Strona główna > Wiadomości > Chcą odebrać Palikotowi honorowe obywatelstwo

Chcą odebrać Palikotowi honorowe obywatelstwo


W 2008 roku Biłgorajska Rada Miasta zadecydowała o przyznaniu Januszowi Palikotowi honorowego obywatelstwa. Dziś, po niespełna 4 latach w mieście zbierane są podpisy pod odebraniem posłowi tego zaszczytnego tytułu. A wszystko dlatego, że Palikot – zdaniem autorów petycji – obraża kościół katolicki.
Podpisy pod wnioskiem o odebranie Januszowi Palikotowi zbierane są w katolickiej księgarni w Biłgoraju i na ulicach miasta.
Treść pisma opublikował lokalny portal biłgoraj.com.pl. Z tekstu wynika, że inicjatorom akcji doskwiera głównie niekatolicka postawa posła: – Domaganie się praw dla różnych wynaturzeń i dewiacji seksualnych, narkomanów, domaganie się aborcji bezbronnych dzieci budzi nasz sprzeciw – czytamy – Nie może być też publicznej zgody na obrażanie obywateli i ich przekonań, które łamie wszelkie normy kulturowe i obyczajowe.Do autorów petycji nie udało nam się dotrzeć. Jednak jednym z gorących popleczników inicjatywy jest wicestarosta biłgorajski: – Podpisałem się pod tym wnioskiem. Mam dosyć tłumaczenia się w całej Polsce z tego Pana. Nawet, gdy melduję się w hotelu to słyszę od razu „Palikot” – denerwuje się Stanisław Schodziński – Zamierzam bronić wartości katolickich, których poseł Palikot nie reprezentuje i dlatego jestem za odebraniem mu obywatelstwa.

Jak na razie nie wiadomo ile podpisów udało się zebrać. Akcja zbierania trwa i pismo nie wpłynęło jeszcze do Urzędu Miasta: – Ja o tym nic nie wiem. Nie dostaliśmy żadnej petycji i dopóki nie dostaniemy nie będę komentował tej sprawy – mówi burmistrz miasta Janusz Rosłan (SLD).

A jeśli pismo wpłynie?: – Przyznanie honorowego obywatelstwa reguluje podjęta uchwała. Natomiast nie ma procedur odebrania takiego tytułu – tłumaczy burmistrz – Tutaj trzeba będzie zasięgnąć opinii radców prawnych.

Janusz Rosłan dodaje, że Janusz Palikot otrzymał obywatelstwo za zasługi dla rozwoju regionu a nie za poglądy. Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Biłgoraj nadano mu 25 lipca 2008 roku.

A co na to sam zainteresowany? Odpowiada krótko: – Wierzę w mądrość mieszkańców i radnych – mówi poseł.

Źródło: naszemaisto.pl
Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: