Strona główna > Rozrywka, Satyra, Z przymrużeniem oka > 10 rocznica powstania PZPO

10 rocznica powstania PZPO


W sobotę odbyło się plenum Polskiej Zjednoczonej Platfrormy Obywatelskiej z okazji 10 rocznicy powstania Partii. Pierwszy Sekretarz Donald Tusk w przemówieniu do Delegatów zgromadzonych w hali Ergo Arena podkreślił, że PZPO jako formacja bezideowa w dalszym ciągu będzie otwarta dla wszystkich karierowiczów marzących o dorwaniu się do władzy bez względu na głoszone poglądy.

Sekretarz Tusk serdecznie powitał nowych działaczy pozyskanych z konkurencyjnych stronnictw, którzy zdecydowanie wzmocnią lewe skrzydło PZPO i pomogą w ostatecznym zerwaniu PZPO z wizerunkiem partii „prawicowej„. Pojawienie się towarzyszy: Arłukowicza (ex-UP, SLD), Rosatiego (ex-PZPR, SdPL) i towarzyszki Kluzik-Rostkowskiej (ex-PiS, PJN) zebrani nagrodzili owacjami na stojąco.

Mówcy podkreślali, że nie mają żadnego pomysłu na rozwiązanie narastających problemów obywateli III RP, ale są zdeterminowani żeby raz jeszcze naobiecać co tylko komu przyjdzie do głowy i w ten sposób utrzymać władzę. Podkreślali przy tym, że darzą wszystkich wielką miłością, co ma być jedyną cechą odróżniającą ich od najgroźniejszych konkurentów politycznych.

3 x TAK dla Polskiej Zjednoczonej Partii Obywatelskiej

I sekretarz PZPO towarzysz Donald Tusk razem z całym KC PZPO ogłosił od dawna znaną decyzję Biura Politycznego PZPO.

Biuro polityczne PZPO w składzie:

 • Towarzyszka i Przewodnicząca KC PZPO Hanna Gronkiewicz Walz
 • Towarzysz Z-ca I sekretarza KC PZPO Grzegorz Schetyna
 • Towarzyszka i członek Biura politycznego KC PZPO Julia Pitera
 • Towarzysz i członek Biura politycznego KC PZPO Sławomir Nowak
 • Towarzysz i członek Biura politycznego KC PZPO Bronisław Komorowski
 • Towarzysz i członek Biura politycznego KC PZPO Radoslaw Sikorski

– Ustalili.

KC PZPO będzie reprezentowana na arenie międzynarodowej przez towarzysza Komorowskiego, który szczególnie zasłużył się dla PZPO wielokrotnym opluwaniem śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dziennikarze rządowi w składzie, towarzysze: Lis, Paradowska, Olejnik, Żakowski, Wołek z zadowoleniem przyjęli nominację KC PZPO, podkreślili jedną linię partii i krzyknęli: PZPO zawsze z narodem. Niech żyje I sekretarz Donald Tusk!


Reklamy
 1. johohanan
  Marzec 13, 2012 o 12:52 pm

  Najlepsze życzenia z okazji tego radosnego święta.Podziękujmy im za te tanie jabłka i cebulę 😀
  Może też wypadałoby towarzyszy z Polskiej Zjednoczonej Platfrormy Obywatelskiej z okazji tej rocznicy o coś poprosić?
  Jakieś propozycje?

  A przemawiał Niesiołowski?

  1) Ciągle trudno określić, komu poza Unią Wolności odbiera głosy Platforma Obywatelska. Ugrupowanie nowe, programowo nieokreślone, udające, że nie jest partią polityczną i celowo unikające zabierania głosu we wszystkich ważnych kwestiach społecznych, ekonomicznych i politycznych – lecz za to dające popisy hipokryzji i cynizmu, dość skutecznie żerujące na znanych fobiach, ignorancji i naiwnej wierze ludzi zniechęconych do polityki. Liderzy PO już zaczynają napotykać trudności z przekonaniem wyborców do szczerości intencji swych polityków – dobrze przecież znanych, i to nie zawsze z najlepszej strony. Teraz owi politycy nagle zapewniają, że stali się inni, uczciwsi, bardziej autentyczni i bardziej prawdomówni niż wszyscy pozostali. Przy okazji nasuwa się pytanie, jak to możliwe, by ktoś z takim życiorysem jak Andrzej Olechowski – płytki intelektualnie i pod wieloma względami po prostu niewiarygodny – mógł zdobyć kilka milionów głosów w wyborach prezydenckich. PO najprawdopodobniej skończy tak jak wszystkie ruchy, które spaja jedynie cynizm, hipokryzja i konformizm. Ciekawe tylko, czy nastąpi to jeszcze przed wyborami, czy zaraz po.

  2) Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją.(…) W istocie jest takim świecącym pudełkiem. Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO.

  3) Uważam, że PO to twór sztuczny i pełen hipokryzji. Oni nie mają właściwie żadnego programu. Nie wyrażają w żadnej trudnej sprawie zdania. Nie występują pod własnym szyldem, bo to ich zwalnia z potrzeby zajmowania stanowiska w trudnych sprawach. To jest oczywiście gra na bardzo krótką metę. Udają, że nie są partią, a nią są. Udają, że wprowadzają nową jakość, że są tam nowi ludzie.

  4) Liberałowie udowodnili, że nie mają żadnych, najmniejszych kwalifikacji ekonomicznych, i nigdy w żadnej koalicji – gdyby do takiej kiedykolwiek doszło – nie mogą obejmować resortów ekonomicznych, bo zrujnują kraj.

  5) Dla mnie typowym fanatykiem nienawiści i agresji jest Adam Michnik, aczkolwiek niewątpliwie inteligentny. Reprezentuje rodzaj fanatyzmu, którym się najbardziej brzydzę, ponieważ pod pozorami troski o człowieka, o wolność, o demokrację, lansuje twardą antykościelną i antypolską opcję polityczną.

  • Blaupunkt
   Marzec 14, 2012 o 2:34 pm

   Ja dziękuję też Kaczorowi za 1,8% wzrostu PKB w 2009 a osobno specjalnie Tuskowi za 6,2% , 6,7% w 2006/07

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: