Strona główna > Wiadomości > Sołtys zachwiał posadami państwa. ABW na tropie

Sołtys zachwiał posadami państwa. ABW na tropie


„Opolscy policjanci przeszukali mieszkanie i komputer Jacka Walasa, sołtysa Graczy, który nazwał prezydenta Bronisława Komorowskiego złodziejem, a premiera Donalda Tuska kłamcą. Sołtys na swoim blogu umieścił też fotomontaże posła Ryszarda Galli w czapce esesmana, a polityków PSL w obozowych pasiakach – pisze portal http://www.nysa24.pl. Również Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zainteresowała się tą sprawą, ale w piątek funkcjonariusze nie zastali w domu sołtysa Graczy”.

ABW bardzo dba o nasze bezpieczeństwo. Gania nawet sołtysów za inwektywy pod adresem rządzących i sklejko-wycinanki na blogach. Dobrze mieć świadomość, że wszystkie nasze czyny będą spisane i policzone. Czuwają nad tym rozmaite instytucje: Policja, Straż Graniczna, Kontrola Skarbowa, Żandarmeria Wojskowa, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Służba Kontrwywiadu Wojskowego. Wszystkie te służby mają prawo zajrzeć nam w bilingi, do korespondencji i do kieszeni. Miło byłoby, żeby państwo, które wchodzi z butami w nasze życie, dawało nam coś w zamian. Podobno daje: bezpłatną oświatę, bezpłatną służbę zdrowia… no, dosyć żartów. Może daje poczucie bezpieczeństwa na arenie międzynarodowej? Jakąś pozycję w świecie? Wolne żarty.

Państwo postanowiło uprzykrzyć życie sołtysowi. W jaki sposób zagroził ładowi społecznemu? Oczywiście, pewnie chodziło o to,  żeby każdy, kto napisze coś nieodpowiedniego o naszej elicie, miał świadomość, że również i jemu może to się przytrafić. Żeby się miał na baczności. Bo sprawa ze stroną antykomor.pl była już dawno i, zdaje się, niektórzy już zapomnieli. I trzeba tej hydrze urwać łeb.

Co ma wspólnego ściganie zdenerwowanych obywateli, którzy na blogach dają upust emocjom, z zapewnianiem bezpieczeństwa? Nic. Te działania to zwyczajny zamordyzm.

AlicjaS | za www.portalsamorzadowy.pl

Reklamy
Kategorie:Wiadomości Tagi: , ,
 1. Marzec 16, 2012 o 9:31 pm

  …I to jest między innymi jeden z powodów dlaczego powstał ten portal, portal gdzie rządzące elyty nie dosięgną swoimi brudnymi łapskami wolnych obywateli – a jeżeli będą próbować to będzie to natychmiast odpowiednio nagłośnione w zachodnich mediach. „gliniany kolos” potrafi tylko ciemiężyć swoich obywateli – wobec „profesjonalistów” z zewnątrz jest bezbronny jak baranek.

  • johohanan
   Marzec 18, 2012 o 12:20 am

   Dziękuję.

 2. ASTRAJA
  Marzec 16, 2012 o 9:33 pm

  Jesteś sołtysem to uważaj bo nawet do toalety będzie trudno dojść…już tam czeka ABW wzmocnione przez CBA a Kontrwywiad Wojskowy ze Strażą Graniczną zabiorą takiemu Papier Toaletowy i nawet Policja nie pomoże gdyby ją nawet wspierała Zandarmeria Wojskowa !

 3. johohanan
  Marzec 18, 2012 o 12:39 am

  To się nadaje do kabaretu.Jak pięknie wpisuje się w te działania nielegalna kontrola bilingów i podsłuchiwanie rozmów,najwyższe w Europie.Przecież to łamanie podstaw demokracji.ABW zostało wyposażone w takie uprawnienia , o jakich Mariusz Kamiński za czasów PiS mógł tylko pomarzyć.Ja wcale nie jestem powyższym zdziwiony.Ten sołtys to faktycznie niebezpieczny człowiek.Kto wie czynie bardziej od JarKacza.Prawda kombinatorzy wszelkiej maści,zwolennicy mafijnej, „Prostytucji Obywatelskiej” ?

 4. ASTRAJA
  Marzec 18, 2012 o 2:18 pm

  ” Prostytucja Obywatelska ” dobrze powiedziane ale czy podobnie myślą zwolennicy PO….oni pewnie będą oburzeni…bo ktoś śmiał powiedzieć prawdę o ich idolach.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: