Strona główna > Wiadomości > Premier ignoruje wyrok sądu. Ani myśli tłumaczyć, na jakiej podstawie oddał Rosji śledztwo

Premier ignoruje wyrok sądu. Ani myśli tłumaczyć, na jakiej podstawie oddał Rosji śledztwo


Sąd administracyjny nakazał premierowi Donaldowi Tuskowi ujawnienie informacji, na jakiej podstawie zdecydował o oddaniu stronie rosyjskiej śledztwa ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Motywując swoje orzeczenie sąd stwierdził, że „do tej pory premier albo w ogóle nie odpowiadał na pytania, albo udzielał informacji wymijających, enigmatycznych, niepełnych lub lakonicznych”.

Jednak premier z wyroku nic sobie na razie nie robi. Jak informuje „Gazeta Polska Codziennie” szef rządu chce wnieść kasację. Zrobi wiele, by nie dzielić się wiedzą na temat zrzeczenia się przez Polskę najważniejszego śledztwa w ostatnich latach.

Beata Gosiewska, wdowa do śp. Przemysławie Gosiewskim wskazuje, że rodziny mają prawo do informacji dot. śledztwa:

Mamy pełne prawo do tego, aby uzyskać informacje na temat procedur związanych z wyjaśnianiem tej katastrofy.

To właśnie na wniosek pełnomocnika Gosiewskich sąd zajmował się sprawą decyzji dot. prowadzenia śledztwa.

Jak przypomina „GPC”, okoliczności, w jakich Polska zgodziła się na oddanie śledztwa Rosjanom są do dziś niejasne:

Z niewiadomych przyczyn po trzech dniach od katastrofy, 13 kwietnia 2010 r. bez słowa sprzeciwu zgodziliśmy się na prowadzenie śledztwa według konwencji chicagowskiej dotyczącej międzynarodowego lotnictwa cywilnego i jej Załącznika 13. W praktyce oznaczało to przekazanie śledztwa Rosji. W rezultacie nadal nie mamy wraku tupolewa, czarnych skrzynek ani pewności, że przekazano nam komplet zdjęć i protokołów z oględzin miejsca tragedii.

Do tej pory władze nie wyjaśniły, kto z polskiej strony wyraził zgodę na oddanie Rosji śledztwa. Opinia publiczna nie poznała również żadnych dokumentów w tej sprawie. Jak widać dla Tuska muszą to być wiadomości bardzo niewygodne. Woli ignorować wyroki sądu niż rozwiać Polaków wątpliwości.

saż • wpolityce.pl

 1. fak the system
  Kwiecień 19, 2012 o 12:58 pm

  Możecie się śmiać z tego co napiszę, nie dbam o to. Kaczyński jest jedynym politykiem, który w ekstremalny niestety sposób przeciwstawia się światowej elicie, która chce rządzić nami jak niewolniczym bydłem. Jestem przeciwko unii, byłem za, mieszkałem na zachodzie kilka lat, oddają naszą niepodległość pod dyktando Francji i Niemiec, chcą wprowadzić euro oddając ostatnią nadziejeę na suwerenność. Ta swinia rotszyld powiedział kiedyś ” daj mi tylko kontrolę nad kreowaniem pieniądza i nie interesuję mnie kto siedzi na tronie Anglii”. Potraficie myśleć i widzicie co się dzieje dookoła? Dowody osobiste z czipem, indect, acta wszystko zdrajcy mojej kochanej ojczyzny robią za naszymi plecami, nie pytając nas o zdanie. Zniszczyli polski przemysł i zadłużają nas na potęgę, tworząc z nas niewolników banksterów na całe lata.
  Następnym razem na pewno pójdę na wybory.

 2. ASTRAJA
  Kwiecień 19, 2012 o 9:28 pm

  Nikt się z ciebie śmiać nie będzie bo i inni myślą podobnie.
  Mściwy zakłamany krętacz donald tusk od wielu lat jest stałym relatywnym WYGRANYM w polskim zdemoralizowanym okłamywanym społeczeństwie rządzonym nowymi regułami neoliberalnymi, którymi posługuje się przestępczy anty-polski GANG mafijny „platforma obywatelska”.
  Przykład płynie z góry. Mali przy korycie władzy z „platformy obywatelskiej” na prowincji III RP majacy też w swojej graści skorumpowane upolitycznine lokalne sądownictwo, naśladując tych super wielkich krętaczy z Warszawy jak tuska, komorowskiego, klicha czy millera .. itd.
  Dalej bezkarne kryminalne krętactwa tuska w lewackiej III RP usankcjonowały zdeprawowaną ponad wszelką wątpliwość „nową moralność” że krętactwo czy chamskie oszustwo POPŁACA, więc dlatego tym bardziej i na większą skalę jest dokonywane.
  Bezkarny krętacki urząd tuska, który zdemoralizował policje i wojsko oraz inne siłowe instytucje aparatu państwowego, które z pełnym cynicznym wyrachowaniem są wykorzystujących do granic możliwości po przez asymetrię informacjną lejnych zafałszowanych mediów „pracujacych” na szkodę polskiego społeczeństwa oraz z oczywistą szkodą dla instytucja państwa Polskiego.
  Co więcej, styl polegający na kryminalnym mataczeniu i krętactwu WYKREOWANY przez tuska stał się podstawą codziennych kontaktów międzyludzkich oraz trafił pod strzechy w całej obecnej Polsce powiatowej.
  Kryminalne krętactwo w „stylu tuska” stało się więc w całej obecnej Polsce METODĄ na życie, którą nieomal wszycy naśladują co są przy korycie władzy też w polsce „wojewódzkiej” oraz „pwoatowej” oraz na wsi.
  Oczywiste bezkarne krętactwa oraz awanturnictwo tuska i jego popleczników przez wiele lat w III RP wykształtował PATOLOGIE oraz usankcjonował DEFICYT w zakresie myślenia oraz elementarnej uczuciowości wyższej wiekszości społeczeństwa.
  Ta PATOLOGIA wykształtowana przez mściwego kretacza tuska też przywróciła PRL-wskie totalitarne nawyki rządzacych, że NIE można karać silnych będacych przy korycie władzy za pospolite przestępstawa kryminalne tylko dlatego, że są „silni” własnie tym iż są w rządzacym przestępczym gangu „platforma obywatelska”.
  Ta PATALOGICZNA atmosfera zarzadzania III RP jest lustrzanym odbiciem patologicznych stosunków społecznych z PRL-u jak krętacz – przestępca bezkarny mściwiec z PZPR też był nie-tykalny, który nagradzał słabych nie-partyjnych za tolerancje przestępczosci rządzacych oraz za lojalność wobec tych przy korycie totalitarnej władzy tak jak to obecnie praktykują reżimowi apartczycy tuska nie tylko w Warszawie ale i na prowincji całej Polski.

 3. choleryk
  Kwiecień 20, 2012 o 10:23 pm

  „sąd nakazał…” to żadna informacja – może jakieś szczegóły? Kto był w składzie, numer sprawy,data rozprawy, przytoczenie fragmentu sentencji…? Poza tym jakie „oddanie śledztwa Rosji?” Z tego co się znam na geografii i historii, to Smoleńsk już od 1652 roku nie należy do Rzeczpospolitej, tylko niestety do Rosji. A z tego, co się znam na prawie międzynarodowym i prawie jakimkolwiek, to prawo do prowadzenia śledztwa w sprawie katastrof mają państwa, na których terytorium do nich doszło. Tak więc, jeśli ktoś oddał śledztwo, to nie premier Donald Tusk, tylko król Jan Kazimierz. A w zasadzie nie tyle oddał, co Rosjanie sami sobie wzięli po zwycięskiej dla nich wojnie. Tak więc zanim coś napiszesz, to najpierw pomyśl.

 4. ASTRAJA
  Kwiecień 20, 2012 o 11:01 pm

  Nie bądź leniuszkiem, weź wybiórczą do ręki i tam znajdziesz interesujące ciebie dane. Nie wiem czy sobie przypominasz. kiedyś podczas pokazów wojskowych spadł białoruski samolot. To Białorusini prowadzili śledztwo bo to był samolot wojskowy chociaż spadł na terytorium Polski. Samolot Prezydencki też był samolotem wojskowym więc uważam dyskusję z tobą za bezprzedmiotową. Wszystko w tej sprawie już zostało powiedziane i historia w niczym tu nie zawiniła.

  • choleryk
   Kwiecień 21, 2012 o 12:22 am

   Nie twój interes, skąd czerpię informację! Wydaje ci się, że dowcipnie mi podsrywasz, a ty tylko pokazujesz słomę ze swoich butów. Natomiast twoje informacje są nieścisłe (może to ty swoją wiedzę czerpiesz z Wyborczej?) Śledztwo prowadziła wspólna polsko-białoruska komisja. Ale nie dla tego, że to lot był wojskowy, tylko dlatego, że strona polska wyraziła na to zgodę. Tusk mógł też prosić (PROSIĆ – nie żądać!) Rosjan o wspólne śledztwo. Oni nie musieli się na nie godzić. Ale nie bądź umysłowym leniem i się zastanów, czy to byłoby dla nas korzystne? Czy Rosjanie nie mieli możliwosci sabotowania wspólnego śledztwa? Na przykład nie egzekwując odpowiedzialności za nie stawianie się świadkow i na setki innych sposobów. I strona polska musiałby firmować wyniki takiego sabotowanego śledztwa.. Natomiast wyniki rosyjskiego śledztwa możemy recenzować. Co zresztą Tusk i prokuratura wojskowa robily nieudolnie. Ja dyskusję z tobą również uważam za bezprzedmiotową, bo ktoś ci chyba założył na oczy „końskie okulary”, czyli mówiąc bez przenośni bardzo ukierunkował twój sposób postrzegania rzeczywistości. Ale skoro już napisałaś, to ci odpisuję…

   • ASTRAJA
    Kwiecień 21, 2012 o 12:55 am

    Moją odpowiedz masz poniżej a pierwsze zdanie jest adresowane też do ciebie .

   • ASTRAJA
    Kwiecień 21, 2012 o 6:19 pm

    Bądź łaskaw pamiętać @choleryku, że xami to nie onet i tutaj ludzie rozmawiają literackim językiem i nikt nikogo nie obraża jak to ty zrobiłeś. Jak ci się nie podoba to pisz na onecie i daj upust swoim niewybrednym emocjom, ale tutaj obowiązują inne reguły. Można mieć inne zdanie ale nikt nikogo nie obraza bo wtedy takim pokazuje się drzwi z drugiej strony.

  • starsza_pani
   Kwiecień 21, 2012 o 3:28 pm

   Astrajo, Białorusini prowadzili wtedy swoje śledztwo, Polska swoje. Wrak białoruskiego samolotu pozostawał w Polsce tak długo, dopóki postanowienia polskiej prokuratury w sprawie wyjaśnienia tej katastrofy i zamknięcia śledztwa nie uprawomocniły się, zgodnie z polskim prawem.
   Naprawdę nie potrzebne jest wkładanie innym palca w oko, dla samego wkładania.
   Przy okazji wyjaśnij mi, co oddał Rosjanom Tusk, czego sobie sami wziąć nie mogli, nikogo o zgodę nie pytając?

   • ASTRAJA
    Kwiecień 21, 2012 o 6:11 pm

    Starsza Pani, już na początku piszesz, że Białorusini prowadzili swoje śledztwo a Polacy swoje, ale tak Białorusin jak Polacy mieli jednakowy dostęp do dowodów. Nikt nie ciął wraku na kawałki żeby zniszczyć te dowody.. Z całą pewnością odczytywano wspólnie czarne skrzynki a nie tak jak to zrobili Rosjanie, do dzisiaj nie oddano nam ani wraku ani czarnych skrzynek. Nie dopuszczono do sekcji polskich biegłych jak to ostatnio przyznał Prokurator Generalny. I gdzie tu widzisz wspólne śledztwo ? To jedno wielkie mataczenie całej sprawy. Sprawa wyjaśnienia katastrofy pod Smoleńskiem stała się już sprawą Narodową i nic nie zwolni Tuska od wyjaśnień.Nie zadawaj mi podchwytliwych pytań bo to śledztwo powinni prowadzić Polacy a Rosjanie mogli najwyżej się temu przyglądać i to wszystko w myśl konwencji Chicagowskiej dla samolotu wojskowego bo takim był samolot Prezydencki.To nie była prywatna wycieczka ! Potwierdziła to komisja z Kanady odmawiając swojego udziału w tym śledztwie bo oni badają tylko i wyłącznie wypadki samolotów pasażerskich. No i takim ” cudem ” runęła wcześniej ustalona koncepcja. TO ŚLEDZTWO POWINNI PROWADZIĆ POLACY ! To Tusk oddał Rosjanom śledztwo w tej sprawie o czym doskonale wiesz. Co z tajemnicą państwową ? Gdzie rzeczy osobiste jak komórki i dokumenty generałów ? O tym mówią na forum publicum rodziny zamordowanych generałów. Nic z tych rzeczy nie wróciło do Polski z powrotem. I dzięki komu to wszystko ? To Tusk jest winny temu co się stało i kiedyś odpowie za to co zrobił. Polska to nie Kuba a urząd premiera nie jest wieczny.

   • starsza_pani
    Kwiecień 21, 2012 o 7:15 pm

    Astrajo, Polacy prowadzą śledztwo. I ja im ufam, tak samo jak tym Polakom, którzy w czasach zatęchłej komuny udowodnili Rosjanom, że przyczyną katastrofy Iła-62 była wada elementu silnika. Trwało to siedem lat. Co mi chcesz wmówić, że Polacy mają wierzyć dupkom realizującym przez politykę swoje egoistyczne interesy ekonomiczne? Czy Ty zdajesz sobie sprawę z tego, że podważając kompetencje będących dziś w służbie państwu Polaków (prokuratorów, naukowców, laborantów, lekarzy …), w sumie tych samych, którzy służyli państwu za czasów PiS, stawiasz pod znakiem zapytania zdolność Polaków do samostanowienia?

   • ASTRAJA
    Kwiecień 21, 2012 o 10:51 pm

    Starsza Pani, jak mam ufać ludziom, którzy mnie i nie tylko mnie oszukali ?
    Raporty, zarówno MAK jak i Millera to jedna wielka farsa. Czy osoby zaangażowane w pisanie tych raportów myślą, że Polacy to głupcy i uwierzą we wszystko co im się pod nos podstawi ? Nie wierzę nikomu kto mnie choć raz oszukał ! Czy uważasz, że eksperci ze Stanów to jakieś nieuki i wydając opinię biorą wszystko z księżyca. To ludzie doskonale wykształceni i z ogromną praktyką, naukowcy. Dlaczego Tusk tak się boi prawdy ? Dlaczego ukrywane są fakty ?
    I dowody ? Dlaczego umyto i pocięto wrak samolotu ? Żeby zatrzeć dowody a ludzi, którzy nazbierali kawałki samolotu jako złom teraz się karze ?
    Jest cała masa dlaczego . Nie wierzę ani sądom ani mediom, zreszta pracującym pod dyktando rządzących ani w jedno słowo wypowiadane przez tych osobników. Jedno wiem, że zabito mojego Prezydenta a ja jako obywatel Polski mam prawo wiedzieć jak to się stało. Nie używaj demagogii bo to na nic się nie zda. Dopóki rząd nie zacznie mówić prawdy to nikt…./no może zwolennicy Tuska / nie uwierzy w bajeczki serwowane nam przez tych, którzy stoją u władzy. Jeżdżę trochę po świecie i widzę jak ludzie w innych krajach śmieją się z nas, że 38 milionowy naród nie może sobie poradzić z bandą nieudaczników,stojących przy sterze, którzy kłamią i matacza i rozkradają nasz kraj. Takie jest moje stanowisko w tej sprawie i nie zmienię go dopóki prawda nie ujrzy światła dziennego. Współczuje tylko rodzinom tych co zginęli, bo nawet on nie mogą doprosić się prawdy.

 5. ASTRAJA
  Kwiecień 21, 2012 o 12:19 am

  Najlepszą obroną jest atak…
  „Na kłamstwa i agresję Donalda Tuska powinien reagować najpierw psychiatra
  Dopiero opinia lekarza powinna zdecydować, co z nim dalej robić …
  hitler i stalin też byli czubkami tak jak ta wermahtowa gnida, ale nie 

  na tyle aby nie robić w gacie przed sprawiedliwym trybunałem i 

  stryczkiem. Groźby tej kanali, która prawdopodobnie współorganizowała 

  zamach na Polskiego Prezydenta – to dowód, że już robi się mu 

  miękko w gaciach przed sprawiedliwym ramieniem Narodu Polskiego 

  i dlatego jak zwykle swoim pogróżkowym atakiem tchórza na miliony 

  Polaków, próbuje uspokoić swoje zafajdane sumienie.

 6. ASTRAJA
  Kwiecień 22, 2012 o 4:36 pm

  A na podsumowanie tej burzliwej dyskusji felieton Jana Pietrzka

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: