Fuzja raz jeszcze


Dwóm inżynierom udało się za pomocą tej aparatury uzyskać jeden nanodżul energii i neutrony o energii świadczącej że pochodzą z fuzji. Jeff Bezos (twórca Amazon) wyasygnował na dalsze badania 19,5 mln $.

Na zdjęciu u góry : po lewej Michael Faberge , po prawej Doug Richardson, fizyk z doktoratem z fuzji jądrowej. Wiec jednak nie olśnienie spadające na ornitologa, raczej klocki łamigłówki które można złożyć inaczej niż dotychczas sądzono. Oni sami stwierdzili że musieli coś zrobić z zaistniałym kryzysem. Kryzysem wieku średniego. Najpierw wydali wszystkie pieniądze które mieli i mogli uzyskać od znajomych. Dopiero potem zaznali problemów jakie przynosi zła prasa. A fuzja ma złą prasę nie darmo : zimna – Fleischmana i Ponsa, bąbelkowa – Rusi Taleyarkhan, brak postępu w TOKAMAK’u, powoduje że proszący o pieniądze jest traktowany jak oszołom. No ale tę część problemu mamy za sobą. Pieniądze są, pierwszy efekt jest przewidywany na koniec 2012 roku.

Skoro znaleźli furtkę : nie musimy szukać sposobu na uzyskanie stabilnej, ciągłej fuzji – skoro innym się nie udało – zróbmy układ pulsacyjny. (Silnik tłokowy był przed turbinowym, choć na rysunku ten drugi wydaje się być prostszym).

Następnym krokiem jest zwiększenie skali (sfera będzie miała trzy metry średnicy), zmiana materiału który będzie ściskał kanał z plazmą ( będzie to płynna mieszanina ołowiu i litu ), oraz mechaniczne pobudzenie fali kompresji.

Tu rodzi się dla mnie pewien problem : zmiana równoczesna aż trzech elementów może zaowocować trudnymi do znalezienia problemami.

Kiedy przeczytałem o pneumatycznych tłokach popukałem się w czoło! Jak uzyskać równoczesność równą tej którą dawała elektryczność?! Popatrzcie uważnie na zdjęcie pojedyńczego tłoka : bijak jest synchronizowany podczas długiej drogi na jakiej się rozpędza.

Otwartość, brak pychy, współpraca przekonują mnie że nie jest to oszustwo. To czy uda się uczynić następny krok, to już inna sprawa.

Jest pewne : wyłamali się z konwencji, poszli inną drogą. Obiecującą.

cyborg59

Reklamy
 1. Ged12
  Kwiecień 3, 2012 o 8:03 pm

  No to teraz USA ich zbombarduje, bo nie ozywają energii nuklearnej. Amerykany już tak mają, zaraz bombardują. A tak przy okazji ile zużyli Energi by wytworzyć plazmę i ją ustabilizować, a ole otrzymali energii z mechanicznej pracy tłoków? Jaki wyszedł bilans?

 2. ASTRAJA
  Kwiecień 4, 2012 o 10:39 pm

  Ależ ty jesteś ged zasadniczy…a czy to takie ważne ❓ Zapytaj naukowców ale też wątpię czy otrzymasz zadowalającą ciebie odpowiedz.

  • Ged12
   Kwiecień 6, 2012 o 4:30 pm

   Dlatego, żem nie naukowiec chciałbym dostać prostą odpowiedź: jak ta bateryjka ma działać. Na razie to wygląda na prośbę o granty i dofinansowanie, nic więcej.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: