Strona główna > Wiadomości > Z ostatniej chwili: Tusk podał się do dymisji

Z ostatniej chwili: Tusk podał się do dymisji

Kwiecień 1, 2012

Premier Donald Tusk złożył dymisję Rady Ministrów na ręce marszałka seniora Sejmu – powiedział rzecznik rządu Paweł Graś. O godz. 15 rozpoczęło się spotkanie premiera i ministrów z prezydentem Bronisławem Komorowskim.
Dzisiaj jest 1 kwietnia, dzień bardzo odważny. Słyszano, że Donald Tusk chce przeprosić za swoją politykę zagraniczną, za to, co się działo w Smoleńsku, za to, co się dzieje w Polsce z jego ramienia.

 

W wywiadzie dla Radia Zet premier Donald Tusk mówił:

 • – chcę przeprosić za swoją politykę, za Smoleńsk i za emerytury,
 • – chcę przeprosić za nie spełnienie przedwyborczych obietnic,
 • – chcę przeprosić za nie wprowadzenie podatku liniowego,
 • – chcę przeprosić za nie zmodernizowanie dróg,
 • – chcę przeprosić za nie zmodernizowanie kolei,
 • – chcę przeprosić za nie zbudowanie bezpiecznej Polski,
 • – chcę przeprosić za upadek polskich stoczni,
 • – chcę przeprosić za ogromne zadłużenie Polski,
 • – chcę przeprosić za wszystko.

Z przykrością stwierdzam, że w swoim politycznym zaślepieniu używałem kłamstw, usłużnych mediów i chwytów niedozwolonych, i dlatego wraz z całym rządem podaję się do dymisji. Stwierdził również, że w obliczu tylu afer i nadużyć nie jest w stanie właściwie wypełniać obowiązków premiera.

Były premier Donald Tusk wyraził ubolewanie i przeprosił za swoją „pasywność”, lenistwo, grę w piłkę nożną w godzinach pracy i za beznadziejność rządu. Następnie Donald Tusk przeprosił za nagonkę na śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego – co jak sam przyznał było podstawowym punktem programu Platformy Obywatelskiej.

Premier i ministrowie udadzą się do Pałacu Prezydenckiego, gdzie o godz. 15 dymisję Rady Ministrów przyjmie prezydent Bronisław Komorowski. Oceniam, że bilans ostatnich niełatwych czterech lat jest dla Polski absolutnie katastrofalny – mówił podczas dymisji w Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski. Jednocześnie prezydent powierzył Januszowi Palikotowi misję tworzenia nowego rządu a Donald Tusk i jego ministrowie zostali oddani do dyspozycji prokuratora.
Po raz pierwszy w historii Polski prokuratura chce wszcząć postępowanie wobec premiera rządu i ministrów. Nie milknie krytyka wobec premiera, a media rozpisują się o jego relacjach z zamożnymi biznesmenami i światem przestępczym.

Skandal wybuchł w marcu tego roku, gdy niezależne media ujawniły, że kilka lat temu Tusk udzielił bezwrotnej pożyczki w kwocie miliona euro z budżetu państwa dla premiera Rosji Wladimira Putina. W kolejnych tygodniach media publikowały coraz to nowe historie o tym, że Tusk chętnie korzystał z zaproszeń do posiadłości zamożnych przedsiębiorców, oferowanych mu rabatów na samochody czy darmowych biletów lotniczych na prywatne wycieczki do Gdańska.

Update: 01.04.2012 – Prima Aprilis. Raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy( cytat Tuska) – dlatego nie ma się co łudzić, Tusk będzie premierem jeszcze przez minimum 12 lat – i tylko jakiś zryw narodowy mógłby to zmienić. Jedyne sensowne rozwiązanie tego problemu jest: dać nogę z tego kraju i nie oglądać się za siebie.

Reklamy
 1. ASTRAJA
  Kwiecień 1, 2012 o 8:22 am

  Coś takiego tylko dzisiaj jest możliwe…ale czemu nie, pomarzyć sobie można….dymisja Tuska i jego rządu…to niesamowite ❓ 🙄

 2. stach12071954
  Kwiecień 1, 2012 o 9:32 am

  gdzie taki pustak by sie podal do dymisji i co by robil nieudacznik narodowy jedynie za cegle na budowie bo on zamiast szarych komorek pod czacha ma szare mydlo .Zeby to zrobic to trzeba byc czlowiekiem honoru a on jedynie marzy by oderwac KASZUBY od POLSKI i ten marny czlowieczek zostal wybrany raczej sam sie wybral na premiera żenada ten kraj nie moze zdobyc sie na odwage by takich ludzi odsunac od zycia pubmicznego 👿

  • ASTRAJA
   Kwiecień 1, 2012 o 2:14 pm

   Szarym mydłem to on musi się myć kiedy maluje kominy…zwykłe mydło nie puszcza, do tego tylko szare !

 3. stach12071954
  Kwiecień 1, 2012 o 9:33 am

  gdzie taki pustak by sie podal do dymisji i co by robil nieudacznik narodowy jedynie za cegle na budowie bo on zamiast szarych komorek pod czacha ma szare mydlo .Zeby to zrobic to trzeba byc czlowiekiem honoru a on jedynie marzy by oderwac KASZUBY od POLSKI i ten marny czlowieczek zostal wybrany raczej sam sie wybral na premiera żenada ten kraj nie moze zdobyc sie na odwage by takich ludzi odsunac od zycia publcznego 👿

 4. Kwiecień 1, 2012 o 11:29 am

  Prawda o Tusku 2011

 5. oko
  Kwiecień 1, 2012 o 12:24 pm

  Cały Naród świętuje…Popatrzcie za okno, ludzie plączą i ściskają się ze szczęścia, lewicowcy, prawicowcy i ci ze środka. Nienawiść poszła w niepamięć.

 6. Kwiecień 1, 2012 o 1:13 pm

  5 lat rządów Premiera Janusza Palikota

 7. Folksdojcz
  Kwiecień 1, 2012 o 2:12 pm

  Internetowe gestaPO w obronie ACTA, Poznań, 10.02.2012

 8. Folksdojcz
  Kwiecień 1, 2012 o 4:05 pm

  Na mocy Uchwały Nr 6996/ tajne przez poufne, FIUT (Federacja Irracjonalistów Ubergauleitera Tuska) ogłasza co następuje :

  Z dniem 1 kwietnia 2012 r. FIUT delegalizuje ugrupowanie znane dotychczas z nazwy „Platforma Obywatelska” i staje się jedyną wiodącą siłą narodu.

  Z dniem 1.04.2012 r. Rzeczpospolita Polska przyjmuje nazwę Republika Primaaprilisowa. Stare inicjały pozostają niezmienione (względy oszczędnościowe).

  Z dniem 1.04.212 r. wszystkie dni w roku będą nosić datę 1 kwietnia.

  Z dniem 1.04.2012 r. FIUT wprowadza nowy symbol państwowy (wzór na zdjęciu wprowadzającym), jednakowy dla flagi i godła (względy oszczędnościowe)

  Polska stoi na krawędzi przepaści, dzięki FIUT-owi zrobi ogromny krok na przód..

  Niech żyje Republika Primaaprilisowa !

  Niech żyje FIUT !

  FIUT-y wszystkich krajów – łączcie się !

  • Kwiecień 1, 2012 o 6:13 pm

   A miało być ta pięknie !!!

  • ASTRAJA
   Kwiecień 1, 2012 o 9:41 pm

   Piękny ten FIUT ❗ A jaki prawdziwy… 😆

 9. Kwiecień 1, 2012 o 4:18 pm

  Ostateczne rozwiązanie kwestii smoleńskiej

 10. Babcia.z.Luftwaffe
  Kwiecień 1, 2012 o 5:44 pm

  Komorowski – Stój elemencie aspołeczny!

 11. oko
  Kwiecień 1, 2012 o 11:01 pm

  „W godzinach porannych władzę w Polsce przejęło polskie wojsko. Od rana trwają masowe aresztowania działaczy władz państwowych i samorządowych z PO, PSL, SLD i Ruchu Palikota. Sądy polowe wydają na miejscu wyroki śmierci za zdradę stanu. Egzekucje zostały wykonane dotychczas na około 10 tyś. działaczy tych partii. Aresztowania objęły również sędziów, prokuratorów i byłych pracowników WSI, UB oraz SB oraz przedstawicieli mediów TVN i GW. Szacuje się, że do wieczora zostanie zabitych około 100 tys. zdrajców. Rozwiązane zostały wszystkie lewackie i gejowskie organizacje i gminy żydowskie. W godzinach porannych wykonano już egzekucje m. in. na Tusku, Komorowskim, Schetynie, Dębskim, Rostowskim, Sikorskim, Pawlaku, Kalinowskim, Arabskim który został uznanym winnym za katastrofę smoleńską, Millerze, Kaliszu, Cimoszewiczu, Gronkiewicz-Waltz, Belce, Mazowieckim, Niesiołowskim, Nowaku, Grabarczyku, Kopacz, Bonim, Borusewiczu, Palikocie, Szejnfeldzie, Michniku, Lisie, Olejnik i wielu innych działaczy, którzy dopuścili się zdrady stanu. Unia Europejska ograniczyła się jedynie do formalnych protestów bojąc się zamknięcia polskich granic i zablokowania tranzytu do Rosji. Dowództwo polskiej armii poinformowało, że majątki wszystkich aresztowanych i ich rodzin zostały w całości skonfiskowane na rzecz Skarbu Państwa. Konfiskacie podlegają również wszystkie nieruchomości, które zostały sprywatyzowane na rzecz zachodnich koncernów w wyniku zdrady stanu. O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco”

 12. oko
  Kwiecień 1, 2012 o 11:23 pm

 13. Kwiecień 2, 2012 o 12:01 am

  Prima Aprilis minął to i temat zostaje zamknięty. Teraz 01.04 ma rząd Tuska aż do następnego Prima Aprilis – i żadna siła tego nie zmieni. ❗

 1. No trackbacks yet.
Możliwość komentowania jest wyłączona.
%d blogerów lubi to: