Strona główna > Polityka > Kaczyński twierdzi, że wszystko wskazuje na zamach w Smoleńsku

Kaczyński twierdzi, że wszystko wskazuje na zamach w Smoleńsku


Kaczyński: „Generał służb wojsk specjalnych nakazywał sprowadzenie samolotu do 100 metrów, wbrew poglądom wszystkich oficerów będących na lotnisku w Smoleńsku. I to jest fakt. Tu-154 nakazano obniżać wysokość.”

Kaczyński stawia kropkę nad i publicznie opowiada się za wersją zamachu terrorystycznego dokonanego prze Rosję. Nie bez powodu Kaczyński zrobił to w przededniu drugiej rocznicy (teraz już pełnoprawnie i oficjalnie) Zamachu Smoleńskiego. Konsekwencja tego jest uznanie, że Rosjanie nie dokonali mordu politycznego na prezydencie Rzeczpospolitej i kilkudziesięciu najwyższych funkcjonariuszach państwa polskiego. Proszę pamiętać, że do samolotu miała wejść również najważniejsza, główna postać polskiej politycznej. Jarosław Kaczyński. Jan Olszewski pisał: „Obawiałem się że w katastrofie mogli zginąć obaj bracia Kaczyńscy„…( więcej )
To że żyje Jarosław Kaczyński to wypadek przy pracy. Być może Rosjanie wiedząc, że główny cel nie może być objęty zamachem zrezygnowaliby z tego. Proszę się tylko zastanowić jakie skutki miałaby dla Polski śmierć Jarosława Kaczyńskiego. Po pierwsze rozbicie PiSu. Walki o przywództwo, frakcje. Całkowite rozbicie opozycji. Ułożenie i zabetonowanie sceny politycznej Pax Germanica w Polsce. Nie ważne na kogo by Polacy głosowali. I tak byłaby to tylko któraś z partii proniemieckich. Rosja zaś miałaby otwartą drogę do realizacji strategicznego dla siebie projektu politycznego, budowy niemiecko rosyjskiej Wielkiej Europy. Koncepcje tą przedstawił Karaganow

Kaczyński tak odpowiedział napytanie zadane mu przez Nizinkiewicza w Onecie .
Nizikiewicz: Co przemawia za zamachem na Lecha Kaczyńskiego? 
– Kaczyński: Generał służb wojsk specjalnych nakazywał sprowadzenie samolotu do 100 metrów, wbrew poglądom wszystkich oficerów będących na lotnisku w Smoleńsku. I to jest fakt. Tu-154 nakazano obniżać wysokość.”…(źródło).

Odrzucanie tezy o zamachu przez stronnictwo pruskie było działaniem czysto politycznym i związane było z realizacją interesów Niemiec, a konkretnie z dwoma sprawami. Zbliżenia niemiecko rosyjskiego związanego z planami zbliżenia rosyjsko europejskiego oraz wycofania się Polski z aktywnej polityki europejskiej, a szczególnie w Europie Środkowej.
Niemcy przestraszyły się reakcji społeczeństwa polskiego i popularności i szacunku jaki żywił Lech Kaczyński wśród przywódców Europy Środkowo Wschodniej. Media niemieckie tak panikowały po śmierci Lecha Kaczyńskiego. Jak ocenia komentator „Sueddeutsche Zeitung”, Polska skłania się ku temu, by utwierdzić się teraz w swej „historii cierpienia”. „Dlatego katastrofa samolotu z Katynia niesie ze sobą zagrożenie przeistoczenia się w mit narodowej historiografii. Nakłada się tu na siebie zbyt dużo symboliki i tragizmu” – pisze „Sueddeutsche Zeitung” i apeluje: „Tak nie może się stać„…”Według dziennika, tragedii nie wolno nadawać cech mistycznych. „Jeśli jest jakaś nadzieja w całym tym cierpieniu, to taka:może uda się teraz to, co nie udawało się od początku III Rzeczpospolitej, wskutek sporów ideologicznych i partyjnych – pojednanie narodu z jego przeszłością, porozumienie społeczeństwa co do postrzegania historii, odpolitycznienie historii” – ocenia dziennik.

Dodaje, że polityka historyczna Lecha Kaczyńskiego dzieliła i czerpała siłę z mitów przeszłości.”…” „Tragedia musi być zatem przestrogą, by Polska uwolniła się z kajdan własnej historii. Prezydent Kaczyński był niewrażliwy na delikatne sygnały pojednania, które wysłał rosyjski premier Władimir Putin jeszcze przed kilkoma dniami nad grobami (w Katyniu). Zamiast tego Kaczyński chciał prowadzić politykę koncentrującą się na ofiarach, gdy ze swoją delegacją wsiadał do samolot”…” Także „Die Welt” ocenia, że w bólu i żałobie jest też pewna nadzieja. „Zachowanie polskiego premiera i przywódców w Moskwie po katastrofie pokazuje w sposób imponujący, że obie strony dokładają starań, by nie obudziły się stare demony” – pisze „Die Welt”. Dodaje, że także dla Europejczyków, żyjących w oddali, ten element nadziei ma też ważne znaczenie na przyszłość.” „…(więcej).

Jakie konsekwencje polityczne dla Polski, polskiego społeczeństwa będzie miało postawienie przez Kaczyńskiego tezy, że Rosjanie zabili w zamachu Lecha Kaczyńskiego, polskich dowódców wojskowych i wysokich funkcjonariuszy państwa .
Sprawa zamachu Smoleńskiego ma dla Europy pierwszorzędne znaczenie. Dojście do władzy opozycji, teraz dużo silniejszej, bardzie skonsolidowanej, scementowanej kultem politycznym Lecha Kaczyńskiego, obudowanej profesurą, drugim obiegiem zakończy marzenia Niemiec o sojuszu Rosji i Europy, fundamentalnie antyrosyjska Polska, stanie się naturalna, stabilną podstawą budowy sojuszu Środkowoeuropejskiego o ostrzu antyrosyjskim i antyniemieckim, bezwarunkowo stanie za Ukrainą. Nie będzie już możliwe odwrócenie sojuszy jakich dokonał Sikorski z Tuskiem. Serwilizm w stosunku do Niemiec nie będzie możliwy. Z dużym prawdopodobieństwem nowe elity polityczne Polski wzorem II Rzeczpospolitej usuną z życia politycznego każdego, na którego padł choćby cień podejrzeń o współpracę agenturalną z Niemcami, czy Rosjanami.

Napisałem swego czasu notkę pod tytułem „Rosjanie byliby idiotami, nie wykorzystując okazji w Smoleńsku”. Kaczyński z pewnością idzie tym tokiem rozumowania.

Autor: Marek Mojsiewicz, poprawki Webmaster

Reklamy
 1. ASTRAJA
  Kwiecień 10, 2012 o 8:27 am

  Ci wszyscy, którzy w imię konformizmu przeszkadzają (bo mogą!) innym w dociekaniu przyczyn smoleńskiej tragedii powinni mieć na uwadze to, jak wiele „autorytetów” obawiało się lustracji, udostępnienia dokumentów świadczących o ich oportunizmie i tchórzostwie. Wszyscy ci, którzy kłamali w sprawie katastrofy z 10.04.2010 ,którzy przeszkadzali w dochodzeniu do prawdy, którzy poniżali i wyśmiewali rodziny ofiar – powinni się obawiać naszego gniewu i zemsty. Tak, za to obrzydliwe zaprzaństwo, za pohańbienie naszego państwa zapłacą wszyscy, którzy się tego dopuścili! Bezkarność i arogancja władzy i jej akolitów rozzuchwala – to wszystko widzimy i mówimy „dość!”.Nie łudźcie się, że trzeba będzie czekać 70 lat, jak w sprawie Katynia. Tym razem nie pozwolimy zdrajcom i zaprzańcom w spokoju dokonać ich nędznego żywota!

  • romana
   Kwiecień 10, 2012 o 2:59 pm

   Czy Ty Astrajo jeszcze nie wytrzeżwiałaś po świętach?Takie bzdury pisać nie wstyd Ci?

   • ASTRAJA
    Kwiecień 10, 2012 o 3:57 pm

    To nie bzdury romano, ale taka jest prawda. Pamiętasz jak zaraz po zamachu wynoszono z IPN-u akta ? Czyje ? Wszyscy dobrze wiemy komu zależało na tym żeby być ” czystym „. To było takie obrzydliwe…a całą resztę można udowodnić więc o co Ci chodzi ? A czy wytrzeżwiałam, brzydko powiedziane, ale ja nie piję…od lat mam taką pracę, że się nie nauczyłam…a Ty popieraj dalej wrogów naszego Państwa siedzących przy sterze…tylko czy jaszcze długo ? Spójrz obiektywnie jak rośnie nienawiść ludzi do rządzących i ilu ludzi wycofałoby chętnie głos dany w wyborach.

   • Folksdojcz
    Kwiecień 10, 2012 o 4:31 pm

    Nie przejmuj się Astrajo. Wszyscy ludzie dobrej woli wiedzą, że masz 100% racji. Centrala im każe to oplują wszystkich według instrukcji wodza. Tu jest dowód na to:

   • ASTRAJA
    Kwiecień 10, 2012 o 5:43 pm

    Dzięki Folksdojczu, miło mieć sojuszników. Mimo wszystko należę do osobowości potrafiących bronić swoich racji i nie tak łatwo mnie powalić na kolana. Pozdrawiam

   • romana
    Kwiecień 10, 2012 o 5:05 pm

    Nikogo nie popieram,ale mam dość Kaczyńskich,a Jarosława szczególnie.To mały nieudolny zakompleksiony człowieczek.Po prostu mam dość oglądania oblizującego się starca i słuchania bzdetów.

   • johohanan
    Kwiecień 10, 2012 o 5:16 pm

    Przypomnij sobie, romana (i inni sympatycy PO) ile bzdur przewinęło się przez media. O kłótni Protasiuka z Błasikiem, o słowach „Jak nie wylądujemy, to mnie zabije”, o obecności gen. Błasika w kokpicie. Zastanów się na spokojnie, czy na pewno państwo rosyjskie jest wiarygodne i czy na pewno ma interes, żeby pomóc nam dojść do prawdy.
    Obojętnie, jaka ona jest, bo może chodzi po prostu o rosyjskie niedbalstwo. A może o coś więcej. Tego przecież dziś przecież nie możemy stwierdzić. Przypomnij sobie Ewę Kopacz, mówiącą o przekopaniu ziemi na metr w głąb i wspomnij, ile potem znaleziono na podsmoleńskim polu elementów samolotu i osobistych przedmiotów należących do jego pasażerów. Przypomnij sobie, że powtórne sekcje, jakie się dotąd odbyły, wykazały, że wiarygodność rosyjskich informacji jest nikła.
    Posłuchaj spokojnie, co mówią życzliwi nam Rosjanie, tacy jak choćby Władimir Bukowski.

    Obejrzyj jakikolwiek film dokumentalny o dowolnej tragicznej katastrofie lotniczej na świecie i zobacz, jak gromadzi się każdą śrubeczkę, żeby poznać przyczynę. Czy w tym wypadku tak było? Czy przesiano ziemię w okolicy lotniska? Czy zbadano szczątki pod każdym względem? Czy widziałeś choć jedną naukową symulację samego momentu zderzenia, zrobioną przez polską komisję lub prokuraturę?

    Zapomnij na chwilę o Jarosławie Kaczyńskim, o tym, że go może nie lubisz, o kontrowersjach wokół pochówku na Wawelu i o tym wszystkim, co może ci zaciemniać ogląd sprawy i zadaj sobie pytanie: czy to jest normalne?
    Czy to jest w porządku?

    A teraz pomyśl: to jest twoje państwo. Oczekujesz od niego – myślę, że to jest oczekiwanie ponad podziałami politycznymi – że w razie problemów ujmie się za tobą. Że sobie poradzi. Wyobraź sobie może, jeśli ci to pomoże, że w podobnej katastrofie ginie nie Lech Kaczyński i wielu polityków partii, za którą nie przepadasz, ale inna, bliska ci głowa państwa ze swoimi współpracownikami.
    Czy uważasz, że takie działanie, jakie po 10 kwietnia podjęło nasze państwo, byłoby naprawdę satysfakcjonujące? Że poczułbyś, iż dzisiaj znasz prawdę? Że wyjaśnienia cię przekonują?
    Wyobraź sobie, że jest ci strasznie szkoda tego lubianego przez ciebie prezydenta i innych, którzy z nim zginęli, a prezydent miasta z PiS nie godzi się na upamiętnienie ich gdzieś w centrum miasta.
    Czy uznałbyś, że to po prostu wymogi konserwatorskie czy może czysta, polityczna złośliwość?
    To najlepsze ćwiczenie na przetestowanie swoich poglądów: odwrócenie sytuacji.

   • romana
    Kwiecień 11, 2012 o 8:33 am

    Tak masz rację Johohanan szkoda mi było tych ludzi,wielu z nich to bardzo młodzi ludzie.Nie jestem sympatykiem PO i uważam że nie mamy dobrych polityków,otacza nas zgraja kmiotków nie mających żadnych umiejętności.Czy to był zamach? wątpię! Kaczyński nie był politykiem zagrażającym komukolwiek,był słaby i dał się manipulować.

   • wariat
    Kwiecień 11, 2012 o 9:04 am

    hmmmm… Zamachu nie było a kacapy wypucowały wrak tupolewa, że lśni jak nowy. Wyczyścili najdrobniejszą część jakby mieli coś do ukrycia. Schetyna i Parulski przed kamerami mówią o zamachu zapominając o włączonych kamerach a wy nadal fandzolice o miernym prezydencie. Czy wy Polacy to w większości banda skończonych ignorantów odpornych na wiedzę i fakty? Ilu jeszcze światowej sławy naukowców uznacie za niepoczytalnych zanim dotrze do was to, że ruscy i polacy wspólnie i w porozumieniu zamordowali „najmarniejszego prezydenta w historii Polski”? – i na grzyba mi jest ta twoja wiara, ja wierzę w Boga a nie w brzozy pancerne i psychopatę Tuska! Gdyby LK był marnym prezydentem to Niemcy by tak na niego nie szczekały a ruscy nie rozpierdzeliliby tupolewa na miliony kawałków!!!!!!!!!!

   • johohanan
    Kwiecień 11, 2012 o 9:36 am

    Dziękuję romana.Tu już nie chodzi nawet o to jakim był śp. Lech Kaczyński Prezydentem.To osobny temat.Kiedy
    Macierewicz twierdził, iż BOR powinien dbać o bezpieczeństwo chronionych przez nie osób przez cały czas, minister Miller ze swadą ripostował, że za to gdzie, po co i jak leci na przykład samolot i co go tam, gdzie leci czeka, BOR odpowiadać przecież nie może.
    Gdyby BOR stanęło na wysokości zadania to w pierwszej kolejności nie dopuściło by jako Biuro „Ochrony” Rządu do tego aby elita WP, wraz z urzędującym Prezydentem znalazła się na pokładzie jednego samolotu.
    Za niedopełnienie obowiązku ochrony rządu gen Janicki powinien dostać dymisję a nie awans.”ZADANIE ZOSTAŁO WYKONANE PERFEKCJYJNIE” stwierdził awansowany gen. Janicki.
    Samolot się rozbił ,nikt nie ocalał, świadków brak ,dowody niszczeją daleko od zainteresowanych wyjaśnieniem sprawy. Co więcej wymagać? PERFEKCJA.

   • romana
    Kwiecień 11, 2012 o 10:11 am

    Zgadzam się z tobąJohohanan niedopełnili obowiązku,cała ta wizyta była byle jak przygotowana i za to ktoś powinien ponieś konsekwencje.Ale czy tak powinno się czcic pamięć zmarłych? organizując marsze z pochodniami itd.

   • kosa
    Kwiecień 11, 2012 o 1:56 am

    1. A znasz uczucie ucznia, który szedł na klasówkę do szkoły (na pierwszej lekcji) i dowiedział się że nie będzie lekcji, bo nauczyciel się rozchorował? Może po katastrofie smoleńskiej uczucie ulgi nie było aż tak wielkie, ale na pewno duże.
    Zauważ, że było bardzo prawdopodobne, że Lech Kaczyński przegra wybory prezydenckie. Ale skoro tak, to na pewno w ostatnich miesiącach zrobiłby BARDZO WIELE dla zniszczenia pełowców i michnikowców.

    Nawet szymborska była w panice, a to przecież NIKT, typowa dziennikarsko-poetycka kreatura. Jeżeli w panice była szymborska, której jedyną winą było to, że wzywała do ludobójstwa na niewinnych ludziach, to o ileż bardziej obawiali się ci, którzy coś naprawdę poważnego mieli na sumieniu?!
    Tym bardziej, że szymborska zawsze mogła powiedzieć, że jest zwykłą debilką i wariatką i sąd dałby wiarę jej oświadczeniu.

    2. Tzw. „tarcia” i „spory” w polityce NIE SĄ CZYMŚ ZŁYM, problem jest, gdy ich NIE MA! Gdy politycy się spierają i patrzą sobie na ręce, to jestem w miarę spokojny. Gdy się nie kłócą – to znaczy że się dogadali. A dogadać się mogli tylko w jednej sprawie: żeby nas OKRAŚĆ ❗ 👿

   • katerina
    Kwiecień 11, 2012 o 2:33 am

    Samozwańczy oligarchowie pozbyli się w brutalny sposób jedynych w Polsce myslących ludzi w każdej dziedzinie. Misternie wykonali swój plan. Niestety, albo na szczęście popełnili przy tym mnóstwo błędów już na starcie w obszarze informacyjnym, bo mieli liczne wpadki w wypowiedziach, nawet na antenie telewizyjnej. Potem dalsze dochodzenie internautów tylko potwierdzało udział strony rządzącej w tym spisku na życie naszych obywateli.

    To jajgorszy rodzaj zbrodni, zbrodni, po pierwsze zorganizowanej i przemyślanej, zbrodni z premedytacją dla osiągnięcia określonych celów strategicznych, zbrodni wykonanej na zlecenie i niejako na korzyść wrogów narodu, zbrodni, która umoczyła państwo polskie w bagnie, zbrodni zdradzieckiej dokonanej przez antypolaków, dla których polskośc to nienormalność.
    Powinniśmy zatem, niezależnie od osobistych sympatii, czy antypatii do osoby Kaczyńskiego lub Tuska, wszyscy zgodnie dążyć do publicznego ujawnienia kulis tej potwornej zbrodni i do osądzenia tych ludzi, którzy nie mają w sobie za grosz ogłady, sumienia, moralności, prawdy, czyli ogólnie są zaprzeczeniem człowieczeństwa.

    Dlatego potrzeba jawności dochodzenia i gloryfikowania na każdym kroku prawdy, jako wartości nadrzędnej, gdyż każde kłamstwo staje się wcześniej czy później przyczynkiem do zbrodni.
    Nie może być w cywilizowanym świecie sytuacji, gdzie niejawne posiedzenia i ustalenia leżą w gestii garstki psychopatów i morderców. Trzeba tych drani pogonić jak jadalej od Polski. I nie ma tu znaczenia, kto ma jakie pochodzenie. Liczą sie jedynie fakty, a ludzi należy dzielić na prawych i prawdomównych oraz na zakłamane do szpiku kości kanalie.

 2. Folksdojcz
  Kwiecień 10, 2012 o 2:31 pm

  Głosowałem na PiS, ale przyznaję, że rudy volksdeutsch rządzi doskonale. Szanuję jego postawę i doskonałą politykę społeczną polegającą na wypychaniu się tyłkiem na swoich wyborców i morzeniu ich głodem. Tusk moi drodzy nie jest taki głupi, a nawet jest pożyteczny bo robi naprawdę dobrą robotę morząc głodem kretynów, którzy go wybrali. Coś takiego musi się dobrze zakończyć bo taki reformowalny kretyn nauczy się rozumu i na lewactwo już do końca życia nie zagłosuje, a niereformowalny zdechnie z głodu bo wybierze czerwone bydło (pod postacią PO, LSD i sruchu paliknota) po raz kolejny. Pamiętajcie, w demokracji każda władza jest dobra, bo odzwierciedla IQ wyborców. Jedna władza (jak dzisiejsza) będzie morzyć głodem kretynów, a inna (np. ta wybrana w 2005 roku) będzie promować inteligencję i produktywność. Jedna i druga korzystna jest korzystna dla kraju. Żeby rząd PiSu miał sens to ogół Polaków musi być inteligentny, produktywny, patriotyczny i przywiązywać wagę do wartości Chrześcijańskich. Dla narodu, który taki nie jest, jest Platforma Ormowców, która ciemnotę przetrzebi pałami i nauczy ją rozumu lub zamorzy głodem, żeby później mógł rządzić PiS, który wypromuje Polskę mądrzejszą i inteligentniejszą.

 3. ASTRAJA
  Kwiecień 10, 2012 o 10:46 pm

  A tutaj jest ta cała demokracja 🙄

  DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ PLATFORMY

  Polska zasługuje na cud gospodarczy

  1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
  2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki,
  zwiększymy emerytury i renty
  3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych,
  mostów i obwodnic
  4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i
  zlikwidujemy NFZ
  5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą
  prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
  6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
  7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
  8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować
  w Polsce
  9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
  10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.

  • kosa
   Kwiecień 11, 2012 o 12:25 am

   Pomóżmy platformie w wybudowaniu autostrad na Euro 2012 bo może być obciach na skalę międzynarodową.

   Oto jedna z propozycji:

 4. h4g
  Kwiecień 14, 2012 o 6:53 pm

  „Sprawa zamachu Smoleńskiego ma dla Europy pierwszorzędne znaczenie.” <- paranoja!

  • ASTRAJA
   Kwiecień 15, 2012 o 12:27 pm

   Masz słuszna rację ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że o zamachu mogli wiedzieć Amerykanie, Niemcy, a może jeszcze i inne państwa, a zamach odbył się za ich cichą aprobatą. Tylko kto teraz przyzna się do tego ? Pewnie dlatego nie przyjechali na pogrzeb naszego Prezydenta bo jak tu spojrzeć Polakom w oczy ❗

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: