Wojna to pokój


Wojny prowadzone przez USA i kraje NATO, które trwają na świecie od 2001 roku są z nami już ponad 10 lat. Tak długo nie trwała nawet II wojna światowa, a według brytyjskich trendów strategicznych konflikty te będą trwały przez przynajmniej kolejne 30 lat. 

Plan podboju Euroazji pod hasłami równości, demokracji i praw człowieka jest prawdziwą realizacją Orwellowskiego stwierdzenia „Wojna to pokój”. Podbój Afganistanu i Iraku a obecnie kolorowe rewolucje w krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej z militarną akcją przeciwko Libii mają swoje poważne reperkusje społeczne. Kraje które według zachodnich standardów żyły w krajach dyktatorskich po „wyzwoleniu” przez siły zachodnie popadły w jeszcze gorszą niedolę gdzie demokracja istnieje jedynie na papierze a terror jest realnym systemem otaczającym społeczeństwo. To co miało być ucywilizowaniem bliskiego wschodu wznieciło jego najbardziej zacofane i autodestrukcyjne tendencje.

Tematem poniżej zamieszczonego filmu jest właśnie problematyka reperkusji konfliktu na Bliskim Wschodzie i efekty jakie stały się jego udziałem z perspektywy mniejszości chrześcijańskich zamieszkujących podbite terytoria oraz problematyka tworzonej demokracji.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: