Strona główna > Religie, Społeczeństwo, Styl życia > Wykorzystanie dzieci na Manifie. Nie potrafię wyobrazić sobie większej podłości.

Wykorzystanie dzieci na Manifie. Nie potrafię wyobrazić sobie większej podłości.


W czasie „XIII Manify Warszawskiej” organizacje feministyczne potwierdziły, że nie cofną się przed żadną podłością, byle tylko promować swoje polityczne cele. Tym razem proaborcyjne środowiska wykorzystały dzieci do promowania wrogiej dzieciom ideologii.

W niedzielę od godzin południowych dominujące media relacjonowały niemal minuta po minucie mały pochód, nie wiadomo z jakiego powodu nazwany przez jego organizatorów „Wielką Manifą Warszawską”. Te same media od kilku tygodni nie „zauważają” wielotysięcznych tłumów ludzi, którzy na ulicach największych polskich miast protestują przeciwko rażącej dyskryminacji Telewizji „Trwam” oraz w obronie wolnych mediów.

W swoich relacjach prorządowe i lewicowe media z dumą podkreślały, że w pochodzie uczestniczyła specjalnie przygotowana dla dzieci platforma, na której przyszłość naszego Narodu mogła bezpiecznie pobawić się pod fachową opieką. Nie bardzo mogłem zrozumieć, dlaczego fakt obecności grupki dzieci był w profeministycznych mediach tak mocno akcentowany, skoro świadczył przecież o tym, że są jeszcze takie kobiety, które nie słuchają feministek i które nie zabijają własnych dzieci.

Wszystko wyjaśniło się nieco później, gdy media doniosły, że tak zwana „Wielka Manifa” dotarła pod Sejm, gdzie jej najmłodsi uczestnicy – dziewczynka i chłopiec – przecięli symboliczną pępowinę, łączącą Sejm z Kościołem.

Okazało się, że dzieci, których nie zabito w fazie rozwoju prenatalnego, były potrzebne feministkom nie dlatego, że oto od dziś zaczęły się one cieszyć istnieniem tychże dzieci, lecz jedynie po to, by publicznie wykorzystać owe dzieci do własnych celów ideologicznych i politycznych.

Podczas XIII „Manify” feministki osiągnęły szczyt cynizmu. Trudno przecież wyobrazić sobie coś bardziej odrażającego i przewrotnego niż to, że ziejący nienawiścią do dzieci i proaborcyjny feminizm promuje swoją ideologię, posługując się w tym celu… dziećmi! Nie potrafię wyobrazić sobie większej podłości. Gdyby środowiska prawicowe wykorzystały dzieci do promowania swoich celów czy swoich przekonań, wtedy feministki i ich polityczni sponsorzy wywołaliby medialną burzę i ogólnoeuropejską nagonkę na te środowiska. Ciekaw jestem, czy równie przeciwni wykorzystywaniu dzieci okażą się w tym przypadku? I czy Rzecznik Praw Dziecka jeszcze dziś skieruje tę sprawę do sądu?

KAI, znp,Ks. Dziewiecki

Reklamy
 1. ASTRAJA
  Marzec 12, 2012 o 9:48 pm

  Ciekawa jestem kim są rodzice tych dzieci bo skoro pozwalają swoim latoroślom na taką błazenadę to nie wiem czy można nazwać ich rodzicami.

  • Marzec 12, 2012 o 10:02 pm

   Nie mam nic przeciw równouprawnieniu kobiet, ale to co one tam wyprawiają udowadnia to po raz kolejny, że to żadne feministki a terrorystki ❗

   • Blaupunkt
    Marzec 12, 2012 o 10:51 pm

    Ta manifa to jakieś wynaturzenie.Już kolejny dzień trwa głodówka pracownic szpitala w Koninie. To przeważnie kobiety. Ale ich los jest dla uczestniczek manify obojętny. Dla nich i tych zindoktrynowanych lub raczej nieświadomych dzieci najważniejsze jest odcięcie pępowiny.A później się kobiety dziwią,że będą musiały pracować do 67-go roku życia.

   • Mordacha
    Marzec 13, 2012 o 10:06 am

    Ja tam nie wiem jak to było z tymi dziećmi, ale sama nazwa „Manifa” jest już jakaś opryskliwa, agresywna, kojarząca się raczej z reklamą zawodów bokserskich niż z kobietą. Dla mnie ten cały Kongres Kobiet Polskich, Manify i inne feministyczne bzdury, po prostu obrażają kobiecość kobiety i ich inteligencję.

   • Marzec 13, 2012 o 10:34 am

    Kogo my tu widzimy? Rycerz Mordacha we własnej osobie 🙂 Witam serdecznie i życzę owocnych dyskusji 😎

   • Mordacha
    Marzec 13, 2012 o 10:46 am

    No a co? Łociec mówią „prać”, to jezdym! 😀 Również witam niezzzzwykle brutalnie i kłaniam się Damom 😯 Jeno… rozejrzę się jeszcze… co by tu… z kolanka nie dostać od Szczuki 😯

  • ela_z_warmii
   Marzec 14, 2012 o 7:36 pm

   Bez przesady 🙂 Nie znam przepisu prawnego zabraniającego zabierania ze sobą dzieci na Manifę. Jedni rodzice zabierają swoje pociechy na pielgrzymki, procesje inni na mecze, do ZOO lub na działkę do szwagra. Nie bardzo wiem co i kogo może oburzać? Niech każdy żyje na swój rachunek i stosuje zasadę: żyj i pozwól żyć innym.

 2. ASTRAJA
  Marzec 12, 2012 o 10:20 pm

  terrorystki własnych dzieci ? 😦

  • Ged12
   Marzec 14, 2012 o 9:30 pm

   Ten wniosek skąd? Może jeszcze postulat, żeby im ich własne dzieci odebrać, bo wiadomo- to terrorystki?

 3. Marzec 12, 2012 o 10:24 pm

  Czego to jeszcze feministki nie wymyślą? Kobieta z trzema piersiami. Szok w Szczecinie Link

  Nie miałbym nic przeciwko temu żeby mieć dwa penisy…To nawet praktyczne :mrgreen:

 4. Blaupunkt
  Marzec 12, 2012 o 10:40 pm

  Biedni ludzie.Trzeba im współczuć.Ale czego nie zrobi się dla pieniędzy i reklamy.Jeden to obciął sobie nawet swój męski narząd płciowy! I takim będzie zależało na dzieciach?

 5. ASTRAJA
  Marzec 12, 2012 o 10:43 pm

  Panowie nie żartujcie, tutaj chodzi o dzieci które wykorzystano do niecnych celów !

  • johohanan
   Marzec 12, 2012 o 11:05 pm

   Astrajo 😦 Trzeba o tych feministkach pisać, trzeba je ośmieszać,trzeba je demaskować.Ja bym na tą manifę wysłał kilku Talibów. Zrobili by z feministkami porządek w try miga.

   • starsza_pani
    Marzec 12, 2012 o 11:18 pm

    A potem Talibowie zrobiliby porządek z Tobą. Spróbuj im postawić krzyż przed pałacem prezydenckim.

   • johohanan
    Marzec 13, 2012 o 10:37 am

    Pani potwierdza,że z nimi nie ma żartów.Nie będzie w Polsce chrześcijan – zastąpią ich muzułmanie.Chce Pani tego?

   • Ged12
    Marzec 13, 2012 o 5:48 pm

    No to teraz przynajmniej @Starsza Pani wie czego Chce!

 6. starsza_pani
  Marzec 12, 2012 o 11:13 pm

  Wy tak na poważne? Widziałam te „dzieci” przecinające symboliczną pępowinę. I ona była łączącą nie dziecko z matką …
  Dajcie ludzie sobie spokój z komentowaniem, jeśli ma ono wyglądać tak, jak wygląda.
  Astrajo, te dzieciaczki miały raczej ponad dwadzieścia lat i odcinały kler od finansów państwa:)
  Chętnię zapłacę podatek na mój Kościół. Od przychodów z którego on zapłaci podatek memu Państwu!
  Co Ty na to?

  • ASTRAJA
   Marzec 12, 2012 o 11:40 pm

   To nie jest głupie…a dzieci to dzieci a nie młodzież bo 20-latkowie to przecież młodzież. A co z podatkiem od tacy ?

   • starsza_pani
    Marzec 13, 2012 o 12:13 am

    Mnie pytasz? Ja nie nadstawiam tacy i z niej nie żyję.
    Jak bym miała prawo do dowolnych nieopodatkowanych dochodów, to też bym wspaniałomyślnie przytuliła wszystkie nieszczęścia tego świata. pod warunkiem, że w … duchu.
    Byle kasiora moja.

   • Mordacha
    Marzec 13, 2012 o 11:17 am

    Ja rozumiem pani gorycz i zazdrość o tą tacę, ale w dzisiejszych czasach można zmienić płeć i zostać posłem, posłanką, to księdzem też by pani pewnie mogła 😉 . Tylko ludzie dają księdzu pieniądze z własnej woli. Dlaczego nie razi panią poseł pobierający dietę za nic nie robienie, lub partie polityczne, które też dostają od pani pieniądze za to, że pani ich nie lubi? Przecież politycy też pracują „w duchu”, nieprawdaż? Więc sprawiedliwość – to sprawiedliwość. Znieśmy w ogóle podatki i będzie sprawiedliwie. Kto chce zapłaci posłowi, kto chce księdzu. Proste.

   • Blaupunkt
    Marzec 13, 2012 o 12:27 pm

    Bingo 😀

   • Fallen
    Marzec 13, 2012 o 3:14 pm

    Dlaczego fakt nie przyznania miejsca na multipleksie ,prywatnej telewizji Rydzyka ,jest taką niby rażącą dyskryminacją ? Biznesmen Rydzyk nie spełnił warunków,które skutkowały możliwością ubiegania się o koncesję z jakiej racji prywatny przedsiębiorca Rydzyk ma być traktowany jako ktoś uprzywilejowany,tylko z tej racji,ze ma poparcie pewnego grona polityków?

   • Mordacha
    Marzec 13, 2012 o 3:43 pm

    Absolutnie Rydzyk nie powinien być uprzywilejowany, ale nie my mamy na wpływu, tylko politycy. A najwięcej „dobrego” dla Rydzyka zrobiło SLD nadając mu za swoich rządów maksymalny zasięg i pozwalając właściwie na wszystko co robił bez żadnej kontroli. Poza tym Rydzyk nie powinien być kapłanem!

   • Misiekpancerny
    Marzec 14, 2012 o 5:44 pm

    Brawko Mordacha 🙂 Pozwoliłem sobie rozwinąć temat.
    To nie Tadeusz Rydzyk jest winien tego, że Radio Maryja nie figuruje w żadnym spisie podatników i nie płaci podatków. Ojciec Rydzyk tylko wykorzystuje lukę w ustawie, wedle której (art. 17) kościelna osoba prawna jest zwolniona z podatku dochodowego. Nie płacąc podatku dochodowego, nie musi też prowadzić „dokumentacji wymaganej przez przepisy ordynacji podatkowej”. Podmioty kościelne mogłyby być kontrolowane przez organy skarbowe tylko wtedy, gdyby na podstawie dokumentacji można było udowodnić, że niektóre ich przychody podlegają opodatkowaniu, bo pochodzą z działalności gospodarczej. Tyle że nie można tego zrobić, bo nie istnieją zapisy księgowe pozwalające to stwierdzić. Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych zwalnia z tego podatku dochody kościelne „z niegospodarczej działalności statutowej” oraz z innej działalności „w części przeznaczonej na cele kultu religijnego, oświatowo-wychowawcze, naukowe, kulturalne, charytatywno-opiekuńcze oraz na konserwację zabytków, prowadzenie punktów katechetycznych, inwestycje sakralne”. Prowadzenie Radia Maryja przez zakon redemptorystów można zakwalifikować jako działalność religijną bądź kulturalną,cały dowcip polega na tym,że Zakon Redemptorystów nie jest właścicielem nawet cząstki RM,jedynymi prywatnymi właścicielami Fundacji Lux Veritatis,do której należy m.in. RM i TV Trwam,są panowie Rydzyk i Król osoby prywatne.Dlatego też ostatnio Abp.Pieronek stwierdził,że RM nie jest rozgłośnia katolicką sensu stricte,albowiem nie uzyskała od hierarchi KrK w Polsce imprimatur,czyli zgody na wykorzystywanie określenia „katolicka”.Wyznawcy o.Rydzyka nie są tego faktu świadomi,albo zbywaja to machnięciem dłoni i tekstem,że przecież do grobu tego nie zabierze,otóż Moi Drodzy jak zechce to zabierzerze,to jego własność i może ją przekazać komu zechce,bratu,szwagrowi,albo gosposi,a wcale niekoniecznie Kosciołowi czy Redemptorystom.

   • johohanan
    Marzec 14, 2012 o 5:50 pm

    Bardzo dobry wpis.Wiele wyjaśniający.

  • johohanan
   Marzec 13, 2012 o 8:15 am

   „Wy tak na poważnie (z tymi dziećmi)?” NA POWAŻNIE starsza_pani..

   Proszę się więcej @starsza_pani nie ośmieszać.W pochodzie uczestniczyła specjalnie przygotowana dla dzieci platforma, gdzie mogły się bezpiecznie pobawić pod „fachową opieką”.

   • johohanan
    Marzec 13, 2012 o 8:17 am
   • Blaupunkt
    Marzec 13, 2012 o 9:57 am

    Starsza pani trafiona i zatopiona. 😀 Jeśli Bóg chce kogoś pokarać to mu rozum odbiera.
    Tak ładnie żarło i zdechło 😀

  • Misiekpancerny
   Marzec 13, 2012 o 2:24 pm

   Oni tak poważnie Pani 🙂 Normalnie kiedy czytałem tą relację łzy mi ciurkiem kapały po wrażym pysku ze śmiechu,ten styl zatroskania o los biednych dziatek molestowanych przez sufrażystki z nożami w zębach to prawdziwa perełka.Jak zwykle prawica klerykalna ni w ząb nie kuma o co się rozchodzi,a skoro nie kuma,to jedzie frazesami i szuka zgorszenia tam gdzie go nie ma,a jak jeszcze można pod te frazesy podłączyć troskę o dzieci to już sam miód.Jakoś nie przeszkadza im totalna indoktrynacja dzieci przez klechów już na etapie przedszkola,ale strasznie mają za złe feministkom,że urządziły frajdę dzieciakom.Podwórkowe kółka różańcowe są o.k.ale przejażdżka na platformie to Sodoma i Gomora,pielgrzymki młodzieży na Jasna Górę obfitujące wysypem niechcianych ciąż są wporzo,ale Przystanek Woodstock,to przedsionek piekła.Ludzie siedzący w Okopach Świętej Trójcy są całkowicie pozbawieni humoru,przez co są strasznie zabawni.

   • johohanan
    Marzec 13, 2012 o 3:37 pm

    No popatrz Misiek.A ja myślałem,że tym sufrażystkom o żłobki i przedszkola chodzi i żeby in vitro było a później aborcja.Albo odwrotnie. 😀 Tylko dlaczego przed URM-em nie manifestowały?
    Na wsi to dawno wiedzieli, że najgorzej jak kobicie macica na łeb się rzuci.
    Podobno GW doniosła,że w co drugiej polskiej rodzinie klecha w obstawie policji wyrywa matkom dzieci i na katechezę prowadzi. Za namową Kaczora oczywiście.Co za dyktatura albo inny faszyzm.
    Sex na pielgrzymkach Ci przeszkadza? Im nie.Krew nie woda.Tylko dlaczego masz z tym problem? Wybierz się z nimi.Ja z Woodstockiem nie mam problemu.Byłem w Żarach i przejazdem w Kostrzyniu nad Odrą.Super imprezy.
    Faktycznie,strasznie to wszystko zabawne.

   • Misiekpancerny
    Marzec 14, 2012 o 6:14 pm

    Z tego co wyczytałem motywem przewodnim tegorocznej Manify było hasło rozdziału państwa od Kościoła – „Przecinamy pępowinę!”,pojechałeś szowinizmem w sposób nieładny,ja jako stary męski knur Ci odpuszczam,ale za takie teksty Panie tu goszczące i to niezależnie od opcji politycznej mogą Ci wyrwać wszystkie pawie piórka z zadka 🙂 Daruj też sobie te teksty o katechizacji siłą,bo wiesz dobrze,że nie o to mi chodziło,chodziło mi o pakowanie się z butami kleru w coraz to nowe dziedziny życia i zawłaszczanie przestrzeni społecznej przez jedyna słuszną siłę przewodnią.Sex na pielgrzymkach nie przeszkadza Tobie ???
    A bójże się Boga,toż to łamanie wszelkich praw Boskich,sex ! Przed ślubem ! Z często przypadkowym partnerem ! Sodoma i Gomora !!!
    PS.Co Wy [wy jako środowisko polityczne] ciągle wyjeżdżacie z tą GW i TVNem,wychodzi na to,że jesteście zagorzałymi czytelnikami i oglądaczami tych mediów,bo ja po raz setny powtórzę,nie czytam i nie oglądam.

   • pyra
    Marzec 14, 2012 o 10:50 pm

    Nie wiem jak inne panie,ale ja jakoś nie mam ochoty wyrywać nic temu ładnemu chłopaczkowi:)))

   • Misiekpancerny
    Marzec 15, 2012 o 1:03 am

    A czemóż to,dlaczegóż,Pyro ? 🙂 Może oskubany będzie jeszcze ładniejszy,nuże skubnij pięknisia lekutko 🙂

   • Mordacha
    Marzec 13, 2012 o 4:03 pm

    Ale po co piszesz takie dyrdymały: „totalna indoktrynacja dzieci przez klechów”, „wysyp niechcianych ciąż” itd.? Co to za demagogie? „Frajdę” dzieciakom to można urządzić na placu zabaw, w lunaparku, na jakiejś miejskiej imprezie, ale podszyta ideologią, polityką i propagandą – to jest przede wszystkim frajda, ale dla feministek. I jest to zwyczajnie niesmaczne.
    Co do Woodstock – fajna impreza (choć daleko jej do Jarocina), bo przede wszystkim nie podszyta polityczną ideologią i społecznie pożyteczną 🙂

   • Misiekpancerny
    Marzec 14, 2012 o 6:23 pm

    Acha,rozumieć,jak Wy uprawiacie demagogię to jest o.k.bo to jest słuszna demagogia,ale ja,to już nie mam prawa do odrobiny własnej,nie bój się,chleba Wam nie odbiorę,jesteście mistrzami w tej dziedzinie.Potępiłeś mnie za demagogię,a sam pojechałeś własną,naprawdę sądzisz,że dla dzieci biorących udział w tej manifestacji ważna była ideologia,polityka i propaganda,czy przejażdżka na platformie???

   • johohanan
    Marzec 14, 2012 o 6:44 pm

    W jakim celu Twoje pytanie? – „naprawdę sądzisz,że dla dzieci biorących udział w tej manifestacji ważna była ideologia,polityka i propaganda,czy przejażdżka na platformie???”
    Mordacha przecież wcześniej napisał:
    „…to jest przede wszystkim frajda, ale dla feministek. I jest to zwyczajnie niesmaczne”..

  • Ged12
   Marzec 13, 2012 o 5:56 pm

   Tak na poważnie to artykuł jest o: „Te same media od kilku tygodni nie „zauważają” wielotysięcznych tłumów ludzi, którzy na ulicach największych polskich miast protestują przeciwko rażącej dyskryminacji Telewizji „Trwam” oraz w obronie wolnych mediów.”
   Reszta wiadomo 3 x K i o czym tu się rozwodzić?

   • Ged12
    Marzec 15, 2012 o 10:18 am

    Kurche, Kuchen, Kinder- w dowolnej konfiguracji.

 7. ASTRAJA
  Marzec 13, 2012 o 10:23 am

  No to jednak były te dzieci ! Przepraszam, jestem niedoinformowana bo nie mam polskiej TV. W takim razie podtrzymuję to co powiedziałam….dzieci nie wolno używać do takich celów !

  • Ged12
   Marzec 14, 2012 o 9:38 pm

   Widzisz były! Są dowody stoją tam pod strażą tych terrorystek, a mogły te dzieciaki u babci zostawić… ale wtedy nie było by o czym tych bzdur napisać 🙂 Zdaje się, że to są dzieciaki tych mam na platformie, a nie czasem wypożyczone?

 8. ASTRAJA
  Marzec 14, 2012 o 9:47 pm

  Wypożyczone czy swoje to tylko są dzieci którymi się posłużono w niecny sposób. Wsadziłbyś swoje na platformę Ged ? Ja nie bo niebezpiecznie…

 9. Ged12
  Marzec 14, 2012 o 10:13 pm

  A ty się w ogóle rozmnażasz?

  • Ged12
   Marzec 14, 2012 o 10:17 pm

   Jak widzisz terrorystki terroryzują dzieciaki żeby nic im się nie stało, a zabrały je ze sobą by u obcych ich nie zostawiać, taki zwyczaj wśród terrorystek.

  • pyra
   Marzec 14, 2012 o 11:06 pm

   Pytanie w sam raz na Dzień Kobiet od prawdziwego gedtelmana:)

   • Marzec 14, 2012 o 11:16 pm

    Witaj Pyra,

    miło jest też i Ciebie tutaj zobaczyć. My jako niepsiowcy i ludzie krytycznie spoglądający na otaczającą nas rzeczywistość powinniśmy częściej tutaj wyrażać nasze poglądy. Wtedy takie komentarze pewnie utoną w głębinach niezauważalności. – A że nie miałem okazji i Tobie życzyć na dzień kobiet wszystkiego najlepszego to czynię to teraz i dołączam ten skromny wirtualny prezent 😎

   • pyra
    Marzec 15, 2012 o 9:53 am

    Dziękuję szefie:)

 10. ASTRAJA
  Marzec 14, 2012 o 10:18 pm

  Co za głupie pytanie ❗ 👿

  • Ged12
   Marzec 15, 2012 o 10:15 am

   Wcale nie jest głupie, a rzeczowe, jak widzisz pozbawione oceny, a że osobiste i właściwie dlaczego zadane to inna sprawa. Podobnie te dzieciaki na platformie: okropna okropność? Czy zwykłe praktyczne wyjście z sytuacji, kiedy to mama chce sobie poprotestować i pomanifestować? I jeszcze jedno pytanie, kto tak na prawdę w tej chwili wykorzystuje do własnych celów te dzieciaki. Jak nie wy zgodnym hurem potępiający te kobitki razem z ich dziatkami?

   • Mordacha
    Marzec 15, 2012 o 11:34 am

    „Poprotestować i pomanifestować”? To brzmi jakby mama chciała sobie pobiegać albo pograć na perkusji 😆 A przecież w ten sposób dziecku zaszczepia się pewną ideologię – a to już nie jest zabawa ani normalne wychowanie. Dla dziecka taka Manifa, to życiowe wydarzenie, które zapamięta na całe życie, z pewnością zapamięta sobie to wszystko nie jako radosną zabawę z mamusią na plaży – tylko życiowe przesłanie. Więc Kościół – zły, aborcja – dobra itd. To indoktrynacja.
    No właśnie – kto więc wykorzystuje do własnych celów te dzieciaki tak naprawdę? Moim osobistym (a nie chóralnym) jedynym celem tutaj, jest wyrażenie negatywnej opinii wobec metod działania feministek i feminizmu w ogóle, a do pisania tutaj nie potrzebuję dzieci ani trybun rodem z 1-majowych pochodów rodem z PRL 🙂 . Ot… takie swoje skromne pięć groszy 😉

   • Ged12
    Marzec 15, 2012 o 12:22 pm

    Ergo: zapamiętałeś pochód 1szo majaowy na jaki cię tatuś zabrał, a ta trauma po pochodzie w skutek zmian ustrojowych, czy wzrostu świadomości społecznej? zabierać dzieci na plaże i epatować golizną?

 11. pyra
  Marzec 14, 2012 o 11:04 pm

  Organizacje feministyczne są jak wrzód na tyłku świata . Ruch feministyczny( podobnie jak np. ekoterroryzm) jest ruchem nienasyconym – jeśli spełni się jego jedno rządanie pojawi się natychmiast następne. Jestem kobietą ,ale odmawiam tym paniom prawa do wypowiadania się w moim imieniu. Nie chcę być ” nauczycielką” ani ” uczestniczką konkursu dla naukowczyń” tylko nauczycielem lub uczestnikiem konkursu dla naukowców:) Nie chcę by te harpie decydowały o tym czy i w jaki sposób czuję się dyskryminowana przez szowinistów męskich:)
  Jeśli mam się czuć jak równa w rywalizacji politycznej czy zawodowej z mężczyznami to niepotrzebne mi są do tego parytety ani inne bzdury:))))
  Co do tej ” manify” nie twierdzę,że terrorystki zgwałciły dzieci by je umieścić na wrażej platformie,ale ogólnie jestem zniesmaczona ich metodami i całym tym odcinaniem pępowiny – toć to populizm czystej wody:)

  • Misiekpancerny
   Marzec 15, 2012 o 1:12 am

   Połknąłem jęzor i podpisuję się oboma ręcyma pod tym twierdzeniem Pyry 🙂

   • pyra
    Marzec 15, 2012 o 9:54 am

    Bo pyry już tak majom ,że czasem mondrze gadajom:)
    Dziękuję i smacznego życzę:)

   • Ged12
    Marzec 15, 2012 o 10:26 am

    Tyle, ze populizm jest teraz bardzo modny nośny i na czasie. Populizm jako zjawisko, a ze panie z tego korzystają. Będę je bronił bo kobietę jako płeć słabsza należy bronic i ochraniać…. I co ty @Pyro na to? Język rozwija się sam , a próby sztucznego wspomagania rozwoju wychodzą smiesznie i żałosnie: jak nauczycielki, dentystki przyjęły się gładko, tak chirurżki i kowalki już nie. Proces wchłaniania psycholożek trwa. A nam zostanie zwis męski zamiast poczciwego krawata.

   • pyra
    Marzec 15, 2012 o 10:47 am

    Oczywiście,że należy bronić kobiet , bo są słabsze itd,ale feministki – głupolki nie chcą z tego korzystać, więc im się te względy nie należą:) Ale co tam – dzięki nim więcej dla mnie :)))

   • Ged12
    Marzec 15, 2012 o 12:26 pm

    No tak fajnie piszesz jakby tobie również się ten przecinek źle przestawił, bo zawsze słaba z gramatyki byłaś” to cytata i okrągła przenośnia ironiczna (trza się zabezpieczyć, zanim rozpędzonym przyborem kuchennym rażony w dynię siądę na podłodze:) Jakiś progres jest gdyby nie te bezwstydne sufrażystki nadal by was piły fiszbiny, ale podobno ta moda znowu wraca…..

   • pyra
    Marzec 15, 2012 o 3:29 pm

    Nie wiem o co Ci z tą gramatyką chodzi- że niby ja coś źle napisałam?Moda na fiszbiny wraca, bo coraz więcej feministek przestaje się mieścić w swoich ramach:)))

   • Ged12
    Marzec 16, 2012 o 5:21 pm

    „Oczywiście,że należy bronić kobiet , bo są słabsze itd,ale feministki – głupolki nie chcą z tego korzystać,”
    Podoba mi się twoje praktyczne podejście, ale za ten tekst te panie schrupały by cie bez posolenia. I o to mi własnie chodziło. Awangarda czasami tak daleko oddziela się od reszty, że niknie w najbliższych krzakach, ale reszta i tak idzie za nią. No chyba że stare dobre: „kuchnia, dziecko, kościół” to szczyt marzeń. 3xk

   • pyra
    Marzec 16, 2012 o 5:27 pm

    Nie przejmuję się groźbami tych pań,ale to nie znaczy,że moje ambicje nie wykraczają poza ” drei mal K” :)))

   • Ged12
    Marzec 16, 2012 o 5:50 pm

    No to podziękuj choć troszeczkę tym paniom ze „szpicy”, bo uznam, że „jednak ci się przecinka przestawia” A że jednak mi jak zwykle bliżej do Poznania niż do Berlina przyznam ci racje pod wpływem mojej małżonki, niech ma! Wychodzi na to że ja jestem „jeszcze bardziejnizwytolerancyjny” No ale ja nie mam cycków!

  • Mordacha
   Marzec 15, 2012 o 9:01 am

   Cześć Pyrka :))). Słucham TOK FM i tam nieraz to można się uśmiać. Redaktor rozmawia z jakimś gościem, a ten o jakiejś kobiecie: anestezjolog. A redaktorek go poprawia: anestezjolożka. Tamten przeprasza, ale za chwilę mówi o kobiecie: chirurg. Redaktorek już zbulwersowany: chirurżka! :))))). Najbardziej muszą być poirytowani policjanci z drogówki, no bo musieliby mówić do kobiety za kierownicą… pani kierownico czy kierowczynio?
   A tak w ogóle to ten feminizm jest przeżytkiem. W Stanach to się z tego kobiety śmieją, a we Francji (kolebce europejskiego feminizmu) wstydzą. Tylko naszym wydaje się to trendy, takie światowe, nowoczesne – a to wstydliwy przejaw kompleksów.

   • pyra
    Marzec 15, 2012 o 9:55 am

    Oszołomstwo czystej wody i cyrk na kółkach:) Masz rację z tą modą – my zawsze zbieramy wszystkie odpadki z Zachodu:)

   • Mordacha
    Marzec 15, 2012 o 10:42 am

    😀 Albo do kobiety w wojsku: Baczność żołnierko! Ale wy to w tej Pyralndii macie przynajmniej spokój, a u nas feministki szykują manifę przeciwko ziemniakom i kartoflom! No 😉 W sumie… może i mają rację, bo jak jest brukselka, to czemu nie kartofelka? Kartofel… faktycznie – weź jedz coś tak twardego 😀

   • pyra
    Marzec 15, 2012 o 10:48 am

    Nie ma jak pyra – mówię Ci, Mordacho:)))

   • Mordacha
    Marzec 15, 2012 o 10:48 am

    He he, albo na odprawie w wojsku: Czołem obywatelko poruczniczko! 😀 . Nie, już kończę, bo… poważny temat, a ja trywializuję 🙄

   • kristof72
    Marzec 25, 2012 o 12:46 pm

    Ja tam lubię feministki! Dzięki temu że się nie kryją, nie trafiłem jeszcze na babę z brodą:)

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: