Strona główna > Sport, Wiadomości > Składy wszystkich reprezentacji na Euro 2012

Składy wszystkich reprezentacji na Euro 2012


Już za cztery dni oficjalny start Mistrzostw Europy 2012, które odbędą się w Polsce i na Ukrainie. Wszystkie reprezentacje mają już skompletowane kadry i gotowe są walczyć o najwyższe cele. W tym newsie przedstawię poszczególne z nich. Oto one:

Grupa A:

a) Polska – Wojciech Szczęsny, Grzegorz Sandomierski, Przemysław Tytoń; Sebastian Boenisch, Grzegorz Wojtkowiak, Marcin Kamiński, Marcin Wasilewski, Jakub Wawrzyniak, Damien Perquis, Łukasz Piszczek; Dariusz Dudka, Adam Matuszczyk, Eugen Polanski, Maciej Rybus, Ludovic Obraniak, Rafał Murawski, Jakub Błaszczykowski, Adrian Mierzejewski, Rafał Wolski, Kamil Grosicki; Robert Lewandowski, Artur Sobiech, Paweł Brożek.

b) Czechy – Petr Cech, Jan Lastuvka, Jaroslav Drobny; Theodor Gebre Selassie, Michal Kadlec, Marek Suchy, Roman Hubnik, Tomas Sivok, David Limbersky; Tomas Rosicky, Milan Petrzela, Frantisek Rajtoral, Jaroslav Plasil, Vaclav Pilar, Tomas Huebschman, Daniel Kolar, Petr Jiracek, Vladimir Darida; Tomas Necid, Jan Rezek, Milan Baros, Tomas Pekhart, David Lafata

c) Rosja – Igor Akinfiejew, Anton Szunin, Wiaczesław Małafiejew; Aleksandr Aniukow, Roman Szaronow, Siergiej Ignaszewicz, Juri Żirkow, Aleksiej Bieriezucki, Władimir Granat, Kirił Nababkin; Roman Szirokow, Igor Dienisow, Konstantin Zyrianow, Marat Izmaiłow, Dmitrij Kombarow, Alan Dżagojew, Aleksandr Kokorin, Denis Głuszakow, Igor Siemszow; Andriej Arszawin, Aleksandr Kierżakow, Roman Pawliuczenko, Pavel Pogrebniak

d) Grecja – Konstantinos Chalkias, Alexandros Tzorvas, Michalis Sifakis; Giannis Maniatis, Georgios Tzavellas, Stelios Malezas, Kyriakos Papadopoulos, Avraam Papadopoulos, Vassilis Torossidis, Sotiris Ninis, Sokratis Papastathopoulos, Jose Holebas; Grigoris Makos, Nikos Liberopoulos, Georgios Karagounis, Georgios Fotakis, Konstantinos Katsouranis, Konstantinos Fortounis, Giannis Fetfatzidis; Georgios Samaras, Konstantinos Mitroglou, Dimitris Salpingidis, Theoanis Gekas

Grupa B:

a) Holandia – Maarten Stekelenburg, Michel Vorm, Tim Krul; Gregory van der Wiel, John Heitinga, Joris Mathijsen, Wilfred Bouma, Ron Vlaar, Jetro Willems, Khalid Boulahrouz; Mark van Bommel, Nigel de Jong, Wesley Sneijder, Arjen Robben, Stijn Schaars, Kevin Strootman, Rafael van der Vaart; Dirk Kuyt, Klaas-Jan Huntelaar, Robin van Persie, Luuk de Jong, Luciano Narsingh, Ibrahim Afellay

b) Niemcy – Manuel Neuer, Tim Wiese, Ron-Robert Zieler; Marcel Schmelzer, Benedikt Hoewedes, Mats Hummels, Holger Badstuber, Philipp Lahm, Per Mertesacker, Jerome Boateng; Ilkay Gundogan, Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger, Mesut Oezil, Lars Bender, Toni Kroos, Mario Goetze, Marco Reus; Andre Schuerrle, Lukas Podolski, Miroslav Klose, Thomas Mueller, Mario Gomez

c) Dania – Stephan Andersen, Anders Lindegaard, Kasper Schmeichel; Simon Kjaer, Daniel Agger, Simon Poulsen, Lars Jacobsen, Andreas Bjelland, Jores Okore, Daniel Wass; Christian Poulsen, William Kvist, Christian Eriksen, Michael Krohn-Dehli, Lasse Schoene, Michael Silberbauer, Jakob Poulsen, Thomas Kahlenberg, Niki Zimling; Dennis Rommedahl, Nicklas Bendtner, Nicklas Pedersen, Tobias Mikkelsen

d) Portugalia – Eduardo, Rui Patricio, Beto; Bruno Alves, Pepe, Coentrao, Ricardo Costa, Rolando, Miguel Lopes, Joao Pereira; Miguel Veloso, Custodio, Joao Moutinho, Ricardo Quaresma, Ruben Micael, Raul Meireles, Nani, Hugo Viana; Cristiano Ronaldo, Hugo Almeida, Nelson Oliveira, Silvestre Varela, Helder Postiga

Grupa C:

a) Hiszpania – Iker Casillas, Victor Valdes, Jose Reina; Raul Albiol, Gerard Pique, Sergio Ramos, Alvaro Arbeloa, Jordi Alba; Javi Martinez, Andres Iniesta, Xavi Hernandez, Francesc Fabregas, Juan Mata, Xabi Alonso, Sergio Busquets, Santiago Cazorla, David Silva, Jesus Navas; Juanfran, Pedro Rodriguez, Fernando Torres, Alvaro Negredo, Fernando Llorente

b) Irlandia – Shay Given, Keiren Westwood, David Forde; Sean St Ledger, John O’Shea, Richard Dunne, Stephen Kelly, Paul McShane, Darren O’Dea; Stephen Ward, Glenn Whelan, Aiden McGeady, Keith Andrews, Damien Duff, Darron Gibson, Stephen Hunt, Paul Green, James McClean; Kevin Doyle, Robbie Keane, Jon Walters, Shane Long, Simon Cox

c) Chorwacja – Stipe Pletikosa, Ivan Kelava, Danijel Subasić; Ivan Strinić, Josip Simunić, Jurica Buljat, Vedran Corluka, Gordon Schildenfeld, Domagoj Vida; Danijel Pranjić, Ivan Rakitić, Ognjen Vukojević, Luka Modrić, Darijo Srna, Milan Badelj, Tomislav Dujmović, Mario Mandzukić, Niko Kranjcar, Ivan Perisić; Nikica Jelavić, Ivo Ilicević, Ivica Olić, Eduardo da Silva

d) Włochy – Gianluigi Buffon, Salvatore Sirigu, Morgan De Sanctis; Giorgio Chiellini, Angelo Ogbonna, Federico Balzaretti, Ignazio Abate, Emanuele Giaccherini, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci; Christian Maggio, Thiago Motta, Claudio Marchisio, Daniele De Rossi, Riccardo Montolivo, Andrea Pirlo, Antonio Nocerino; Mario Balotelli, Antonio Cassano, Antonio Di Natale, Fabio Borini, Sebastian Giovinco, Alessandro Diamanti

Grupa D:

a) Francja – Hugo Lloris, Steve Mandanda, Cedric Carrasso; Patrice Evra, Adil Rami, Philippe Mexes, Anthony Reveillere, Laurent Koscielny, Gael Clichy; Mathieu Debuchy, Yohan Cabaye, Franck Ribery, Samir Nasri, Blaise Matuidi, Jeremy Menez, Florent Malouda, Yann M’Vila, Alou Diarra, Marvin Martin, Hatem Ben Arfa; Mathieu Valbuena, Olivier Giroud, Karim Benzema

b) Szwecja – Andreas Isaksson, Johan Wiland, Paer Hansson; Mikael Lustig, Olof Mellberg, Andreas Granqvist, Martin Olsson, Jonas Olsson, Mikael Antonsson, Behrang Safari; Rasmus Elm, Sebastian Larsson, Anders Svensson, Kim Kaellstroem, Pontus Wernbloom, Samuel Holmen, Christian Wilhelmsson; Zlatan Ibrahimović, Johan Elmander, Tobias Hysen, Emir Bajrami, Ola Toivonen, Markus Rosenberg

c) Anglia – Joe Hart, Robert Green, Jack Butland; Glen Johnson, Ashley Cole, Gary Cahill, John Terry, Leighton Baines, Phil Jones, Joleon Lescott, Phil Jagielka; Steven Gerrard, Frank Lampard, Ashley Young, James Milner, Scott Parker, Stewart Downing; Theo Walcott, Andy Carroll, Wayne Rooney, Alex Oxlade-Chamberlain, Jermain Defoe, Danny Welbeck

d) Ukraina – Maksym Kowal, Andrij Pjatow, Ołeksandr Gorjainow; Jewhen Selin, Jewhen Chaczeridi, Ołeksandr Kuczer, Wiaczesław Szewczuk, Taras Michalik, Jarosław Rakicki, Bohdan Butko; Anatolij Tymoszczuk, Denys Garmasz, Ołeksandr Alijew, Ołeh Husiew, Rusłan Rotań, Serhij Nazarenko, Jewhen Konoplianka; Andrij Szewczenko, Andrij Woronin, Andrij Jarmolenko, Artem Milewski, Jewhen Selezniow, Marko Dević

Podczas mistrzostw będę starał się na bieżąco informować o wynikach i sporządzać krótkie relacje z każdej grupy, a następnie z kolejnych faz.

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: