Strona główna > Wiadomości > Wizy do USA nie będą zniesione

Wizy do USA nie będą zniesione


Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton, podczas środowego spotkania z polskim ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim powiedziała, że nie ma możliwości, aby w tym roku doszło do zniesienia amerykańskich wiz wjazdowych dla Polaków.

Clinton oświadczyła, że choć w Kongresie jest wielu zwolenników włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego, to jednak istnieją silne ośrodki przeciwne takiemu rozwiązaniu.

Przy okazji spotkania Baracka Obamy z Bronisławem Komorowskim (grudzień 2010) padła obietnica włączenia Polski do programu przed końcem prezydentury obecnego rezydenta Białego Domu. Już wiemy, że tak się nie stanie – w tym kontekście zabawnie brzmią tłumaczenia niektórych polskich mediów, które przypominają, że Obama nie uściślił, czy chodzi mu o pierwszą czy drugą kadencję.

Znamienne wydają się tutaj także słowa samego ministra Sikorskiego, który pytany, czy jest niezadowolony z wiadomości przekazanej ustami Clinton stwierdził, że: „Jesteśmy w tym samym stanie zadowolenia i niezadowolenia od wielu lat”.

Choć kolejne nadwiślańskie rządy od dawien dawna starają się uzyskać zwolnienie obywateli polskich z przymusu wizowego i każdy kolejny gabinet wieszczy w tej dziedzinie ogromne sukcesy, nasz „największy sojusznik” nadal „nie potrafi” przezwyciężyć ogromnych trudności, by Polskę do programu ruchu bezwizowego włączyć. Nie pomagają tutaj ani płomiennie-wiernopoddańcze deklaracje naszych ministrów i prezydentów, ani na poły wasalna postawa przy okazji kolejnych bliskowschodnich wypraw. Sposób traktowania Polski, jaki od lat stosowany jest w kwestii wizowej przez administrację rządową USA, jest bardzo konkretnym przykładem na to, jak poważnie nasze kolejne rządy odbierane są po drugiej stronie Atlantyku.

Mikołaj Kamiński

Za: narodowcy.net

Reklamy
Kategorie:Wiadomości Tagi: ,
 1. johohanan
  Marzec 9, 2012 o 7:25 am

  USA jest ciagle panstwem prawa.O przyznawaniu klauzuli wymiany bezwizowej decydują przepisy (miedzy innymi historia ilosci odmow wizowych danego kraju).
  Ilość odmów zależy od tego jak duzo ludzi pracuje na czarno i nielegalnie przedluza sobie pobyt. Kiedy Polska bedzie spełniac odpowiednie kryteria to bedzie mogla sie ubiegac o wymiane bezwizową.
  Zasady przyznawania wiz są takie same dla Polaków, dla Szwajcarów i dla obywateli każdej innej nacji. Przestańmy sobie nielegalnie przedłużać pobyty w USA, pracować na czarno, kłamać i kręcić, a problem natychmiast zniknie.
  Poza tym USA to nie jest kraj, w którym prezydent tupie nogą i niewygodne prawo znika.To nie Polska i prawo załatwiane na stacjach benzynowych czy innych cmentarzach.

 2. ASTRAJA
  Marzec 9, 2012 o 9:57 am

  Obiecanki cacanki…a bez wiz do USA to chyba nigdy nie pojedziemy… 😆

 3. Ged12
  Marzec 9, 2012 o 1:43 pm

  To dlatego ci zagraniczni prawdziwi genetyczni patrioci nie wracają do kraju, bo by ich potem z powrotem nie wpuścili? Państwo prawa powiadasz :), skoro tak sądzisz.

 4. ASTRAJA
  Marzec 9, 2012 o 6:00 pm

  Nie tak żle z tymi patriotami, zawsze istnieje ” zielona granica ” a przez Mexyk jest doskonale zorganizowany przemyt ludzi. Zobacz ilu Mexykanów pracuje nielegalnie w Stanach. Teraz nawet mają szansę na stały pobyt i legalną pracę jak zaciągną się do amerykańskiej armii.

 5. Ged12
  Marzec 9, 2012 o 9:23 pm

  No tak, ale ilu wśród Meksykanów jest prawdziwych zagraniczny genetycznych patriotów? Amerykańska armia wcale nie potrzebuje wiz, zęby nasze wojsko zaciągać gdzie tylko chce i zaciaga. Więc po co jej te wizy?

 6. ASTRAJA
  Marzec 9, 2012 o 10:04 pm

  Miałam na myśli tych twoich ” genetycznych patriotów ” a armia to wyszła tak przy okazji i ” zielona granica ” też.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: