Strona główna > Ekonomia i prawo, Polityka > Premier Tusk prowadzi Polskę na grecką ścieżkę „rozwoju”

Premier Tusk prowadzi Polskę na grecką ścieżkę „rozwoju”


Czy Polski nie stać na lepszego premiera? Nawet Włosi mieli dość swojego rozbawionego – nowego duce, który potrafił pomnażać swój majątek, ale mysleć o finansach państwa już nie. Czy jeszcze trwa ta historyczna dla Polski chwila, kiedy naród zawierzył swoje losy dobrze wygladajacemu politykowi, wysportowanemu i dobrze ocenianemu na zagranicznych salonach politycznych.

Dość szybko okazało sie, że największym atutem premiera Tuska jest umiejetny PR i propaganda sukcesu, która już w naszej najnowszej historii zdarzyła sie raz. Dobra sytuacja gospodarcza odziedziczona po poprzednikach i wykorzystanie aparatu państwowego do socjotechniki – pozwoliły na uzyskiwaniu potrzebnego poparcia – wystarczyło to do wygrania następnych wyborów. Tymczasem stan finansów pogorszał sie permanentnie i niezbędne było wprowadzenie odpowiednich strukturalnych reform. Reformy, na krótka metę zawsze odbywaja sie kosztem określonych grup społecznych. PO ze swoim liderem najwyraźniej oceniła, że nie warto ponosić politycznych kosztów reform – lepiej trwać przy władzy, a niech państwo sie pogrąża.

Odnosiło sie wrażenie, ze władza sama uwierzyła w rózne opowieści o wspaniałej zielonej wyspie i inne tego typu niepoważne historyjki. Do pewnego czasu takie chwyty skutkowały. Dorabiana była cała filozofia wspaniałych rządów Tuska i jego ekipy; ulubiona mantra, to określenie owych rządów jako gwarantujacych stabilizacje, odpowiedzialność, doswiadczenie i przewidywalność.

Rozszyfrujmy te pojęcia i ich realizację dokonywaną przez rządząca koalicję:
STABILIZACJA – tak, stabilne tempo wzrostu zadłużenia, stabilny deficyt finansów publicznych, stabilne bezrobocie – szczególnie wśród młodzieży, stabilne tempo osłabiania sie narodowej waluty. Przede wszystkim – stabilna pozycja określonych grup społecznych (ulgi podatkowe, korporacyjne zasady dopuszczenia do lukratywnych zawodów, dziedziczenie stanowisk, praca dla dziesiątków tysiecy pracowników administracyjnych – czytaj – wyborców tej opcji politycznej). Zresztą bezrobocie już wzrosło do poziomu 13,3 %,.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ – premier Tusk odpowiedzialnie storpedował budowę tarczy antyrakietowej, realizuje skutecznie swoją tezę: „Polsce silna armia nie jest potrzebna”. Powołał dyletanta na min. ON. Premier zamroził budowę gazoportu, by przypadkiem nie wpłynęło to na jego przyjaźń z Władymirem. Premier Tusk w porywie niespotykanej odpowiedzialności podpisał osobiście pakiet klimatyczny, który w tej obowiązującej formie skutecznie rozłoży naszą narodową gospodarkę; dodajmy – pakiet ów jest skrajnie nieobiektywny i skrajnie obciążający Polskę (tylko Polskę). Prezydent Sarkozy kiedyś wygadał sie, że ów pakiet to największe zwyciestwo „starych” panstw unijnych nad nowo przyjetymi; oczywiście, o ile inny już rząd nie wdroży renegocjacji, to będzie on kosztował Polske znakomicie więcej niż wszelkie unijne dotacje.

DOŚWIADCZENIE – tak, trzeba przyznać, że premier Tusk zdobył nadzwyczajne doświadczenie w dziedzinie socjotechniki. Przypomnę tylko słowa Palikota: „Odszedłem z PO, kiedy sie przekonałem, ze Tuskowi zależy tylko na utrzymaniu się przy władzy”.

PRZEWIDYWALNOŚĆ – ten termin był dość powszechnie używany w czasie trwania poprzedniego ustroju politycznego w Polsce i oznaczał całkowitą uległość, podporzadkowanie się, nie wychylanie się. Teraz oczywiście oznacza to samo; tyle tylko że odnosi się do innych mocodawców – tych z Brukseli. Premier Tusk z ochotą przystępuje do różnych „solidarnościowych” akcji unijnych np, „Euro +”. Ostatnno, w związku z kryzysem zagrażającym nie tylko państwom strefy Euro, przyjeto rozwiązania obciążające wszystkie państwa unijne i w ten sposób będziemy płacili dla tych „bankrutów”, których stopa życiowa i dochody liczone na jednego mkieszkańca są wyższe niż u nas. Może z racji sprawowanej prezydencji – premier wykazuje nawet w tej mierze nadaktywność – pisze listy do przywódców państw unijnych itp. Premier Tusk naiwnie podpisuje wszystko, także nowe restrykcje, których doświadczą państwa nie dotrzymujące ostrożnościowych progów finansowych (w formie wstrzymania unijnych dotacji). Premier nie kojarzy, że ofiarą tych rozwiązań stanie się również Polska i 300 mld. zł., które tylko on potrafi wywalczyć dla Polski – rozpłyną sie jak sen jakiś złoty.

Premier Tusk do tego stopnia uwierzył w swoje posłannictwo, że nie wyobraza sobie, iż ktoś inny mógłby to robić lepiej. W moim najglębszym przekonaniu – trudno byłoby znaleźć kogoś, kto mógłby być gorszym premierem. Podporzadkowanie jednak całego obozu władzy podstawowemu celowi – utrzymanie władzy SALONU – daje duża władzę kierownikowi tego socjotechnicznego aparatu – Tuskowi i ten cały czas utwierdza sie w swojej wyjatkowości. Mając mentalność piłkarza – wyobraża sobie, że świat kreci sie wokoł piłki nożnej (oczywiście ma w polu widzenia kibiców, jako wyborców). W myśl swoich pogladów doprowadził do wybudowanioa tysiecy Orlikow, tylko gminy nie mogąc finansowo podołać dodatkowym kosztom zamykają tysiace szkół, myśli też o budowie świetlików – na wzór socjalistycznych reliktów – domów kultury i świetlic gromadzkich. Budowa fanaberyjnych stadionów doprowadza do zapaści finansowej Poznań, Gdańsk i Wrocław (Warszawa jest bogata). Przedsięwzięcie Euro 2012 pachnie finansowa plajtą, a medialnie przypomina Wyścig Pokoju (igrzyska, zamiast chleba).

Premier Tusk i jego rząd w dalszym ciagu nie radzi sobie z wprowadzaniem niezbednych reform strukturalnych; nie ma odpowiedniego poparcia społecznego. PR nie pomaga, gdy trzeba gdzieś dokonać cięć; Ten rzad zdecydowanie nie ma kompetencji potrzebnych do przeprowadzenia reform mogących poprawic finanse państwa.

Czas ucieka, a polskie społeczenstwo płaci coraz więcej zagranicznym bankom z tytułu obsługi długu państwowego. Rynki finansowe oceniaja Polskę, jako „Bezpieczną przystań dla lokowania swoich kapitałów”: Link

To jest dokładnie grecka scieżka „rozwoju”

Janusz40

Reklamy
 1. tom
  Marzec 25, 2012 o 11:18 am

  Jakie są emerytury znanych Polaków, a ile wynoszą nasze?

  Pracuj, płać składki, a na stare lata państwo o ciebie zadba? To teoria, bo niestety, nie zadba o wszystkich… Pracuj jak najdłużej, bo inaczej będziesz miał niską emeryturę. Ile razy, drogi Czytelniku, słyszałeś to zdanie z ust polityków obiecujących godną emeryturę na starość?

  Niestety, to nie zawsze prawda. Wielu Polaków pracowało w pocie czoła nawet 40 lat, a dzisiaj mają uposażenie trzy razy niższe niż zabójca ks. Jerzego Popiełuszki (37 l.), który pracował 23 lata, a potem 10 lat odsiedział w więzieniu. Także wiele gwiazd np. polskiego kina może mu pozazdrościć.

  Tyle dostają znani Polacy:

  Czesław Kiszczak, Warszawa, lat 86, generał armii, 46 lat pracy, 7000 zł

  Andrzej Gałażewski, Gliwice, lat 67, architekt, poseł, 41 lat pracy, 6500 zł

  Stanisław Żelichowski, Księżostany, lat 67, leśnik, poseł, 50 lat pracy, 5500 zł

  Henryk Gołębiewski, Wałbrzych, lat 69, inżynier mechanik, poseł, 42 lata pracy, 4900 zł

  Kazimierz Kutz, Katowice, lat 82, reżyser, poseł, 56 lat pracy, 4800 zł

  Jerzy Urban, Konstancin-Jeziorna, lat 78, dziennikarz, 56 lat pracy, 4700 zł

  Aleksander Kwaśniewski, Warszawa, lat 57, były prezydent, 28 lat pracy, 4000 zł

  Lucjan Brychczy, Warszawa, lat 77, piłkarz, trener, wojskowy, 56 lat pracy, 4000 zł

  Tomasz Kaczmarek, Warszawa, lat 35, policjant, agent CBA, 15 lat pracy, 4000 zł

  Adam Pietruszka, Szczecin, lat 72, funkcjonariusz SB, 23 lata pracy (w latach 1984-1995 siedział w więzieniu), 3900 zł

  Jarosław Marek Rymkiewicz, lat 76, pisarz, emerytowany profesor PAN, 54 lata pracy, 3000 zł

  Wojciech Fortuna, Zakopane, lat 59, skoczek narciarski, taksówkarz, 31 lat pracy, 2483 zł (emerytura złotego medalisty olimpijskiego)

  Jan Nowicki, Kraków, lat 72, aktor, 47 lat pracy, 1500 zł

  Beata Tyszkiewicz, Warszawa, lat 73, aktorka, 54 lata pracy, 1080 zł

  Elżbieta Zapendowska, Opole, lat 64, nauczyciel, krytyk muzyczny, 37 lat pracy, 700 zł

  Andrzej Rosiewicz, Warszawa, lat 67, artysta estradowy, 47 lat pracy, 590 zł

  Tyle dostają zwykli Polacy:

  Jan Przybyłek, Wrocław, lat 67, pracownik fizyczny, 32 lata pracy, 1010 zł

  Józef Możdżeń, lat 79, podpułkownik wojska, 37 lat pracy, 3500 zł

  Alina Borecka, lat 78, księgowa, 38 lat pracy, 2700 zł

  Teresa Kwiatkowska, lat 65, nauczyciel akademicki, 36 lat pracy, 2000 zł

  Stanisława Kij, lat 82, wtryskacz, 30 lat pracy, 1800 zł

  Leokadia Cielewicz, Poznań, lat 82, mąż był ślusarzem, 50 lat pracy, 1600 zł

  Marek Dyzman, Poznań, lat 63, elektryk, 43 lata pracy, 1600 zł

  Jan Pacholski, Olsztyn, lat 83, stolarz, 40 lat pracy, 1550 zł

  Jolanta Ceglarek, Poznań, lat 61, introligator, 36 lat pracy, 1500 zł

  Stanisław Jabłoński, Gdańsk, lat 84, pracownik biurowy, 36 lat pracy, 1500 zł

  Zdzisław Słowiński, lat 66, ślusarz mechanik, 42 lata pracy, 1495 zł

  Ludwig Gdula, Olsztyn, lat 67, elektronik, 35 lat pracy, 1300 zł

  Waldemar Janecki, lat 73, mistrz dziewiarz, 35 lat pracy, 1280 zł

  Janina Muczek, Poznań, lat 62, kontroler inwentaryzacji, 33 lata pracy, 1240 zł

  Joanna Pawłowicz, Gdynia, lat 73, sprzedawca, 35 lat pracy, 1100 zł

  Stanisław Kawalec, Olsztyn, lat 66, kierowca, 35 lat pracy, 900 zł

  Adolf Kieszkowski, Olsztyn, lat 76, zaopatrzeniowiec, 40 lat pracy, 600 zł

 2. ASTRAJA
  Marzec 25, 2012 o 1:02 pm

  Piękna nasza Polska cała…..to skandal ! 👿 Moja babcia po 40 latach pracy nauczycielskiej miała 870 zł emerytury… 😦 a banda komuchów opływa w dostatki i za co ? Pewnie za to że byli lojalni reżimowi 😥

  • aida1708
   Marzec 28, 2012 o 5:49 am

   Astraja ” moja babcia po 40 latach pracy miała 870 zł emerytury” Zgadza się , miała ale nie ma , może napiszesz , ile lat już nie ma? A ten zaopatrzeniowiec to w co zaopatrywał ,w powietrze ? Tak się napracował biedaczyna ? Więcej to mają baby co pasły gęsi u swoich rodziców. Proszę tylko bez manipulacji, bo ja znam ludzi prywatnie co mają po 4000 tysiące złotych emerytury i pracowali w zupełnie innych zawodach, są w wieku ok.70 lat. Ośmieszacie się zwolennicy pisu bredząc tutaj , manipulujecie, nie możecie pogodzić się z przegraną Kaczyńskiego. Chciałam wam oświadczyć , że nie jestem zwolennikiem obecnych władz i nie cierpię tych wszystkich , którzy przyczynili się do sytuacji Polaków , z wielkim bólem muszę przyznać ,że zbłądziliście i to bardzo,nie wiecie kto jest waszym wrogiem i kręcicie się w kółko. Zle z waszą psychiką, jak tak będzie dalej nie wszyscy doczekacie swojego prezydenta ani rządu . Lepiej uzbroić się w cierpliwość, ja tego nauczyłam się, nie miałam innego wyjścia , wcale się nie palę do tego kiedy moja opcja zacznie rządzić! Jest fajnie jak się wygra ale rządzić już nie jest takie proste , powiem nawet ,lepiej brać te same pieniądze i być w opozycji i bezkarnie pluć na rządzących. To lepsze zajęcie niż rządzenie, to niekończące się wakacje!

 3. patriota
  Marzec 27, 2012 o 11:09 am

  To prawda , że to jedyne co napędza żydo-komunę, w osobie, Władza, Aaronów,Paliskrętów itp specjalistów od filakteriów, od marychy, aborcji, podczas gdy kraj stacza ku ruinie moralnej, materialnej, gospodarczej, ekonomicznej, oświatowej, naukowej itd. To jest celowa taktyka żydo-komunistyczna, zgnębić Polaków, Wasze ulice Nasze kamienice – oto filozofia żyda

  • ASTRAJA
   Marzec 27, 2012 o 2:27 pm

   Trzeba wobec tego odsunąć ich od władzy i niech zapłacą za to co zrobili, poodbierać im majatki i niech zobaczą co to jest nie mieć na chleb albo na leki. Z całą pewnością wielu z nich wyląduje w wariatkowie bo nie będą mieli kim rządzić i taki będzie ich koniec ! Oby…

   • aida1708
    Marzec 28, 2012 o 5:53 am

    Heheheh! Astraja ma bardzo proste rozwiązania i skuteczne, do dzieła chłopaki!

 4. wit
  Marzec 28, 2012 o 12:01 am

  Czytałem wpisy niektórych użytkowników na różnych wątkach i doszedłem do wniosku, że dużo czerwonych pierdów czeka na wymarcie!

  • ASTRAJA
   Marzec 28, 2012 o 1:07 am

   Oby jak najprędzej tak się stało…a potem utylizacja bo jeszcze gotowi zamrozić i mogliby się znowu odrodziś, a po co.

   • aida1708
    Marzec 28, 2012 o 5:23 am

    Ty Astraja , nie rób z siebie kogoś kim nie jesteś , jakby jutro wróciła komuna byłabyś komuchem na 200 % już o 6 rano!

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: