Strona główna > Polityka, Społeczeństwo > Marna przyszłość młodych pod rządami Tuska

Marna przyszłość młodych pod rządami Tuska


W obecnej chwili życie w Naszej Ojczyźnie nie jest proste. Widać to na każdym kroku. Podwyżka VAT – u, szalejąca drożyzna i zarobki, które nie są dostosowane do potrzeb ludzi żyjących w Polsce. W głównej mierze jest „zasługa” obecnej ekipy rządzącej w Naszym kraju.

Co więcej, przyszłość młodego pokolenia stoi pod znakiem zapytania. Co czeka młodzież w przyszłości? Niestety nic dobrego. Pomysły ekipy Tuska zaczynają zakrawać na czarną komedię. Patrząc na coraz to nowe plany rządu normalny człowiek zaczyna się śmiać, ale jest to niestety śmiech przez łzy.

Jedną z takich pułapek „geniuszy” obecnego premiera jest przymuszenie narodu polskiego do jak najdłuższej pracy. Dlaczego tak uważam? Pomysł wysłania dzieci wcześniej do szkoły idący w parze (chociaż połączenie tego może pozostać niezauważone) z wydłużeniem wieku emerytalnego. Praca od jak najmłodszych lat aż do późnej starości. Polacy według danych statystycznych dotyczących długości życia mogą liczyć na 70,6 roku, czyli sześć lat krócej niż na zachodzie Europy.  Skoro mamy przechodzić na emeryturę w wieku 67, a uczyć się od 5 roku życia to ile tak naprawdę odpoczniemy po trudach życia? I jaka będzie ta Nasza wypracowana emerytura? Taka jest właśnie recepta na życie, którą serwuje Nam Tusk: jak mają żyć emeryci? KRÓTKO.

A co z Naszym prawem do wolności wypowiedzi i prywatności? Mamy ACTA. Dzięki szerokiemu odzewowi społeczeństwa i obawie przed spadającymi na łeb na szyję sondażami Tusk nie podpisał tego kontrowersyjnego dokumentu. Jak usłyszeliśmy w tej formie jest nie do przyjęcia. A w jakiej formie będzie do przyjęcia? Tego nie wiemy, ale wszystko przed Nami.

Wychowuje się młode pokolenie bez szacunku do osób starszych. Nazywa się ich pogardliwie „moherowymi beretami”. Dlaczego szerzy się nienawiść do ludzi, którym tyle Nasza Ojczyzna zawdzięcza? Przecież gdyby nie to pokolenie mieszkalibyśmy w gruzach. Choćby Warszawa, którą Hitler chciał zrównać z ziemią. Zabudowa mieszkaniowa Warszawy została zniszczona w 72% – w Śródmieściu skala zagłady sięgnęła 88%. W gruzach legło 90% obiektów zabytkowych, przemysłowych i służby zdrowia oraz 95% teatrów i kin. W 70% obiekty związane z oświatą, w 50% elektrownie. Infrastruktura miejska przestała istnieć. Wysadzono przęsła wszystkich mostów, sieć tramwajową zniszczono w 85%, tabor tramwajowy w 60%, nawierzchnie ulic, wodociągi i kanalizację w 30%, przewody gazowe w 46%. Dotkliwe straty zanotował także warszawski drzewostan – 60%, w tym niemal wszystkie pomniki przyrody, starodrzewy. Oceniano, że spośród 103 mln m3 przedwojennej kubatury, zniszczeniu uległo 71%, czyli 73 mln m3. Na lewym brzegu do odbudowy nie nadawało się 55,81% budynków – 9,55% całkowicie zrównanych z ziemią. Do odbudowy kwalifikowano ponad 18,26% zabudowy, do mniejszych remontów prawie 26%, a w części prawobrzeżnej, odpowiednio 10,24% i 59,34% – przy czym należy uwzględnić ponad 13% zachowanej drewnianej zabudowy Pragi.

Wszystkim wiadomo, że należy dążyć do pokoju i utrzymywać dobre stosunki z sąsiadami. Jednakże polityka ekipy rządzącej zmierza do ograniczenia suwerenności Naszego kraju. Polityka ta doprowadziła do tego, iż Polacy są traktowani jako obywatele trzeciej kategorii wśród narodów Unii Europejskiej. Prawdą ogólnie znaną jest to, że koszty transportu wzrastają wraz z odległością, na jaką jest towar przewożony. Dlaczego w takim razie Niemcy  i Francja, które są oddalone od Rosji bardziej niż Polska płacą za gaz mniej niż my? A co z Holandią? Holenderska Partia Wolności założyła specjalną stronę Internetowa, na której można złożyć donos na Polaków. Próbuje się tam przedstawić Nas jako pijaków, ćpunów, brudasów i ludzi, którzy nie potrafią żyć w społeczeństwie o „wyższej” kulturze. Czy politycy pozwalający na takie zachowanie się innych krajów nie doprowadzą do tego,  aby mapa Polski ponownie wyglądała jak po 1795r?

Zastanówmy się czy powinniśmy pozwalać na rządzenie takim właśnie ludziom jakich zafundował Nam Tusk. Co będzie dalej i jak się przeciwstawić zachodzącym w Naszym kraju niekorzystnym dla Nas zmianom. Chociaż może nie wszystkim po drodze z Prawem i Sprawiedliwością to zastanówmy się jednak jak wiele łączy Polaków i tę partię i tak naprawdę nad tym, iż jest to jedyna partia, która jest na tyle silna aby przeciwstawić się Tuskowi i spółce.

Joanna Tarczyńska – Dobczyńska

Reklamy
 1. ASTRAJA
  Marzec 14, 2012 o 9:54 am

  Polacy wiedzą o tym doskonale…narzekają , wyjeżdżają za granicę za chlebem..a społeczeństwo się starzeje i niedługo jak jeszcze coś z Polski zostanie będzie tutaj intelektualna pustynia. Kto z młodych wykształconych będzie chciał pracować w kraju za marne grosze nie mając żadnych perspektyw ani na awans ani na lepsze pieniądze za swoją pracę. Pozostaną emeryci i renciści , bezdomni szukający kawałka chleba po śmietnikach. Takie perspektywy ma nasz Kraj i jeżeli nic się nie zmieni to tak właśnie będzie wyglądało ” Polska krajem ludzi biednych ” taka będzie nasza dewiza i to wcale nie za długo.

 2. Blaupunkt
  Marzec 14, 2012 o 2:59 pm

  Co tam przyzwoitość,interes Państwa i obywateli. Co tam gospodarka. Co tam dług publiczny. Co tam bezpieczeństwo kraju. Ważne jest tylko by wygrać kolejne wybory i utrzymać władzę. Wszystko jest podporządkowane jedynie słusznej linii partii. Tylko partia rządząca wie wszystko najlepiej.Kto nie wierzy niech zapyta Niesiołowskiego.A więc wszystko to samo co przed1989 rokiem.Wszystko jak kiedyś. Trzeba tylko zamienić nazwisko towarzyszy.
  No może z jednym wyjątkiem. Premier Tusk w ciągu czterech lat zadłużył Polskę wielokrotnie bardziej, niż tow. Gierek w ciągu pełnej dekady (co zostawi po sobie Tusk? Gierek coś tam,coś tam zostawił). Tamte dług mieliśmy częściowo umorzono, a te będziemy spłacać my, nasze dzieci, wnuki, prawnuki… i nigdy nie wyjdziemy z tego, w co nas wpuściła ta pacynka opętana władzą.

 3. ASTRAJA
  Marzec 14, 2012 o 8:45 pm

  Pięknie napisane Blaupunkt i trudno się z tobą nie zgodzić. Z całą pewnością wielu myśli podobnie tylko niewielu ma odwagę się do tego przyznać. Ja popieram w całej rozciągłości to co napisałeś. Na Niesiołowskiego też patrzeć nie mogę a słuchać go to już zupełnie inna para kaloszy. Tak się zastanawiam co on jeszcze robi w tym rządzie tuskowym ? 👿

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: