Strona główna > Polityka > Szesnasta studniówka Tuska – czyli zgoda buduje

Szesnasta studniówka Tuska – czyli zgoda buduje


Nie moge wyjsć z podziwu nad prostotą chwytów propagandowych rządowych ośrodków. Najnowszy, to powtarzanie „sto dni Tuska”. Że niby właśnie zaczął, a co było przedtem, własciwie nie wiadomo. Ginie w mrokach niepamieci. Gruba kreska. Liczę, liczę i nijak mi nie wychodzi sto dni, raczej 1600 dni Tuska. No, a przedtem 500 dni pod prezydenturą Komorowskiego, bo, jak pamiętamy, bo powtarzano to do zwrotu treści żoładków: zgoda buduje. No i tak buduje, że teraz Sławku Nowaku ogląda z marsowym obliczem już trzecią spękaną autostradę (oj, oj, chyba „da burę” wykonawcom!), powoli dochodząc do wniosku, że to może być jednak prawda, że na mrozie się betonu nie wylewa, ale skąd mógł kto takie rzeczy wiedzieć? Piekarzem, to Sławku był, ale budowlańcem nigdy. No, ale co tam, zrobi się specustawę, że jest ustawowo przejezdna, a potem sie zobaczy.

Ach, jak wszystko miało ruszyć po wyborach prezydenckich? Jak strasznie przeszkadzał Prezydent Kaczyński, no po prostu nie dało sie rządzić, nic dziwnego, że Marszałek Komorowski powtarzał, że tą złą kadencje należy skrócić. No i patrzcie, skróciła się! Sama, choć coraz wyraźniej widać, że jednak nie sama i że sprawa coraz bardziej śmierdzi. W ogóle Pan Prezydent Komorowski ma jakąś profetyczną zdolnośc przepowiadania zdarzeń, które sie potem w cudowny sposób sprawdzają. Warto go czasem posłuchać, choć wiem, że łatwe to nie jest, choć śmieszne- zawsze.

Moim zdaniem, nawet pobieżne oględziny Pana Prezydenta przekonują, że żadnych decyzji nie podejmuje, a w ewentualnych naradach, jeśli uczestniczy, to głównie po to, by potem powtarzać z ważną miną, to , co mu wpadło w ucho, na przykład, że Prezydent gdzies poleci i problem sie rozwiąże, czy, że kadencję trzeba skrócić. Oczywiście, czasem się też i nie sprawdzają, tak, jak w ortografii BUL wciąż nie chce się pisac inaczej, jak przez ó, niestety. I w geografii, bo Norwegia nadal głupio nie chce być w UE i w muzyce, bo Chopin nie chciał ukryć armat w krzakach i w paru innych dziedzinach siedą ci pisowcy i jątrzą, ale już niedługo tego. Wszędzie się ich odpolityczni, że sie Hans Frank w grobie zawstydzi, że taki był mięczak!

Jeszcze nie tak dawno pełno było w rządowych przekaziorach nawoływań do delegalizacji partii opozycyjnej, jako sekty, do apartheidu i oficjalnego oddzielenia moherskich oszołomów, do kordonu sanitarnego, tak, jakby wszyscy dostali ten sam SMS i nawzajem się zagrzewali i zachęcali, kto pierwszy uderzy. No i w końcu członek PO Ryszard Cyba uderzył. Uwierzył i uderzył. Może sie mylę, ale od jakiegoś czasu nie słyszałem o nieuchronnej konieczności delegalizacji PiS, ale może nieuważnie czytam. Oczywiście, nadal pracowicie sa pompowane wszystkie potencjalne ruchy niepisowskie, które ewentualnie mogłyby zastapić opozycję jakims koncesjonowanym substytutem. Ale groźby eliminacji jakby trochę ucichły. Teraz ci wszyscy potencjalni pałkarze i pogromowcy, zachęcacze do „Nocy Długich Noży” skierowanej wobec PiS (w samoobronie, ma się rozumieć) podkulili ogony i patrzą raczej, co też z tego wszystkiego wyniknie, w która stronie poleci g.. i w czyją gębę plaśnie. I siedzą cicho, żeby i ich nie wyciepnięto z pirogi prosto w paszczę aligatorów, jak Parulskiego, czy Klicha. Albo trenują przed lustrem seppuku w wersji nadwiślańskiej, czyli przez draśnięcie nadętego policzka. No cóż, jaki honor, takie seppuku.

Ostatnio powiewem świeżości w polityce i nowym otwarciem ma być, hi, hi, Schetyna. Dziękujemy, kolego Babiuch, nie otrzepujcie sie z liści i kurzu, obejdzie sie. A i Palikot się co i rusz ogłasza opozycją, a to robotniczą, a to internetową, a to antyklerykalną, a to w ogóle jakąkolwiek. Ciekawe, na ile centymetrów uda sie Panu Skarpecie oddalić od macierzystego przedramienia, na które jest naciagniety, czyli od PO. W Polsce rządzi koalicja POPSLRPSLDTVNWyborcza, wszystkie wewnątrzteatralne tarcia i przetasowania, kłótnie przed kamerami, to zwykła ściema dla idiotów. Prawdziwa opozycja jedna, wszystkie pozostałe partyjki, drobnoustroje to dywersja, niespecjalnie nawet wyszukana. Nie zamierzam tracić nawet pięciu sekund na zajmowanie się rzekomym konfliktem między Tuskiem a Schetyną, bo starsi i madrzejsi obu przywołają do porządku, jak będzie trzeba i obu poinformują, jaka jest mądrość etapu, a nawet mądrość popołudnia, bo czas może niedługo zacząć biec szybciej. I ani przez sekundę nie zamerzam sie nabrać na zbolałą twarz Gowina, fałszywca gorszego od Palikota, bo tamten chociaż nie udaje Dziewicy Orleańskiej , trochę dlatego, że w jego segmencie docelowym bycie rozkalibrowaną dziewicą z odzysku nie przeszkadza, a nawet pomaga zapunktować. Gowin odgrywa podobna komedię, jak w PSL Kłopotek, obaj cierpią, ach, jak strasznie cierpią, krytykują, ach, jak strasznie krytykują, po czym, oczywiście, głosują zgodnie z rozkazem i udają się do kasy. Ten zawód ma wielką tradycję, niektórzy mówią, że jest w ogóle najstarszym z zawodów.

Seawolf

Reklamy
Kategorie:Polityka Tagi:
 1. johohanan
  Marzec 7, 2012 o 7:50 am

  1) Ciągle trudno określić, komu poza Unią Wolności odbiera głosy Platforma Obywatelska. Ugrupowanie nowe, programowo nieokreślone, udające, że nie jest partią polityczną i celowo unikające zabierania głosu we wszystkich ważnych kwestiach społecznych, ekonomicznych i politycznych – lecz za to dające popisy hipokryzji i cynizmu, dość skutecznie żerujące na znanych fobiach, ignorancji i naiwnej wierze ludzi zniechęconych do polityki. Liderzy PO już zaczynają napotykać trudności z przekonaniem wyborców do szczerości intencji swych polityków – dobrze przecież znanych, i to nie zawsze z najlepszej strony. Teraz owi politycy nagle zapewniają, że stali się inni, uczciwsi, bardziej autentyczni i bardziej prawdomówni niż wszyscy pozostali. Przy okazji nasuwa się pytanie, jak to możliwe, by ktoś z takim życiorysem jak Andrzej Olechowski – płytki intelektualnie i pod wieloma względami po prostu niewiarygodny – mógł zdobyć kilka milionów głosów w wyborach prezydenckich. PO najprawdopodobniej skończy tak jak wszystkie ruchy, które spaja jedynie cynizm, hipokryzja i konformizm. Ciekawe tylko, czy nastąpi to jeszcze przed wyborami, czy zaraz po.

  2) Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją.(…) W istocie jest takim świecącym pudełkiem. Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO.

  3) Uważam, że PO to twór sztuczny i pełen hipokryzji. Oni nie mają właściwie żadnego programu. Nie wyrażają w żadnej trudnej sprawie zdania. Nie występują pod własnym szyldem, bo to ich zwalnia z potrzeby zajmowania stanowiska w trudnych sprawach. To jest oczywiście gra na bardzo krótką metę. Udają, że nie są partią, a nią są. Udają, że wprowadzają nową jakość, że są tam nowi ludzie.

  4) Liberałowie udowodnili, że nie mają żadnych, najmniejszych kwalifikacji ekonomicznych, i nigdy w żadnej koalicji – gdyby do takiej kiedykolwiek doszło – nie mogą obejmować resortów ekonomicznych, bo zrujnują kraj.

  5) Dla mnie typowym fanatykiem nienawiści i agresji jest Adam Michnik, aczkolwiek niewątpliwie inteligentny. Reprezentuje rodzaj fanatyzmu, którym się najbardziej brzydzę, ponieważ pod pozorami troski o człowieka, o wolność, o demokrację, lansuje twardą antykościelną i antypolską opcję polityczną.

  6) Jeżeli słowo prawda, w życiu publicznym, ma naprawdę coś znaczyć. Jeżeli zasada pewnej sprawiedliwości ma coś znaczyć, a nie to, że mordercy, stalinowcy, oprawcy którzy ludzi, ludzi w karcach polewali zimną wodą, pobierają wysokie emerytury, dzwonią orderami, a biedacy i pokrzywdzeni przez nich, w III Rzeczypospolitej oglądają swoich katów, to jeżeli od tego mamy odejść, to ta ustawa jest pewnym punktem zwrotnym. Stanowi cios w komunizm, ponieważ komunizm jest kłamstwem. O ustawie lustracyjnej. TVP1, czerwiec 1992.

  7) Moim zdaniem wracamy, czy budujemy czasy pełne nadziei. No nareszcie Polska przestanie być krajem gdzie konfidenci, donosiciele, współpracownicy policji politycznej, komunistycznej, ludzie odpowiedzialni za tą całą zbrodnię, ci ludzie pełnią, czy mogli pełnić funkcje publiczne. Moim zdaniem ta uchwała przynosi nam zaszczyt. Moim zdaniem ta uchwała wreszcie wyrównuje sytuację pomiędzy nami, a innymi krajami postkomunistycznymi. Polska była fenomenem, który do tej pory takiej uchwały nie przeprowadził. Moim zdaniem ta uchwała jest zgodna z prawem. I moim zdaniem te zastrzeżenia Unii, to jakby te obiekcje są drugorzędne, nieprzekonywujące i niezrozumiałe.
  O ustawie lustracyjnej. TVP1, czerwiec 1992.

  8) Robicie błąd polityczny. I Polska tego błędu politycznego wam nie zapomni.
  Opinia w sprawie odwoływania rządu J. Olszewskiego, 4 czerwca 1992 r.

  9) Nie chciałbym manifestować w towarzystwie pana Biedronia czy pani Senyszyn z pejczem, która obraża Ojca Świętego. Nie chciałbym iść w towarzystwie pani Środy czy pani Szczuki, które notorycznie nienawidzą Kościół i zasady moralne, w których się wychowałem i które są podstawą kultury i cywilizacji w znanym nam kształcie.

  10) Nie dziwię się, że przedstawiciele różnych środowisk gejowskich walczą ze sobą o pieniądze, bo są to grupy, które oprócz wspólnej ideologii, mają także interesy polityczne i finansowe.

  11) Prof. Balcerowicz wskazał drogę, która w gruncie rzeczy prowadzi do scenariusza rozruchów ulicznych.

  12) W lewicowych mediach trwa już prokonstytucyjna propaganda. Jej rezultat jest trudny do przewidzenia, ale można się liczyć i z tym, że większość opowie się w referendum za – ich konstytucją. Będzie to jednak zło mniejsze, niż unik prawicy – jako przejaw bezradności, cichego poparcia komunistycznych manipulacji, rezygnacji z i tak nieuchronnej przecież konfrontacji. Komuniści, całkowicie świadomie i cynicznie sprowokowali walkę w obszarze pozornie dla nich korzystnym, walkę tę jednak należy podjąć: dla dobra Polski, którego, jak uczy cała nasza najnowsza historia, nigdy komuniści pod uwagę nie brali.

  13) Wydaje mi się, że wielką zasługą AWS jest także uporządkowanie polskiej sceny politycznej. (…). Najprawdopodobniej też niezawodny w destrukcji Lech Wałęsa ze swoją nieproszoną pomocą. Dziś, gdy w polityczny niebyt odchodzą Słomka i Łopuszański – można tylko odetchnąć z ulgą: Bogu niech będą dzięki.
  *******************************************************************************
  No i jak tu nie lubić Stefana? 😀

 2. Marzec 8, 2012 o 12:01 am

  Bezpieczniactwo w Polsce rości sobie prawa do ciągłego sprawowania władzy oraz do majątku przez długie lata wypracowanego przez naród.
  Rosjanie naciskają o sprzedaż im Lotosu, co bezpieczniactwo z obecnych władz im obiecało. Rosjanie są już niecierpliwi. W obronie zachowania Lotosu dla Polaków wystąpiły polskie siły patriotyczne w sejmie, żeby dać odpór grabieży majątku narodowego. Naród pozbawiony dochodowych wielkich firm paliwowych uzalezni sie jeszcze bardziej od Rosjan. Właśnie na tym żydokomunie i bezpieczniackim watachom zależy. Wtedy bedzie łatwiej ten naród zniewolić i okiełznać całkowicie. Trwa walka. Tragedią dla Polaków było ponowne wybranie PO czyli Polszewi w Polsce do sprawowania władzy. Świadczy to o braku orientacji politycznej w kraju wiekszości Polaków. Spowodowane to jest zalewającej umysły Polaków tzw. piaru i propagandy sukcesu w prostytuujących się mediach w Polsce. Media te są w rękach żydokomunistycznego kapitału.
  Raczej nie da się uratować Lotosu bo bezpieczniackie watachy chcą się dobrze obłowić, bo nie wiadomo czy Polacy bedą ich chcieli ponownie wybrać za trzy lata.

  Obecny okres sprawowania władzy w Polsce przez POlszewię można porównac z okresem 1947-56.
  Jeżeli oni zrealizują swoje plany to Polacy na długie lata staną sie tylko ludzką masą zmuszoną do niewolniczej wręcz pracy na rzecz właścicieli Polski. Polacy przestali być włąścicielami jakichkolwiek większych firm w Polsce. Wiekszość majatku Polski przejął żydowski i obcy kapitał. Przygotowywane akty prawne jak np. nowa ustawa emerytalna ma za zadanie zmusić Polaków do pracy niemal do śmierci.

  Czy Polacy mogą się bronić? Szanse zawsze są. Naród pozbawiony kapitału nie może bronić się sam. To jest wielki problem, którego Polacy sami nie rozwiążą. Polityka władz nakierowana jest na pozbawianie Polaków wielkiego kapitału. Casus Kluski jest tego aż nadto widocznym przykładem. Bogaty może być tylko żyd w Polsce. Polak, który chce być bogaty zostanie szybko wyrugowany metodami administracyjnymi przez sprawujących władzę Żydostwo i bezpieczniactwo nie pozwoli Polakom na wiele.

  • johohanan
   Marzec 8, 2012 o 1:12 am

   Bez komentarza

 3. kristof72
  Marzec 9, 2012 o 8:50 am

  Bardzo fajna fotka! Po raz pierwszy te postacie są takie naturalne i takie szczere.
  Nigdy bym nie pomyślał, że ubiór tak zdobi człowieka.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: