solorz dorabiają się na państwowych monopolach albo koncesjach!!! Kto uczciwy w PRL-u miałby taką kasę aby założyć telewizję czy mieć na 30% w rafinerii Orlen??? A niszczy się ludzi jak Kluska, Olewnikowie, itd wystarczy zobaczyć „Państwo w Państwie” . Wymiar sprawiedliwości to jakaś kpina, Polska jest na 1 miejscu państw które przegrywa sprawy ze swoimi obywatelami w Strasburgu. Profesorowie prawa w takim wypadku to kmioty, prawo uchwala sejm ale po ekspertyzach ćwierć-inteligentnych prawników!

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: