Strona główna > Polityka > Przemysł pogardy znów w akcji

Przemysł pogardy znów w akcji


Słów, które ludzie pisali od serca i dla śp. Pary Prezydenckiej, ludzkie hieny użyły do walki politycznej.

Przemysł pogardy wciąż pracuje pełną parą.
Władza dostarcza mu paliwa, a on realizuje makabryczne zlecenia. Bo jakim trzeba być człowiekiem by pismu znanemu z nienawiści do śp. Lecha Kaczyńskiego udostępniać księgi kondolencyjne zapełnione wpisami po jego i Jego Małżonki tragicznej śmierci? Jakim trzeba być dziennikarzem by zlecać – w kolejnym numerze po wygenerowaniu zmanipulowanego oszczerstwa wobec tegoż prezydenta – lustrację osobistych, intymnych niemal żałobnych kondolencji? Tak – trzeba być upadłą hieną.

A to właśnie zrobiły władze Kancelarii Prezydenta udostępniając „Newsweekowi” Lisa księgi kondolencyjne powstałe po 10 kwietnia 2010 roku. Jest tam zacytowany także widoczny na zdjęciu wpis Jacka Karnowskiego i Michała Karnowskiego, ale problem nie w tym. To, że nie zawiedziemy ofiar Smoleńska, że zrobimy wszystko co w naszej mocy by pomóc wyjaśnić ich śmierć, że będziemy wierni nakazowi polskiego patriotyzmu pisaliśmy wielokrotnie i na tym portalu, więc żadnej demaskacji w tym nie ma. Jest tylko chamskie wchodzenie w żałobę.

Publikowanie w tej miękkiej wersji tygodnika „NIE” wpisów zwykłych i jakoś tam znanych ludzi, jest czymś haniebnym. Słów, które ludzie pisali od serca i dla śp. prezydenta a nie do użytku funkcjonariuszy przemysłu pogardy, ludzkie hieny użyły do walki politycznej. Znów taplają się w bólu i cierpieniu innych.

Notujemy też ku pamięci nazwisko autora tekstu – Wojciecha Cieśli, wieloletniego dziennikarza „Gazety Wyborczej”. Trzymaj się chłopie, Pan Bóg jest sprawiedliwy, kiedyś i Twój ból ktoś tak podepcze. Albo zaboli cię sumienie. O ile w ogóle masz sumienie i odczuwasz jakieś ludzkie emocje.

A od naszego bólu, naszego żalu się po prostu odczep. Nie życzymy sobie by w hienowatym tygodniku zabawiano się naszymi przeżyciami i wchodzono tam, gdzie nikogo nie zapraszaliśmy.

Michał Karnowski

Reklamy
 1. ASTRAJA
  Kwiecień 18, 2012 o 9:51 am

  Myślę, że już niedługo te ” hieny ” same się zniszczą. Już mają strach w oczach, a strach jest zawsze złym doradcą.

 2. ASTRAJA
  Kwiecień 20, 2012 o 11:48 am

  Prędzej nad Tuskiem
  Wyrośnie brzózka
  Niż wyjdą z Sejmu
  Ustawy Tuska
  Przemówienie Donalda Tuska , to walka o przyczółek dla Platformy po przegranych przyspieszonych wyborach , lub rekonstrukcji rządu w wyniku niepokojów społecznych na tle ekonomicznym.
  Fortel wymyślony przez doradców premiera polega na tym , żeby Smoleńsk propagandowo przeciwstawić , klęsce rządów Platformy Obywatelskiej w koalicji z PSL-em. Jeżeli Platforma straci władzę z powodów ekonomiczno – społecznych to jest po prostu skończona. Jeżeli uda się do przekazu społecznego wpleść „nienawiść smoleńską” istnieje szansa , że kampanię wyborczą poprzedzającą przyspieszone wybory parlamentarne , będzie można rozgrywać medialnie na dwóch płaszczyznach .
  Można sobie wyobrazić taki scenariusz. Po mistrzostwach Europy – w okolicach sierpnia nastąpi gwałtowna fala protestów społecznych. W wyniku napiętej sytuacji w kraju zwołane zostanie nadzwyczajne posiedzenie połączonych Izb Parlamentu, podczas którego premier złoży rezygnację i poda rząd do dymisji,
  Okrasi tą decyzję płomiennym przemówieniem ,którego główna teza będzie następująca:
  …”Działania prezesa Kaczyńskiego rozpętały falę nienawiści . Przejściowe trudności gospodarcze , z którymi rząd uporałby się w ciągu kilku miesięcy, w wyniku podburzania społeczeństwa przez „lud pisowski” postawiły naszą ukochaną Ojczyznę na krawędzi wojny domowej. Nie mogę pozostawać obojętny wobec takich działań . Jednocześnie daleki jestem od używania metod ,którymi niechybnie posłużyłby się Jarosław Kaczyński gdyby był na moim miejscu. Ja poddaje mój rząd surowej , lecz mam nadzieję sprawiedliwej ocenie społecznej . Proponuję rozwiązanie parlamentu i przyspieszone wybory. Jednocześnie jestem spokojny , że mądry Naród polski nie dopuści do władzy „szaleńca” ,owładniętego rządzą zemsty za śmierć swojego brata….”
  Oczywiście w konsekwencji powstanie tymczasowy rząd „bezpartyjnych fachowców” pod światłym przewodnictwem Grzegorza Schetyny , lub wielce zasłużonego dla Polski Jerzego Buzka – opromienionego wspaniałym przewodnictwem….
  Kampania wyborcza będzie taka sama jak wszystkie dotychczasowe . Jedyną zmianą będzie zastąpienie PJN przez Solidarną Polskę.
  Jaka może być Polska po takich przyspieszonych wyborach . W najlepszym razie ,pomimo tych wszystkich zabiegów , wygra prawica i rozmontuje grupę 500 osób rządzących naszym krajem.
  Wersja średnio optymistyczna jest taka , że prawica zdobywa około 180 mandatów i większość w Senacie , co zmusza układ okrągłego stołu do zawarcia oficjalnej koalicji. To w konsekwencji jeszcze kilkanaście miesięcy zmarnowanych dla Polski ,ale demokracja to demokracja.
  Wersja najgorsza – przemówienie Donalda Tuska odniosło zamierzony skutek.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: