Strona główna > Polityka, Rozrywka, Społeczeństwo > Dlaczego w przyszłości będę głosował na PO.

Dlaczego w przyszłości będę głosował na PO.


1.Rząd obniżył i uprościł podatki , tak jak obiecywał .

2 PO dobrze wywiązała się z obietnicy zmniejszenia zatrudnienia
w administracji publicznej.

3.jestem zadowolony z opieki medycznej i cen leków w RP

4 1400 zł to godna pensja ,a jej podniesienie to wyłącznie sprawa pracodawców

5.uważam ,tak jak rząd , że głównym elementem programu walki z bezrobociem jest otwarcie rynku pracy w Niemczech

6 rząd dobrze zrobił likwidując 50% placówek dorażnej pomocy medycznej ,zamiast zlikwidować NFZ ,jak obiecywał.

7.ograniczenie programu budowy autostrad uważam za sukces tego rządu.

8.akceptuje najwyższe koszty budowy dróg w Europie

9.powinniśmy płacić jedne z najwyższych stawek za przejazd autostradą ,a nasz rząd powinien pilnować interesów prywatnego jej właściciela.

10.powinniśmy płacić za towary spożywcze więcej niż Niemcy i Anglicy.

11.min. Rolnictwa nie musi wiedzieć jaką wprowadził stawkę Vat na cukier.

12 mianowanie superagenta PRL na stanowisko ambasadora w celu przygotowania wizyty prezydenta w obcym kraju jest OK.

13.dobrze zrobił nasz Premier zgadzając się na rozdzielenie uroczystości w Katyniu ,mimo że wcześniej uzgodniono inaczej .

14 uważam za właściwe że Rosja zdecydowała za nas o sposobie prowadzenia śledztwa [Konwencja Chicagowska] ,który pozbawił nas jakiejkolwiek kontroli.

15.uważam że rezygnacja Premiera RP z kierowania pracami Polskiej komisji badającej katastrofę Smoleńską była dobrą decyzją.

16 uważam że śledztwo w sprawie największej Polskiej katastrofy po II wojnie światowej bylo prowadzone wzorowo.

17.uważam, że Prof. Nałęcz mial racje mówiąc – dla zbliżenia z Putinem warto ponieść każdą ofiarę.

19.jest mi obojętne czy czarne skrzynki oraz wrak samolotu trafią do Polski.

20 uważam , tak jak GW i TVN , że kombatanci wojenni są faszystami i nie powinni więcej uczestniczyć w marszu niepodległości.

21.uważam tak jak Premier Putin , S. Niesiołowski , Min. Nowak i Prof. Nałęcz że zbrodnia Katyńska to nie było ludobójstwo.

22.na widok krzyża i zniczy w miejscu publicznym czuje niechęć i agresję .

23.jestem zadowolony z wyników pracy komisji do zbadania afery hazardowej.

24 chcę aby dane wrażliwe moich dzieci i wnuków były zapisywane w centralnej bazie danych , dostępnej dla służb specjalnych.

25 popieram Ruch Autonomii Śląska i jego postulat „uzyskanie przez Śląsk pełnej autonomii politycznej, gospodarczej.

26.jestem wdzięczny Pr. Pawlakowi że podpisał 30-letnią umowę na dostawę gazu ,wiedząc że mamy ogromne złoża gazu łupkowego.

27 uważam ,że ten rząd wynegocjował dobrą cenę gazu 400 dol /1000 m2 ,podczas gdy Niemcy płacą 270 dol/ 1000 m2 a Brytyjczycy 190 dol.

28.myślę tak jak Tusk, że powinniśmy sprzedać Rosjanom , świeżo zmodernizowany , koncern paliwowy Lotos.

29.uważam, że dobrze się stało iż zgodnie z polityką Unii Europejskiej , PO zlikwidowało polskie stocznie a co za tym idzie większość Polskiego przemysłu, a w zamian za to pozwolono nam uprawiać ziemniaki.

30 uważam, że ocieplenie stosunków z Rosją wymagało rezygnacji z tarczy antyrakietowej i ustawienia rakiet Iskander w Kaliningradzie.

31.uważam, że pod dowództwem dok. Klicha mieliśmy silną armię , gdzie na 1 oficera przypada 1 szeregowiec.

32 zgadzam się aby premier obcego państwa decydował o tym jakie statki mogą wpłynąć do gazoportu w Świnoujściu.

33.uważam ta,że jest potrzeba stawiać pomniki bolszewickim agresorom z 1920 r.

34.Uważam tak jak premier RP że Polskość to nienormalność i dziki kraj

35 ……itd,itd 😦

********************************************

PS.

„Główną motywacją mojej aktywności publicznej była potrzeba władzy i żądza popularności. Ta druga była nawet silniejsza od pierwszej, bo chyba jestem bardziej próżny, niż spragniony władzy. Nawet na pewno…”

„Mam dość naturalną skłonność, może nawet zbyt perfekcyjnie ją wyszlifowałem – unikania sytuacji, które wiążą się z czymś przykrym albo z wysiłkiem.”

„Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu”

„Czasem mam ochotę powiedzieć prawdę, ale – to zabrzmi dziwnie – w tej mojej funkcji mówienie prawdy nie jest cnotą. Nie za to biorę pieniądze i nie to powinienem tam robić”

Reklamy
 1. ASTRAJA
  Marzec 9, 2012 o 9:53 am

  Piękna wyliczanka ! Można ją czytać jak książeczkę do nabożeństwa, szkoda tylko, że nie jest wykonalna…szkoda 😦

 2. Ged12
  Marzec 9, 2012 o 10:01 am

  “Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu”

  No to kopiarko, skopiuj jeszcze cały tekst i uzupełnij to zdanie o kontekst, czas i miejsce. Oczywiście nie będzie to pełen tekst, bo cenzor go nożyczkami usprawnił. Pamiętasz w którym roku zlikwidowano miejsce pracy Matki Największych bliźniaczych patriotów?
  Wtedy sobie pogadamy dlaczego na pewno na PiS nigdy nie zagłosuję, a na PO być może.

  Zobaczmy jak ten tekst na prawdę wygląda, i jaka treść za sobą niesie 🙂

 3. ASTRAJA
  Marzec 9, 2012 o 10:09 am

  Ged12 czy ty zawsze musisz być złośliwy ? Nie możesz czasem tak po prostu, po ludzku ? 😦

 4. Ged12
  Marzec 9, 2012 o 10:15 am

  No to jak chcesz po ludzku: „skopiuj jeszcze cały tekst i uzupełnij to zdanie o kontekst, czas i miejsce. Oczywiście nie będzie to pełen tekst”, cenzor nad nim „popracował”. A teraz ten tekst wklej-pleace! 🙂

  Może być?

  • Ged12
   Marzec 11, 2012 o 9:13 pm

   DONALD TUSK, Polak rozłamany, „Znak”, 1987 rok
   Polskość jako zadany temat… Wydawałoby się: tylko usiąść i pisać. A tu pustka, tylko gdzieś w oddali przetaczają się husarie i ułani, powstańcy i marszałkowie, majaczą Dzikie Pola i Jasna Góra, dziejowe misje, polskie miesiące, zwycięstwa i klęski. Zwycięstwa?
   Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych rojeń? Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu.
   Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg co jeszcze wie wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić. Więc staję się nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam gdzie inni mówią człowiek, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają się i umierają, my walczymy, powstajemy i giniemy.
   I tylko w krótkich chwilach rozważamy nasz narodowy etos odrobinę krytyczniej, czytamy Brzozowskiego i Gombrowicza, stajemy się normalniejsi. Jest jakiś tragiczny rozziew w polskości – między wyobrażeniem a spełnieniem, planem a realizacją. Jest ona etosem pechowców, etosem przegranych i zarazem niepogodzonych ze swą przegraną. Wolność jest w nim wartością najwyższą […wycięte przez cenzurę] porywa się na czyny wielkie z mizernym zwykle skutkiem. Polskość w rzeczy samej jest nieadekwatną do ponurej rzeczywistości projekcją naszych zbiorowych kompleksów. Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski tej na ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia i prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem.
   Tak, polskość kojarzy się z przegraną, z pechem, z nawałnicami. I trudno, by było inaczej. „Czym jest nasze życie?” – pisał Andrzej Bobkowski w Szkicach Piórkiem (ile w nich trafnych uwag o polskości!). – Nawijaniem na kawałki tekturki krótkich kawałków nitki bez możności powiązania ich ze sobą. Gdzie mam szukać metryki urodzenia mojego dziadka? Gdzie odnaleźć ślad prababki? Do czego przyczepić cofającą się wstecz myśl? Do niczego – do opowiadań, prawie do legend tego kraju, który wynajął sobie w Europie pokój przechodni i przez dziesięć wieków usiłuje urządzić się w nim z wszelkimi wygodami i ze złudzeniem pokoju z osobnym wejściem, wyczerpując całą swą energię w kłótniach i walkach z przechodzącymi. Jak myśleć o urządzeniu tego pokoju ładnymi meblami, bibelotami, serwantkami, gdy ciągle błocą podłogę, rozbijają i obtłukują przedmioty? To nie jest życie, to ciągła tymczasowość życia motyla i dlatego w charakterze naszym jest może tyle cech przypominających tego owada. Jakim cudem mamy być mrówkami?…
   Gdy spisuję te luźne uwagi, czuję w każdym momencie, że coś umyka, że z wielkim trudem formułuję nawet banalne myśli. Refleksja zniekształcona jest nastrojem, emocją, a i te są zmienne. Bo choć polskość wywołuje skojarzenia kreślone przez historię, jest ona przecież dzianiem się, jest niepewnym spojrzeniem w przyszłość. I szarpię się między goryczą i wzruszeniem, dumą i zażenowaniem. Wtedy sądzę – tak po polsku, patetycznie – że polskość, niezależnie od uciążliwego dziedzictwa i tragicznych skojarzeń, pozostaje naszym wspólnym świadomym wyborem.

   • Ged12
    Marzec 16, 2012 o 10:53 pm

    No i jak teraz wygląda ten tekst? Prawda, że wielce patriotyczny, romantyczny i buntowniczy. odpowiada ułańskim apetytom siekania szabelką, porywczych uniesień podczas samobójczego ataku z butelką benzyny na czołg? Da się z nim przetrwać chude miesiące z niewykupionymi kartkami na mięso z niewiedzą jak będzie wyglądać pensja w przyszłym miesiącu i czy w ogóle będzie? Czy lepiej spieprzać co sił na zachód od tej „biednej niechcianej”: po dolary funty i marki……1987r

 5. Ged12
  Marzec 9, 2012 o 10:16 am

  Od tego zmanipulowanego, wyrwanego granatem kawałka tekstu zaczniemy zabawę.

  • johohanan
   Marzec 9, 2012 o 10:34 am

   Albin Siwak o Doladzie Tusku – szokujące wspomnienie.Albin Siwak jest chyba jedynym, znanym nam byłym politykiem z czasów PRL, który odważnie pisze o sprawach zakazanych.

   Donald Tusk 13 czerwca 1992 r. na Kongresie Kaszubskim przedstawił Pomorską Ideę Regionalną – swój program pełnej autonomii dla Pomorza (Kaszub), które powinno posiadać, nie tylko własny rząd, ale własne wojsko i własne pieniądze. „Czy człowiek, który od wielu lat wykazuje działanie na rzecz dezintegracji Polski i narodu Polskiego może być premierem i kandydować na prezydenta? Gdzie i po co Polskę zaprowadzi”. Tak dzisiaj „bez strachu” przedstawia sprawę Albin Siwak – znana postać z PRL.

   „(…) A jeśli idzie o zachowania i przeszłość to myślę, że warto, żeby ludzie wiedzieli jaki był i co mówił obecny nasz premier Tusk. I nie piszę tego wspomnienia żeby człowieka pognębić, bo przecież nie jemu jednemu zdarzyło się powiedzieć coś nie tak jak trzeba. Może i nawet dziś tak nie myśli będąc premierem i zabiegając o prezydenturę, może wyrósł z tej piramidalnej głupoty, taką mam nadzieję i wątpliwości.

   Otóż w 1992 roku, po powrocie z Libii zaprosił mnie do siebie dyrektor jednej z firm, mającej kontrakt w Libii. A że zżyliśmy się i uważaliśmy się za przyjaciół, to zaprosił mnie do siebie do Gdańska. Było to tuż po upadku rządu Bieleckiego i Zarząd Główny Związku Kaszubów Polskich robił drugi Kongres Kaszubski. Przyjaciel jako biznesmen sponsorował ten Kongres, gdyż czuł się Kaszubem, a wtedy była moda na sponsorowanie, gdyż prawie wszystkie zarządy główne były biedne jak myszy kościelne. Więc ten mój przyjaciel otrzymał zaproszenie na dwie osoby i to w pierwszym rzędzie.

   Nie byle jaką sensację wywołała moja gęba, znana wtedy z telewizji. Więcej robiono nam zdjęć niż siedzącym w prezydium. Donald Tusk był wtedy wiceprzewodniczącym Zarządu Głównego i miał oczywiście programowe wystąpienie. Cała impreza odbywała się w domu technika w Gdańsku przy ulicy Ratajskiej 6. Głos zabrał pan Tusk 13 czerwca, mówiąc tak:
   „Moje wystąpienie ma charakter programowy, by rozpisać go na kierunki działań i wcielać w życie, nosi to wystąpienie tytuł Pomorska Idea Regionalna jako zadanie polityczne”.

   Przedstawił w nim swój program pełnej autonomii dla Pomorza (Kaszub), które powinno posiadać, nie tylko własny rząd, ale własne wojsko i własne pieniądze.

   Słuchałem osłupiały, czy on mówi to poważnie, czy też za chwilę powie, że żartował. Mój przyjaciel z tytułem doktora kazał mi bym go mocno uszczypnął, bo może śpi i śni mu się ta mowa. Ale to było poważne, nie żaden żart czy sen. Na taką mowę ksiądz profesor Janusz Pasierb i posłowie Szablewski i Feliks Pieczka, szefowie Wielkopolan i Górnoślązaków, oraz wielu innych delegatów wyraziło swe oburzenie. Oni nie widzieli Kaszub inaczej jak w Polsce, jak i Polski bez Kaszub. Poseł Feliks Pieczka wskoczył na estradę do mównicy i powiedział:
   „Oddzielenie Kaszub od Polski byłoby nie tylko przestępstwem wobec racji stanu, ale i wobec interesu Kaszub”.

   Przypomniał słowa hymnu kaszubskiego: „Nie ma Kaszub bez Polonii, a Polonii bez Kaszub”. Zrobiło się duże zamieszanie i wszyscy, którzy zabierali głos po Tusku w ostrych słowach potępiali mówcę, a niektórzy pytali się, czy dobrze się czuje.

   Mój przyjaciel, Kaszub z krwi i kości, nie mógł ochłonąć z wrażenia, że coś takiego mógł mówić Kaszub. Wiele osób długo nie mogło się uspokoić i wracało do tego, co usłyszeli od Tuska. Nic też dziwnego, że przewodniczący Rady Naczelnej Stronnictwa Narodowego w dokumencie, sygnatura akt VI NS rej.E.w.p.206, Kartuzy 22.VI.2005 rok, zadał takie pytanie:
   „Czy człowiek, który od wielu lat wykazuje działanie na rzecz dezintegracji Polski i narodu Polskiego może być premierem i kandydować na prezydenta? Gdzie i po co Polskę zaprowadzi” (…)”

   [Fragment książki A. Siwaka „Bez strachu”]
   http://www.portalpomorza.pl/
   ************************************************************************

   Nie miejmy złudzeń. Donald Tusk, jak był, tak i pozostał wrogiem polskości i Polski, o czym najlepiej świadczą jego wystąpienia na forach Unii Europejskiej, za które powinien stanąć przed……(wpisz właściwe słowo)

   • Ged12
    Marzec 9, 2012 o 11:54 am

    A gdzie ten tekst z którego wyrwałeś ten fragment, no gdzie? Wiem że wasza tęsknota za PRLem każe wam gloryfikować pana Albina Siwaka, przecież to jeden z czołowych autorytetów nieboszczki PZPR, zapewne też jak E Gierek Wielki Patriota, ino, ze socjalista 🙂 „kocham albina” MÓWI CI TO COŚ, CZY JESTEŚ ZA MŁODY, ŻEBY PAMIĘTAĆ TE PLAKIETKI NOSZONE OBOK OPORNIKA?

    Miałem sobie darować, no ale nie mogłem , no nie mogę hehehehhe

    A teraz czekam na resztę tego tekstu który okaleczyłeś, bez niego zabawa będzie do bani niczym nowe forum omleta. 🙂

   • Misiekpancerny
    Marzec 9, 2012 o 1:21 pm

    Normalnie opadła mi kopara,Albin Siwak,najbardziej zatwardziały komuszy beton,cytowany przez zwolennika PiSu jako odważny pisarz,no tego to nawet ja bym nie wymyślił,a przed chwila napisałem,ze PiS kopiuje zachowania i metody wczesnej gomułkowszczyzny,a tu taki prezent,super :))

   • Ged12
    Marzec 9, 2012 o 9:15 pm

    No widzisz @Misiek zamiast całego tekstu, a nie kadłubka który, kiedyś wykroił Gwiazda, ten jeden ichnich obecnych intelektualistów:) dostałem pamiętniki Albina Siwaka 🙂 A co na to pan Pyton?

   • Misiekpancerny
    Marzec 9, 2012 o 9:26 pm

    Nie może wyjść z szoku 🙂 Jeżu,toż pamiętam Siwaka,takiego tłuka
    długo by ze świecą szukać,zacytuję za Wiki : „W PZPR był związany z frakcją moczarowską i antysyjonistyczną. Bezkompromisowy przeciwnik „Solidarności”. No czyż nie cudny idol z niego,dla katoprawicy,Siwak na ołtarze,subito ! 🙂

   • Ged12
    Marzec 9, 2012 o 10:11 pm

    Teraz @Misiu wiesz za co ich kocham :). swoją drogą, ciekawe czy w końcu wklei mi ten cały tekst”Polskość jako zadany temat”, oględnie i delikatnie wykazałbym, ze jednak pan Gwiazda jako wybitny intelektualista coś przeoczył, być może z nadmiaru zadań mózgowych odwracających, no tą, eeeee uwagę. Albo jest to zwykła, idiotyczna manipulacja, bo czegoś takiego nie sposób przeoczyć. No chyba, że miało to być w ubecki sposób spreparowane i służyć do atakowania człowieka na sbecki sposób. Ale nie no do takiego łajdactwa to by się chyba nie posunęli? 🙂

   • johohanan
    Marzec 9, 2012 o 10:14 pm

    Nie zajmujcie się komuchem Siwakiem.Nie on jest w centrum zainteresowania.Typowy Wasz unik od meritum.A co powiecie na słowa Tuska,który powiedział,że Pomorze (Kaszuby) powinny mieć nie tylko własny rząd, ale własne wojsko i własne pieniądze?

   • Ged12
    Marzec 9, 2012 o 10:38 pm

    Nadal czekam na ten tekst , wkleisz no ile można czekać? i ty mi tu o unikach pitolisz?

   • Ged12
    Marzec 9, 2012 o 10:46 pm

    To po co żeś Albina wkleił, żeby się nim nie zajmować? Nowo odkryty kolejny autorytet pisu, daj chłopie ochłonąć i oswoić się z tą myślą, bo jest wstrząsająca. A teraz wklejaj cały tekst, może po tytule go znajdziesz : „Człowiek rozłamany”, tyle ze ten słynny zmanipulowany przez kłamliwych pislamistów fragment daje lepszy rezultat wyszukiwania w każdej wyszukiwarce.
    Nadal czekam.

   • johohanan
    Marzec 9, 2012 o 11:11 pm

    Donald Tusk.”Pomorze (Kaszuby) powinny mieć nie tylko własny rząd, ale własne wojsko i własne pieniądze”.Tu masz odpowiedź.Bez odbioru.

   • Ged12
    Marzec 10, 2012 o 1:41 am

    A na co ty mi odpowiadasz? Prosiłem cie o cały tekst wielokrotnie, a ty mi jakieś kawałki nie na temat wklejasz, w dodatku jako odpowiedzi na nie zadane przeze mnie pytanie, . I Jak cię tu potraktować?”_
     Wkleisz w końcu całość, czy mam uznać, że pislamistyczna wiara ci zabrania

    Albo prawda jest banalna, bo to wszystko kłamstwo i manipulacja:). 

    To co dasz rade do rana wkleić cały nie okaleczony tekst?

    Jeszcze zaczekam, z góry wiedziałem, że tak będzie bo nie ty jeden na tym poległeś .
     Masz na pocieszenie dokończenie zagadki:
    „Co by robił człowiek w wieży mając tylko czas i ciężką robotę? Odżywiał by się czasem, a popijał potem”

    Podaruje ci już pytanie o autora. Dosyć traumy na dzisiaj.
    CDN niechybnie nastąpi: to ja twój ulubiony ciąg dalszy…. Tego co to napisał,  to na pewno kojarzysz …. hehehehehehehehe

     

   • Ged12
    Marzec 19, 2012 o 11:14 am

    Marcin Wolski.

 6. Misiekpancerny
  Marzec 9, 2012 o 10:28 am

  Ludzie co z Wami !? Kolejna agitka składająca się z bzdur i przekłamań,przecież tego się nie da komentować,co punkt to kula w płot,na podobnej zasadzie mogę w ciągu pół godziny zmasakrować rządy PiSu i zrobię to o wiele bardziej skutecznie, skąd Wy te teksty bierzecie na Boga Ojca ?

  • johohanan
   Marzec 9, 2012 o 10:38 am

   Wskaż przekłamania.Pobawimy się 😆

   • Ged12
    Marzec 9, 2012 o 12:06 pm

    Zamieść cały tekst o który proszę, od dłuższej chwili, to sam zobaczysz pierwsze.
    Zamieścisz?

  • ASTRAJA
   Marzec 9, 2012 o 10:59 am

   Ale Misui ta wyliczanka nie kłamie to są fakty…a że ” masakrować ” potrafisz to wszyscy dobrze wiedzą !

   • Ged12
    Marzec 9, 2012 o 11:59 am

    Po ludzku prosiłem nawet w zagranicznym języku, a on mi tu z Albinem Siwakiem wypalił, Może jeszcze Rakowskiego weźmiemy na świadka, co z tego że nie żyje….

    Jak myślisz doczekam się tego o co proszę, bo bym chciał się wreszcie do tego odnieść , a nie do waszych komunistycznych autorytetów i ich pamiętników.

   • Ged12
    Marzec 11, 2012 o 9:17 pm

    DONALD TUSK, Polak rozłamany, „Znak”, 1987 rok
    Polskość jako zadany temat… Wydawałoby się: tylko usiąść i pisać. A tu pustka, tylko gdzieś w oddali przetaczają się husarie i ułani, powstańcy i marszałkowie, majaczą Dzikie Pola i Jasna Góra, dziejowe misje, polskie miesiące, zwycięstwa i klęski. Zwycięstwa?
    Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych rojeń? Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu.
    Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg co jeszcze wie wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić. Więc staję się nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam gdzie inni mówią człowiek, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają się i umierają, my walczymy, powstajemy i giniemy.
    I tylko w krótkich chwilach rozważamy nasz narodowy etos odrobinę krytyczniej, czytamy Brzozowskiego i Gombrowicza, stajemy się normalniejsi. Jest jakiś tragiczny rozziew w polskości – między wyobrażeniem a spełnieniem, planem a realizacją. Jest ona etosem pechowców, etosem przegranych i zarazem niepogodzonych ze swą przegraną. Wolność jest w nim wartością najwyższą […wycięte przez cenzurę] porywa się na czyny wielkie z mizernym zwykle skutkiem. Polskość w rzeczy samej jest nieadekwatną do ponurej rzeczywistości projekcją naszych zbiorowych kompleksów. Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski tej na ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia i prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem.
    Tak, polskość kojarzy się z przegraną, z pechem, z nawałnicami. I trudno, by było inaczej. „Czym jest nasze życie?” – pisał Andrzej Bobkowski w Szkicach Piórkiem (ile w nich trafnych uwag o polskości!). – Nawijaniem na kawałki tekturki krótkich kawałków nitki bez możności powiązania ich ze sobą. Gdzie mam szukać metryki urodzenia mojego dziadka? Gdzie odnaleźć ślad prababki? Do czego przyczepić cofającą się wstecz myśl? Do niczego – do opowiadań, prawie do legend tego kraju, który wynajął sobie w Europie pokój przechodni i przez dziesięć wieków usiłuje urządzić się w nim z wszelkimi wygodami i ze złudzeniem pokoju z osobnym wejściem, wyczerpując całą swą energię w kłótniach i walkach z przechodzącymi. Jak myśleć o urządzeniu tego pokoju ładnymi meblami, bibelotami, serwantkami, gdy ciągle błocą podłogę, rozbijają i obtłukują przedmioty? To nie jest życie, to ciągła tymczasowość życia motyla i dlatego w charakterze naszym jest może tyle cech przypominających tego owada. Jakim cudem mamy być mrówkami?…
    Gdy spisuję te luźne uwagi, czuję w każdym momencie, że coś umyka, że z wielkim trudem formułuję nawet banalne myśli. Refleksja zniekształcona jest nastrojem, emocją, a i te są zmienne. Bo choć polskość wywołuje skojarzenia kreślone przez historię, jest ona przecież dzianiem się, jest niepewnym spojrzeniem w przyszłość. I szarpię się między goryczą i wzruszeniem, dumą i zażenowaniem. Wtedy sądzę – tak po polsku, patetycznie – że polskość, niezależnie od uciążliwego dziedzictwa i tragicznych skojarzeń, pozostaje naszym wspólnym świadomym wyborem.

   • Ged12
    Marzec 19, 2012 o 11:18 am

    „Wolność jest w nim wartością najwyższą […wycięte przez cenzurę] porywa się na czyny wielkie z mizernym zwykle skutkiem. Polskość w rzeczy samej jest nieadekwatną do ponurej rzeczywistości projekcją naszych zbiorowych kompleksów.”

    —————————————-

    Ciekawe co mama prezesa z tego tekstu wycieła: Wie ktoś? Johohan urwoju specjalisto od wklejek ty masz wszystkie ubeckie kawałki, uzupełnij ten okaleczony tekst odpowiednią wklejką ze swojego sbeckiego archiwum wklejką.

  • Incomprehensible
   Marzec 9, 2012 o 4:27 pm

   Mieli w PiS-ie nie tylko lepszych ekonomistów, ale prawdziwe intencje zmiany tego kraju na lepsze. Nieżyjący prezydent Kaczyński był doskonałym tego przykładem, ale po co WAM to pisać (Sami nie zajrzycie do jego ustaw a TVN wam tego przecież nie powie)
   Jako pierwsi od 1939 roku, naprawde nienawidzili komuny i chcieli coś z tym zrobić.A wy nadal nie możecie pojąć, że gdyby nie knebel i stryczek jaki nam założyły komuchy i który mamy po dziś dzień, ten kraj byłby dziś silniejszy od Niemiec?
   I nie ważne, że startowaliśmy w 89 od zera i „szczęk”. Pomyślcie chwilę i się zastanówcie ile pieniędzy nam ukradziono:
   FOZZ, Mafia (państwowa) paliwowa, spółki węglowe, lewe prywatyzacje (choćby LOT-u, PZU), sprzedane ustawy zabijające na zamówienie polski biznes (akcja Michnika z Rywinem to małe miki w przejmowaniu tylko mediów). O ustawie hazardowej to może i wiecie ale tyle ile oni chcieli wam powiedzieć, więc zapewne domyślacie się że zniknięcie całych przemysłów (farmaceutyczny, stoczniowy, hutniczy, energetyka, elektronika, finanse. PR..itd) to nie przypadek. To cud, ze wogóle jeszcze funkcjonujemy.

   • Misiekpancerny
    Marzec 9, 2012 o 7:57 pm

    Coraz weselej 🙂 W PiSie jedynym ekonomista była Pani Gilowska,która przeszła do tej partii z PO,po wyrzuceniu jej za nepotyzm.Niezyjący Prezydent Kaczyński z całym szacunkiem,przeforsował 1 [słownie jeden ] projekt ustawy prezydenckiej Ustawę o Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.Kaczyńscy tak nienawidzili komuny,że nie kiwnęli palcem w bucie w sprawie dekomunizacji i deubekizacji ,emerytury byłym SBkom obciął dopiero rząd PO.Zresztą nie dziwi mnie to,bo Kaczyński musiałby rozwiązać partię w której było i jest więcej byłych członków PZPR niż w SLD.Możecie zaklinać rzeczywistość i nie wierzyć,że białe to białe,ale prawda jest brutalna.A co do afer,to PiS i osobiście Kaczyński bije wszystkich o parę długości poszukaj sobie info na temat FOZZ,Telegrafu,Spółki Srebrna,Cargo Modlin,ART-B, Fundacji Prasowej „Solidarność”,spółek `Interpoligrafia’ , `Celsa’ ,`Srebrna Media’ poczytaj jak Kaczyński i jego PC uwłaszczyło się i przejęło majątek `Expresu Wieczornego’,tytuł,budynki,firmę poligraficzną,które dostała za darmo jako łup partyjny po upadku komuny. Ostrzegam,że będzie bolało .

   • Incomprehensible
    Marzec 9, 2012 o 8:31 pm

    Afery PO 700-800

    Wszystkie afery wraz z linkami (»Tu u źródła, czyli na stronie http://markd.pl/afery-po oraz w pliku PDF do pobrania »Tu

    700.
    Załamanie na giełdach. Wyprzedaż polskiej waluty »Tu »Tu wykresy.

    701.
    Oficjalnie państwo pożyczyło 790,7 mld zł. Ale zobowiązania samego ZUS to 2,07 bln zł. Pieniędzy nie ma, zostały wydane na emerytury. W sumie na obywatela przypada 80 tys. zł długu, a nie – jak wylicza rząd – 20 tys. zł. »Tu

    702.
    Wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych w sierpniu bieżącego roku, w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku, wyniósł 4,3 procent i znajdował się powyżej górnej granicy odchyleń od celu inflacyjnego określonego przez Radę Polityki Pieniężnej czyli 2,5 procent – czytamy w komunikacie GUS. »Tu

    703.
    Prawie 60 proc. Polaków pieniędzy starcza jedynie na codzienne wydatki, a 30 proc. musi odmawiać sobie wielu rzeczy, by starczyło im na życie »Tu

    704.
    Nie sprzedamy rosjanom Lotosu? Dla PO taka inicjatywa to polityczny kabaret »Tu

    705.
    W ostatnim dniu pracy Sejmu marszałek Schetyna nie ma czasu na wiele rzeczy, ani na Konstytucję, ani na przedszkola, ale ma czas na to, by zmieniać kierownictwo NIK! Obecnych wiceprezesów NIK, sprawdzonych fachowców, którzy od wielu lat pracują w NIK, koalicja rządowa chce zastąpić swymi ludźmi. »Tu Kto chce poczytać więcej polecam »Tu

    706.
    Większość posłów naszego klubu prosiła o dyscyplinę, ponieważ dla części kolegów było to swego rodzaju alibi, mogli mieć obawy, czy strach przed opinią najbliższego środowiska – dlatego uznali, że łatwiej będzie zagłosować, jak będzie dyscyplina Głosowanie wbrew sumieniu za to zgodnie z linią partyjną! Co za hipokryzja »Tu

    707.
    Polsce grozi seria procesów z największymi gwiazdami Hollywood. Aktorzy, którzy występują w filmie promującym naszą prezydencję w UE, nie podpisywali zgody na wykorzystywanie ich wizerunku w takim kontekście. »Tu

    708.
    Na tle wypowiedzi Rostowskiego „o potencjalnej wojnie” zauważonej przez światowe agencje »Tu o jego ignorancji »Tu

    709.
    Platforma Obywatelska drastycznie zmniejsza prawa obywatelskie. Brawami skwitowali posłowie Platformy Obywatelskiej przyjęcie poprawki do ustawy o dostępie do informacji publicznej, która sprawi, że duża część informacji dotyczących działań władzy wszystkich szczebli stanie się niedostępna »Tu

    710.
    Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zostało obdarowane przez koncern Huawei drogim sprzętem elektronicznym – ustalił „DGP”. Urządzenia trafiły do departamentu, który wyłania zwycięzców publicznych przetargów organizowanych przez resort »Tu

    711.
    Posłowie PO składają kryminogenne (zdaniem własnego szefa ABW) obietnice ustaw. »Tu

    712.
    Bardzo niebezpieczna zmiana ustawy powodem do chwały dla Tuska? W piątek 16 IX 2011 PO rzutem na taśmę wepchnęła zapis, worek do którego będzie można wrzucać – już teraz zgodnie z prawem – wnioski o dostępie do informacji publicznej ze względu na „ochronę ważnego interesu gospodarczego państwa”. »Tu Komentarz Kataryny »Tu
    712.01
    Machloje podczas głosowań. Przy braku wiekszości głosowania powtarzano po zwołaniu kilku kolegów. »Tu Co innego w komisji, co innego w sejmie, co innego w senacie.

    713.
    Złamanie prawa przez marszałka Schetynę w sprawie wiceprezesów NIK. Jeden ze zgłoszonych kandydatów – Cichosz został odwołany ze stanowiska wiceministra sprawiedliwości przez premiera Donalda Tuska „za niechlujstwo” »Tu

    714.
    PO zarzekała się że nie chce prywatyzować szpitali. Tymczasem Jan Krzysztof Bielecki obiecał Amerykanom: Będzie prywatyzacja służby zdrowia »Tu

    715.
    Marek S., podejrzany i zatrzymany w niedzielę (17.IX.2011) wiceprezes Banku Ochrony Środowiska, był doradcą ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego. W poniedziałek szef resortu odwołał go z tej funkcji – podało Radio Zet. »Tu

    716.
    Minister Infrastruktury podpisał skandaliczne rozporządzenie zakazujące samodzielnego tankowania CNG! »Tu

    717.
    22-letni student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – nazywał emigrantów m.in. „kolorowymi osobnikami”, a premiera – „ćwokiem i prostakiem” – dostał wyrok – 8 miesięcy .»Tu

    718.
    Manipulant czy idiota? Nadanie klauzuli zamyka tę informację na zawsze. W ogóle będzie ona niedostępna, bo teoretycznie jest możliwe, że taka klauzula będzie zdjęta, ale musi być zdjęta przez tę samą osobę, która ją nałożyła. A bywa tak, że ktoś przestaje być urzędnikiem i wtedy już nie zdejmie tej klauzuli, bo go nie ma. Zdaniem prof.Rockiego, senatora PO odpowiedzialnego za zaostrzenie ustawy o dostepie do informacji publicznej. »Tu

    719.
    Polski rząd powiedział wyborcom, że ich człowiek pomoże w uzyskaniu większych pieniędzy z Unii, testując w ten sposób przysięgę neutralności komisarza. Reklamówka wyborcza PO może kosztować Janusza Lewandowskiego stanowisko. Po prostu złamał prawo. »Tu

    720.
    Polityk PO usłyszał wyrok za gwałt i pedofilię. Media (poza PR) przemilczały sprawę. »Tu

    721.
    Warszawa pod rządami PO. Nie pomalują mostu na Euro. Zakrywają rdzę płachtą. »Tu

    722.
    Polski Kontyngent Wojskowy w Afganistanie niejawne informacje o swoich działaniach przesyła przez satelitę należącego do Gazpromu.
    Jeśli ktoś wątpił w całkowitą zależność od woli Rosji, to chyba teraz pomyśli. »Tu Po kilku miesiącach więcej szczegółów »Tu

    723.

    Smoleńsk w kampanii wyborczej. „Niezależny” Prokurator Generalny (przypomnienie – LK wybrał z tych których przedstawił sejm czyli PO i PSL) zmienia zdanie by zaatakować Kaczyńskiego. Jeszcze rok temu Seremet mówił że brak dostępu do wraku TU-154 ma wpływ na badania, dziś twierdzi że nie. »Tu

    724.
    Tuskobus to ściema. Politycy PO dojeżdżają na miejsce samochodami a nawet samolotami. »Tu

    725.
    Podwyższanie taryfikatorów mandatowych. O tym trochę lżej (a także o kilku innych wspomnianych wyżej aferach).

    Film »Tu

    726.
    Chamstwo i bezprawie. Film o młodych inteligentnych i wykształconych kandydatkach PIS do sejmu z bezprawnie zamieszczoną piosenką „suczki” znajdzie finał w sądzie. Szefa Młodych Demokratów – młodzieżówki PO, Dariusza Dolczewskiego kandydata na posła z PO będą skarżyć autorzy. »Tu

    727.
    Były szef WSI doradza Komorowskiemu »Tu

    728.
    Jedną z ostatnich ustaw (uchwalono 15.IX.2011) przed wybrami jest ustawa poważnie ograniczająca naszą wolność osobistą. Czy wiecie Państwo, że wasze dane mogą być przekazane do Rosji, Chin, Kuby, Białorusi i Wietnamu? Zależy to od widzimisię służb. »Tu

    729.
    Aleksander Sosna (wiceprezydent Białegostoku) doradca Komorowskiego, obrońcą stalinowskich pomników. (A może odwrotnie – obrońca pomników stalinowskich doradza Komorowskiemu) »Tu O doradzaniu »Tu

    730.
    Prezydent Bronisław Komorowski podpisał dziś (27.IX – 12 dni przed wyborami) nowelizację, która pozwala na wprowadzenie stanu wojennego, wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej w razie zewnętrznego zagrożenia w cyberprzestrzeni. »Tu Więcej o zagrożeniach zw. z ustawą »Tu

    731
    Hanna Zdanowska PO (prezydent Łodzi), nie waha się wydać 400 tys. zł za imprezę z okazji zamknięcia dworca Łódź Fabryczna, mimo że miasto oszczędzało ostatnio na oświetleniu ulic, ograniczyło liczbę kursów tramwajów i autobusów, a teraz planuje likwidację dwóch filii MOPS i zwolnienie 100 osób w urzędach pracy. »Tu

    732.
    Na dwa tygodnie przed wyborami rząd Tuska robi przetarg na 43 tysiące telefonów komórkowych, w tym ponad 2100 luksusowych dla urzędników. »Tu

    733.
    Gigantyczny przekręt. Już wiadomo po co zawłaszczano miejskie spółki. (pkt.100). 4 wiaty przystankowe po 1.85 mln każda. »Tu

    734.
    Wiele imprez zostało odwołanych bo ktoś się dowiedział że temat nie po myśli PO. Tym razem Łazienki Królewskie w których odbywały się spotkania z Komorowskim, nagle przypomniały sobie że „nie organizują spotkań z politykami” »Tu

    735.
    Sanepid ukarze piekarza za wizytę Kaczyńskiego. Po to było przejmowanie wszytskich ważnych i mniej ważnych instytucji przez PO (pkt.100) »Tu (Jeśli ktoś ma wątpliwości to 1.Tusk wizytował wytwórnię serów na Podlasiu, także bez fartucha i 2. przypomnijcie sobie jak wyglądają ubikacje w PKP)

    736.
    Podatek od darmowej porady prawnej? Z ministrem Rostowskim jest to możliwe! »Tu Na zdrowy rozum, prawnik w tej sytuacji powinien wykazać stratę 🙂

    737.

    Dot.439. Rząd odda Unii 5 mld zł. Komisja Europejska podjęła już decyzję i nie zgodzi się na przesunięcie 1,2 mld euro unijnych środków z kolei na drogi – Rząd będzie musiał te pieniądze oddać. Decyzja Komisji Europejskiej już zapadła, ale zostanie ogłoszona dopiero po wyborach w Polsce. Nie tyle powtarzam informację co wskazuję jak manipuluje się opinią publiczną. »Tu Czego jeszcze dowiemy się po wyborach?

    738.
    Miliony biednych dzieci straciło pomoc finansową. PO mogło podnieść minimalne zarobki (od których te zasiłki przysługują) 2 razy »Tu (Sprytne sformułowany artykuł z którego nie wynika że PIS tego zrobić nie mógł)

    739.
    Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał Korynt, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski odebrał Rogocz, natomiast Złote Krzyże Zasługi przyznano Adamczykowi, Kuszowi i Puszkarzowi. („kumple z boiska Tuska?”) Upadek odznaczeń. »Tu

    740.
    Skarb państwa narażono na ogromne straty! E-myto nie dla autostrady Kulczyka, przez co cały system jest niewydajny. »Tu

    741.
    Grad sprzedał resztę mennicy państwowej. Jest to tego typu jedyny w świecie przypadek. »Tu

    742.
    Rząd ogłosił przetarg na nowe dokumenty, który stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Bondaryk (szef ABW) donosi do Tuska i Komorowskiego. »Tu

    743.

    Specjalna grupa funkcjonariuszy ABW (do 2006 r. nazywana Wydziałem V) dokonała w drugiej połowie lipca 2010 r. niejawnego przeszukania mieszkania Piotra Nisztora, dziennikarza „Rzeczpospolitej” Powodem tego złamania prawa były niewygodne pytania zadane Komorowskiemu zw.z raportem WSI! »Tu

    744.
    Żeby zwiększyć liczbę sześciolatków posyłanych do szkół, zakazano w przedszkolach nauki czytania. To absurdalne efekty reformy edukacyjnej minister Katarzyny Hall. Mimo tego zakazu wychowawcy uczą maluchy pisania i czytania. Potajemnie. »Tu

    745.
    Liczba Polaków, którzy z powodów finansowych byli zmuszeni zrezygnować z wizyty u lekarza w 2009 r. wynosiła 13 proc.; obecnie aż 36 proc. Najwięcej osób odwołuje leczenie u okulisty lub dentysty (18 proc.), niewiele mniej rezygnuje z zakupu leków. »Tu Podziękujmy minister Kudryckiej za reformy i komercjalizację, a pozostałym ministrom za ich wspaniałe rządy.

    746.

    Polscy urzędnicy oddali Niemcom Kopernika. »Tu

    747.
    Kandydatka PO w zemście porysowała auto. Na jej stronie czytamy : „Dzięki większej obecności nas, kobiet w polityce agresja i niezdrowa rywalizacja odejdą w zapomnienie”. »Tu

    748.
    Kolejna zmowa milczenia koalicji PO-PSL i opozycji z PiS. Min. Finansów Rostowski już nie mówi, że dług nie przekroczył 55%, ale na konferencji prasowej w dn.23.09.2011r. mówi, że ważny będzie kurs na 31.12.2011r. Cóż! Czego to nie zrobi się dla PR-u – Polska i Polacy się nie liczą. A to oznacza bankructwo! »Tu

    748.01
    Jest w tym samym artykule informacja o wyprzedaży naszych rezerw walutowych, która ma ratować coś co nie do uratowania, a jednocześnie pozbawiani jesteśmy rezerwy na czas kryzysu.

    NOWA Kadencja rządów PO. Oddzielam kreską dwie kadencje. Zgromadzone powyżej „osiągnięcia” partii rządzącej dotyczą dwóch lat rządów PO (od X.2009 do X.2011) (nie całej kadencji). Podsumowaniem była wersja audio (w wykonaniu redakcji Niepoprawnego Radia PL) dotąd zebranych. Znajdziecie je na stronie »niepoprawnego radia
    Co nam przyniosą 4 kolejne lata?

    749.
    Radny z PO straszy gdańszczankę prokuraturą za wysyłanie maili na oficjalny adres »Tu

    750.
    Woda sodowa uderzyła do głowy po zwycięstwie. Tusk mianował się premierem. W tle rozgrywka Schetyna i Komorowski vs. Tusk »Tu

    751.
    Tajny współpracownik bezpieki ps.”Jacek” – Wojciech Misiąg, nowym wiceprezesem NIK (nominacja Schetyny z 15.IX.2011) »Tu
    751.01.

    Smaczku nadaje fakt, że Wojciech Misiąg był zamieszany w aferę FOZZ »Tu
    751.02
    „4 czerwca był zwycięstwem polskiej demokracji” – Wojciech Misiąg odznaczony przez prezydenta Komorowskiego »Tu

    752.
    Niedofinansowane schetynówki. Samorządy masowo rezygnują z inwestycji w drogi lokalne. W tegorocznym naborze o dofinansowanie gminy i powiaty złożyły prawie o połowę mniej wniosków niż przed rokiem, bo nie stać ich na 70 proc. wkładu własnego »Tu

    753.
    Powyborcze podwyżki. Na początek więcej za diesla, więcej za e-myto »Tu Ceny ropy i paliw przekładają się na wszystkie ceny w gospodarce. (cytat z główki Onetu)
    753.01
    Niedługo nowe podwyżki na paliwa. Znowu olej napędowy »Tu

    754.
    Świadczenie pracodawcy polegające na ponoszeniu kosztów dowozu zatrudnionych u niego pracowników do miejsca pracy i z powrotem skutkuje powstaniem przychodu ze stosunku pracy. »Tu Czy polskie sądy podlegają Urzędom Skarbowym (Ministerstwu Finansów)? Czy nikomu nie zależy na tym by Polacy pracowali? Takie orzeczenie na to wskazuje.

    755.
    Tu zbierane będą informacje o fałszerstwach wyborczych.
    755.01
    Uwaga – z całą ostrożnością jeśli chodzi o źródło. Film »Tu może być fałszywką i prowokacją. Wskazują na to procenty 32,8 PO + 12,7 SLD + 8,4 PSL + 5,3 PJN + 4,2 RPP + 2,7 NP + 35,9 PIS= 102 %
    Dziwna jest perspektywa „prawdziwych wyników”. Mam wrażenie, że lewy kwadrat stoi do nas twarzą, podczas gdy żółty pasek ukosem.

    Inna sprawa, że te wyniki wydają się bardziej prawdopodobne niż oficjalne. Co innego jednak dowody, a co innego fałszywki.
    755.02 Film »na YT
    Dziwne manipulacje w okręgu nr 7. »Tu
    755.03
    Warszawa Mokotów. Oddała głos nieważny. Komisja stwierdziła 100% ważnych, Przy okazji „zgubiła” 24 głosy »Tu

    755.04
    Kolejna wpadka oszustów. Byczyn – Opolskie. Wynik głosowania : 0 głosów Violetty Porowskiej mimo że głosowała na nią cała radzina.
    »Tu
    755.06
    Skandal w Kielcach. Przepełnione urny, ludzie rezygnowali z oddania głosu! »Tu
    755.07
    W Zduńskiej Woli zaginęły 102 karty do głosowania. Film »na YT

    755.08
    W Berlinie podobny „cud”. Poszliśmy zagłosować gromadnie, jako fani Klubu Gazety Polskiej i nie tylko. Teraz, gdy ogłoszone sa wyniki wyborcze, czytamy że p. Kwiatkowski nie otrzymał ani jednego głosu! »Tu
    755.09
    Oszustwo wyborcze w Skarżysku – Kamiennej. Przewodniczący dopisywał krzyżyki »Tu
    755.10

    Urna wyborcza z „30 512 850″ głosami ani nie była kontrolowana ani nie była zabezpieczona! Przekręt z centralną bazą danych PKW. Odpowiadają za nią prywatne, nienadzorowane firmy. »Tu

    756.
    Akcja dzielnej władzy w Opolu. Grupa kilkudziesięciu osób po mszy w opolskiej katedrze przeszła pod pomnik żołnierzy antykomunistycznego podziemia, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze. Zgromadzenie zauważył funkcjonariusz policji, na miejsce wysłano nieoznakowany radiowóz, policjanci wylegitymowali Jakiego, który przewodniczył zgromadzeniu. Ma sprawę w sądzie. »Tu

    757.
    W ciągu dwóch lat liczba osób, które mają kłopoty ze spłatą rachunków i rat kredytów wzrosła o jedną czwartą. Ich długi – już prawie trzykrotnie, podaje „Gazeta Wyborcza”. »Tu

    758.

    Minister wiocha Rostowski. Z własnym winem do restauracji. »Tu

    759.
    Początek katastrofy finansowej Polaków po pierwszej kadencji PO i na początku drugiej. Przychody sklepów Tesco w Polsce były o 2,2 proc. niższe, Carrefour w trzecim kwartale odnotował spadek sprzedaży o 3,3 proc. Rośnie też liczba firm handlowych, które ogłaszają upadłość. Od początku roku na taki krok zdecydowały się zarządy 33 spółek – to o 65 proc. więcej niż przed rokiem. »Tu

    760.
    Eryk Smulewicz PO kupował broń od (niepamięta kogo) znajomego Olewnika. Znajomy będzie miał zarzuty, senator z PO – nie. »Tu

    761.
    Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju ostro ściął przyszłoroczne prognozy dla Polski. »Tu

    762.
    Rząd przerzuca kolejne zadania na samorządy, ale nie daje im na nie środków. Pieniędzy brakuje już na zasiłki dla najuboższych i walkę z bezrobociem. W przyszłym roku może stanąć budowa „schetynówek” »Tu

    763.
    Polska słabsza w rankingu Doing Business. Trzy pozycje w dół »Tu

    764.
    Pamiętacie Państwo plantatora papryki Stanisława Kowalczyka i jego pytanie „jak żyć?”. Jest odpowiedź Tuska i jego CBA. »Tu

    765.
    Tym się zajmuje głupia władza. Kilkanaście osób usłyszało zarzut udziału w nielegalnym turnieju pokera, w którym łącznie uczestniczyło ponad 100 gości. Zidentyfikowano także mężczyznę, który przyznał się do organizacji turnieju. »Tu Służba Celna i policja łamią prawo, bowiem gra w pokera za darmo nie jest w żadnej ustawie zabroniona. Ale to sztandarowa ustawa antyhazardowa Tuska. Wcześniej były jeszcze inne akcje »Tu Wszystko w odwecie za krytykę kretynizmu ograniczeń hazardowych.

    766.
    Gaz z łupków – wielki przekręt Platformy Obywatelskiej Film »Tu

    Opis mechanizmu ustawiania prawa geologicznego przez rząd Platformy Obywatelskiej którego skutkiem będą tragiczne konsekwencje w obszarze zysków z wydobycia gazu łupkowego, bezkarność koncernów z USA, wywłaszczanie ziemi przez te firmy od Polaków, konsekwencje środowiskowe skutkujące dewastacją ziemi i spadkiem jej wartości tworząc z niej teren górniczy.

    767.
    Telewizja publiczna w służbie poprawności politycznej przeciw środowiskom patriotycznym. Nawołuje w sieci do powstrzymania Marszu Niepodległości. »Tu

    768.
    A to skutki chodzenia na kolanach przed Rosjanami. Rosyjscy żołnierze, którzy ograbili konto bankowe zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej Andrzeja Przewoźnika (+47l.) pozostają bezkarni! Rosyjska prokuratura twierdzi, że nie może ich osądzić przez… Polaków »Tu

    769.
    Rząd doprowadził do obniżki cen paliw przed wyborami by dać wolną rękę „paliwowcom” po wyborach (kurs walut nie zmieniał się w tym czasie) »Tu Wyborcza gra Orlenu pod lupą UOKiKu »Tu

    780.
    Agencja ratingowa Moody’s poinformowała, że może obniżyć perspektywę ratingu naszej gospodarki do „negatywnej”. »Tu

    781.
    Zakładasz firmę w domu? Podatek od nieruchomości wzrośnie o 3000 proc. »Tu

    782.
    Wpadki prezydenta Komorowskiego są na porządku dziennym. Kancelaria PRP nauczyła się nawet fałszować zapis telewizyjny by ich nie popkazywać. (wpadka dot. Jana Pawła III) Film »Tu

    783.
    Komisja Europejska utrudnia dostęp do pieniędzy. Polska nie będzie mogła już korzystać z systemu, który pozwalał wymieniać projekty, które nie spełniały kryteriów przyjętych przez Komisję Europejską na inne, poprawne. Stracimy wtedy zakontraktowane pieniądze. Co to ma za związek z PO? Autorem jest komisarz Janusz Lewandowski (PO) »Tu

    784.
    Wyprowadzanie pieniędzy z PKO SA do UniCredito Italiano w czasie gdy prezesem był J.K.Bielecki (doradca Tuska, przewodnik Rostowskiego). Chodzi o 17 miliardów. »Tu Więcej afer związanych z UniCredito i PKO SA (od których włos jeży się na głowie) na stronie »http://www.unicreditshareholders.com/wersja_polska

    785.
    Ministerstwo Kultury przygotowało ustawę która nakłania do łamania prawa (Nielegalna walka z piratami) »Tu

    786.
    Zabawa Tuska i Komorowskiego z odwlekaniem powołania rządu będzie miała fatalne skutki. Aby jednak wprowadzić od nowego roku jakiekolwiek zmiany w prawie, znowelizowane ustawy powinny zostać opublikowane najpóźniej do końca listopada, co z kolei oznacza, że pełną ścieżkę legislacyjną musiałyby przejść w trzy tygodnie, a to jest nierealne. Dot. to np. nowelizacji zgodnie z zapowiedzią Donalda Tuska, ustawy o świadczeniach rodzinnych (zwiększenie o 100 zł.) oraz hucznie zapowiadanego odsunięcia w czasie obowiązkowego posyłania do szkół 6-latków »Tu

    787.
    Bubel legislacyjny minister Kopacz. Do lekarza po receptę, następnie do NFZ-u po pieczątkę i dopiero potem do apteki
    »Tu

    788.
    Emeryci nabici w butelkę przez rząd PO, Tuska i Komorowskiego (obietnice) idą na wojnę z ZUS. »Tu Dowodzi Marian Strudziński z Radomia »Tu

    789.
    Minister Kopacz odebrała finansowanie pasków do mierzenia poziomu cukru – cukrzyków. Bezczelne i chamskie wyjaśnienie Pani minister (lekarza!) „pacjenci w większości nadużywali samokontroli w zakresie pomiaru cukru we krwi, a płacił za to resort” »Tu

    790.
    Artykuł na onecie o Kopacz warty poczytania. Ale wśród róznych ciekawostek jest też i taka o Tusku. W normalnym kraju pewna dymisja. Kiedyś na spotkaniu z premierem i minister Kopacz nasi lokalni działacze prosili o większe wsparcie ze środków unijnych. Premier ze śmiechem skwitował, że nie ma sensu dawać pieniędzy, bo i tak w regionie radomskim większość ma PiS, więc to będzie zmarnowana inwestycja. »Tu

    791.

    Mniej istotna ale również ważna informacja o prawdomówności przyszłego marszałka sejmu (piszę 26.X.2011) Ewy Kopacz : […] pani minister, zapowiadając ogłoszenie pakietu ustaw zdrowotnych, powiedziała: „Niektórzy mówili, że na reformę trzeba 7 lat, my potrzebowaliśmy tylko 50 dni”. Komunikat poszedł w świat. Zwołano posiedzenie rządu. Prasa szykowała się do komentowania projektów nowych ustaw. Kiedy premier sprawdził postęp prac, okazało się, że są to zaledwie luźne pomysły. W resorcie zapanowała panika, która szybko przeniosła się na rząd. Trzeba było odwoływać posiedzenie gabinetu i unikać mediów.[…] »Tu

    792.
    13 października 2011 odbyły się konsultacje BBN i Aparatu Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej na szczeblu zastępców sekretarzy.W rozmowach delegacji, którym przewodniczyli Zdzisław Lachowski i Jewgienij Łukjanow [..]14 października br., przy okazji konsultacji BBN i Aparatu RB FR, odbył się dwustronny, ekspercki okrągły stół „Polska w polityce bezpieczeństwa Rosji. Rosja w polityce bezpieczeństwa Polski” »Tu Lachowski – w PRL współpracownik SB a dziś Komorowskiego. Więcej »Tu

    793.
    Najnowocześniejszy robot chirurgiczny (jedyny w Polsce robot Da Vinci) operuje pudła. W tej chwili na wszystkie pisma, które kierowaliśmy do ministerstwa zdrowia i do Narodowego Funduszu Zdrowia, dostaliśmy odmowę, a odmowa polega na tym, że w koszyku świadczeń w polskim tłumaczeniu tej klasyfikacji, czyli procedury robotowej, nie ma »Tu Wcześniej podobna sprawa z Gamma Knife.

    794.
    Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu umorzyła śledztwo wobec biznesmena Ryszarda Sobiesiaka, jego syna Marka oraz byłych polityków PO Zbigniewa Chlebowskiego i Marcina Rosoła zamieszanych w aferę wyciągową. »Tu

    795.
    Rząd szykuje ustawę preferującą banki w przejmowaniu mieszkań od starszych osób. Rodzina opodatkowana, banki nie. »Tu

    796.
    Rząd nakłada na samorządy nowe obowiązki i nie daje pieniędzy. Tym razem chodzi o ustawę o pieczy zastępczej. Państwo opiekuńcze na papierze. »Tu

    797.
    Punkt ten to kontynuacja 4 ale dla nowej kadencji. Rozbrajanie polskiej armii.
    797.01
    Zamiast samolotów szkolno – bojowych będziemy mieć szkolne. Zmiana w koncepcji. Znaczy to tyle iż będziemy mieć kilkadziesiąt samolotów mniej na wypadek konfliktu. »Tu

    798.

    Afera łapówkarska na szczytach władzy w MSWiA i ABW. (Firma NetLine z Wrocławia). W tle ostateczna rozgrywka Tuska ze Schetyną? »Tu

    799.
    (790 – Radomsko, ten punkt – Podkarpacie) Powyborcza (wcześniej zaplanowana) zemsta PO na Podkarpaciu. Tort finansowy był podzielony już wcześniej. Jednak z decyzją czekano, by nie zniechęcać wyborców do Platformy Obywatelskiej. »Tu

    800.
    Mnisterstwo Finansów, art. 44 ustawy z dnia 26.11.10 o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacja ustawy budżetowej. Naukowcy z PAN pozbawieni grantów – oznacza to praktycznie likwidację 44 ośrodków badawczych Polskiej Akademii Nauk.

   • Misiekpancerny
    Marzec 9, 2012 o 9:40 pm

    Jeśli liczysz na to,ze skomentuje punkt po punkcie tą wrzutkę,to zaręczam,że mam ciekawsze zajęcia,możemy sobie takie wrzutki robić do rana i zaręczam,że wygram tą konkurencję,mam ogromne archiwum,gromadzone przez lata,ale po co ? To będzie dyskusja dwóch kopiarek,o wiele bardziej lubię Cię piszącego własnymi słowami,to po stokroć ciekawsze i nie przejmuj się moją wredotą,ja już tak mam,co nie znaczy,że nie szanuję Twojego zdania i opinii 🙂

   • Ged12
    Marzec 9, 2012 o 9:29 pm

    Przecież to nie zaprzeczalny sukces PiSu i prezesa, rzecz która mu się udała, jak wziął władze z rak ambitnego figuranta Marcinkiewicza9 pamiętasz jeszcze kogoś takiego? był premierem i to z ramienia PiSu- niewiarygodne, prawda, ale prawdziwe) O tuż sukces polegał na tym, że prezes nawet nie dotknął gospodarki, bo sie na niej najzwyczajniej nie zna, dzięki temu tego nie spieprzył.

 7. johohanan
  Marzec 9, 2012 o 10:41 am

  Pod artykułem – Jak PO zlikwidowała analfabetyzm,czyli jak chwalić się nie swoim – zadałem kilka pytań.Może tam się wykażesz?
  http://www.xami.pl/793/jak-po-zlikwidowala-analfabetyzmczyli-jak-chwalic-sie-nie-swoim.html

  • Ged12
   Marzec 9, 2012 o 12:15 pm

   Jak na razie nie udało mu się go zlikwidować, gdzie mój cały tekst!!! No nie mój, ale ten o który proszę, w SBecki sposób spreparowany i zmanipulowany….

   • johohanan
    Marzec 9, 2012 o 12:38 pm

    To pytanie nie było skierowane do Ciebie,Ged.Ty nie masz nic do powiedzenia w tej materii.
    *************************
    „Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń?
    Polskość to nienormalność – takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu.
    Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać ….
    Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski – tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem !”

    D.Tusk. Niewykluczone, że zapomniał o ankiecie miesięcznika ZNAK z roku 1987 (nr.11-12 str.190).

    Cytowany przeze mnie fragment wypowiedzi Tuska nie został zmanipulowany. Tłumaczenie typu „z polskiego na nasze”, jakie kiedyś wystosował dzisiejszy ZNAK, nie podważa w żaden sposób SENSU tej wypowiedzi.

   • Ged12
    Marzec 9, 2012 o 2:10 pm

    Matko z córką daj mi w końcu cały tekst, a nie zestaw cytatów.
    No to czekam dalej. Ale progres już jest sięgnąłeś po kolejną paczkę dmuchanego ryżu, Te bzdury powielał nawet jeden z kandydatów na posłów podczas kampanii wyborczej 🙂 dobre nie 🙂 Z tej agitki przykleiłeś?
    A teraz czekam na tekst, mam czas dużo czasu. A wiesz:” co robiłby człowiek w wieży mając tylko czas i ciężką robotę?.”…….
    Jak mi wkleisz w końcu ten tekst wyjaśnię.

   • johohanan
    Marzec 9, 2012 o 3:46 pm

    To już prawdziwa obsesja depresyjno-maniakalna.Mam wrażenie, że czas skończyć z tłumaczeniem rzeczy oczywistych.Nie żądaj ode mnie, bym wyręczał Cię w myśleniu, proszę.
    „Mam zbyt dużą łatwość pozorowania dobroci. (…) Mam dość naturalną skłonność – może nawet zbyt perfekcyjnie ją wyszlifowałem – unikania sytuacji, które wiążą się z czymś przykrym albo z wysiłkiem 🙂

   • Ged12
    Marzec 9, 2012 o 9:08 pm

    Myślę ze uwielbiasz robić uniki, wklejać i rznąć mądrale.

    „Cytowany przeze mnie fragment wypowiedzi Tuska nie został zmanipulowany. Tłumaczenie typu “z polskiego na nasze”, jakie kiedyś wystosował dzisiejszy ZNAK, nie podważa w żaden sposób SENSU tej wypowiedzi.” Odpowiedź redaktora naczelnego chciałbyś zacytować, czy tylko zunterpretować w pislamistyczny sposób, a nie odesłał cie czasami do źródła, do tekstu który masz przeczytać Samodzielnie w dodatku- trudne?
    Otóż podważa, gdyż jest to antyteza tej wypowiedzi. Kombinujesz dalej?

    A teraz to co lubisz wklej w końcu cały tekst!

   • Ged12
    Marzec 11, 2012 o 9:19 pm

    DONALD TUSK, Polak rozłamany, „Znak”, 1987 rok
    Polskość jako zadany temat… Wydawałoby się: tylko usiąść i pisać. A tu pustka, tylko gdzieś w oddali przetaczają się husarie i ułani, powstańcy i marszałkowie, majaczą Dzikie Pola i Jasna Góra, dziejowe misje, polskie miesiące, zwycięstwa i klęski. Zwycięstwa?
    Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych rojeń? Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu.
    Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg co jeszcze wie wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić. Więc staję się nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam gdzie inni mówią człowiek, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają się i umierają, my walczymy, powstajemy i giniemy.
    I tylko w krótkich chwilach rozważamy nasz narodowy etos odrobinę krytyczniej, czytamy Brzozowskiego i Gombrowicza, stajemy się normalniejsi. Jest jakiś tragiczny rozziew w polskości – między wyobrażeniem a spełnieniem, planem a realizacją. Jest ona etosem pechowców, etosem przegranych i zarazem niepogodzonych ze swą przegraną. Wolność jest w nim wartością najwyższą […wycięte przez cenzurę] porywa się na czyny wielkie z mizernym zwykle skutkiem. Polskość w rzeczy samej jest nieadekwatną do ponurej rzeczywistości projekcją naszych zbiorowych kompleksów. Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski tej na ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia i prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem.
    Tak, polskość kojarzy się z przegraną, z pechem, z nawałnicami. I trudno, by było inaczej. „Czym jest nasze życie?” – pisał Andrzej Bobkowski w Szkicach Piórkiem (ile w nich trafnych uwag o polskości!). – Nawijaniem na kawałki tekturki krótkich kawałków nitki bez możności powiązania ich ze sobą. Gdzie mam szukać metryki urodzenia mojego dziadka? Gdzie odnaleźć ślad prababki? Do czego przyczepić cofającą się wstecz myśl? Do niczego – do opowiadań, prawie do legend tego kraju, który wynajął sobie w Europie pokój przechodni i przez dziesięć wieków usiłuje urządzić się w nim z wszelkimi wygodami i ze złudzeniem pokoju z osobnym wejściem, wyczerpując całą swą energię w kłótniach i walkach z przechodzącymi. Jak myśleć o urządzeniu tego pokoju ładnymi meblami, bibelotami, serwantkami, gdy ciągle błocą podłogę, rozbijają i obtłukują przedmioty? To nie jest życie, to ciągła tymczasowość życia motyla i dlatego w charakterze naszym jest może tyle cech przypominających tego owada. Jakim cudem mamy być mrówkami?…
    Gdy spisuję te luźne uwagi, czuję w każdym momencie, że coś umyka, że z wielkim trudem formułuję nawet banalne myśli. Refleksja zniekształcona jest nastrojem, emocją, a i te są zmienne. Bo choć polskość wywołuje skojarzenia kreślone przez historię, jest ona przecież dzianiem się, jest niepewnym spojrzeniem w przyszłość. I szarpię się między goryczą i wzruszeniem, dumą i zażenowaniem. Wtedy sądzę – tak po polsku, patetycznie – że polskość, niezależnie od uciążliwego dziedzictwa i tragicznych skojarzeń, pozostaje naszym wspólnym świadomym wyborem.

 8. Misiekpancerny
  Marzec 9, 2012 o 1:09 pm

  O.K. no to po kolei.
  1.Podatki zostały uproszczone,choć nie obniżone.
  2.Kiedy rzad chciał ustawowo ograniczyć administrację o 10% najgłośniej przeciwko protestował PiS w końcu prezydent ustawę zawetował.
  3.Jestem zadowolony.
  4.Minimalna płaca w Polsce to 1500 złotych,ale nie ma przecież przymusu pracy.
  5.To nie rząd otworzył rynek pracy w Niemczech,no chyba,że chodzi o rząd Niemiec.
  6.Kompletna bzdura,chyba chodziło o likwidację 50% dodatku za pracę w działach pomocy doraźnej.
  7.Krawiec tak kraje jak mu materii staje.
  8.Bzdura,akurat jest odwrotnie.
  9.Kolejna bzdura,pisał to ktoś,kto chyba nigdy nie był samochodem za granicą.
  10.Errata do punktu wyżej,ten ktoś w ogóle nie był za granicą,bzdura kolejna.
  11.Nie wiem o co chodzi.
  12.Niedawno prezes PiSu zaproponował na premiera rządu technicznego TW „Beatę”,ale to nic dziwnego,zawsze PiSowi było po drodze z komuchami,46 byłych członków PZPR piastowało stanowiska ministerialne w rządzie PiSu,może troszkę ciszej nad tą trumną.
  13.A jakie to ma znaczenie do czegokolwiek ?
  14.Kolejna bzdura,mogę to uzasadnić,ale to temat rzeka.
  15.Bez znaczenia,pracami pokierował szef MSW czyli właściwy człowiek do tej roboty.
  16.Nie było.
  17.Wyrwane z kontekstu,ulubiona metoda marnych agitatorów.
  19.Zwisa mi to luźnym kalafiorem.
  20.Kombatanci czego,zadym stadionowych ? Zabawne 🙂
  21.Bo to nie było ludobójstwo w świetle prawa,tylko zbrodnia wojenna.
  22.Krzyże powinny stać w miejscach kultu religijnego,a znicze na cmentarzu.
  23.Nie było żadnej afery hazardowej co zostało potwierdzone przez sąd.
  24.Takie bazy danych istnieją na całym świecie i jakoś nikt nie umarł z tego powodu.
  25.Sprawa RAŚ jest niepotrzebnie rozdmuchiwana,to zwykły lokalny folklor o niewielkim poparciu społecznym.
  26.Naprawdę ? A skąd autor to wie skoro jeszcze nie przeprowadzono ani jednego odwiertu próbnego ?
  27.W tej sprawie Polska złożyła pozew do Trybunału Arbitrażowego.
  28.Jeśli coś jest wystawione na sprzedaż to kupuje ten,kto zapłaci najwięcej.
  29.Bardzo ciekawe,bo wedle mojej wiedzy stocznie padły dzięki nieudolności i głupocie rządu PiSu i mogę to udowodnić.
  30.Totalna bzdura,to nie my zrezygnowaliśmy z tarczy ,tylko Amerykanie z nas.
  31.Nie znam się na wojsku.
  32.Premier jakiego państwa o tym zdecydował niby ?
  33.Nie agresorom,a zwykłym żołnierzom,ale fakt,ze to duża gafa.
  34.Wyrwana z kontekstu wypowiedź,zwykła manipulacja.
  Nie wiem kto jest autorem tych twierdzeń,ale zbytnio się do pracy nie przyłożył, pomieszanie z poplątaniem,za bardzo autor chciał przyłożyć w PO i wyszła marna agitka.

 9. Misiekpancerny
  Marzec 9, 2012 o 6:47 pm

  I to wszystko ? Cały komentarz ? No to brawko na 34 punkty skłamałeś 3o razy,a teraz otrzepujesz rączki i jesteś z siebie zadowolony,no można i tak,ale może chociaż troszeczkę spróbujesz mnie przekonać,że ściągnięcie do Polski kilkuset ton złomu i czarnych skrzynek wpłynie w jakiś sposób na moje życie,no proszę Cię 🙂
  PS.Trafiłeś kulą w płot,bo ja w ogóle nie oglądam telewizji,więc co za tym idzie szkła kontaktowego również,dodam tez odważnie,że nie czytam GW.

 10. johohanan
  Marzec 9, 2012 o 11:05 pm

  „….ale może chociaż troszeczkę spróbujesz mnie przekonać,że ściągnięcie do Polski kilkuset ton złomu i czarnych skrzynek wpłynie w jakiś sposób na moje życie,no proszę Cię”.
  Chyba żartujesz.Nie mam takiego zamiaru.Twoje życie……nie,nie dokończę. Z logika i moralnością u POwca jest ciężko.

  Generał Petelicki ujawnił, że tuż po katastrofie czołowi urzędnicy PO otrzymali smsową instrukcję jak mają się wypowiadać w mediach. Ujawnił też jego treść:A on nie jest plotkarzem.Do sądu go za ujawnienie treści tego sms-a nikt nie podał.
  „Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił”.
  Ciekawe, że ta wersja smsowa jest nadal lansowana przez takich jak Ty.

  Skąd u Was takie skundlenie? Czy coś takiego jak sumienie u Was jeszcze funkcjonuje?

  • Misiekpancerny
   Marzec 10, 2012 o 1:10 am

   A czy u Was funkcjonuje coś takiego jak jak szacunek dla faktów ? Tonący brzydko się chwyta,jak zawiedzie propaganda,to zawsze można się uciec do inwektyw i osobistych wycieczek .Widzisz Petelicki nie jest dla mnie żadnym autorytetem,to zwykły pajac,a fakt,że nikt nie komentuje jego słów oznacza tylko tyle,że komentowanie słów pajaca jest żałosne.Pamiętam kiedy Petelicki zasiadał w Radzie Nadzorczej „Biotonu” ,firmy Krauzego, a PiS rozdzierał go na drzazgi,jak ci idole się zmieniają.Ciekawe kiedy Kiszczak zostanie przez Ciebie cytowany jako źródło prawdy objawionej.

   • johohanan
    Marzec 10, 2012 o 1:38 am

    Proszę bardzo.Kiszczak swego czasu powiedział: Stare struktury Solidarności czyli “Niekonstruktywne” trzeba zamienić na “konstruktywne”.Później o rząd dusz zadbał Michnik i jego opiniotwórcza “Gazeta Wyborcza”.Albina Siwaka nie trawisz (ja też)ale ze słowami “człowieka honoru”,Kiszczaka się zgadzasz.Czyż nie?

   • Ged12
    Marzec 10, 2012 o 1:53 am

    Przecież nawet nie masz pojęcia kto to ten Albin jest, bo nigdy byś tego świadomie nie użył. No chyba że cię na prawdę przeceniam. A Albin to na ten kongres Kaszubów z tłumaczem pojechał, czy sam wszystko rozkminiał?:)

    czekam do rana potem cie uświadomię 🙂

   • johohanan
    Marzec 10, 2012 o 8:29 am

    Już raz pisałem,że nie interesuje mnie robotnik Siwak Albin,z kim pojechał na kongres i czy mu brakujące palce doszyli.Dlaczego ciągle wracasz do Siwaka?
    Interesują mnie wyłącznie słowa,które wypowiedział na kongresie Tusk – „Moje wystąpienie ma charakter programowy, by rozpisać go na kierunki działań i wcielać w życie, nosi to wystąpienie tytuł Pomorska Idea Regionalna jako zadanie polityczne”.
    I dlaczego
    przedstawił w nim swój program pełnej autonomii dla Pomorza (Kaszub), które powinno posiadać, nie tylko własny rząd, ale własne wojsko i własne pieniądze?
    To mi wytłumacz.

   • Ged12
    Marzec 10, 2012 o 10:36 am

    Jak już się domyślasz: „Bo kocham Albina Siwaka” To mi jeszcze z czasów komuny zostało.
    A gdzie całość tekstu o który prosiłem?
    Wkleisz w końcu?:)

   • Ged12
   • Misiekpancerny
    Marzec 10, 2012 o 10:27 am

    Nie,nie uważam,że Kiszczak jest człowiekiem honoru,ale rozumiem kontekst w jaki to stwierdzenie padło : „Czy gen. Kiszczak jest dla Pana człowiekiem honoru?
    Michnik: Tak. Jest człowiekiem honoru. Gen. Kiszczak dotrzymał wszystkich zobowiązań, jakie podjął przy Okrągłym Stole. To były najważniejsze dni w jego życiu. Szef bezpieki negocjował ze swoimi więźniami. Przyjął zobowiązania i dotrzymał słowa aż do bólu. Po 1989 r. nigdy nie zawiódł zaufania.” Jak widzisz Michnik stwierdził,że dotrzymując ustaleń okrągłostołowych Kiszczak zachował się honorowo,bo przecież dotychczas ta władza łamała wszelkie porozumienia zawierane z Solidarnością.

 11. johohanan
  Marzec 10, 2012 o 11:00 am

  Michnik: „Po 1989 r. nigdy nie zawiódł zaufania”.Dobre.A przed 1989r? Też nie.I wszystko dla Ciebie OK.No,ale zostawmy Kiszczaka.Oni się dogadali i są zadowoleni.

  Dalej nie wiem co Tusk miał na myśli,mówiąc – “Moje wystąpienie ma charakter programowy, by rozpisać go na kierunki działań i wcielać w życie, nosi to wystąpienie tytuł Pomorska Idea Regionalna jako zadanie polityczne”.
  I dlaczego
  przedstawił w nim swój program pełnej autonomii dla Pomorza (Kaszub), które powinno posiadać, nie tylko własny rząd, ale własne wojsko i własne pieniądze?

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: