Strona główna > Polityka > Rosjanie celowo i z rozmysłem zacierali ślady

Rosjanie celowo i z rozmysłem zacierali ślady


Ciała ofiar smoleńskiej katastrofy włożono do foliowych worków, które szczelnie zawiązano, a następnie trafiły one do metalowych trumien. Rodziny zapewniono, że wszystko odbyło się z należytym szacunkiem. To wskazuje na intencje Rosjan, którzy zaraz po katastrofie zacierali wszystkie ślady. Nawet laik wie, że w foliowym worku następuje przyśpieszony proces rozkładu – mówi nam Andrzej Melak, brat Stefana Melaka, szefa Komitetu Katyńskiego, ofiary smoleńskiej katastrofy.

– Jaki sens ma wkładanie do worków zwłok, które były w całości? Rosjanie zbezcześcili ciała naszych bliskich, a przedstawiciele polskiego rządu nas okłamali, że wszystko odbyło się z szacunkiem i godnością – dodaje Andrzej Melak.

W podobnym tonie wypowiada się Dariusz Fedorowicz, brat prezydenckiego tłumacza Aleksandra Fedorowicza: – To nie jest normalna praktyka, by chować zwłoki w workach foliowych, zamiast ubrane w dostarczoną przez rodzinę odzież, choćby mundury, które wróciły do Polski.
Do kraju wróciło również w komplecie ubranie Przemysława Gosiewskiego, wicepremiera w rządzie PiS-u, które rodzina przekazała do Moskwy.

– Zdarza się wykorzystywanie tego typu worków na zwłoki, by nie przekładać szczątków do trumny, kiedy zostaną skompletowane. Oczywiście takie pakowanie zwłok może przyspieszyć proces ich rozkładu. Jeżeli chodzi o możliwości badawcze przy takim traktowaniu zwłok, po upływie czasu pewne metody identyfikacji są niemożliwe – mówi dr Jakub Czarny z Instytutu Genetyki Sądowej w Bydgoszczy.
– Nie ma określenia na skandal towarzyszący wyjaśnianiu smoleńskiej katastrofy. Najpierw Rosjanie miesiącami trzymali dokumentację medyczną, nie dali nam zdjęć, a później prokuratura prawie przez dwa lata odmawiała ekshumacji ciał ofiar. Gdy wreszcie ich dokonano, nie dopuszczono do badań niezależnego eksperta prof. Michaela Badena – oburza się Andrzej Melak.
Starania, by prof. Baden mógł uczestniczyć w badaniach szczątków Przemysława Gosiewskiego i Janusza Kurtyki, trwały jeszcze do wczoraj.

Wcześniej Beata Gosiewska złożyła wniosek do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza o wyrażenie zgody na udostępnienie do badań sali Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu, gdzie trafiły ciała Przemysława Gosiewskiego i Janusza Kurtyki. Minister Arłukowicz odpowiedział, że nie może podjąć żadnej decyzji, ponieważ sale należą do wrocławskiego ZMS-u i tylko tam może zostać podjęta odpowiednia decyzja.
Z kolei prof. Barbara Świątek, szefowa Zakładu Medycyny Sądowej, w którym dokonywane są ekspertyzy, odmówiła przeprowadzenia ich tam, twierdząc, że to odgórna decyzja prokuratury. Na spotkaniu z prof. Badenem i posłem PiS-u Antonim Macierewiczem stwierdziła, że nie miała również wpływu na skład zespołu biegłych, których wyznaczyli wojskowi śledczy.

Lancelot

Reklamy
 1. wirus
  Marzec 23, 2012 o 12:44 pm

  Większość wyborców poparła zdrajców. Kim więc są osoby, które popierają zdrajców? Wiem, że działa propaganda ale po tym co wydarzyło się w Smoleńsku nie ma usprawiedliwienia dla ich postawy. Nie wiem jak inni ale ja odczuwam wstręt do tych ludzi bez krzty godności i honoru. Nie wiem jak mogą spojrzeć w lustro bo ja na ich miejscu bym nie potrafił.

  • pytam
   Marzec 23, 2012 o 5:41 pm

   Jak trzeba nienawidzić polskiego narodu i kraju, żeby zafundować rodakom taki los???

 2. Wojtek
  Marzec 23, 2012 o 12:45 pm

  Ludzie !!! a czego wy się tu dziwicie przecież rosyjska mentalność jest nasycona wschodnia półdziką mentalnością tatarsko-mongolską. Rosja (poza staraniami Piotra Wielkiego) nigdy póżniej nie chciała adoptować zachodniej kultury łacińskiej. A w tej wschodniej mentalności właśnie różnica pomiędzy zwłokami zwierzęcymi a zwłokami człowieka, który w niczym sie nie przysłużył w budowaniu potęgo Matki Rasiji, jest żadna. Tych zasłużonych otacza się wyprężonymi młodzieńcami w galowych mundurach grenadierów gwardii z okresu Mikołaja I, a tych niezasłużonych chowa się właśnie w workach jak psy. I czemu sie tu dziwić ….

  • pytam
   Marzec 23, 2012 o 5:45 pm

   Tak długo jak ten rząd jest u władzy – nie ma szans na wyjaśnienie sprawy. Nie ma najmniejszych szans na wyjaśnienie „smoleńska” za tych rządów. Trzeba na euro zatrzymać pociągi, urządzać demonstracje przy stadionach i przy lotniskach kładąc nacisk na dopuszczenie telewizji Trwam do multipleksu. Autostrady zostawić – kibice jadąc nimi powpadają w kompleksy i w dziury. PEJSY JUŻ S***Ą OGNIEM – … Jak kibice dowiedzą się o ewentualnych protestach, to się zastanowią czy warto do Polski jechać. A kto będzie przychodził na stadiony po euro? – może jurek owsiak z tubą kwestować z lemingami?

 3. kosa
  Marzec 23, 2012 o 12:55 pm

  TUSK ist GUT – mówią niemieckie media i politycy. Polska jako instytucja państwa nie istnieje, bo do tego doprowadziła targowicka koalicja sterowana przez rosyjskie agentury, które faktycznie rządzą w Polsce, mające władzę o jakiej nie mogli marzyć w czasach najgłębszej komuny. Obecnie wybierają je Polacy w wolnych wyborach. Nie wszystko da się zwalić na michnikowskie media, które szerzą nienawiść do wszystkiego co polskie i wartościowe.
  Czy Polakom potrzebna jest Polska? Wybory pokazały, że tylko nielicznym. I to my jestesmy zobowiązani do obrony naszych podstawowych praw konstytucyjnych, bronic prawa do życia w wolnym i suwerennym kraju. Teraz targowicka banda Tuskina pójdzie na całość i bedzie z całą konsekwencją dorzynać watahę oraz z jeszcze większą determinacją dążyć do całkowitej POdleglości rosyjskim agenturom, których jest żałosną marionetką.
  Polska stala sie pośmiewiskiem narodów. Smoleńsk udowodnił dobitnie, iż Polacy nie są rządzeni przez rząd Tuska i jego PO-magierów, ale przez obce agentury instalowane w Polsce od stuleci.Ta prosowiecka władza wykazuje niczym niepohamowana wolę całkowitej podległości putinowskim hordom, stała się marionetką imperialistycznej Rosji na wzór Targowicy.
  Tuskin jest z całą pewnością wspólnikiem Putina w tej zbrodni, należy jedynie wyjaśnić, czy stał się nim już przed, czy też po katastrofie.
  To Tuskin-Targowica łamie każdego dnia podstawowe prawa konstytucyjne każdego obywatela, prawa wolnego dostępu do wolnych, niezależnych ośrodków opiniotwórczych fundując w zamian karykaturę medialną kretynizujacą, niestety skutecznie olbrzymią cześć opinii publicznej.

  • pytam
   Marzec 23, 2012 o 5:49 pm

   Narodowa hańba!Polacy to wy daliście na to przyzwolenie!!! Nagie ciała ofiar smoleńskiej katastrofy Rosjanie wrzucili do foliowych worków, położyli na nie ubrania i włożyli do metalowych trumien, które zalutowano. Miesiąc później do Polski trafiły osobno niezidentyfikowane szczątki. Nie zbadano ich. Na polecenie ministra Michała Boniego zostały skremowane. Szokujące? Na pewno. Ale tak stało się naprawdę. I nie można tego absolutnie tłumaczyć „kulturą wschodnią” ani tym, że „w Rosji tak robią ze zwłokami”. Po ekshumacji ciał rodziny cara Mikołaja II Rosjanie zachowali najdalej idącą staranność, o czym w wywiadzie mówi nam prof. Michael Baden, który przeprowadzał te badania. Analizowano każdy dostępny skrawek zachowanego materiału czy ciała. W tej sytuacji jesteśmy już zmuszeni stwierdzić, że stała się rzecz straszna. Polski rząd okazuje się współodpowiedzialny za tuszowanie rosyjskich działań i kłamstw. Innymi słowy, działał przeciwko własnym obywatelom. Trzeba jasno powiedzieć: prawda o katastrofie smoleńskiej miała być na zawsze pogrzebana w foliowych workach razem z ciałami ofiar, by nikt nigdy nie dowiedział się o tym, co naprawdę wydarzyło się na lotnisku Siewiernyj.

 4. obnie.info
  Marzec 23, 2012 o 2:10 pm

  To ma konsekwencje…Ludzie z POlskiej strony którzy POmagali ruskim w tym zamachu są teraz całkowicie w ich dyspozycji i POdpiszą z ruskim każdą umowę na gaz, nawet na 200 lat po 200$ za baryłkę.
  Ale to nie koniec, potem ta smycz przejdzie na ich dzieci i wnuki a za to wszystko będziemy płacić my.
  Dlatego we własnym interesie musimy ujawnić tą zbrodnie do końca. To co ruscy zrobili z pomocą POlaków to się nazywa perwersja zbrodni – dla zbrodniarza samo zamordowanie to jeszcze mało – główną „satysfakcję” osiąga pastwiąc się nad ofiarą przed morderstwem i PO.

 5. slavmiro
  Marzec 23, 2012 o 5:35 pm

  Cała prawda o POmylonych plujcach, których są całe armie na Onecie i innych gadzinówkach:

  Znieważał ofiary katastrofy smoleńskiej

  Na stronie internetowej zrzeszającej luteranów w Polsce Tomasz S. znieważał ofiary katastrofy w Smoleńsku i ich rodziny. Po wewnętrznym śledztwie współwyznawców okazało się, że został skazany za oszustwa finansowe, jednocześnie jest bywalcem jednego z serwisów pornograficznych w internecie.

  Śledztwo przeprowadzili członkowie forum, m.in. Maciek Skipper Pietraszczyk, Adam Golański, Łukasz Gawryś i Cezary Gmyz.

  – Wpisy Tomasza S. od dłuższego czasu budziły ogromne kontrowersje m.in. z powodu jego agresji wobec ofiar katastrofy smoleńskiej. Znieważanie pamięci ofiar 10 kwietnia było dla mnie szczególnie bolesne, bo wiele z tych osób znałem osobiście, a z proboszczem luterańskiej parafii ks. gen. Adamem Pilchem byłem zaprzyjaźniony – mówi „Codziennej” Cezary Gmyz, dziennikarz śledczy „Rzeczpospolitej”, członek Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, najwyższej władzy u luteranów w Polsce.

  Tomasz S., chwalący się swoją przynależnością do luteranów, w internecie brutalnie atakował ofiary smoleńskie i ich rodziny, podpisując się jako Thomas Gabriel.

  W rzeczywistości jest notorycznym oszustem internetowym. 20 stycznia 2012 r. został skazany przez Sąd Rejonowy w Radomiu za oszustwa przy użyciu sklepu internetowego na dwa lata więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Zapowiedziano apelację, dlatego wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Jak ujawniają luteranie, Tomasz S. ma kolejnych pięć spraw w radomskim sądzie. Wszystkie dotyczą oszustw internetowych.

 6. contessa
  Marzec 23, 2012 o 5:56 pm

  Pamiętam jak z entuzjazmem i radością piali, że obaj Kaczyńscy i Macierewicz, Sasin nie żyją. Choć do Sasina po jego kłamstwach, mataczeniu i niespójnych wypowiedziach i odpowiedziach nie mam zaufania, mógl być kretem w Kancelarii Prezydenta. No i te kuriozum: zamiast samochodów, delegacji na lotnisku by ł akurat zapas trumien w ilości 132 szt zgodnie z listą, krążącą po internecie od paru wtedy dni(pytałem czy delegacja miała iść pieszo do Katynia? no i o ten sowiecki standard czyli trumny na lotnisku). Zastanawia mnie kto namowil Prezydenta na lot przerobionym o dodatkowe siedzenia w salonce samolotem, gdy miał jechać pociągiem?

 7. pogoaway
  Marzec 24, 2012 o 2:31 am

  Wszystkie fakty związane z tzw. katastrofą smoleńską i ciałami ofiar oraz zacieranie śladów przez Rosjan wskazują, że był to mord z zimną krwią. Utrudnianie dotarcia do szczegółów tej prawdy wskazuje, że polskie władze kolaborują z mordercami.

 8. Marzec 24, 2012 o 9:19 am

  Andrzej Wajda:
  „To wojna domowa! To jest walka o wszystko! Wesprze nas TVN!”
  Bronisław Komorowski:
  „Prezydent gdzies poleci i wszystko sie zmieni.”
  „W interesie calej UE lezy wspólpraca z Moskwa.”
  „Będziemy polować na kaczki tylko teraz jest okres ochronny”

  Przypomnę sms – „Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił.”

  Jeśli katastrofa, w jakiej ginie prezydent państwa oraz szefowie wojsk i najważniejszych instytucji państwowych, zdarzyła się w kraju, który wciąż traktuje Polskę jako swoją strefę wpływów, a skład delegacji to w rozumieniu władz Rosji wrogowie prowadzonej przez nich geopolityki europejskiej, to pierwszą rozpatrywaną hipotezą powinno być umyślne spowodowanie upadku samolotu.A tak generalnie to samoloty z prezydentami nie spadają.

 9. kosa
  Marzec 24, 2012 o 11:52 am

  Woda ma to do siebie, że spływa do Bałtyku a samoloty mają to do siebie, że czasami spadają 😐

 10. tuskopatofag
  Marzec 25, 2012 o 9:27 pm

  Ewa Kopacz: Jak Ewoluowały Kłamstwa Smoleńskie Pani Marszałek odnośnie sekcji zwłok i oględzin terenu katastrofy.

 11. ASTRAJA
  Marzec 25, 2012 o 10:10 pm

  Pani Kopacz wyrażnie broni Tuska, broni Rosjan i broni wszystkich zaangażowanych w czynności po katastrofie. Dlaczego nikt nie zadecydował o tym żeby sekcję wykonano w naszym kraju. To skandal na cały świat i nic i nikogo w tej materii nie obroni. Kto w tym maczał palce ? Mam nadzieję, że kiedyś dowiemy się o tym. Wypowiedzi pani minister są tendencyjne i kłamliwe . Jak można wierzyć ministrowi który kłamie ?

 12. Ged12
  Marzec 26, 2012 o 8:01 pm

  No to kto leży w sarkofagu na Wawelu w nogach Naczelnika? Trza go natychmiast wykopać! Może to tylko worek ruskiego błota?

 13. ASTRAJA
  Marzec 26, 2012 o 8:24 pm

  Obrzydliwe jest to co piszesz ged !

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: