Strona główna > Polityka, Społeczeństwo > Fenomen Janusza Palikota

Fenomen Janusza Palikota


Stał się postacią ciekawą i nową na polskiej scenie politycznej. Ostatnie wybory udowodniły że w narodzie drzemie potrzeba pewnych zmian w układzie politycznym, który nami kręci już 20 parę lat. Stał się symbolem obciachu ale i odważnych decyzji. Stał się symbolem wśród młodzieży – to on zdobył najwięcej głosów wśród elektoratu o który biły się wszystkie partie.
Każda z dotychczasowych partii nagle została olśniona potrzebą odświeżenia swoich wyborców. Każda miała w kampanii coś co miało przyciągnąć młodych. Tylko Palikot dał sobie radę z przekonaniem młodych do aktywnego wejścia w politykę. Mniejsza o metody jakimi to zrobił – był skuteczny a to się w polityce liczy najbardziej.
W lipcu 2010 pisałem dla Dziennikarstwa Obywatelskiego Onet „…a siódmego dnia Pan stworzył posła Palikota”.
„Nazwisko posła PO określające wszystko co najgorsze w ostatnich dniach polskiej polityki zdominowało polskie środki przekazu. Wywołuje określone emocje którymi karmi się polska rzeczywistość.
– Moim zdaniem, język Janusza Palikota psuje demokrację tak samo, jak słowa Kaczyńskiego czy Brudzińskiego – mówił w TVN24 Gowin.
(…)
Na czele partii liberalnych w naszym kraju do tej pory stały przeważnie osoby wykształcone , umiarkowane , kulturalne , potrafiące się zachować przed kamerami i na salonach politycznych.
Były jednak nudne jak przysłowiowe flaki z olejem. Poddane agresji swoich przeciwników politycznych nadstawiały drugi policzek.
(…)
Kim jest więc poseł Palikot ? Jest młotem na czarownice. Jest odpowiedzią ludzi umiarkowanych w słowie na agresywne ataki strony przeciwnej. Dlatego też pan Palikot tak szybko z polskiej sceny politycznej nie zniknie. Czy to źle ? Raczej nie za dobrze ponieważ agresja rodzi agresję i nakręca się spirala nienawiści. Jednak czy środowiska inteligenckie muszą zawsze nadstawiać drugi policzek gdy byle matoł bije w pierwszy jak w bęben ? Nie.”
Pół roku później śmieszno-straszne zagrywki wyprowadziły posła na orbitę polityki gdzie rozpoczął swoją krucjatę. Błazen Palikot rozpoczął zabawę w politykę na własny rachunek.
„Można posła Palikota określić populistą , demagogiem i błaznem ? Można.

O bogowie dajcie nam więcej tak ohydnych kreatur politycznych. Niech zaleją współczesny polski grajdołek swoją myślą. Jest populistą bo mówi to co inteligentny i świadomy obserwator widzi od lat. Jest demagogiem bo prowadzi lud swój prostą ścieżką prawdy o polskiej polityce. Jest błaznem na wzór Stańczyka – legendy polskiej myśli wolnej , ciętej w słowie.
(…)
Jaki widzę problem Stańczyka-Palikota ? Problemem posła Palikota jest wiara w to , że bycie tym kim jest doprowadzi go w miejsce w którym stoją bądź stały obiekty jego krytyki. Pośle Palikot stój pan z boku , komentuj , wyśmiewaj , obnażaj , prowokuj i oceniaj. Jednak nie próbuj pan stać się przywódcą narodu bo to pana usunie ze sceny w niesławie. Jak wielu przed panem.”
Janusz Palikot nie posłuchał – przekonano go że jest potencjalnym przywódcą ogólnonarodowym. Znany wśród polityków pasożyt od wizerunku pobudził jego marzenia o władzy. Łechtał słowem, dawał rady. Janusz uwierzył że może zdobyć świat. Drugie spojrzenie na Janusza Palikota uświadomiło mi że dał się wciągnąć w grę z której nie ma już powrotu i z której nie można się wycofać.

Stał się Lepperem Facebook’a z lufą ganji w ręce zamiast rękawic bokserskich.
„Trochę szkoda potencjału jakim go obdarzył Stwórca. Szkoda energii , która wokół Niego zgromadzona rozpłynęła się gdzieś w odmętach internetu. Nie podoba mi się jego próba tworzenia siły politycznej. Buduje ją na kiepskich wzorcach i ze słabą ekipą. Nie tędy droga. Pamiętam czas gdy w dyskusji ostrej z posłanką Muchą na tematy wewnątrz partyjnych zagrywek użył świetnego filmiku który trochę później się sprawdził jak nigdy. Posłanka jak ta filmowa mucha przeleciała nad płomieniem własnego nieprofesjonalizmu. Tamten Palikot był świeży , kontrowersyjny , budzący mieszane uczucia ale mający rację. Dziś stał się błaznem jednak innego rodzaju. Sam jak ta filmowa mucha stracił skrzydła i pozostał jedynie żal po całkiem ciekawym widowisku.”

Nadal tak uważam. Palikot nie ma potencjału na bycie przywódcą. Zbyt dużo w nim sprzeczności , masek by porwać Naród – stał się jedynie przywódcą trędowatych. To za mało by dowodzić Narodem. Palikot uznał jednak, że swoje wady może przeskoczyć i z pomocą internetowej armii zbudować coś co spowoduje zmiany na polskiej scenie politycznej. Pozornie mu się to udało. Na trupie SLD zamordowanego przez Napieralskiego przy wsparciu antyklerykalnych oszołomów , aktywistów gejowskich , transwestyty i wielbicieli Wolnego Zioła dotarł na swój szczyt.

jednak nadal jestem ciekaw jego przyszłych losów.

nocri

Reklamy
 1. johohanan
  Marzec 15, 2012 o 12:17 pm

  Palikot karierę polityczną zaczął jako utrzymanek żony i teściów a gdy się drobił majątku sprzedał się pewnej partii,.Po drodze uprawiał stręczycielstwo (stręczyciel według słownika synonimów, to tyle co naganiacz) i deprawował studencką młodzież.Niektórzy po przyjęciu kasy i wypełnieniu polecenia, w nagrodę otrzymali pracę w ratuszu.
  Bardzo bym się cieszył ,gdyby się odezwał ktoś,który zna tajemne zaklęcia przemieniające studenta filozofii w producenta wina owocowego a później w polityka.Chciałbym też wiedzieć, za co społeczeństwo kocha Palikota i jak daleko w miłości jest się w stanie posunąć?

 2. Blaupunkt
  Marzec 15, 2012 o 7:34 pm

  Przyglądam się tym dwóm poniżej i już wiem jak się tworzy przyjazne Państwo.Prawdę piszesz (a ludzie wiedzą) o tym aktorze i hochsztaplerze.Palikot, który zaczynał jako „paleciarz” w firmie dotowanej przez teścia, potem producent tanich win, w końcu przez spółkę Jabłonna, przejął część państwowego Polmosu. Oskarżany w aferze „słupowej”, słynni studenci i emeryci wpłacający na jego wyborcze konto, kwoty powyżej 20 tysięcy złotych. Oskarżany przez byłą żonę o wyprowadzenie grubych milionów na tajne konta w rajach podatkowych. Składał fałszywe oświadczenia majątkowe.
  Co robi nasze Państwo z takimi?
  Alexander Kwaśniewski oznacza go Złotym Krzyżem Zasługi.

  Jeżeli chcemy oddziaływać na masy musimy dokładnie znać psychikę debila, żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy 🙂

  Wyjątkowy filmik dla tych,którym zostały jeszcze resztki mózgu i którym można wcisnąć każdy kit.

 3. Sarmata
  Marzec 15, 2012 o 9:15 pm

  Janusz Palikot – Osobnik o świńskim ryju i gumowym penisie.

  Bronisław Wildstein o Januszu Palikocie: W ZSRR to PiS zwalcza Palikota!

  Radziecka inwersja o Januszu Palikocie: Nazywam się Janusz Palikot i jestem głupim chamem.

  Monika Olejnik o Januszu Palikocie: Janusz Marian „Miłość, wiara, nadzieja i optymizm” Palikot (ang. Burncat, niem. Brennkatze, ur. 26 października 1964 w Biłgoraju) – polski biznesmen, jedyny szczery i „mądry” polityk w Zadupiu, ulubiony polityk satanistów (patrz nazwisko), kabareciarz i posiadacz najbardziej słitaśnego blogaska. Prawdopodobnie jedyny z 460 polskich klaunów, który zdaje sobie sprawę, jak bardzo jest komiczny i co więcej, sprawia wrażenie, jakby rola błazna wcale mu nie przeszkadzała. Spadł Polakom jak manna z nieba akurat wtedy, gdy ze sceny schodzili Lepper&Giertych – gdy już się wydawało, że nie będzie z kogo się pośmiać. Laureat „Hiacynta” – za obronę praw tzw. mniejszości seksualnych.

  Biografia
  Janusz Palikot urodził się w 1964 roku w wielebnej siedzibie powiatu zwanej Biłgorajem. Bardzo lubił myśleć, więc poszedł na studia filozoficzne. Tam myślał, myślał aż wymyślił! I do tego wymyślił porządnie, bo w kilka lat po studiach zarobił pierwszy milion, a po nim kilka kolejnych. Jak to „co wymyślił”? Żołądkowa Gorzka, mówi ci to coś?
  W każdym razie, gdy Palikot już wytrzeźwiał[2], postanowił zrobić coś śmiesznego. Znów pomyślał, pomyślał… i postanowił zostać posłem. W tym celu kupił sobie Platformę Obywatelską.

  Kariera polityczna
  Palikot zaangażował się w politykę gdzieś tak w 2005 roku. W LPR i Samoobronie miejsca błaznów były zajęte (zgadnij, przez kogo?), więc wstąpił do PO, a naród, przeczuwając, że będzie wesoło, już w tym samym roku wysłał go do Wariatkowa parlamentu.
  Przez pierwsze dwa lata nie dawał szczególnych oznak życia. Pewnie uznał, że ekipa rządząca robi wystarczający kabaret. Za to w 2007 dał czadu.
  Najpierw wystąpił na konferencji prasowej w koszulce z napisami: „Jestem gejem” i „Jestem z SLD”. Podobno gdy Wojciech Olejniczak zobaczył Palikota z napisem „Jestem z SLD”, powiedział: To szopa! Zdejmijcie to zdjęcie!. Pytany, u kogo nabył tak seksowny T-shirt, poseł walnął długie kazanie, w którym udowadniał, dlaczego geje są spoko i trzeba ich chronić. SLD też.

  Podczas innej konferencji wymachiwał swoim gumowym sobowtórem i pistoletem. Jakby komuś było mało, Palikot puścił dziennikarzom filmik edukacyjny z drastycznymi scenami gwałtu. Ta akcja została przez Polaków dobrze zapamiętana, choć chyba nikt już nie pamięta, że poseł walczył w słusznej sprawie, o którą nikt inny nie odważył się walczyć.
  W międzyczasie Platforma dorwała korytko i Palikotowi dostało się stanowisko przewodniczącego komisji „Przyjazne państwo”. Teoretycznie ten organ o absurdalnej nazwie miał poprawiać nieżyciowe przepisy prawne, ale większość zmian to poprawy literówek. W 2009 największym osiągnięciem komisji było usunięcie zapisu mówiącego, że każda firma (nawet jednoosobowa) musi zatrudniać strażaka. Co z tego, że ten zapis został wprowadzony kilka dni wcześniej przez rząd Platformy?
  Na początku 2009 roku ujawnił, iż posłanka Grażyna Gęsicka uprawia „polityczną prostytucję”, a na dobitkę jeszcze rzucił, że Kaczyński (tym razem nie prezydent) jest gejem. Były premier się zdenerwował, jego brat zresztą też, ale to jeszcze nic! Nagle ziemia się zatrzęsła, a niebo rozstąpiło, gdy wściekł się Donald Tusk. Był tak wkurwiony, że z miejsca wywalił Palikota ze stanowiska przewodniczącego komisji „Przyjazne Państwo”. I zrobił go wiceprzewodniczącym. Cóż, konsekwencje muszą być.
  Na początku 2010 ruszył w długą podróż w celu znalezienia taniej siły roboczej do biura poselskiego. Tak trafił do Suwałk. Tam nabył na bazarze szofera za grzałkę do wody. Ten wyjeżdżając z parkingu zniszczył Januszowi Land Rovera, za co został rzucony na pożarcie białym niedźwiedziom.
  Niestety jakoś na jesień 2010 Janusz Palikot postanowił zakończyć swoją karierę polityczną i założył Ruch Poparcia Palenia Kotów – do którego jak muchy zlatują się różnej maści lewaki, cwaniaki, lizusy i karierowicze chcący dorwać się do żłoba.
  Na długie miesiące wszyscy zapomnieli o nim i jego partii aż tu nagle we wrześniu 2011 dobrym słowem uraczył go w swoim szmatławcu sam Urban.I stał się cud jak w Kanie Galilejskiej: poparcie dla Ruchu Palikota w trzy tygodnie skoczyło z 2 do 10%, dzięki czemu jego szef i paru innych popaprańców mogło dostać się do Sejmu.
  Janusz Palikot przyznał, że prowadził rozmowy z Kluzik-Rostkowską, założycielką partii Prostytucja Jest Najważniejsza, dotyczące obalenia Jarosława Kaczyńskiego.

  Fryzura
  Nie udało nam się ustalić, czy poseł Palikot słyszał o istnieniu grzebienia. Krążą legendy, że jego fryzura reaguje na wilgotność powietrza, pole magnetyczne i może przewidzieć trzęsienie Ziemi. Jedyne co jest pewne w związku z jego fryzurą to fakt, że nie jest skinheadem.

  Ulubione zajęcia
  Badanie stanu trzeźwości prezydenta;
  Publiczne demonstracje właściwości wibratora i pistoletu;
  Picie alkoholu w miejscach publicznych;
  Udział w Marszach Wyzwolenia Konopii;
  Pędzenie bimbru.
  Palenie maryhy.

  Elektorat Palikota

  • kosa
   Marzec 18, 2012 o 11:25 am

   Tego tu nie powinno zabraknąć:

   Przypominam że babsztyl ten zmienił fronty i popiera obecnie Ruch Palikota.

   • liberty
    Marzec 18, 2012 o 11:36 am

    Ruch Palikota – miłość rozumiana inaczej!

 4. johohanan
  Marzec 15, 2012 o 10:15 pm

  Ja w pierwszym komentarzu dałem zdjęcie,kim jest Janusz Palikot.

 5. Ged12
  Marzec 16, 2012 o 9:30 am

  Wyjaśnicie mi wasz przeogromny strach przed Palikotem. Przed „zjawiskiem Palikota”, bo włożyliście mnóstwo energii, aby prześwietlić go, a jakże w/g najlepszych wzorców do XIIIgo pokolenia. Dlaczego tak was przeraża?

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: