Strona główna > Wiadomości > PiS żąda zwrotu wraku. Ruch Palikota chce zwrotu Lwowa i Wilna

PiS żąda zwrotu wraku. Ruch Palikota chce zwrotu Lwowa i Wilna


W Sejmie zawrzało po tym jak klub PiS-u wniósł projekt uchwały w sprawie wraku samolotu. Sejm miałby zobowiązać Rosję do oddania Polsce wraku samolotu TU-154M. Większość klubów parlamentarnych sceptycznie przyjęło sugestię PiS.

„Ruch Palikota” podejmuje różne inicjatywy, aby zaistnieć w mediach i opinii publicznej. Hitem dnia jest informacja o tym, że zażąda od Ukrainy zwrotu nam Lwowa, a od Litwy – Wilna. Potem „rozliczymy się z Niemcami”. To oczywiście żart, w odpowiedzi na propozycję PiS w formie projektu uchwały, aby Sejm zobowiązał Rosję do oddania Polsce wraku samolotu TU-154M. Większość klubów parlamentarnych sceptycznie odniosło się do sugestii PiS.

W uzasadnieniu projektu uchwały Klubu PiS, wedle której Wysoka Izba miałaby zobowiązać rząd Rosji do przekazania Polsce wraku Tu-154M, szef Klubu PiS, Mariusz Błaszczak powiedział jego koledzy zwracają się do marszałek Sejmu z wnioskiem, żeby jeszcze podczas tego posiedzenia Sejmu (posiedzenie kończy się 13 kwietnia) taka uchwała została przyjęta. Zastrzegł, że PiS chce zobaczyć, „czym kieruje się większość rządząca w Sejmie, czym kieruje się pani marszałek Ewa Kopacz. To jest test” – zaznaczył poseł Błaszczak.

„Kończy się niszczenie dowodów”

Szef zespołu PiS, który bada przyczyny katastrofy smoleńskiej, Antoni Macierewicz mówił dzisiaj z trybuny sejmowej, że rząd Donalda Tuska „nie umiał obronić suwerenności Rzeczpospolitej w tym zakresie” – czytamy w serwisie Wprost.pl. Poseł Macierewicz na forum Sejmu zadał pytanie: „Czy panowie posłowie będą umieli stanąć na straży praworządności Rzeczpospolitej i na straży obrony dowodów tej straszliwej tragedii?” Podkreślił, że to jest pytanie a zarazem apel i prośba do Sejmu.

Zdaniem posła Macierewicza polski rząd „ani razu nie wystąpił w odpowiedniej formie do rządu rosyjskiego”, z żądaniem zwrotu wraku. Zwrócił uwagę, iż „Polska nie jest bezradna, Sejm RP nie jest bezradny, tylko musi chcieć” – wprost.pl. W jego ocenie Sejm musi się zająć tą sprawą, skoro rząd w tej sprawie „abdykował”.

Natomiast szef klubu PiS przypomniał informację, którą podały media tuż po drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej, że wrak samolotu „mógł zostać umyty”. Mariusz Błaszczak zauważył, że „kończy się niszczeniem dowodów w tej sprawie”. I rozwijał swoją opinię: „Widzieliście państwo wybijane szyby w tym wraku, widzieliście państwo, ten wrak był cięty, teraz z kolei jest czyszczony tak być może, aby ostatnie resztki śladów zniszczyć. To wszystko dzieje się przy absolutnej bezradności, bezwolności i akceptacji de facto tego stanu rzeczy przez rząd pana Donalda Tuska”.

Zdaniem posła PO, Pawła Olszewskiego inicjatywa PiS jest „absolutnie kuriozalna”. Uzasadnił, że rosyjscy prokuratorzy zapowiedzieli niedawno, że będą trwały przygotowania organizacyjne i logistyczne, „aby sprowadzić wrak do Polski”. Podkreślił, iż rząd wykazuje „wielkie zaangażowanie”, aby sprowadzić wrak do Polski. Czytaj dalej >>

Reklamy

Strony: 1 2 3

 1. Kwiecień 13, 2012 o 9:00 am

  Premier Donald Tusk i p.o. prezydent Bronisław Komorowski od pierwszych dni po smoleńskiej katastrofie byli informowani o tym, co się dzieje na smoleńskim lotnisku. Wiedzieli, w jaki sposób Rosjanie potraktowali ciała ofiar, wiedzieli, że jest niszczony wrak Tu-154M, wiedzieli, że będący na lotnisku w momencie tragedii świadkowie słyszeli eksplozje.

  Wiedza ta była dostępna także m.in. szefowi MSZ-etu Radosławowi Sikorskiemu, szefowi MON-u Bogdanowi Klichowi i szefowi MSWiA Jerzemu Millerowi.

  http://wzzw.wordpress.com/2012/04/13/tusk-i-komorowski-wiedzieli-o-dzialaniach-rosjan/

  • romana
   Kwiecień 13, 2012 o 2:44 pm

   Pomyliłeś chyba role? zamiast monitorować podpuszczasz.czy na tym polega twoja rola? jeśli tak to ja się wypisuję z tego towarzystwa różańcowego.

   • Kwiecień 13, 2012 o 6:09 pm

    Witaj 🙂 Nie rozumiem Ciebie…Przecież ja niczego złego nie zrobiłem, dołączyłem tylko notkę dotyczącą ustaleń WZZu – jako ciekawostkę uzupełniającą dany artykuł. Wyluzuj trochę, wiosna za oknami 😎

 2. ASTRAJA
  Kwiecień 13, 2012 o 9:13 am

  Ta złodziejska polityka Rosjan uprawiana jest przy pełnej akceptacji polskiego rządu. Jak można pozwolić na zabranie swojego mienia i nie upominać się o to. Rządzący mają strach w oczach kiedy słyszą o zwrocie wraku. To oni maczali palce w tym zamachu a teraz boją się konsekwencji swojego postępowania. Społeczeństwu mydlili oczy jakąś brzózką…Naród nie jest głupi i sam potrafi wyciągać wnioski . Obrzydliwie manipulują i narodem i przekazywaniem informacji za pośrednictwem ” swoich ” mediów. Ludzie, nie dajcie się ogłupiać. Prawda leży w prawach fizyki…

  • romana
   Kwiecień 13, 2012 o 2:42 pm

   Czytając twoje komentarze to mam wątpliwości co do mądrości.Jedyną osobę jaką można winić to Jarosław to właśnie on manipulował Lechem,czy zdajesz sobie sprawę co by było gdyby pilot odmówił lądowanie w Smoleńsku? według Ciebie to które media są tak manipulują?jedyne słuszna zapewne to są nasz dziennik i telewizja trwam.

   • ASTRAJA
    Kwiecień 13, 2012 o 3:33 pm

    Bardzo się mylisz romano bo ani nie oglądam TV Trwam ani nie czytuję Naszego Dziennika a to z prostej przyczyny, że częściej bywam za granicą niż w kraju. Ten slogan o wpływach Pana Jarosława na pana Prezydenta powtarzają wszyscy zwolennicy PO do znudzenia i to wtedy kiedy nie mają niczego mądrego do powiedzenia. Jeżeli chodzi o pilotów to było tam pół armii i nawet ich dowódca więc nie rozumiem dlaczego miałby nimi dyrygować Pan Prezydent, który miał inne rzeczy na głowie. Jeżeli natomiast myślisz o mediach to ci wyliczę..onet na którym królują niezalogowani, TVN, Polsat, i gazety będące w rękach żydowskich właścicieli. ..GW, WPROST i kilka innych, Wystarczy to na zaspokojenie twojej ciekawości ? Aaaa nie ty jesteś od tego żeby oceniać moją mądrość. Jak będzie taka potrzeba to tacy się znajdą i wierz mi zrobią to profesjonalnie.

 3. oko
  Kwiecień 13, 2012 o 10:16 am

  Oświadczenie KPN-OP: W Smoleńsku dokonano zamachu z inspiracji służb rosyjskich! Dotarliśmy do zapowiadanego przez KPN-OP oświadczenia oraz petycji skierowanej do Ban Ki-Muna, Sekretarza Generalnego ONZ. – KPN-OP wskazuje, że teza o zamachu inspirowanym przez rosyjskie służby znajduje szerokie uzasadnienie – podkreśla Adam Słomka. Przewodniczący stwierdza, że „Konfederacja Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny po wnikliwej analizie materiałów i analiz związanych z katastrofą prezydenckiego TU 154M w dniu 10 kwietnia 2010 r. wyraża swoje przekonanie o udziale w niej osób trzecich, który przesądził o śmierci prezydentów Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego oraz towarzyszących im przedstawicieli polskiej elity” – pisze Adam Słomka w specjalnym oświadczeniu ws. katastrofy smoleńskiej.
  http://www.mediarp.pl/polska/oswiadczenie-kpn-op-smolensku-dokonano-zamachu-inspiracji-sluzb-rosyjskich-19091,0604.html

 4. ASTRAJA
  Kwiecień 13, 2012 o 11:04 am

  Uffff…nareszcie zwrot i to pozytywny w sprawie smoleńskiej ❗ Wydaje mi się jednak, że żądania, jak na obecne czasy są nieco wygórowane. Powinniśmy najpierw odzyskać wrak samolotu…to jest bardzo ważna sprawa i nieważne czy umyty czy brudny. Nasi rządzący już mają strach w oczach….Ciekawe o czym teraz będą trąbiły sprzedajne media ❓ No cóż, czas pokaże, zobaczymy. Zostały nam jeszcze ekshumacje…bo TRUMNY ZAWIERAJĄ WYROK ŚMIERCI DLA ZABÓJCÓW.

 5. prof. Brzoza
  Kwiecień 13, 2012 o 6:18 pm

  Tusk zapowiada stan wojenny
  Dzisiaj, swoim wystapieniem w sejmie, premier Donald Tusk przystąpił do operacji, która władze PRL podjęły po objęciu stanowiska premiera przez Wojciecha Jaruzelskiego.
  To precyzyjnie zamierzone przemówienie, mające o 180 stopni odwrócić sens prawdy i patriotyzmu, oskarżajace patriotow o bycie narzędziem Rosji, jest powtórzeniem operacji propagandowo-organizacyjnej, która rozpoczęła się w marcu 1981 r. od apelu o „90 spokojnych dni”, a która była przygotowaniem do zamordowania ruchu Solidarności w grudniu 1981 r.
  Tak sam teraz zamierzeniem premiera Tuska jest uruchomienie procesu podzialu i skonflikotwania spoleczeństwa, aby w chwili zalamania gospodarczego móc sięgnąć po przemoc wobec opozycji, jako jedynego ratunku przed utrata wladzy.
  Jestem przekonany, że dzisiaj Tusk oglosił rozpoczęcie bezpośrednich przygotowań do ataku na obóz patriotyczny w celu uzasadnienia użycia przemocy, jako obrony przed wojną domową. http://www.wyszkowski.com.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=1862%3Atusk-zapowiada-stan-wojenny

 6. prof. Brzoza
  Kwiecień 13, 2012 o 6:46 pm

  Tusk Nie Chce Powrotu Wraku TU-154M Do Polski !

 7. ASTRAJA
  Kwiecień 13, 2012 o 6:49 pm

  prof. Brzoza, nie strasz ! Nie wygląda to dobrze. Wprawdzie to on sam jest tą marionetką w rękach Rosjan i próbuje zrzucić winę na innych, ale to nie zmienia faktu, że może ogłosić stan wojenny. Wojsko w jego rękach. Te przygotowania już dawno nie są przygotowaniami. Zobacz co się dzieje na forum onetu. Tam jest istna wojna. Szkoda mówić…Jak by tu nie patrzeć, nie jest dobrze. Zastanawiam się jednak czy opozycja w takiej sytuacji stanie za nim ❓ Oby się nie przeliczył ❗

 8. oko
  Kwiecień 13, 2012 o 8:43 pm

  ZGADYWANKA – ZNAJDŹ RÓŻNICE

 9. oko
  Kwiecień 13, 2012 o 9:38 pm

 10. ASTRAJA
  Kwiecień 13, 2012 o 10:29 pm

  Wydaje mi się, że to jest zupełnie inny samolot ❓ Nawet umyty nie wyglądałby tak jak na pierwszym zdjęciu ❗ Co oni kombinują ❓

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: