Strona główna > Biznes, Ekonomia i prawo, Film > Prof. Rybiński: szykujemy sobie gospodarczy horror

Prof. Rybiński: szykujemy sobie gospodarczy horror


Polska będzie małym krajem starych ludzi, znajdującym się w ogonie Europy – ostrzega prof. Krzysztof Rybiński podczas wykładu o innowacyjnej gospodarce.

Niezwykle ważny referat pokazuje, co NAS wszystkich czeka w niedalekiej przyszłości. Zapraszam do oglądania i wysłuchania, co profesor ma do powiedzenia.

Otwórz oczy. Krzysztof Rybiński

 

Reklamy
 1. Marzec 15, 2012 o 12:05 am

  Dla niezorientowanych przypominam, że prof. Rybiński nie jest pislamistą, co jednak nie przeszkadza mówić mu gorzkiej prawdy o polskiej gospodarce. Liczyłem pod tym tematem na gorącą dyskusję…Niestety ale i ja jestem omylny 😦

  • Ged12
   Marzec 16, 2012 o 10:43 am

   Postraszyłeś mnie tym wielce i przeciągle utalentowanym wykładem tego pana, a tu raptem pogadanka oparta na przewidywaniach demografów. Oczywista oczywistość, bez wiekopomnej recepty, no i drygi filmik o tym jaki to Tusk jest be razem z tym swoim rządem, żal „fabryki wody mineralnej” i wezwanie, którego zabrakło, a powinno kończyć scenkę: „głosujcie na mnie” Obędzie się bez sobotniej wycieczki do piwniczki.

   • Marzec 16, 2012 o 10:58 am

    Bardzo obiektywne spojrzenie na polską gorzką rzeczywistość. Polska to jest wg. Tuska stara niechciana panna, a ja dodam od siebie, że gdyby nie wiem jak o niej mówić w superlatywach i robić jej jedną operację piękności za drugą, to ona i tak będzie starą kobietą. Rzeczywistości i faktów nie oszukasz, wystarczy że wyłączysz TVN i rozejrzysz się w około a zobaczysz starą pannę Polskę, której nikt już nie chce…

   • Ged12
    Marzec 16, 2012 o 1:09 pm

    Masz słowa prof Geremka i nie wahasz ich się użyć, ale po co to lśnienie twojej obsesji Tvnu w tym wszystkim? Nie rozumiem. Myślisz, ze każdy ma pislamistyczna książkę kodów i na dane słowo i urywek zdania reaguje jak pies od pana Pawłowa?:)

    Panna niechciana nie dała Niemcowi, Ruska pogoniła, a i tak ja obaj na zmianę zgwałcili. Teraz wymiętolona zużyta i stara wzięła sprawy w swoje ręce i nie chce być utrzymanka, ani wegetować na rencie wyproszonej u oprawców. Podoba ci się klucz? 🙂

   • Blaupunkt
    Marzec 16, 2012 o 1:40 pm

    Panna bez posagu zawsze ma przerąbane.Jeżeli ładna, to sobie poradzi, gorzej jeżeli do tego brzydka.Bartoszewskim lecicie, a to gosc bez wyksztłalcenia 😀
    A co do Tuska wystarczy sprawdzić jak zaczynał w Gdańsku, co pisał w swojej gazecie i z kim się związał.
    Co może dla Polski i Polaków zrobić facet, w którego domu śpiewano niemieckie kolędy? 😀

   • Ged12
    Marzec 16, 2012 o 2:05 pm

    Ukryta reklamu sprzętu grającego jak zwykle kłamiesz: pan profesor bartoszewski tego nie powiedział, a przytoczył,. Pierwsze kłamstwo.Gość ma wykształcenie, a więc drugie kłamstwo. Moi bliscy znajomi do dzisiaj spiewaja kolendy po niemiecku w dodatku o zgrozo! I matko są ewangelikami!

    no i skoro zacząłeś to skończ::”A co do Tuska wystarczy sprawdzić jak zaczynał w Gdańsku, co pisał w swojej gazecie i z kim się związał” To pislamistyczne pitolenie półsłówkami i kłamstwem. Bo na prawdę nie wszyscy mają pislamistyczną książkę kodów i gepsów.

    I po co ci kłamać? Przecież to grzech, prawda?

   • Blaupunkt
    Marzec 16, 2012 o 3:13 pm

    Te filmiki to dla ciebie Ged12 😀 Tak abyś wiedział kim jest ten oswięcimiak, przyjazny Żydom i Niemcom tylko Polaków atakujący bydlęcą pogardą.

   • Ged12
    Marzec 16, 2012 o 5:01 pm

    Eeee tam reklamo niemieckiego koncernu zaraz tam Polacy- bydło to bydło i już.i kanarkiem nie umrze, Choć może się zawsze z tego wyspowiadać i od urzędnika rozgrzeszenie dostać.

   • Ged12
    Marzec 16, 2012 o 5:10 pm

    Pani Galla z domu anonima ksywa profesor słynny zagraniczny patriota stwierdziła co następuje:” nie miał matury bo wybuchła wojna” , „Po wyjeździe tych 14 pierwsza klasą rozstrzelano Akowców” No i Galla skojarzyła ze współpracował, A że ma ksywkę profesor to musiała koniecznie nie sprawdzone podejrzenia klerykowi radyjnemu sprzedać. Oczywista oczywistość Galla anonima ma wiadomości z pierwszej ręki powtórzone komuś kto znał kogoś kto był 🙂
    Genialne!!!! Ale stare pomówienia, masz jakieś najnowsze z fabryki snów ojca rydzyka?

 2. johohanan
  Marzec 15, 2012 o 11:42 am

  „Jan nie umiem śpiewać więc nie jeżdżę po Polsce i nie zarabiam śpiewaniem.Bo jakbym to robił to byłbym wygwizdany i byłoby to żenujące.A oni (PO) nie potrafią rządzić a rządzą.(brawa)
  8 minut poglądowej lekcji nad stanem Państwa.Rok 1990 – 158 tyś urzędników.20 lat później – 460 tyś

  Oto Polska właśnie… Tusk (ja nic nie mogę) i jego buraczano-kartoflana drużyna kolesi.Niestety rządząca PO nie ma pomysłu na rozwój kraju nad Wisłą.I nic nie wskazuje na to, że taka wizja mogłaby się w ogóle pojawić. Jeśli nie uda się tego przełamać, czeka nas dekada zastoju i zmarnowanych szans.

  • starsza_pani
   Marzec 16, 2012 o 8:21 pm

   460.000 urzędników minus 158.000 urzędników = 302.000 urzędników.
   I to jest dowód, że „oni (PO) nie potrafią rządzić a rządzą.”?

   Tylko zapytam, kim są te 302.000 urzędników? Czy to nie Polacy? Czy to ludzie zbędni? Będący obciążeniem dla „zdrowej tkanki narodu”? Kiedy oni się urodzili, kto i jak ich wychował i wykształcił, że ich ambicje i możliwości sięgają wyłącznie ciepłych państwowych etatów? Ile to urzędnicze towarzystwo ma lat? Kim byli w listopadzie 2007 roku, gdy PO przejmowała rządy? I co z nimi się ma stać, gdyby posłuchać postulujących o ich zwolnienie?

   Masz pomysł?

   • Blaupunkt
    Marzec 17, 2012 o 3:18 am

    Przekwalifikowac jak pracowników PGR-ów..Powaznie.Czy Pani naprawde nic nie rozumie? Przecież ta armia urzędników coś robi, coś wymaga od petentów. Mnożą się ustawy, ograniczenia, koncesje, pozwolenia,itp. i ktoś to musi wypełniać. Z jednej strony urzędnik, z drugiej – my petenci.To juz lepiej placic dalej, ale pod warunkiem, ze nie beda wychodzili z domu do pracy! Zabrac im pieczatki, krzesla, klucze.Tak będzie zdrowiej. 😀
    Rybiński wyliczył , że rocznie utrzymanie nowej armii Tuska kosztuje nasze Państwo cztery mld zł. Cztery lata rządzenia i mamy 16 miliardów złotych .Pani obliczy ile km autostrad mozna za to wybudowac.

 3. kosa
  Marzec 15, 2012 o 11:55 am

  Wyborcy będą jednak z siebie dumni, bo nie wybrali po raz kolejny kaczora, a że bieda i głód w kraju to się dla nich już nie liczy. Przecież zawsze można wyjechać z Polski a emeryci niech sami sobie robią na swoje emerytury. 😕

  • Ged12
   Marzec 17, 2012 o 12:37 am

   Tak jak ty wyjechałeś. No jak ci tam w tej Ameryce zagraniczny Polaku?

 4. Blaupunkt
  Marzec 16, 2012 o 2:52 pm

  • Marzec 17, 2012 o 2:36 pm

   Pan Władysław Bartoszewski nigdy nie był i nie jest profesorem. Nie ma w oficjalnym życiorysie żadnych zawodowych kwalifikacji do nauczania dzieci w przedszkolu ani w szkole podstawowej, nie był nigdy pracownikiem naukowym, nie miał prawa do „wykładania” czyli opowiadania w Bawarii o dobrych Niemcach co go wypuścili z KZ, ponieważ nie miał tytułu doktora, który jest warunkiem podstawowym do czasowego zajmowania stanowiska (nie tytułu naukowego) Gastprofessor-profesor gość w kraju Bawaria.

   Poza tym pan Władysław Bartoszewski sam się przyznał, ze nie jest profesorem, wiedząc, ze w Weimarze czeka na niego policja i prokurator. Używanie tego tytułu przez oszustów jest w Niemczech karane karą wiezienia. Pan Bartoszewski śmieje się zapewne z oszustów i durni, którzy tytułują go profesorem, wiedzących że nim nie jest.

   • Ged12
    Marzec 19, 2012 o 11:43 am

    Masz hurtem odpowiedzi z tych 90ciu lat życia:
    Pożyczone od koleżanki-

    to odpowiedź na pytania z takich portali jak „niezależna” gdzie pisowcy zadają pytania profesorowi Bartoszewskiemu odnośnie jego życia i przeszłości. Warto wykorzystać, miazga z pisowca gwarantowana ;] Aga pozdrawia Autorem większości z tych w większości kłamliwych pytań jest Jerzy Robert Nowak. Pierwszoliniowy propagandzista Imperium Medialnego Papcia Rydzyka. Antysemita …. generalnie anty wszystko co nie mieści się w jego chorym pojmowaniu tego co polskie. Ktoś w sieci zadał sobie trud, chwałą mu za to i niech mu się wiedzie, aby odpowiedzieć na pytania (nie wszystkie się nakładają ale dają obraz umysłu i intencji pytającego) i oto co znalazłem: „Pozwolę sobie cierpliwie odpowiedzieć na te pytania, choć większość to kłamstwa albo bzdury. Na wstępie zaznaczę, że pierwotnym autorem tych ?pytań? jest Jerzy Robert Nowak, propagandzista Radia Maryja. O nim tez parę słów dorzucę i też kilka swoich pytań do niego skieruję, tak będzie i ciekawiej, i sprawiedliwiej. Niby dlaczego tylko jedna strona ma pytać? Najpierw parę słów wstępu: Życiorys Bartoszewskiego był już tematem prac historyków (i słusznie), bo mało kto miał okazję (szczęściem bym tego nie nazwał) być równocześnie w tak wielu miejscach. Po kolei: a) Oświęcim ? wyciągnięty przez PCK; b) potem FOP i Żegota; c) potem AK i Powstanie Warszawskie (Krzyż Walecznych), awans na stopień oficerski; d) po wojnie aresztowanie przez UB i 7 lat więzienia; e) w PRL działalność opozycyjna i internowanie w Stanie Wojennym. Po drugiej stronie mamy Nowaka, współpracownika Instytutu Problemów Marksizmu i Leninizmu, człowieka oskarżanego o współpracę z SB (koleś był zarejestrowany jako kontakt operacyjny). W PRLu czołowego działacza PZPRowskiej przybudówki ? SD, awansowanego na sekretarza komitetu centralnego tej partii w stanie wojennym w czasie, gdy przyzwoici SDowcy rzucali legitymacje. To tak tytułem wstępu, żeby było jasne, kto jest kto. A teraz polecimy po pytaniach Nowaka. Po kolei: 1) Dlaczego zgodził się Pan na uroczyste wręczenie Panu medalu ku czci największego niemieckiego polakożercy lat dwudziestych Gustawa Stresemanna? Odp.: Przede wszystkim Gustaw Stresemann nie był żadnym ?polakożercą?. Nie spowodował wojny Niemiec z Polska ani śmierci jakiegokolwiek Polaka. Dostał natomiast pokojowego Nobla za wkład w stabilizacje stosunków w Europie, w szczególności na linii niemiecko-francuskiej. Jego ?winą? (w oczach Nowaka) jest to, że był zwolennikiem rewizji niemieckich granic wschodnich po I wojnie światowej. Fakt ? był zwolennikiem, ale to dążenie było wtedy postawą powszechną zarówno wśród Niemców, jak i wśród Polaków. Niemcy nie chcieli się pogodzić z utratą części Śląska ? i chyba nic dziwnego, a Stresemann był jednym z nich. My też chcieliśmy wtedy zmieniać granice i nawet robiliśmy to całkiem skutecznie (patrz choćby Powstania Śląskie, patrz wojna polsko-sowiecka 1919-20). Proces ustalania granic po I wojnie przebiegał długo i burzliwie, i absurdem jest oczekiwanie od Niemca, żeby tuż po niej bronił nienaruszalności nowo powstałych polskich granic. Stresemann był wybitnym politykiem, który realizował cele swojego państwa ? nie ma krwi na rękach, nie wykroczył poza ramy pokojowego (choć często trudnego) współistnienia. Nie ma więc sensu robienie z niego ?polakożercy?. Na podobnej zasadzie Rosjanin, Niemiec albo Austriak mógłby nie przyjąć orderu im. Piłsudskiego i miałby chyba dużo lepszy powód, bo Piłsudski naprawdę miał wkład w realną rewizję granic w Europie. Czy to znaczy, ze Piłsudski był ?niemcożercą? czy jakimś innym ludojadem? Nie, po prostu realizował interesy swojego państwa ? Polski w sposób jak najbardziej cywilizowany, tak jak Stresemann realizował interesy Niemiec. Co do medalu, to nie jest on ?ku czci Stresemanna?, tylko imienia Stresemanna. Jest przyznawany ludziom, którzy mieli swój wkład w zbliżenia miedzy narodami europejskimi. Bartoszewski taki wkład ma, zostało to uhonorowane, dla mnie to jest powód do dumy, że Rodaka za granicą szanują. To może pytanie do Nowaka: A dlaczego zgodził się pan na rolę prelegenta przy Instytucie Problemów Marksizmu i Leninizmu? Czy np. marksizm i leninizm nie wydawał się panu ?polakożerczy? jako ideologia? I jeszcze jedno: jak pan ocenia przyjęcie przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Orderu Jarosława Mądrego (to najwyższe odznaczenie Ukrainy)? Książę Jarosław Mądry w średniowieczu toczył wojny z Polska. Mnie akurat to odznaczenie dla Lecha Kaczyńskiego nie przeszkadza, ale ciekawi mnie, czy przeszkadza Nowakowi. 2) Dlaczego w 2006 r. jako sekretarz kapituły Orderu Orła Białego sprzeciwił się Pan przyznaniu Orderu Orła Białego (pośmiertnie) generałowi Augustowi E. Fieldorfowi i rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu? Czy można w ogóle porównać Pana zasługi jako kawalera Orła Białego z zasługami dwóch wspomnianych bohaterów? Odp.: To znowu jest kłamstwo Nowaka. Bartoszewski co prawda wyraził wątpliwość, czy z zasady w ogóle należy Order przyznawać pośmiertnie (komukolwiek ? ta sytuacja to był precedens, jeśli idzie o okres, gdy Bartoszewski był w Kapitule), ale równocześnie podkreślał ogromne zasługi obu bohaterów. Żadnego veta nie stawiał, a Fieldorfa i Pileckiego odznaczono w czasie, gdy Bartoszewski był w kapitule Orderu. A jeśli idzie o zasługi, to oczywiście zasługi i życiorys Bartoszewskiego są jak najbardziej porównywalne z Pileckim i Fieldorfem. No to może teraz zapytamy Nowaka: dlaczego próbuje pan szkalować pan AKowca, Powstańca, wieloletniego więźnia UB? Jak już jesteśmy przy porównywaniu zasług, to czy można w ogóle porównać Pana ?zasługi? z zasługami prof. Bartoszewskiego? Co pan w życiu zrobił, panie Nowak? Pan wykładał o marksizmie i leninizmie ? a Bartoszewski 7 lat w komunistycznym wiezieniu przesiedział. Pan popierał stan wojenny (wraz ze swoją marionetkową partyjką ? SD), a Bartoszewski siedział wtedy w obozie dla internowanych w Jaworzu. Nie wstyd panu? 3-4-5) Dlaczego, będąc oficjalnym gościem Izraela jako polski minister spraw zagranicznych, milczał Pan jak grób w parlamencie izraelskim w czasie, gdy obrażano Pana kraj, gdy Polaków publicznie nazywano współwinnymi wraz z Niemcami zagłady Żydów (robił to m.in. wiceprzewodniczący parlamentu R. Rivlin)? I dwa następne pytania, dlaczego Bartoszewski nie wyszedł i dlaczego uważa, ze Rivlin to głupek (przy tym pytaniu trochę się zdumiałem, czyżby Nowak uważał Rivlina za mądrego człowieka?) Odp.: Samo pytanie jest wg mnie dość głupie ? niby co miał zrobić polski minister, który tam przyjechał normalizować stosunki polsko-izraelskie? Krzyczeć z loży i przerywać idiocie na mównicy? A może spełnić marzenia idioty ? Rivlina i wyjść? Przecież o to Rivlinowi chodziło. Bartoszewski na temat tej sprawy mówi tyle, że poseł Rivlin (z prawicowej partii Likud) szukał w trakcie kampanii wyborczej wygodnego pretekstu propagandowego, żeby się przypodobać ekstremistom. Chciał zyskać poklask wśród nowako-podobnych wariatów i ekstremistów z Izraela. Reakcja innych polityków izraelskich była wtedy jednoznaczna ? poparcie dla Bartoszewskiego i potępienie Rivlina. Taka była nie tylko reakcja polityków, ale i wyborców ? po wystąpieniu Rivlina na ręce przewodniczącego Knesetu zaczęły spływać listy z protestami przeciwko temu wystąpieniu, od Żydów. Sam Bartoszewski podsumowuje to takimi słowy: ?Powie pan, że słysząc słowa Rivlina powinienem wyjść, zerwać rozmowy, wyjechać? A może właśnie o to mu szło. I może o to dziś idzie naszym antysemitom? Żeby zniszczyć fundamenty porozumienia!? Rivlin to taki żydowski Nowak, który celowo chciał popsuć stosunki polsko ? żydowskie i na szczęście nie udało mu się. A pytanie do Nowaka: A czy generalnie podziela pan pogląd na stosunki polsko-żydowskie prezentowany przez p. Rivlina? Na ile pański znany powszechnie antysemityzm jest zbliżony do znanego antypolonizmu Rivlina i jemu podobnych? Pokrewieństwo dusz? 6) Dlaczego używa Pan bezprawnie tytułu profesora w sytuacji, gdy jest Pan tylko maturzystą, absolwentem gimnazjum? Jak wiadomo, obowiązują twarde reguły: aby zostać profesorem, trzeba mieć magisterium, doktorat i habilitację, a żadnej z tego typu prac Pan nie obronił, nie mówiąc o skończeniu studiów. Odp.: Władysław Bartoszewski nie posiada pełnoprawnego tytułu naukowego profesora ? dokładnie tak samo, jak nie posiada tego tytułu np. (również często tytułowany profesorem) Prezydent Lech Kaczyński. Profesor Bartoszewski ma natomiast tytuł ?profesora gościnnego?, przyznany przez rząd Bawarii. Tytuł ten nie spełnia wymagań pełnoprawnego tytułu naukowego, ale uprawnia do pracy naukowej i wykładania na stanowisku profesorskim na uczelniach bawarskich (i na kilku z nich prof. Bartoszewski wykładał). Kaczyński z kolei pracował na stanowisku profesorskim (mając tytuł doktora), jest więc tzw. polskim ?profesorem uczelnianym?, to też nie jest profesorski tytuł naukowy. Sytuacja obydwu jest bardzo zbliżona. Obydwaj są tytułowani profesorami ? i OK, ja nie widzę tu najmniejszego problemu. W języku polskim określenie ?profesor? nie odnosi się wyłącznie do ludzi z ?belwederskim? (naukowym, nadawanym w Belwederze przez Prezydenta) tytułem naukowym profesora. W wypadku obu tych ludzi określenie ?profesor? to drobny dodatek do innych ich funkcji. Kaczyński jest Prezydentem, a Bartoszewski ? Bohaterem Narodowym. Dodam, że akurat prof. Bartoszewski jak mało kto zasługuje na naukowy tytuł profesorski za publikacje dot. II Wojny Światowej. Formalnych tytułów naukowych nie uzyskał, bo komuna zablokowała jego karierę naukowa i na parę lat wsadziła go do więzienia. Ale komunistyczne więzienie to zasługa i powód do dumy. I jeszcze 2 uwagi o profesorze Bartoszewskim: – profesorem dobrowolnie ?ochrzcili? go Polacy, setki tysięcy ludzi w całej Polsce, w uznaniu zasług i dorobku. To daje większe prawo do tego tytułu niż jakiekolwiek papiery. – w wypadku bohatera narodowego tytuł profesorski to jednak drugorzędny i drobny (choć miły) szczegół. To tak jakby się zastanawiać, czy Józef Piłsudski dobrze konno jeździł ? pewnie jeździł, ale to drobny szczególik w biografii Piłsudskiego. 7) Dlaczego nie zdobył się Pan na publiczne wystąpienie w obronie pamięci słynnej pisarki Zofii Kossak, której Pan tyle zawdzięcza, jak Pan sam wielokrotnie przyznawał? Odp.: Tu Nowak bezczelnie kłamie. Mam w ręce tekst ?Z Zofią Kossak w Podziemiu?, wydany drukiem jeszcze w roku 1968, potem wznawiany w wolnej Polsce. Jest to drobiazgowe i bardzo osobiste omówienie zasług i bohaterstwa Zofii Kossak. Może Nowak tego tekstu nie zna? No ale jak nie zna, to chyba powinien się zapoznać, ZANIM otworzył buzię na ten temat? Dodam, że Bartoszewski do dziś jest współpracownikiem Fundacji im. Zofii Kossak, założonej i prowadzonej przez dzieci Zofii Kossak, bierze udział w spotkaniach i prelekcjach organizowanych przez fundację (co każdy sam może sprawdzić na stronie fundacji). 8 ) Dlaczego zgodził się Pan na zamieszczenie w książce ? wywiadzie z Panem ? cytatu z kłamliwym twierdzeniem Stefana Niesiołowskiego, że jakoby: ?Zapisał (Pan) piękną kartę walki o Polskę z bronią w ręku?. W jakim to było oddziale? Przy jakiej ulicy? Jakich ma Pan świadków tej rzekomej walki? Odp.: Władysław Bartoszewski był żołnierzem BIP AK. To była komórka propagandowo-informacyjna przy Komendzie Głównej Armii Krajowej. Miał stopień podporucznika. Świadków jest wielu ? np. Kazimierz Moczarski (bezpośredni zwierzchnik Bartoszewskiego, późniejszy autor ?Rozmów z katem?), ale chyba najlepszym świadkiem jest Komendant Główny AK gen. Tadeusz Bór-Komorowski, który odznaczył Bartoszewskiego Krzyżem Walecznych w czasie Powstania. Pytanie do Nowaka: nie wstyd panu? 9) Dlaczego tak mocno, a kłamliwie, przesadza Pan z eksponowaniem swej roli jako rzekomo jednej z głównych postaci organizujących pomoc dla Żydów w ramach Żegoty w 1942 roku? Miał Pan wtedy tylko 20 lat i był podwładnym faktycznej wielkiej organizatorki pomocy Żydom Zofii Kossak. Odp.: to, czy ktoś przesadza, to jest kwestia oceny. Ja na przykład żadnej przesady u Bartoszewskiego nie dostrzegłem. On był jedną z głównych postaci Żegoty, był w radzie głównej tej organizacji, był delegatem z ramienia FOP i sekretarzem Rady. Owszem, był podwładnym (a w Żegocie raczej delegatem, to on reprezentował organizację Zofii Kossak na forum Rady) Zofii Kossak, i miał 20 lat ? a równocześnie był jedną z głównych postaci Żegoty, tu nie ma sprzeczności. Pytanie do Nowaka: może pan wyeksponuje jakieś swoje zasługi? Może być nawet trochę przesadnie, ale niech to będzie cokolwiek, czego by się nie było trzeba wstydzić. Naprawdę nic?? 10 i 11) Dlaczego nie zareagował Pan na poturbowanie polskich, katolickich wiernych przez moskiewską milicję? Dlaczego nie zrobił Pan nic, aby zaprotestować przeciwko brutalnej obławie policyjnej na 300 Polaków we Frankfurcie nad Odrą, potępionej nawet przez 7 niemieckich posłów? Odp.: Znowu kłamstwo Nowaka. 24 czerwca 1995 ? 300 Polaków zostaje poturbowanych przez policję we Frankfurcie nad Odrą. Trafiają do aresztu, dostają 5-letnie zakazy wstępu do RFN. 26 czerwca ? polskie MSZ wystosowuje oficjalny protest, domaga się zwolnienia i rekompensaty dla poszkodowanych, do siedziby polskiego MSZ zostaje wezwany ambasador Niemiec. 29 czerwca ? więźniowie zwolnieni, władze Niemiec anulują wszystkie zapisy o zakazie wjazdu tych 300 polskich obywateli do RFN. 12 i 13 ) Kto upoważnił Pana jako ministra do przepraszania Niemców cytatem z Jana Józefa Lipskiego za przesiedlenie? Na jakiej podstawie zaniżył Pan o milion osób ? wbrew sprawdzonym naukowo statystykom ? liczbę Polaków, ofiar wojny, w swym wystąpieniu w Bundestagu? Odp.: Otóż w przeciwieństwie do Nowaka ja znam to przemówienie (być może Nowak też zna, no ale to by znaczyło, że on świadomie kłamie). O przeprosinach mowy tam nie ma, a liczby się zgadzają, proszę ? oto cytaty (wybrałem fragmenty, które mogą dotyczyć poruszanych spraw): ?Pół wieku mija od zakończenia najkrwawszej i najokrutniejszej wojny w dziejach Europy. Wojny, która zaczęła się 1 września 1939 r. agresją sił III Rzeszy na Polskę i kampanią wojenną przeciwko pierwszej ofierze ? Polsce, a zakończyła w Europie 8 maja 1945 r. bezwarunkową kapitulacją wobec przedstawicieli czterech mocarstw, które z biegiem wydarzeń przyjęły na siebie ? od 1941 r. ? główny ciężar prowadzenia wojny i rozstrzygnęły o jej losach. Dla Polski wojna ta trwała 5 lat 8 miesięcy i 8 dni. Przez cały ten czas setki tysięcy Polaków walczyło na lądzie, morzu w powietrzu, wspólnie z innymi armiami aliantów, o jeden jedyny cel ? odbudowę swojego wolnego i suwerennego państwa w wolnej, demokratycznej Europie. W ostatniej fazie II wojny światowej w jednostkach regularnych wszystkich państw alianckich walczyło łącznie ok. 600 tys. Polaków oraz kilkaset tysięcy w armii podziemnej w kraju. Co czwarty polski ksiądz katolicki i co czwarty polski uczony, co piąty polski nauczyciel padli ofiarą zbrodni. Liczby te nie obejmują ciężkich doświadczeń ok. 2,3 miliona ludzi wysiedlonych przymusowo ze swych domów, ponad 2,5 miliona robotników przymusowych z Polski oraz ok. 200 tys. dzieci wywiezionych w celach germanizacyjnych, z czego 3/4 nie wróciło nigdy do swych rodzin, do Polski. To, że Polska nie została uznana w 1945 r. za jedno z państw zwycięskich, było ? jak to dziś powszechnie wiadomo ? koncesją polityczną aliantów zachodnich na rzecz Stalina. Decyzje jałtańskie wobec Polski były początkiem podziału Europy na dwa bloki. Państwo polskie ?przesunięto? o kilkaset kilometrów na zachód, zmniejszając w ostatecznym efekcie jego terytorium o jedną piątą. Chcę otwarcie powiedzieć, iż bolejemy nad indywidualnymi losami i cierpieniami niewinnych Niemców dotkniętych skutkami wojny, którzy utracili swe strony ojczyste. Pamiętamy z wielką odwagą sformułowane zdania nieżyjącego już dziś wybitnego polskiego myśliciela i eseisty Jana Józefa Lipskiego, ideowego polskiego socjaldemokraty, który w 1981r. z goryczą powiedział: ?Wzięliśmy udział w pozbawieniu ojczyzny milionów ludzi, z których jedni zawinili na pewno poparciem Hitlera, inni biernym przyzwoleniem na jego zbrodnie, jeszcze inni tylko tym, że nie zdobyli się na heroizm walki ze straszliwą machiną terroru ? w sytuacji, gdy ich państwo toczyło wojnę. Zło nam wyrządzone, nawet największe, nie jest jednak i nie może być usprawiedliwieniem zła, które sami wyrządziliśmy. Wysiedlanie ludzi z ich domów może być w najlepszym razie mniejszym złem, nigdy ? czynem dobrym?. ?Granica na Odrze i Nysie stała się dla Polaków i ich państwa sprawą o wymiarze egzystencjalnym. Na Konferencji Poczdamskiej zwycięskie mocarstwa postanowiły wysiedlenie ludności niemieckiej z terenów na wschód od Odry i Nysy.? Koniec fragmentów przemówienia prof. Bartoszewskiego, dalej mój tekst. Otóż, co do liczby Polaków i Żydów, to są użyte sformułowania ?ponad 2 miliony polskich chrześcijan? i ?około 3 miliony polskich Żydów? oddają stan rzeczywisty i niczego nie zaniżają. Tylko trzeba czytać uważnie. Polaków pochodzenia polskiego zginęło ok. 3 mln, i większość (no ale przecież nie wszyscy) to byli chrześcijanie ? czyli ?ponad 2 miliony chrześcijan? akurat jest prawdą. Polskich Żydów (ludzi narodowości żydowskiej lub pochodzenia żydowskiego, mówimy o narodowości, a nie o wyznawcach judaizmu) zginęło ok. 3 mln, a zapewne nawet trochę ponad 3 mln. Przeprosin w przemówieniu nie ma. Są wyrazy współczucia dla wysiedlonych Niemców ? ale jest tez podkreślenie wysiedleń Polaków, niemieckich zbrodni wojennych i jest podkreślenie, ze wysiedlenia Niemców nie były decyzją Polski, tylko zwycięskich mocarstw. 14) Dlaczego Pan, w latach 60. tak zdecydowanie reagujący na początki fali antypolonizmu, milczy w tej sprawie, gdy fala antypolonizmu jest wielokrotnie większa? Odp.: Nie milczy, mówił wielokrotnie na takie tematy (i dalej mówi ? patrz ostatnie ?starcia? z p. Steinbach). Natomiast trudno tu nie napisać, ze najbardziej antypolskim publicystą jest właśnie Jerzy Robert Nowak, bo żaden wróg tak nie opluje Polski celowo, jak ją opluje niechcący uważający się chyba za ?patriotę? Nowak. Jeśli ktoś podający się za patriotę-Polaka robi i pisze rzeczy kłamliwe i haniebne, to rzuca to cień na Polskę. Nowak własnym przykładem i własną działalnością powoduje zszarganie dobrego imienia Polski. Poza tym wraca kolejny raz ta sama sprawa ? specjalista od marksizmu-leninizmu nie będzie AKowcowi i kawalerowi KW mówił, jak często trzeba się wypowiadać na jakieś tematy. 15) Dlaczego piętnował Pan w Izraelu antyżydowskich polskich ciemniaków?, a nie wypowiada się Pan na temat skrajnych przejawów żydowskiego antypolonizmu? Dlaczego nie reaguje Pan na coraz silniejszą falę antypolonizmu w niemieckich mediach? Odp.: Piętnował w Izraelu polskich ciemniaków, bo polscy ciemniacy są powodem do wstydu dla ciebie i mnie. Piętnował również wielokrotnie antypolonizm skrajnych środowisk żydowskich (np. Rivlina), albo niemieckich (p. Steinbach). Nowak w tej kwestii albo kłamie, albo jest niedoinformowany (no, ale jeśli jest niedoinformowany, to dlaczego mówi?). Pytanie do Nowaka : brak. Nie ma sensu pytać kłamcy. 16) Dlaczego Pan, były żołnierz AK i Powstania Warszawskiego, nie zareagował na potworne oszczerstwa rzucane na powstanie w artykule Cichego i na AK w tekście Yaffy Eliach? Odp.: Po pierwsze, żaden żołnierz AK (więc np. Bartoszewski) nie ma obowiązku reagowania na teksty prasowe, książki i polemiki, które mu jakiś Nowak wskaże. Oczywiście każdy może polemizować z czym chce, ale na pewno z niczym polemizować nie musi. Po drugie ? nie wiem czy Bartoszewski polemizował z Cichym, może tak, może nie. Nie wiem, nie wykluczam. Po trzecie (to już moja opinia, ale akurat na Powstaniu to ja się trochę znam) to pan Cichy może mieć niestety wiele racji. Wśród Powstańców byli różni ludzie i różne rzeczy się zdarzały, również przestępstwa, i to bardzo poważne. Do tego powołano żandarmerię AK, żeby to kontrolować i karać winnych ? no ale nie zawsze się udawało. No, ale to byłaby już dyskusja z Cichym, a to wykracza poza pytanie Nowaka. Odpowiedź dla Nowaka jest b. prosta: otóż Nowak nie będzie profesorowi Bartoszewskiemu (ani nikomu innemu) wyznaczał listy tekstów, z którymi tekstami Bartoszewski miałby obowiązkowo polemizować albo nie polemizować. Nie od tego jest Nowak, żeby innym wskazywać teksty do polemiki, a potem wystawiać świadectwo. Coś mu się pomyliło. Pytanie do Nowaka: jak pan ocenia swoje zaangażowanie w prace Instytutu Marksizmu i Leninizmu? Czy daje ono panu prawo do wskazywania AKowcom, z kim, gdzie i jak mają polemizować? Prelegent Instytutu Marksizmu i Leninizmu jest ostatnią osobą, która by miała takie prawo. 17) Dlaczego nic Pan nie zrobił w celu wystąpienia na arenie międzynarodowej przeciw używaniu oszczerczego nazewnictwa: ?polskie obozy zagłady? i ?polskie obozy koncentracyjne?? (Zrobił to dopiero kilka lat po Panu minister Adam Daniel Rotfeld). Odp.: Jak to nic? Właśnie Bartoszewski ma chyba największą zasługę w tłumaczeniu Niemcom i Zachodowi, kto stawiał obozy koncentracyjne. Sam był więźniem takiego obozu (i jest to fakt znany w Niemczech), a tematyka niemieckich represji wobec ludności polskiej i żydowskiej stanowi jeden z najważniejszych wątków w jego pracach historycznych. 18) Co skusiło Pana, jako 83-letniego staruszka niemającego zielonego pojęcia o lotnictwie, do przyjęcia swoistej synekury, posady prezesa Rady Nadzorczej LOT, znajdującego się skądinąd w bardzo trudnej sytuacji finansowej? Czy w czasie Pana zarządu LOT-em może się Pan pochwalić choć jednym, jedynym posunięciem, które przyczyniło się do poprawy sytuacji finansowej firmy? Odp.: Skłoniła go, jak sądzę, propozycja złożona przez Jarosława Kaczyńskiego i rząd PiSu. Ale długo tam nie wytrzymał, kiedy zrozumiał, że byłby tam tylko figurantem, i po paru miesiącach złożył rezygnacje z tej (i tak symbolicznej) funkcji. Najlepiej podsumował to Janusz Korwin Mikke: ?Proszę mi z ręką na sercu odpowiedzieć: czy każdy z niesłychanie honorowych prawicowców, otrzymawszy stanowisko szefa Rady Nadzorczej LOT?-u, płatne 20.000 zł miesięcznie, po przyjrzeniu się, że Zarząd jest nie do ruszenia i ciągnie firmę w dół ? zrezygnowałoby demonstracyjnie z tej synekury? A p. prof. Bartoszewski to zrobił.? 19) Czy w czasie Pana pierwszego szefowania resortem spraw zagranicznych zrobił Pan w ogóle choć jedną konkretną rzecz dla obrony polskich interesów narodowych w polityce zagranicznej, czy wystarczyło Panu bierne reagowanie na wszelkie przypadki brutalnego dyskryminowania Polaków? Odp.: Bełkot. Co to jest ?bierne reagowanie?? Poza tym pytanie bazuje na kłamstwie ? patrz np. omówiona kwestia pobicia Polaków we Frankfurcie. 20) Dlaczego Pan po tylekroć kłamliwie wychwalał kanclerza Helmuda Kohla znanego z niechęci do Polaków i do uznania granicy na Odrze i Nysie? Odp.: To pytanie to już są jakieś kompletne brednie. Granica na Odrze i Nysie została ostatecznie uznana przez Niemcy w roku 1992, więc właśnie za kadencji kanclerza Kohla. Co więcej ? cała działalność Bartoszewskiego jako ministra Spraw Zagranicznych Polski miała miejsce już PO TYM FAKCIE. Jeśli więc Bartoszewski chwalił Kohla (nie wiem, nie znam opinii Bartoszewskiego o Kohlu, ale nie wykluczam), to miał świetny powód ? właśnie UZNANIE GRANIC przez Kohla. A Nowak jak zwykle albo niezorientowany, albo próbuje oszukać czytelnika. 21) Dlaczego Pan ? antykomunista ? zgodził się być ministrem w postkomunistycznym rządzie Józefa Oleksego? Odp.: Naiwna manipulacja i widać tu jak na dłoni brak ?klasy? Nowaka jako człowieka i jego zakłamanie (skoro sam był prelegentem Instytutu Marksizmu i Leninizmu i działaczem SD, to jest chyba ostatnim człowiekiem, który mógłby mieć do kogokolwiek pretensję o współpracę z postkomunistą Oleksym). Do rzeczy: Bartoszewski był tzw. ?ministrem prezydenckim? w rządzie Oleksego, a Prezydentem był wtedy Lech Wałęsa. Poprzednia Konstytucja dawała Prezydentowi RP (wtedy Wałęsie) prawo do kierowania 3 resortami (m. in. MSZ) i do obsadzenia w rządzie swoich ministrów, niezależnie od tego, jaka była opcja rządząca, większość parlamentarna i kto był premierem. I Bartoszewski był jednym z takich ministrów solidarnościowych (Wałęsowskich) ministrów w SLDowskim rządzie. Nie Oleksy go mianował, ale Wałęsa, po to, żeby obóz solidarnościowy miał wpływ na politykę zagraniczną. Nowak doskonale o tym wie, ale świadomie próbuje zakłamać tą sprawę ? i OK, to świadczy tylko o Nowaku. Nowak daje świadectwo własnej małości. Pytanie do Nowaka: Nie wstyd panu? 22) Dlaczego nie zdobył się Pan na publiczne wystąpienie w obronie pamięci słynnej pisarki Zofii Kossak, swojej byłej przełożonej? Odp.: Drugi raz to samo pytanie, już to raz omawialiśmy, troszkę wyżej ? kolejne kłamstwo Nowaka. 23) Dlaczego nie zdobył się Pan ? ?autorytet? w Niemczech i Izraelu ? na publiczne potępienie antypolskich oszczerstw najgorszego polakożercy i katolikożercy Jana Tomasza Grossa? Odp.: Już napisałem ? żaden żołnierz AK (więc np. Bartoszewski) nie ma obowiązku reagowania na teksty prasowe, ksiązki i polemiki, które mu jakiś Nowak wskaże. Poza tym polemika z tezami Grossa to nie zadanie dla polityka, tylko dla eksperta, który w poruszanych przez Grossa sprawach przeprowadziłby drobiazgowe śledztwo. Bartoszewski, jeśli nawet zabrałby głos (może zabierał, nie wiem), to i tak nie mógłby nic rozstrzygającego powiedzieć ? bo rozstrzygające mogą być tylko badania historyczne i/lub śledztwo. Na przykład w sprawie Jedwabnego było śledztwo, jego ustalenia są do znalezienia na stronie IPN (potwierdziło ono większość tez Grossa) i to jest właściwy sposób odpowiadania na takie zarzuty. Najpierw rzetelne śledztwo, zbadanie z dobrą wolą zarzutów, a dopiero potem na podstawie wniosków ze śledztwa można potwierdzić albo zaprzeczyć, że coś miało miejsce. A wszelkie inne wypowiedzi w takich sprawach są świadectwem WIARY polemistów, że było tak, jak by oni chcieli, żeby było ? ale NIE są świadectwem ICH WIEDZY. A wiara jest tu nieistotna. Istotne jest zdobycie WIEDZY. Ale to była tylko dygresja, bo i tu odpowiedź dla Nowaka jest prosta (i ona już nie raz padła): po prostu Nowak nie będzie innym ludziom (np. profesorowi Bartoszewskiemu, ale też nikomu innemu) mówił, z którymi tekstami Bartoszewski będzie obowiązkowo polemizował, a z którymi nie. 24) Czy nie wstydzi się Pan swej decyzji odwołania z funkcji polskiego konsula honorowego wielkiego Polaka Jana Kobylańskiego, tylko dlatego, że zaangażował się on w obronę prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej Edwarda Moskala? Odp.: Zwolnienie Kobylańskiego to akurat jest powód do dumy. Szmalcownictwo to jedna z najohydniejszych zbrodni, a to jest zarzut wobec Kobylańskiego, z którego on się przez lata nie umiał wytłumaczyć (i nie chciał, przez lata nie podjął żadnych kroków żeby to wyjaśnić ? dopiero pod koniec 2008 poszedł do sądu z zarzutem zniesławienia wobec dziennikarzy, przy czym taki zarzut nie musi wcale doprowadzić do wyjaśnienia zbrodni sprzed lat. Sąd będzie się prawdopodobnie zajmował kwestia wtórną, tzn.: ?jak bardzo agresywne były teksty i jak one się mają do NIEWYJAŚNIONEJ sądownie sprawy z czasów wojny?, a nie kwestią podstawową: ?kto faktycznie wydawał Żydów Niemcom ponad 60 lat temu i czy Jan i Janusz Kobylański to ta sama osoba?). Podpisuję się pod decyzją p. Bartoszewskiego obiema rękami. Brawo, Panie Profesorze. Pytanie do Nowaka: Panie Nowak, czy człowiek oskarżany o szmalcownictwo i przez kilka lat niepodejmujący sądowych prób oczyszczenia swojego imienia (choć w IPN toczyło się śledztwo, to Kobylański nie uznał za stosowne przyjechać do Polski i złożyć zeznań) ma jakiekolwiek kwalifikacje do reprezentowania Państwa Polskiego? 25) Czy nie wstydzi się Pan, że na stare lata dał się Pan wciągnąć w niegodną Pana siwych włosów kampanię obelg w stylu ?dewianci? i ?bydło?? Odp.: Ja myślę, że to były określenia w 100% trafne. Prof. Bartoszewski zawarł w swojej wypowiedzi na temat polityków koalicji PiS/LPR/SO bardzo dokładne uzasadnienie dla tego osądu i chyba najprościej będzie, jak Go po prostu zacytuję: ?Są jednak granice milczenia. Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno. W kraju za rządów braci Kaczyńskich działo się coraz gorzej. Koszmarna koalicja Prawa i Sprawiedliwości z Samoobroną i Ligą Polskich Rodzin przynosiła skandal za skandalem. Polityczne wiarołomstwo stało się normą. Kolejne obietnice wyborcze Jarosława Kaczyńskiego rozwiewały się w pył. Stało się dla mnie jasne, że jego wizja budowy lepszej Polski, której zaufały miliony Polaków, okazała się jednym wielkim oszustwem. Dlatego też postanowiłem nazwać rzeczy po imieniu i ? jak ujął to jeden z przedwojennych satyryków ? ?przestać uważać bydło za niebydło?. Bo nie mogłem już dłużej tolerować ciągłego politycznego kłamstwa. Nie mogłem uwierzyć własnym oczom, kiedy widziałem, jak miejsce Kazimierza Marcinkiewicza, który miał być premierem przez cztery lata, zajmuje Jarosław Kaczyński, który przecież wcześniej zapowiedział stanowczo, że w sytuacji, kiedy jego brat jest prezydentem państwa, oszczędzi Polakom dwóch bliźniaków na najwyższych stanowiskach w Polsce. Nie mogę również dotąd pojąć, dlaczego Kaczyński zdecydował się na wciągnięcie do rządu najbardziej skompromitowanej grupy w historii polskiego parlamentaryzmu ? czyli Samoobrony.? Wg mnie trudno się z tymi słowami nie zgodzić. 26) Czy popierał Pan awansowanie swego syna na pełnomocnika rządu ds. bezpieczeństwa energetycznego w randze ministra w rządzie Marcinkiewicza? Kto pierwszy zachęcił premiera Marcinkiewicza do rozważenia kandydatury Pana syna ? pracującego przez wiele lat jako historyk w żydowskim instytucie w Oxfordzie ? na to stanowisko, twierdząc, że Pana syn jakoby od wielu, wielu lat zajmuje się energetyką? Odp.: O ile wiem, to nie. Ale jeśli Nowak ma jakąś wiedzę na ten temat, to niech się tą wiedzą podzieli, niech jasno napisze, co wie. Jeśli ucieka się do insynuacyjek i niejasnych sugestii, to ja go traktuję jak pospolitego plotkarza, wielokrotnie już złapanego na kłamstwie. 27) Dlaczego dziwnie nie mówi Pan w swoich wywiadach o tym, że Pana syn pracował przez wiele lat w żydowskim instytucie w Oxfordzie i w polsko-żydowskim roczniku ?Polin?? Przecież chyba nie było nic wstydliwego w jego pracy? Odp.: Nie znam miejsca pracy dzieci i wnuków ani Nowaka, ani Bartoszewskiego. I nie widzę w tym nic dziwnego, że tego miejsca nie znam. Dziwi mnie natomiast fakt, że Nowak się spodziewa, że Bartoszewski będzie opowiadał światu, gdzie pracują jego dzieci. A czy Nowak się wszystkim przechwala rodziną? Oczywiście, gdyby syn Bartoszewskiego pracował w ?żydowskim instytucie w Oxfordzie i w polsko-żydowskim roczniku Polin?, to byłoby to piękne i chwalebne ? no ale ja dalej nie rozumiem, dlaczego wg Nowaka Bartoszewski musiałby się tym przechwalać? Pytanie do Nowaka: brak. Mógłbym w zasadzie zapytać, gdzie pracują jego bliscy, ale mnie to nie obchodzi. 28) Dlaczego Pan nie wpłynął na swego syna, by w 1989 r. nie wydawał jako Editor? polakożerczej książki Samuela Willenberga Surviving Treblinka?, w której znalazły się m.in. oszczercze twierdzenia, że AK-owcy, uczestnicy Powstania Warszawskiego, mordowali Żydów i gwałcili Żydówki? Odp.: Co to znaczy ?wydawał jako Editor?? Edytor, to nie wydawca, to po angielsku redaktor, funkcja techniczna. Jakieś szczegóły? Poza tym co to ma wspólnego z Bartoszewskim seniorem? Nie znam tej książki Willenberga (nawiasem mówiąc, wraca nieustający pech Nowaka związany z Powstańcami Warszawskimi: Willenberg ? Polski Żyd, to Powstaniec Warszawski i kawaler Virtuti Militari, najwyższego polskiego odznaczenia wojskowego ? gdzie Nowakowi do niego?), ale przede wszystkim to ja nie widzę żadnego związku tej książki z Władysławem Bartoszewskim. 29) Dlaczego w ostatnich kilkunastu latach milczał Pan, nie protestując publicznie w sprawie oskarżeń przeciw Polakom (m.in. w tak bliskim Panu ?Tygodniku Powszechnym?), że radośnie bawili się na karuzeli w pobliżu ruin płonącego warszawskiego getta? Przecież jeszcze w 1985 r. prostował Pan to kłamstwo na łamach paryskich ?Zeszytów Historycznych?? Odp.: Już było, ale powtórzę ? Nowak nie będzie innym ludziom dyktował, z jakimi tekstami mają polemizować, ile razy, w jakim czasie i na łamach jakich czasopism. Nowakowi się we łbie poprzewracało. On nie jest od tego, żeby wystawiać cenzurki, że ktoś ?za rzadko? o czymś pisze, albo że dawno o czymś nie pisał itd. Prelegent Instytutu Marksizmu i Leninizmu jest ostatnią osobą, która by się do takiej roli nadawała. 30) Dlaczego kłamie Pan w wywiadzie-rzece udzielonym Michałowi Komarowi, jakoby złożył Pan rezygnację po objęciu na KUL funkcji dziekana przez prof. Ryszarda Bendera? W rzeczywistości był Pan podwładnym w jego katedrze aż 11 lat, w tym kilka lat w czasie, gdy był on dziekanem. Odp.: To akurat rzecz naprawdę mało ważna i bez znaczenia i aż dziwne, że Nowak kłamie nawet w tak drobnej sprawie. To dowód jakiejś jego paranoi. Ten typ widać tak ma. Po kolei: Cytat z książki Bartoszewskiego, o którym mówi Nowak, jest taki, jak poniżej: ?wznowiłem wykłady na KUL. Pod moją nieobecność w kraju stanowisko dziekana objął pan Ryszard Bender. Po zakończeniu roku akademickiego 1984/85 złożyłem rezygnacje, rozstając się z Lublinem?. I to tyle, to wszystko co Bartoszewski o Benderze powiedział w tym wywiadzie ? zbyt wiele tego nie było. No i wszystko tu się ze sobą zgadza. Ryszard Bender pełnił funkcje dziekana Wydziału Nauk Humanistycznych KUL w latach 1981-1987, co można łatwo sprawdzić na jego stronie internetowej (sam to niedawno zrobiłem). Władysław Bartoszewski od 1981 był nieobecny na KULu ? wyjazdy zagraniczne i internowanie. Bender został dziekanem podczas pobytu Bartoszewskiego w Wielkiej Brytanii w 1981 ? więc pod nieobecność Bartoszewskiego. Potem był powrót Bartoszewskiego do kraju i od razu internowanie (oczywiście internowanie Bartoszewskiego, bo przecież nie Bendera ) ) w stanie wojennym. Potem zwolnienie Bartoszewskiego z internowania w Jaworzu i od razu zaproszenie do Niemiec. Dopiero potem powrót Bartoszewskiego na KUL ? w 1984. Potem wykłady na KUL do końca roku akademickiego 1984-85, a potem rezygnacja i stanowisko profesora historii i nauk społecznych na uniwersytecie w Eichstatt. Wszystko się zgadza w słowach Bartoszewskiego. Jak zwykle Nowakowi coś się pomyliło (tzn. skłamał, nie owijajmy w bawełnę, ale skłamał w tak śmiesznej i nieistotnej sprawie, że ja naprawdę zupełnie nie rozumiem, po co to zrobił). No i koniec, wyczerpały się pytania Nowaka. To może ja będę miał ostatnie pytanie do Nowaka, mianowicie: jaką mentalność (a raczej menDalność) pan zaprezentował? Wyrzucił pan z siebie na sieć serie pytań, które są albo kłamstwami, albo insynuacjami, albo manipulacjami obliczonymi na oszukanie naiwnych czytelników. Wiem, ze panu nie wstyd (tego pojęcia pan chyba w ogóle nie zna), ale mnie wstyd za pana. Żeby aż tak ześwinić?? I właściwie po co?? Chyba tyle. Poświęciłem na polemikę z idiotyzmami Nowaka grubo ponad godzinę i nie chciałbym, żeby to był czas stracony. Dlatego będę ten tekst rozpowszechniał, niech sobie krąży po sieci ? daję również zainteresowanym pełne prawo do wykorzystywania i cytowania go. Na koniec tylko jedno zdanie: zwolennicy Nowaka warci są Nowaka, a wszystkim dobrym Polakom życzę, żeby byli warci Bartoszewskiego. Tyle. P.S.: I jeszcze jedna rzecz, która dotąd tu nie padła: pan prof. Bartoszewski przy swoich już wymienionych wielkich zasługach, ma jeszcze jedną ? otóż jest wybitnym historykiem okresu okupacji. Polecam Jego książki o tym okresie wszystkim ludziom, których (niezależnie od poglądów politycznych) interesuje historia Polski. Naprawdę warto.”

    —————————————————————-
    „Warto być przyzwoitym”.

 5. Ged12
  Marzec 16, 2012 o 5:13 pm

  A miało być o innym profesorze K Rybińskim, ale wolicie Bartoszewskiego-słusznie z resztą.

  • Sarmata
   Marzec 16, 2012 o 8:41 pm

   Słuszna uwaga, pan Bartoszewski nie jest profesorem! Zajmijmy się więc profesorami i ich wiedzą.

   • starsza_pani
    Marzec 16, 2012 o 8:57 pm

    No to zajmijmy się:) Bartoszewski nie jest ekonomistą. Rybiński jest. Możesz podać jakąś sprawdzoną prognozę ekonomiczną Rybińskiego?
    A jeszcze lepiej, gdybyś podał konkretny pomysł Rybińskiego, dający nam wieczną młodość, szczęście i … kasę. Ciekawe, co świat zawdzięcza Rybińskiemu? A co Rybiński naiwności świata?
    Z czego ten facet właściwie żyje na elitarnej stopie?

   • Ged12
    Marzec 16, 2012 o 10:16 pm

    I nastała głucha cisza przerywana tylko brzęczeniem co większych much………

   • johohanan
    Marzec 17, 2012 o 2:27 pm

    Pani chce(żąda) aby podać jakąś sprawdzoną prognozę ekonomiczną Rybińskiego? To może odwróćmy pytanie.Czy zna Pani polskich ekonomistów,którym taka prognoza się sprawdziła?
    Nie we wszystkim co mówi i pisze prof Rybiński trzeba się zgadzać ale wykluczyć jednak tego co przedstawia w swojej prognozie nie mozna na 100%.Na blogu prof Rybińskiego jest podsumowanie tego co prorokował rok temu… W 90% sie nie pomylił.
    Sytuacja jest tak dynamiczna,szczególnie w Polsce, tak że kolejne miesiące mogą być faktycznie szokiem dla wielu. Musimy poczekać na dane eurostatu ( marzec’2012), by mieć pełny obraz stanu państwa.Dla mnie największym problemem Polski są jednak ludzie pokroju Ged12. Zero refleksji. Odejmie sobie od gęby ostatni kawałek, by tylko Kaczyński nie rządził.
    To jest to największe zagrozenie dla nas. Tacy ludzie.
    Rząd ma legitymacje i większość w parlamencie, może robić co chce ale skąd u Was taka wiara w Rostowskiego i Tuska. Rybiński Ameryki nie odkrył. Pod koniec 2012 skończą się pieniądze z budżetu 2007-2013r.Wtedy zobaczymy co będzie.
    Na razie wszystko drożeje,wszystko co się da jest wysprzedawane za bezcen,rząd na gwałt szuka wszędzie pieniędzy.

   • Ged12
    Marzec 17, 2012 o 7:49 pm

    No to już wiesz wszystko:) A ja zagrożeniem dla ciebie? Myślisz że będę ganiał za tobą po tym twoim szikago? Myślisz tez że tak bardzo mnie interesuje zdanie zagranicznych Polaków i ich skowyty niczym psa na uwięzi?:) Życzę WASZYM profesorom- Nowakowi tez, choc staruszek już szans nie ma, żeby mieli taki dorobek naukowy jak niedorobek nieprofesora, bez komunistycznej matury jak wasza pana Bartoszewskiego. No i zdrowia, dużo zdrowia! Zdrowie jest najważniejsze. Podobno ten co się nie mył chciał was ubezpieczyć, żebyście świadczeń wyłudzali, ale to inna sprawa. Za wszystko się płaci, u was np za służbę zdrowia.

   • Blaupunkt
    Marzec 17, 2012 o 1:13 pm

    Czy ktoś może podać tytuły prac doktorskiej i habilitacyjnej Władysława Bartoszewskiegol ub wie gdzie jest kopia pracy doktorskiej szanownego „profesora”?
    Jakoś niewielu ma ochotę rozliczać Bartoszewskiego z tej „profesury”. Dlaczego Bartoszewski musi być dowartościowywany na siłę?

    Tytuł profesora znalazł się przed nazwiskiem Władysława Bartoszewskiego na oficjalnym dokumencie informującym o przyznaniu mu Nagrody im. Adama Mickiewicza przez Komitet Trójkąta Weimarskiego. Jest to niezgodne z prawdą, gdyż Władysław Bartoszewski formalnie posiada średnie wykształcenie. Pewien obywatel niemiecki (Mirosław Kraszewski) postanowił zaskarżyć do prokuratury uporczywe i niezgodne z niemieckim prawem tytułowanie Władysława Bartoszewskiego w Niemczech mianem profesora.Lekarz radiolog, nie uzyskawszy ani od władz miasta Weimar, ani od Komitetu Trójkąta Weimarskiego wyczerpującego wyjaśnienia faktu niezgodnego z prawem umieszczania tytułu profesora i doktora habilitowanego przed nazwiskiem Władysława Bartoszewskiego, skierował sprawę do prokuratora.
    W obliczu zagrożenia aresztowaniem w Weimarze „Profesor” przyznał się , że profesorem nie jest. Niemiecki rząd mu ten fałszywy tytuł wykreślił.
    To powinno zakończyć dyskusję.

   • Marzec 17, 2012 o 1:26 pm

    A mało to profesorów zamordowano w Auschwitz? Dokumenty nie były po śmierci im potrzebne a Bartoszewski chcąc zachować je dla potomny dnia pewnego zapomniał, że to nie były jego. I tak mu do dzisiejszego dnia zostało.

   • Ged12
    Marzec 19, 2012 o 11:47 am

    Mówisz, że z Auszwitz można było sobie załatwić papiery tak jak to zrobił ten szmalcownik z Ameryki Południowej, Takie nazwisko pochodnym kobyły się teraz legitymuje. Myślisz , że to prawda?

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: