Strona główna > Wiadomości > Rosjanie umyli wrak Tu-154. Zacierają dowody?

Rosjanie umyli wrak Tu-154. Zacierają dowody?


W Polsce rocznica katastrofy smoleńskiej, a Rosjanie przygotowując się do przyjazdu polskich gości na miejsce katastrofy, umyli wrak samolotu. Pokazali naszym dziennikarzom jego wygląd i miejsce spoczynku. Byli przekonani, że spotkają się z wdzięcznością za stan wraku. Tymczasem zbierają gromy.

 / Fot. PAP/SERGEI CHIRIKOVRosjanie biorąc pod uwagę zarzuty o złym traktowaniu wraku polskiego samolotu, postanowili nagle zmienić oblicze. Na dzień drugiej rocznicy katastrofy samolotu w lesie smoleńskim, umyto i wypucowano na błysk szczątki tego, co jeszcze zostało po zniszczeniach.

Patrząc poważnym okiem na wrak Tu-154M, przed obchodami drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej – jak pokazują nasze zdjęcia z obchodów – widać dobrze, że przed świętem został starannie umyty. Zdaniem ekspertów, w trakcie czyszczenia szczątków i elementów samolotu, mogło dojść do zatarcia ważnych dla śledztwa dowodów. „Nawet skrawek kurzu czy błota może być poszlaką” – przyznał w TVN24, prawnik i polityk SLD, Ryszard Kalisz.

Według Ryszarda Kalisza – stało się bardzo źle dla dalszych badań i potrzeb dowodowych. Ale, co począć, jeśli Rosjanie mają to we krwi, że na wypadek ważnej wizyty delegacji zagranicznej, robią dokładne porządki. Rosjanie mają w swojej mentalności – mówił dzisiaj w programie TVN24 „Twarzą w twarz”, poseł Kalisz.  😆

Podobne zdanie ma w tej sprawie, były szef ABW Bogdan Święczkowski. W jego opinii mycie wraku samolotu może uniemożliwić zdobycie potrzebnych ewentualnych dowodów w kolejnych badaniach. Na łamach „Naszego Dziennika” mówi, że można domniemywać, iż działania Rosjan miały na celu „zdezawuowanie ewentualnych wyników badań w przyszłości”.

Jego zdaniem wrak samolotu to materiał dowodowy, który nie powinien być nikomu udostępniony. Jeżeli dowód nie został przebadany, nie mogą podchodzić do niego osoby postronne. Ktoś przecież mógłby coś podrzucić lub coś zabrać. Zawsze wtedy strona rosyjska będzie mogła powiedzieć, że coś zostało podrzucone lub zabrane i że to nie była ich wina. Bogdan Święczkowski, prokurator w stanie spoczynku, ocenia, że „wrak jest niezbędnym dowodem do ustalenia przyczyn katastrofy”.

Stanisław Cybruch

Reklamy
 1. ASTRAJA
  Kwiecień 12, 2012 o 11:31 am

  ” A mnie jest żal ” Czekając na Victorię
  A mnie jest żal….
  Że nad Wisłą nie mamy Orbana,
  Że zamiast DUMY – jest tylko żal i ból.
  Jest tylko wściekłość – na premiera tumana.
  I na ten drugi – pod żyrandolem bul…..
  A mnie jest żal…..
  Że POLSKĄ rządzi badziewie,
  Że niszczy NAM – DOROBEK TYSIĄCA LAT,
  Że POLSKA niczym – dla „rządu” jest w Warszawie.
  Że POLSKĄ „rządzi” ! K A T………
  A mnie jest żal….
  Wdów i Smoleńskich Rodzin.
  Wciąż w oczach łzy – gdy wspomnę tamten dzień…..
  I ten sam ból – na nowo wciąż się rodzi.
  PAMIĘĆ o zbrodni – nie opuszcza mnie…..
  Wciąż boli strasznie – TA Smoleńska Rana.
  Wciąż wraca do mnie – jak złowrogi sen.
  A Tam Na Węgrzech – Bracia Mają Orbana.
  A MY TU zdrajcę – co ma na rękach krew !
  A mnie jest żal…..
  I wyć się chce – z bezsiły,
  Gdy patrzę na to – co w POLSCE dzieje się.
  Gdy patrzę stąd – jak cierpi KRAJ MÓJ MIŁY,
  Tak mnie to boli – tak strasznie dotyka mnie…..
  I łzy mam w oczach – gdy teraz piszę wiersz.
  Łzy lecą jak groch – po mojej twarzy…..
  I strach pomyśleć – jaki jutrzejszy dzień ?…..
  A W POLSCE Orban – mi się Victor marzy……
  I tylko żal – że POLSKA to nie Węgry.
  Że TU nad Wisłą – „rządzi” POLSKĄ śmieć.
  Bracia już dziś – Pełni Z Orbana Dumy.
  A MY VICTORIĘ – TEŻ BĘDZIEMY MIEĆ !

  cytowane z gazety ” Puls Polonii”

 2. jankowalski
  Kwiecień 12, 2012 o 5:45 pm

  Kibice Legii Warszawa chcieli uczcić ofiary katastrofy samolotu TU-154 pod Smoleńskiem. Na mecz Pucharu Polski Legia – Arka Gdynia chcieli wnieść specjalnie na tą okazję przygotowaną oprawę. Pomimo kilku prób przejścia przez bramki nie zostali wpuszczeni. Kibice zbierają podpisy za odwołaniem dyrektora ds. bezpieczeństwa Bogusława Błędowskiego – byłego policjanta zwolnionego z pracy ze względu na problemy psychiczne. Według kibiców Błędowski dowodzi prowokacjami i brutalnymi działaniami ochrony. Kibice Legii protestują również przeciwko bezwzględnemu zakazowi prezentacji opraw na stadionie Legii, wywieszania transparentów i flag o treściach patriotycznych.

 3. ASTRAJA
  Kwiecień 12, 2012 o 6:59 pm

  Ani polscy ani Zachodni eksperci nie zostali dopuszczeni do badania wraku.
  Polscy prokuratorzy nie brali udziału w sekcjach zwłok naszych obywateli. Polacy zostali odsunięci od wszystkiego co było związane z badaniem katastrofy.
  A teraz jakby nigdy nic Rosjanie po prostu umyli szczątki wraku samolotu. Niezależnie czy było to działanie z premedytacją czy nie, zatarto część śladów.
  Polska strona bezskutecznie stara się o zwrot wraku samolotu, ale jak do tej pory bez żadnego rezultatu. Rosjanie nie chcą go zwrócić. Z niewyjaśnionych przyczyn ciągle tego odmawiają.
  Podobno minister spraw zagranicznych Jarosław Gowin ma pojechać do Moskwy i rozmawiać o powrocie wraku samolotu do naszego kraju. Niestety ostatnie słowo należy do Putina, a on pewnie na to się nie zgodzi i tak błędne koło się zamyka.
  Aż się ciśnie na usta pytanie, dlaczego z taką determinacją Rosjanie przetrzymują wrak samolotu będącego własnością naszego kraju ? Dlaczego nie chcą oddać wraku samolotu Polakom ?
  Jaką tajemnicę kryje jeszcze ten wrak ?
  Od pierwszych chwil po katastrofie sposób zabezpieczenia wraku samolotu jest skandaliczny.
  Niszczono go z premedytacją. Piłowano przy pomocy ciężkiego sprzętu, wybijano szyby. Części wrzucano na ciężarówki bez zachowania jakichkolwiek procedur postępowania z dowodami rzeczowymi.
  Wrak leżał przez półtora roku pod gołym niebem kompletnie niezabezpieczony. W pażdzierniku 2011 r. przykryto go brezentem a na początku 2012 r, ustawiono nad nim prowizoryczną wiatę.
  Co Rosjanie chcą ukryć ? Ich postępowanie ewidentnie na to wskazuje, a nasz rząd milczy jak zaklęty. Dlaczego rządzący tak boją się kremlowskiego watażki ?
  Putin jest sprytny i wykorzystał polityczny egoizm rządzących i przygotował wizytę Prezydenta Polski. Nie byłoby tego gdyby Polacy nie oświadczyli, że są gotowi grać z Putinem przeciwko swoim. Putin dostał więc zaproszenie do niszczenia polskiego Prezydenta.
  Po katastrofie rząd przerażony efektami swojej gry wolał milczeć niż ujawniać swoje wcześniejsze posunięcia. I to jest odpowiedz na nic nie robienie rządzących…
  W Polsce rośnie gniew na rządzących i ich bierność w sprawie tragedii smoleńskiej co będzie rzutowało na sytuację polityczną w Polsce a także i Rosji, która zaprzepaściła szanse włączenia się do cywilizowanego świata.
  To Putin powinien bać się Polaków nie odwrotnie, bo wszystko wskazuje na to, że zostanie tylko niepotrzebnym balastem w swoim kraju.

 4. johohanan
  Kwiecień 12, 2012 o 10:26 pm

  Kompedium wiedzy czyli „Cud smoleński”. Nie tylko o „pancernej brzozie”
  SERDECZNIE POLECAM TE LINKI.Nikt Wam nie wciśnie głupoty.
  http://el.ohido.siluro.salon24.pl/278842,arcybolesnie-prosta-sprawa-czesc-1
  http://el.ohido.siluro.salon24.pl/296243,arcybolesnie-prosta-sprawa-czesc-2

  Czy w sytuacji przedstawionej na zdjeciach śmieci i budki miałyby szanse przetrwać uderzenie strugi gazów wylotowych? (zwróćcie uwagę na samochód )  Wskutek kolizji następuje RÓWNOCZESNE obcięcie kilku metrów skrzydła i ścięcie brzozy. I podkreślam, że problem nie tkwi w kwesti „czy skrzydło powinno ściąć brzozę”, czy też „brzoza powinna obciąć skrzydło”, nie… Widzę zasadniczy problem w rzekomym fakcie RÓWNOCZESNEGO wystąpienia obydwu zjawisk.

  Prosty eksperyment z zapałkami, który każdy może sobie przeprowadzić sam, we własnym zakresie powoduje, że ten niepokój i wątpliwości pogłebiają się…

  EKSPERYMENT:
  1. Przygotować dwie zapałki.
  2. Lewą ręką ująć jedną zapałkę, a prawą uchwycić drugą zapałkę.
  3. Skrzyżować obie zapałki pod kątem prostym, tak aby się dotykały mniej więcej w środku swych długości.
  4. Jednym uderzeniem zapałki o zapałkę – ZŁAMAĆ OBYDWIE NARAZ

  • good_bad
   Kwiecień 12, 2012 o 11:16 pm

   TU154M z całą pewnością NIE ściął tej brzozy.
   Cały śmietnik widoczny na tej fotografii (nie tylko blacha, papa, czy strzecha jaką pokryte są dachy chwiejących się altanek, ale całe te obydwie szopy, a także korona brzozy) powinny zostać wprasowane w ziemię, a potem wystrzelone z prędkością huraganu sto metrów do tyłu i na boki, a widoczne na zdjęciu z lewej strony woreczki foliowe jeszcze długo szybowałyby z wiatrem kilkadziesiąt metrów nad ziemią po tym jak ucichłyby ostatecznie silniki polskiego samolotu..
   .A tymczasem nie dość, że altanki nadal stoją, nie dość, że ich dachy są nienaruszone, nie dość, że korona brzozy leżąca w poprzek kierunku ruchu samolotu (!!!) nawet nie została odsunięta od pnia, nie dość, że woreczki foliowe leżą na składziku tak jak je tu kiedyś zrzucono, to jeszcze z lewej strony zdjęcia możemy ujrzeć drzwi od ubikacji, które spokojnie stojąc oparte o ogrodzenie – NADAL ZAJMUJĄ POZYCJĘ PIONOWĄ

   Ta ciężarówka na tym filmiku dobitnie pokazuje co powinno się stać z tym śmietnikiem.

 5. ASTRAJA
  Kwiecień 12, 2012 o 11:39 pm

  Temat jest bardzo poważny, ale mnie zachciało się śmiać; altanki stoją, brzoza dziwnie złamana i ten cały rosyjski bałagan jest nienaruszony i wygląda jak brzegi naszych lasów w granicach miasta przed ” sprzątaniem świata „.
  Czy oni mają nas za …no niesprawnych umysłowo ? Wciskali nam historyjkę o brzózce a tutaj całkiem o co innego chodzi. Oglądając to wszystko może i inni spojrzą na całą historię…o brzózce innymi oczyma ? Myślę, że z całą pewnością tak będzie.
  To był tylko temat zastępczy, ale Polak sobie poradzi…Ciekawe co będzie następnym tematem zastępczym ?

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: