Strona główna > Wiadomości > Zlikwidujmy całą Polskę

Zlikwidujmy całą Polskę


Policja chce zamknąć kilkaset komisariatów w małych miejscowościach. Powód oczywisty: oszczędności. Według oficjalnych zapewnień – takich samych jak zwykle – ludziom od tego będzie tylko lepiej. Ponoć w epoce telefonów komórkowych zawsze i wszędzie da się wezwać policję.

A ta wezwana szybko i sprawnie przyjedzie. Tak jak we Włodowie – co wszyscy pamiętamy. Kolejna instytucja wycofuje się z interioru do dużych miast. Redukowane są sądy, likwidowane oddziały pocztowe, kasowane połączenia kolejowe. Dorzućmy jeszcze plany zmniejszenia liczby urzędów skarbowych, placówek ZUS i prokuratur w mniejszych miastach.

Polska zamienia się w kraj składający z zatłoczonej Warszawy, która tu i tam świeci blichtrem na kredyt, kilku jako tako funkcjonujący większych miast typu Wrocław czy Kraków, oraz z wymierającej prowincji. Odliczmy od tego miliony młodych ludzi, którzy wyjechali zagranicę i już tu nie wrócą. Nawet po to, by dać się pochować tam, gdzie się urodzili. Zresztą nie mieliby do czego wrócić. Ich rodzinne strony zamieniają się w przygnębiającą pustynię.

Jeśli ktoś z rządzących mówi, że jest plan rozwoju to tylko mówi. Praktyka polega na likwidowaniu i zamykaniu. Najlepiej tam, skąd protestów nikt nie usłyszy. Bo protestujący są zbyt słabi. Bo kogo w Warszawie będzie obchodził protest jakiegoś tam powiatu czy gminy? Przecież chodzi i tak o ludzi skazanych na wymarcie.

Piotr Gursztyn

Reklamy
Kategorie:Wiadomości Tagi: ,
 1. ASTRAJA
  Maj 5, 2012 o 12:50 am

  No to zlikwidujmy jeszcze Sejm i Senat, to duża oszczędność, urząd premiera bo nie będzie kim rządzić i wszystkie ministerstwa bo będą bezużyteczne i…po Polsce !

 2. johohanan
  Maj 5, 2012 o 10:39 am

  Oszczędności,oszczędności,oszczędności. Niektóre z tych oszczędności dobitnie pokazują prawdziwą twarz tego rządu Tuska,Były już przecież oszczędności polegające na obcinaniu wydatków na składkę na ubezpieczenie zdrowotne dla bezrobotnych, były oszczędności na wsparciu posiłków w barach mlecznych,oszczędności we wsparciu programu szklanka mleka w szkole, zmniejszenie wysokości zasiłku pogrzebowego z 6,4 tys. zł do 4 tys. zł.,cięcia na budowę autostrad i dróg szybkiego ruchu (efekty widać), Kilka lat rządów PO wystarczyło by zlikwidować polską armię.O ustawie emerytalnej i oszczędnościach kosztem obywateli już nie chce sie pisać.
  Co sie dzieje w tym moim kraju? To jest rząd miłości?

  PS.A jak z oszczędnościami w rządzie i kancelarii Tuska czy np. w magistracie HGW w Warszawie?

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: