Strona główna > Polityka > Kto naprawdę doprowadził polskie stocznie do upadku.

Kto naprawdę doprowadził polskie stocznie do upadku.


2005-10-31
POCZĄTEK IV RP
Władzę w kraju przejmuje PiS.
– „PiS jest partią ludzi praworządnych, którzy dążą do rozliczenia krzywd.[…] Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PiS. Najwyższe funkcje w państwie muszą sprawować ludzie czyści jak łza”. (Jarosław Kaczyński w RMF FM, marzec2005 r.)
– „Na odpowiedzialne stanowiska będą rekomendowani i kierowani wyłącznie ludzie kompetentni, koniec z nepotyzmem i kolesiostwem”. (Jarosław Kaczyński, podczas kampanii wyborczej czerwiec – październik 2005 r.)
A teraz chronologicznie :
2006-02-10
OFERTA KUPNA
Prezes ARP S.A. składa do Ministerstwa Gospodarki i Skarbu ofertę kupna z deklaracją dodatkowego zainwestowania 220 mln zł w akcje Stoczni Gdynia S.A. i od 70 – 80 mln zł w Stocznię Gdańsk.
– Ministerstwa Skarbu i Gospodarki ignorują ofertę inwestora.

2006-02-22
„PLANY” RZĄDU
Zobowiązanie rządu Jarosława Kaczyńskiego by:
– w kwietniu 2006 r. przekazać strategię Rządu RP wobec sektora stoczniowego,
– do końca czerwca 2006 r. przekazać Komisji Europejskiej zmodyfikowanych,zaktualizowanych, indywidualnych programów restrukturyzacji dla stoczni,uwzględniających prywatyzację.

2006-03
NOWY PREZES STOCZNI
Zgodnie z zasadą „Teraz k…a my!” (czyli: patrz powyżej na wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego w czasie kampanii) na nowego prezesa stoczni Gdańskiej zostaje namaszczony aktywny działacz PiS Andrzej Jaworski, z zawodu etnolog i politolog, który zna się na budowie statków jak „świnia na gwiazdach”. Gdy w 2002 r. Lech Kaczyński został prezydentem Warszawy ,Jaworski znalazł się wśród działaczy PiS ściągniętych do stolicy. Ten”wybitny specjalista” i „menadżer” (oczywiści etnolog Jaworski) zaczął swoje urzędowanie od przyznania sobie pensji w wys. 35 kafli miesięcznie CO BYŁO O 10 TYS. WIĘCEJ NIŻ JEGO POPRZEDNIK!!! Dyrektorem generalnym stoczni został kolejny wybitny PiSowiec Andrzej Buczkowski, który zajął dyrektorski stołek przesiadając się na niego prosto z ławy oskarżonych za przestępstwa gospodarcze (patrz znów powyżej na wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego w czasie kampanii).

2006-03-14
OSTRZEŻENIE KOMISJI EUROPEJSKIEJ
– Zignorowane.
2006-04-12
OSTRZEŻENIE KOMISJI EUROPEJSKIEJ
– Zignorowane.
2006-04-28
OSTRZEŻENIE KOMISJI EUROPEJSKIEJ
„Zaparkowanie” Stoczni Gdańsk jest niezgodne z wytycznymi Komisji Europejskiej.
– Zignorowane.
2006-06-07
OSTRZEŻENIE KOMISJI EUROPEJSKIEJ o niezgodności programu PiS z prawem UE
– Bez odpowiedzi.
2007-06-30
NIEZREALIZOWANE ZOBOWIĄZANIE
Zobowiązanie rządu do prywatyzacji Stoczni Gdynia i SSN do 30 czerwca 2007 nie zostaje zrealizowane.
2006-07-17
PISMO OD PANI KOMISARZ
Pismo Pani Neelie Kroes, komisarz ds. Konkurencyjności Komisji Europejskiej do Pana Wojciecha Jasińskiego Ministra Skarbu Państwa. W piśmie stwierdzono, że wobec opóźnień po stronie polskiej, Komisja Europejska nie może dłużej zagwarantować podjęcia decyzji do końca listopada 2006 r., zgodnie z ustaleniami na spotkaniu w lutym 2006 r.
– ZIGNOROWANE!!! Nie podjęto jakichkolwiek negocjacji z Komisją Europejską w tej sprawie.
2006-08-31
OPÓŹNIONA I NIEPRAWIDŁOWA DECYZJA
Rząd J. Kaczyńskiego przyjmuje i przekazuje Komisji Europejskiej (z pięciomiesięcznym opóźnieniem) „Strategię dla sektora stoczniowego „,ignorując jednoznaczny i kilkukrotny sprzeciw Komisji Europejskiej wobec postępowania niezgodnego z prawem Unii!!!
2006-09-04
OPÓŹNIONA I WADLIWA DECYZJA
Rząd Jarosława Kaczyńskiego przekazuje z trzymiesięcznym opóźnieniem, niezgodne z warunkami Komisji programy restrukturyzacyjne trzech stoczni.
2007-01-25
NOWA DEKLARACJA
Nowe zobowiązanie rządu Jarosława Kaczyńskiego do prywatyzacji Stoczni Gdynia S.A. i Stoczni Szczecińskiej Nowej Sp. z o.o. do 30 czerwca.
2007-01-29
OSTRZEŻENIE KOMISJI EUROPEJSKIEJ
– Zignorowane.
2007-03-15
NIEZREALIZOWANE ZOBOWIĄZANIE
Zmiana stanowiska rządu J. Kaczyńskiego w zakładanych wcześniej terminach prywatyzacji stoczni (Stoczni Gdynia i SSN do 30.06.2007 r. oraz Stoczni Gdańsk do 31.12.2007 r.)
NIEPODJĘCIE DZIAŁAŃ
Nie została uruchomiona procedura prywatyzacji wszystkich stoczni, nie wystosowano nawet do potencjalnych inwestorów zaproszeń do rokowań!!!
2007-04-18
OSTRZEŻENIE KOMISJI EUROPEJSKIEJ
– Zignorowane.
2007-05-01
MIJA TERMIN MOŻLIWOŚCI WSPARCIA STOCZNI PRZEZ RZĄD
Upłynął 3 letni termin, w którym można było wykorzystać możliwości jakie dajeArt.37 ust.1 Aktu dotyczącego przystąpienia do UE (zezwolenie na wprowadzenie środków ochronnych).
– BRAK DZIAŁANIA!!! Rząd Jarosława Kaczyńskiego ostatecznie zaprzepaścił możliwość skorzystania z tego rozwiązania zgodnie z prawem Unii (jak w przypadku stoczni w Niemczech)!!!
2007-05
DONBAS W GDAŃSKU
Rozmowy przedstawicieli rządu Jarosława Kaczyńskiego w Gdańsku z Ukraińskim DONBASem (zarządzanym przez pro-putinowskich oligarchów) w sprawie sprzedaży stoczni. Prezes Jaworski podkreśla, że oferta ukraińskiej spółki zawiera też „bardzo korzystny” pakiet socjalny dla załogi.
2007-06-06
OSTRZEŻENIE KOMISJI EUROPEJSKIEJ
Skoro minister nie odpowiada, to tym razem wysłane do p. Poncyliusza Sekretarza Stanu Ministerstwa Gospodarki.
2007-06-22
NIEZREALIZOWANE ZOBOWIĄZANIE
Rząd Jarosława Kaczyńskiego przesuwa termin prywatyzacji stoczni do końca grudnia.
2007-06-26
OFERTA KUPNA
Oferta od banku FORTIS Intertrust (Netherlands) B.V. łącznego zakupu wszystkich stoczni, zgodnej z oczekiwaniami Komisji Europejskiej.
– Zlekceważona, trwają dalsze rozmowy z DONBASem.
2007-07-19
KOLEJNE PISMO OD PANI KOMISARZ
Pismo Pani Neelie Kroes, Komisarz ds. Konkurencyjności tym razem do Pani Anny Fotygi, Ministra Spraw Zagranicznych, bo ministerstwo gospodarki dalej milczy.
2007-07-31
OSTRZEŻENIE KOMISJI EUROPEJSKIEJ
2007-09-17
OFERTA ODRZUCONA
Lekceważąca odpowiedź Pana Wojciecha Jasińskiego, Ministra Skarbu Państwa,skierowana do banku FORTIS Intertrust (Netherlands) B.V. (po 3 miesiącach)informująca, że oferta nie będzie rozpatrywana.
2007-10-01
OSTRZEŻENIE KOMISJI EUROPEJSKIEJ
2007-10-03
OSTRZEŻENIE KOMISJI EUROPEJSKIEJ
2007-10-23
KOLEJNY PLAN
Dwa dni po wyborach rząd Jarosława Kaczyńskiego przedstawia nowy, nierealistyczny harmonogram prywatyzacji Stoczni Szczecińskiej oraz StoczniGdynia S.A.
A teraz finał:
2007-11
STOCZNIA W RĘCE DONBASU
Zgodnie i z ustaleniami rządu Jarosława Kaczyńskiego i bez porozumienia z UE,Stocznia Gdańsk przechodzi bez przetargu w ręce pro-putinowskich oligarchów z DONBASu, w związku z czym Unia żąda zwrotu rządowej pomocy. Gdynia i Szczecin zostają na lodzie!!!
2008-02-01
FUNDACJA PREZESA
Wybitny PiSowski prezes-etnolog Jaworski we współpracy z zakładową „Solidarnością” zakłada Fundację Stoczni Gdańskiej. W radzie fundatorów znaleźli się liderzy stoczniowej „S” Roman Gałęzewski i Karol Guzikiewicz. Fundusz założycielski wyniósł 2 tys. zł, zaś cel działalności to „promocja stoczni i udzielanie pomocy pracownikom” .Jaworski zostaje prezesem fundacji, ale podkreśla, że będzie pracował „społecznie”. W sejmowym rejestrze korzyści napisał, iż to działalność non-profit. Na rozpoczęcie działalności fundacja zleca swojemu własnemu szefowi „non-profit” przygotowanie opracowania „jak pozyskać środki dla fundacji” w zamian za… 5705 zł.
2008-03
ODWOŁANIE I POZEW
Wybitny PiSowski etnolog Jaworski został (w końcu!!!) odwołany z funkcji prezesa stoczni Gdańsk. W nagrodę za „wybitne” osiągnięcia otrzymał od stoczni na pożegnanie 333 tys. zł. Nie usatysfakcjonowany taką „marną” odprawą złożył pozwanie sądowe przeciwko stoczni, aby wypłacono mu dodatkowo ok. 50 tys. zł za to, że nie otrzymał całych premii za lata 2008 i 2009 oraz za niewłaściwe rozwiązanie umowy o pracę.Sprawa w toku… Były już prezes Jaworski spełnia się obecnie jako poseł PiS w Sejmie (od 18 czerwca 2009, otrzymując mandat poselski po Tadeuszu Cymańskim ,który został wybrany posłem do PE).

Stocznia Gdańska już nie jest własnością ukraińskiego Donbasu, właścicielem pakietu kontrolnego jest Rosjanin,jeden z najbliższych przyjaciół Putina Aleksandr Katunin .Kaczyński,który alergicznie reaguje na Rosjan wespół z nieudacznikami z Solidarności,Guzikiewiczem ,Gałęzewskim i Śniadkiem przyczynił się do przejęcia bez przetargu kolebki tej Solidarności.

 

Reklamy
Kategorie:Polityka Tagi:
 1. Misiekpancerny
  Marzec 9, 2012 o 7:15 pm

  Ale co tam jakieś fakty skoro,wszyscy wiedzą,że to wina Tuska,bo nie sprzedał tych zadłużonych po uszy ruin arabskim szejkom 🙂

  • po.net
   Marzec 10, 2012 o 10:51 pm

   Cze misiek 🙂 Ostrzeżenie Komisji Europejskiej, Ostrzeżenie Komisji Europejskiej,Ostrzeżenie Komisji Europejskiej – Twoje zaklęcie i Twoje fakty – faki 🙂 platformy 🙂
   Nie wiem czy świadomie, czy „tylko” dałeś się uwieść – ale powielasz zwykłe kłamstwa, kłamstwa o bankrutach, o terminach, kłamstwa o o zaledwie dwu latach rządów pisu, a głownego Kaczora od 14 lipca 2006
   do 16 listopada 2007.
   Stocznia szczecińska w momencie u…….a miała portfel zamówień ważny na dwa lata. Wraz ze Stocznią, na ten okres, zapewnioną pracę miały np. zakłd w Barlinku, zakład Meblomor. zakład Redmor i wiele innych.
   Przed 4rp i „sotniami kaczorów” rzady dusz w PRL-u (a nie żadnej 3RP) sprawowały powstałe z popiołów fenixy Leszka Millera i ich pachołek niejaki Jacek Piechota. Weźże no misiu i powiedz nam co wyrabiał tow. Jacek ze stocznią. Jakich gruszek z wierzby czerwoni żądali z zakładu pracującego w pocie czoła? Dla kogo żądali synekur? Dlaczego z zemsty „za poszczucie psami” przez ówczesnych menedżerów zlikwidowali jeden z najlepszych zakładów Polski? Ze stoczniowych kontaktów znam Panów Piotrowskiego, Goja, Stypę… Załatwienie tych ludzi przez komuchów uważam za stokroć x 3 większą aferę niż u…….e Romana Kluski twórcy Optimusa.
   Nie wiem w czyim imieniu piszesz paszkwile na miasto w którym mieszkamy i żyjemy, ale powiedz, we własnym imieniu i własnymi słowy – co stałoby się, gdyby Tusk, jeżeli tylko miałby dobrą i przede wszystkim WOLNĄ wolę, olałby „wskazówki” komisarzy (mówi Ci ta nazwa coś?) unijnych i nie zlikwidował Stoczni Szczecińskiej.
   Powtarzam powiedz miśku nadobny, co było, gdyby POLSKI RZĄD NIE ZGODZIŁ SIĘ NA ZAMKNIĘCIE STOCZNI SZCZECIŃSKIEJ?
   T-mobile wycofałoby sie z Polski? :)))) Lidl i Real zamknęłyby się i nie sprzedawałyby swoich produktów? VW zamknąłby swoje salony lub kazał wprowadzić cło na swoje wageny? Czy co? :)))))))))

   • Misiekpancerny
    Marzec 12, 2012 o 9:46 am

    Przybyła kawaleria 🙂 Witam mojego ulubionego polemistę,kopę lat 🙂 Twierdzisz,że stocznie miały w portfelu zamówienie na budowę kolejnych statków,więc ja się pytam,ile na tym mogliśmy stracić ? SSN od powstania do końca 2009 zbudowała 41 statków, SP do każdego dopłacał średnio 4.5 mln PLN a i tak zarobili tylko na 5. Ostatni rentowny statek zbudowali w 2006 mimo, że do 2008 w przemyśle stoczniowym był boom. Przy czym straty na tych 36 pozostały były prawie 20 krotnie większe od zysku na tych 5. Ale to pewnie kłamstwa i propaganda,więc przytoczę Ci interpelację posła PiS i odpowiedź ministra PiS.
    Interpelacja nr 2203 do ministra skarbu państwa
    02-02-2007
    Zapytanie w sprawie portfela zamówień i rentowności produkcji w Stoczni Gdynia SA, Stoczni Gdańsk SA i Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o.o.
    Szanowny Panie Ministrze! Z informacji Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. z dnia 18.12.2006 r. przekazanej posłom przez Pana Prezesa Pawła Brzezickiego dowiadujemy się, co następuje: Portfel zamówień w Stoczni Gdynia S.A. obejmuje 28 jednostek, które w zagregowanym ujęciu należy uznać za głęboko nierentowne. Ponadto przekazano informację: Portfel zamówień Stoczni Gdańsk S.A. w odniesieniu do jednostek budowanych na rzecz Stoczni Gdynia S.A. jest nierentowny. Nowo kontraktowane zlecenia zewnętrzne (od nowych kontrahentów) uznać należy za atrakcyjne, a także: Portfel zamówień Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o.o. obejmujący 33 jednostki w zagregowanym ujęciu należy uznać za nierentowny.

    Biorąc pod uwagę powyższe, zwracam się z uprzejmą prośbą, w formie zapytania poselskiego, o odpowiedź na następujące pytania:

    1. Jakie są przewidywane szacunkowe straty, w ujęciu zagregowanym, które poniesie Stocznia Gdynia S.A. przy realizacji swojego portfela zamówień (28 jednostek)?

    2. Jakie są przewidywane szacunkowe straty, w ujęciu zagregowanym, które poniesie Stocznia Szczecińska Nowa Sp. z o.o. przy realizacji swojego portfela zamówień (33 jednostki)?

    3. Jakie są przewidywane szacunkowe straty, w ujęciu zagregowanym, które poniesie Stocznia Gdańsk S.A., realizując zamówienia na rzecz Stoczni Gdynia S.A.?

    4. Jakie zlecenia (statki, kadłuby, sekcje) obejmują nowe kontrakty zawarte przez Stocznię Gdańsk S.A., określane jako zewnętrzne, które Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w swojej informacji przedstawia jako atrakcyjne?

    5. Czy przewiduje się, że nowe zewnętrzne kontrakty Stoczni Gdańsk S.A. zapewnią tej spółce przynajmniej minimalną rentowność?

    Z poważaniem

    Poseł Ryszard Kaczyński

    Warszawa, dnia 2 lutego 2007 r.

    Minister Wojciech Jasiński
    Odpowiedź na zapytanie w sprawie portfela zamówień i rentowności produkcji w Stoczni Gdynia SA, Stoczni Gdańsk SA i Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o.o.
    Szanowny Panie Marszałku! W odpowiedzi na zapytanie Pana Posła Ryszarda Kaczyńskiego z dnia 6 lutego 2007 r., znak: SPS-024-2203/07, w sprawie portfela zamówień i rentowności produkcji w polskich stoczniach produkcyjnych uprzejmie informuję, co następuje.

    Jak wynika z informacji uzyskanych od Zarządu Stoczni Gdańsk SA, w roku 2006 osiągnęła ona straty ze sprzedaży realizowanej na rzecz Stoczni Gdynia SA w kwocie 29 056,6 tys. zł. Na rok 2007 Stocznia Gdańsk SA zawarła dwa kontrakty ze Stocznią Gdynia SA na budowę statków w pełni wyposażanych, z czego jeden – statek kontenerowy 8184/13, został przekazany 23.01.2007 r. Całkowita strata na tym statku wynosi 12 221,3 tys. zł, przy czym statek ten został częściowo rozliczony w 2006 r., natomiast na drugim statku – 8184/18, w przypadku którego planowany termin zdania to 31.07.2007 r. Stocznia Gdańsk SA przewiduje stratę w wysokości 9331,0 tys. zł.

    Ponadto Stocznia Gdańsk SA informuje, że posiada na 2007 r. pełen portfel zamówień na sprzedaż statków, kadłubów i produkcji pozaokrętowej dla różnych firm, z wyłączeniem Stoczni Gdynia SA. Zgodnie z projektem planu na 2007 r. przewidywane jest osiągnięcie rentowności na sprzedaży poza Stocznią Gdynia SA na poziomie 6,8%.

    Zarząd Stoczni Gdynia SA informuje, że posiadany obecnie portfel zamówień obejmuje 24 statki, w tym: 12 samochodowców 6600 PCTC, 3 samochodowce 2130 PCTC, 6 kontenerowców 2700 TEU oraz 3 drobnicowce 45 000 DWT. Kontrakty na te trzy ostatnie statki są w trakcie ustalania nowych warunków kontraktowych i nie są brane pod uwagę przy ustalaniu wartości portfela zamówień i szacunkowych wyników. Wartość aktualnego portfela zamówień według planu restrukturyzacji wynosi 3 205 631 tys. zł.

    Kontrakty na budowę statków będących w aktualnym portfelu Stoczni podpisywane były w latach 2003-2006. Dostawa tych statków planowana jest na lata 2007-2008. Wiele kontraktów na budowę statków zawieranych było w latach 2003-2004, częściowo w tzw. okresie niskich cen na statki. Pomimo to kontraktowe kalkulacje cen statków, sporządzane przy ówczesnych wyższych kursach walutowych PLN/USD, wskazywały na dodatnią rentowność zawieranych kontraktów. Niestety, na skutek silnej aprecjacji złotego względem dolara amerykańskiego oraz w związku ze znaczącymi wzrostami cen stali w późniejszym okresie niektóre kontrakty obecnie utraciły rentowność.

    Ujęte w planie restrukturyzacji działania mają spowodować, że ujemna rentowność niektórych kontraktów (według planu restrukturyzacji suma strat na statkach ujętych w aktualnym portfelu zamówień wynosi 231,5 mln zł) zostanie znacznie ograniczona, a wprowadzone nowe zasady tworzenia portfela zamówień mają wykluczyć możliwość zawierania kontraktów nierentownych, między innymi poprzez lepszą identyfikację ryzyk i obowiązek zawiązywania rezerw na te ryzyka.

    W wyniku negocjacji z armatorami Zarząd Stoczni Gdynia SA w okresie od marca 2006 r. do lutego 2007 r. osiągnął następujące efekty:

    – nastąpiło podniesienie cen kontraktowych statków,

    – dokonano anulacji prowizji agenta,

    – dokonano anulacji bądź zawieszenia kar umownych.

    W wyniku tych działań Zarząd Stoczni uzyskał poprawę pierwotnych warunków kontraktowych o łączną kwotę ok. 244 mln zł. Z tej kwoty ok. 194 mln zł dotyczy poprawy warunków kontraktowych aktualnego portfela zamówień. Pozostała kwota dotyczy statków już zdanych w omawianym okresie. Ponadto stan obecnych negocjacji z armatorami wskazuje, że istnieją dalsze poważne możliwości znaczącej poprawy cen kontraktowych na statkach będących w aktualnym portfelu zamówień. Szacowany potencjał poprawy cen wynosi ok. 200 mln zł.

    Na podstawie wstępnych wyników finansowych SSN za rok 2006 oraz w oparciu o wyniki prognozy finansowej na lata 2007-2009 Zarząd Stoczni poinformował, że przewidywana strata za lata 2006-2007 wyniesie około 90 mln PLN.
    Z wyrazami szacunku
    Minister
    Wojciech Jasiński
    Warszawa, dnia 21 marca 2007 r.
    Drogi Ponecie w pełni zgadzam się z Twoimi wnioskami dotyczącymi sposobu zarządzania stoczniami w czasach rządów SLD,tylko że to temat na odrębną bajkę,zajmowałem się zaniedbaniami rządu PiSu. I nie zarzucaj mi szkalowania miasta,bo to nigdzie nie miało miejsca,a na punkcie Szczecina jestem lokalnym szowinistą i popieram wszystkie dobre rozwiązania dla miasta niezależnie od opcji politycznej,która je zgłasza.

   • po.net
    Marzec 12, 2012 o 9:14 pm

    Witam ponownie 🙂
    Najkrótsza odpowiedź powinna brzmieć: takie same problemy, w o wiele większym wymiarze miały stocznie niemieckie, francuskie…
    W efekcie działań rządów Polski, Niemiec, Francji stan na dzisiaj jest następujący: przemysł STOCZNIOWY w Polsce zlikwidowany jest w prawie 100% (prawie, bo nie znam obecnego statusu Stoczni Gdańskiej, a np.SSR Gryfia jeszcze się rusza), stocznie niemieckie, francuskie żyją.

    Ale….ponieważ w zasadzie odnosiłem się tylko do Stoczni Szczecińskiej Porta Holding, za Twój komentarz do mojego uznaję Twoje ostatnie dwa zdania o „zarządzaniu stoczniami w czasach rządów SLD”, tutaj o sposobie potraktowania dyrekcji, która się wierzbowym gruszkom kłaniać nie chciała i do Canossy na Piechotę nie poszła :). To wówczas koniec Stoczni Szczecińskiej miał swój początek, a po Szczecinie chodził Poliszynel i opowiadał różne dziwne rzeczy o blokowaniu kredytów bankowych i obstrukcji politycznej w sprawach gospodarczych i takie tam.
    Apropopo, czy były szef stoczni został skazany?Podobnie jak Roman Kluska ? Że skończymy tylko na tym zapytaniu w tej sprawie.

    A później? To nie inna, lecz wciąż ta sama bajka.Takie drobnostki, jak gwałtowny wzrost cen stali i ogólnie materiałów okrętowych (przygotowania do olimpiady w Pekinie), czy spadek wartości € i $ do Zł ( dzisiaj CHF jest droższy niż wówczas €) to już tylko szczegóły.
    Cóż, przemysł okrętowy to mnóstwo ustawionych w rzędzie, na stole kostek domina. Ludzie, którzy mieli obowiązek strzec stołu przed wstrząsami zachowali się jak EUropejski słoń w składzie porcelany skrzyżowany postradzieckim sekretarzem.
    Piszesz, że średnio do statku dopłacano 4,5 mln zeta. Jeżeli to prawda, to na moim pięknym obliczu błąka się uśmiech. Przy produkcji statku zatrudnionych jest kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Ile piniędzorów z zarobków tych pracowników w formie VAT, PIT, składek, akcyzy z paliw i gorzały wracało do budżetu, ile składek zdrowotnych i emerytalnych płacono? Chyba to był dobry interes dla państwa, ale nie był opłacalny dla strażników interesów „partykularnych” 🙂 a dla tych co za miedzą był zabójczy.
    Komu to przeszkadzało?

   • aida1708
    Marzec 13, 2012 o 10:33 pm

    Nic nie rozumiem ! Musisz się opowiedzieć albo , albo ,masz trzecie wyjście?

  • po.net
   Marzec 11, 2012 o 3:54 am

   Fakty :))))))))))))))))))))

   • starsza_pani
    Marzec 11, 2012 o 9:08 am

    O, widzę, że trafiłam na znawcę tematu. W takim razie wyjaśnij mi, czego brakowało stoczni, by dalej trwać i się rozwijać, jeśli – jak sam piszesz: „Stocznia szczecińska w momencie u…….a miała portfel zamówień ważny na dwa lata.” Możesz coś bliżej o tym portfelu?
    W którym roku została u…..a, w którym padła? Czy „upadlili” ją ci sami, którzy ją u…….i?
    Podobno w 2005 r. na świecie była dobra koniunktura dla przemysłu stoczniowego …

   • po.net
    Marzec 11, 2012 o 12:52 pm

    Oddanie do użytku ostatniego statku ze Szczecina. Po trzech latach od chwili likwidacji stoczni szczecińskiej http://tiny.pl/hpgdm

   • starsza_pani
    Marzec 11, 2012 o 2:20 pm

    Nie umiem rozmawiać z linkami. Czy możesz swoimi słowami napisać, dlaczego stocznia, mając zamówienia, nie mogła dalej produkować i … sama na siebie zarabiać? W swej naiwności zakładam, że w portfelu zamówień stoczni były statki, których cena gwarantowała opłacalność produkcji, bez dotacji budżetowych. Ba, uwzględniała wszelkie ryzyka i dawała godziwy zysk zapewniający własne środki na dalszy rozwój firmy. Nigdy się bliżej nie interesowałam przemysłem stoczniowym, nie moja branża, ale dziś chętnie się czegoś konkretnego dowiem, choćby po to, by wiedzieć, kto winien, kto ma.
    Miedzy niszczącymi Stocznię S. komuchami, o których piszesz, a rządami PO, ktoś przez dwa lata się po gabinetach szwendał. Co dobrego zrobił dla zgodnego z prawem zabezpieczenia jej (zakładam tożsamych z naszymi – całego narodu) interesów ?
    I jeszcze jedno, co by się nie zdarzyło, gdyby rząd PO nie zgodził się na zamknięcie Stoczni Szczecińskiej?

   • Marzec 11, 2012 o 2:39 pm

    I jeszcze jedno, co by się nie zdarzyło, gdyby rząd PO nie zgodził się na zamknięcie Stoczni Szczecińskiej?

    Stocznie niemieckie by zbankrutowały – a do tego przecież Frau Merkel dopuścić nie mogła 😈 :mrgreen:

   • po.net
    Marzec 12, 2012 o 9:35 pm

    A dodatkowo stocznie niemieckie i nie tylko mają olbrzymią rezerwę stoczniowców Poydrawiam.

   • po.net
    Marzec 12, 2012 o 9:40 pm

    Zostałem tymi podchwytliwymi pytaniami zapędzony kozi róg 🙂
    Pozdrawiam pięknie

   • po.net
    Marzec 12, 2012 o 9:46 pm

    Witam, to może rozwinę tę linkę? 🙂
    >>Ostatni taki statek ze Szczecina<<
    Dodano 19.5.2011
    To będzie ostatni chrzest statku, który w całości powstał w Szczecinie. Prasa spekuluje, kto w sobotę rozbije o jego burtę butelkę szampana. Armator miał poprosić o to Małgorzatę Tusk, żonę premiera. Ta jednak nie za bardzo miała na to ochotę, więc podobno w rezerwie ma być jedna z pań z kręgów rządowych.

    Tak czy inaczej dla większości szczecinian sobotnia uroczystość będzie miała raczej smutny wydźwięk, bo od trzech lata Stocznia Szczecińska stoi bez ruchu, zaś nazwa ostatniego statku nawiązuje do portu ze wschodniego wybrzeża.

    Przypomnijmy, że kontenerowiec z serii B 178 – I i numerze 23 zwodowano już pod koniec 2008 roku w Stoczni Szczecińskiej Nowej. Ponieważ termin przekazania statku przedłużał się, armator – cypryjski Neromar Shipping Company Ltd. w Limassol – zrezygnował z jego odbioru. Po przejęciu kadłuba Agencja Rozwoju Przemysłu utworzyła spółkę celową Aranda i powierzyła jej w maju 2009 roku dokończenie budowy jednostki. Sposób finansowania tych prac i wyposażenia określiła Szczecińska Stocznia Remontowa „Gryfia”, która wygrała przetarg.

    Armatorem fratowca m/s „Port Gdynia” będzie firma Pol-Euro Linie Żeglugowe SA w Gdyni, należąca do ARP, a powstała w wyniku restrukturyzacji gdyńskich PLO. Jak czytamy w informacji, POL-Euro eksploatuje trzy własne statki. Są to stosunkowo nowe, uniwersalne drobnicowce „Sider Capri” i „Sider Lipari” oraz statek ro-ro ” Włocławek”.

    W najbliższych latach armator ten chce eksploatować 8 frachtowców. Wśród nich ma być drugi kontenerowiec. Spółka zatrudnia około 100 polskich marynarzy i oficerów. Po przejęciu nowego kontenerowca na statkach przybędzie ponad 20 miejsc pracy.

    „Port Gdynia” będzie pierwszym od 20 lat nowy statkiem handlowym zbudowanym w polskiej stoczni i przekazany polskiemu armatorowi. Jednostka ze Szczecina ma 220 m długości, 41,8 tys. DWT i może zabrać ok.3100 kontenerów 20-stopowych.

    W niedzielę (22 maja br.) kontenerowiec wypłynie ze Szczecina na próby morskie, a potem zostanie przekazany armatorowi. Statek od razu rozpocznie przewozy ładunków, bo POL-Euro ma podpisany kontrakt gwarantujący mu zatrudnienie przez dwa lata.

   • starsza_pani
    Marzec 12, 2012 o 10:17 pm

    Ależ przeczytałam Twego linka:) I wiesz co, mnie jest też przykro, że oceny siebie samych przez poniektórych tak bardzo odbiegają od ich możliwości. Niestety, możliwości nie sięgają do pięt samoocenie. I to jest problem. Nie wiem, czy to klasa „robotnicza”. za wiele chce, czy klasa e. za mało jest e.*

    *)e – znaczy elita.

   • po.net
    Marzec 12, 2012 o 10:26 pm

    Nooo… zawsze jeszcze można się pochlastać.

   • Misiekpancerny
    Marzec 12, 2012 o 9:56 am

    A tak fakty,których jak na razie nikt,łącznie z Tobą nie podważy.Co by się stało gdyby UE wstrzymała dalsze finansowanie stoczni? Absolutnie nic,pewnie dalej dopłacalibyśmy ok.4 miliardów rocznie do bankrutów,którzy nic by nie produkowali,lub produkowali ze stratą,po to tylko,żeby utrzymać parę tysięcy miejsc pracy,parę tysięcy,bo wyliczenia Krasnodębskiego są wzięte z księżyca i nie piszcie mi o kooperantach,bo stocznie juz od dawna im nie płaciły. Powiedz mi ziomek,w jaki sposób upadek stoczni wpłynął na sytuację w mieście ? Bo ja mam wrażenie,ze miasto odetchnęło,stocznia do finansowania miasta nie dokładała złamanego grosza,a wprost przeciwnie,bo obciążała budżet miejski rachunkami za media i inne świadczenia.

   • po.net
    Marzec 12, 2012 o 9:34 pm

    To ma być fakt??? Co by się stało gdyby UE wstrzymała dalsze finansowanie stoczni? Kto Cię nakłamał, że UE finansowała polskie stocznie?
    To ma być fakt? …stocznie juz od dawna im (kooperantom) nie płaciły. Kooperanci ze stoczni żyli i kto Was misiek nakłamał, że było inaczej.
    To ma być fakt?…dalej dopłacalibyśmy ok.4 miliardów rocznie do bankrutów. Jeżeli wyliczenia Krasnodębskiego są wzięte z księżyca, to Wasze 🙂 misiek są z oTbytu, że zacytuję tutaj naszego ziomka Joachima. Ziomka w odróżnieniu od ziomala, bo na takich patent ma nowy Grabarczyk.
    To ma być fakt?… (stocznia) obciążała budżet miejski rachunkami za media i inne świadczenia. Możecie misiek zadać choć jeden rachunek nie potwierdzający Waszego kłamstwa?
    Wiecie co misiek? Wasze fakty to zwykłe … wyprostowane środkowe palce przy zagiętych pozostałych. Pozdrawiam i zapraszam do wsłuchiwania się w oddechy miasta 🙂
    P.S. To nie ja pierwszy zastosowałem formę „per Wy”.

   • starsza_pani
    Marzec 12, 2012 o 10:47 pm

    Stara jestem, sklerozę mam.
    Przypomnij mi, kiedy weszliśmy do UE? Czy jako nowicjusz mieliśmy prawo wnosić o specjalne traktowanie wspomagania dla nas ważnych (z różnych względów) gałęzi produkcji? Czy z tego umiejętnie skorzystaliśmy, jako państwo? Kiedy był po temu czas? W jakich latach?

    Właściwie to powinniśmy wystąpić z UE.
    My som pany!

   • Misiekpancerny
    Marzec 13, 2012 o 2:41 pm

    Dziad swoje,a obraz swoje,tak na marginesie to Jojo nie jest moim ziomkiem,ani ziomalem bo nie urodził się w Szczecinie,stosujesz kompletnie pokrętną logikę w myśl której opłaca się utrzymywać bankruta płacąc ludziom z nicnierobienie,bo te pieniądze w ten czy inny sposób wrócą z powrotem do budżetu,to niezwykle nowatorskie podejście,powinieneś dostać Nobla z ekonomii.To co proponujesz już raz przerabialiśmy przez ponad 50 lat,nazywało się to realny socjalizm i po co było obalać taki fajny
    ustrój? 🙂

   • Misiekpancerny
    Marzec 13, 2012 o 2:50 pm

    PS.Co do długów stoczni wobec miasta,to dała Ci Bozia paluszki jak widzę,a Googla masz pod nosem,długo szukać nie trzeba,ale skoro chcesz tylko jeden to voila „Dostawy ciepła zostały wstrzymane przez Szczecińską Energetykę Cieplną, ponieważ SSN nie zapłaciła zadłużenia. Zobowiązania stoczni wobec SEC wynoszą ponad 1 mln zł.” (źródło MMSzczecin.pl 2008 rok)

   • po.net
    Marzec 16, 2012 o 11:32 pm

    Jeszcze jedno zapytanie Miedźwiedizewie 🙂 cienkie sa tu i teraz te Twoje posty, jak niedźwiedzie na wiosnę> Spałeś? Ale białe niedźwiedzie nie śpią. owszem chudną. Ale Ty? No chyba że jesteś miśkiem blondynem. To wszystko tłumaczy 🙂

   • Misiekpancerny
    Marzec 17, 2012 o 1:03 am

    Byłem miły,grzeczny i koncyliacyjny,wycierałem łapki,mówiłem proszę i dziękuję,ale jak chcesz dostać w ryj,to niech gra muzyka,na tym skretyniałym portalu,gdzie Prawdziwy Polak całuje w du*ę Prawdziwego Polaka Patriotę,a wszyscy mają blok na synapsach i jakoś nie iskrzy w pustych mózgownicach,możemy się zabawić, pewnie wylecisz razem ze mną,ale zanim,pokażmy jak wygląda jazda bez trzymanki.Ty zaczynałeś ostatnio,teraz moja kolej 🙂

   • Misiekpancerny
    Marzec 17, 2012 o 1:07 am

    Jak zwykle śnisz o blondynach,toż pisałem cobyś
    zakupił nowe gumofilce,bo narzeczone Ci uciekają zaś 🙂

   • po.net
    Marzec 17, 2012 o 1:44 am

    Taaa, zachowujesz się jak blondyn, a zarzekałeś się, że damy radę.
    Otóż nie dasz rady 🙂

   • liberty
    Marzec 18, 2012 o 12:11 pm

    Wygląda na to, że jednak wobec faktów i liczb nie dał rady. Nie potrafił merytorycznie ustosunkować się do własnej wklejki, którą prawdopodobnie skopiował gdzieś w necie. Tak też czasami bywa, ludzie w konfrontacji z liczbami przechodzą z konfrontacji werbalnej na konfrontacje cielesną. Jest to oznaką ich dużej słabości ducha oraz fanatyczna niechęć do zaakceptowania niechcianych prawd i faktów.

   • po.net
    Marzec 18, 2012 o 3:17 pm

    Stara „ichnia” metoda.
    Tego blondyna akurat nie jest trudno skłonić do obnażenia się – była tylko kwestia określenia czasu wybuchu klienta.

   • kosa
    Marzec 18, 2012 o 4:16 pm

    Prześledziłem dzisiaj dyskusję na forum xami.pl i poszperałem trochę. Natrafiłem na klub byłego członka tego klubi, Miśka Pancernego, który reklamuje się: „RÓŻNIJMY SIĘ PIĘKNIE.
    Klub dla wszystkich,którzy pragną dyskutować i spierać się bez agresji,służący wymianie myśli i poglądów,bez chamstwa i zajadłości,otwarty na wszelkie światopoglądy polityczne,społeczne czy religijne.”

    Nasuwa mi się pytanie, dlaczego w jego klubie są prawie sami ludzie o lewicowych poglądach i antykler? Przecież klub ten afiszuje się odmiennością poglądów? Zauważyłem tam chroniczny brak ludzi o prawicowych i konserwatywnych poglądach, jak i negowanie wartości demokratycznych, religijnych i dyskryminację określonych mniejszości narodowych i ludzi o odmiennych poglądach. Czy hasło klubu: RÓŻNIJMY SIĘ PIĘKNIE jest tylko kolejnym kamuflarzem ukrywającym prawdziwe oblicze tego klubu i jest tylko wyrafinowanym krokiem PR-u, wazeliny i lukru, który w oczywisty sposób ignoruje realne problemy Polaków i odwraca uwagę od istotnych spraw? W moich oczach jest to bardzo dziwny i podejrzany klub. Wygląda mi to na bardzo sprytną próbę manipulacji ludźmi.
    Czy portal xami.pl ma coś z nimi wspólnego? Pytam się, gdyż zauważyłem bytność na nim ludzi stamtąd i sprytne próby rozbicia dyskusji tutaj.

   • po.net
    Marzec 17, 2012 o 1:56 am

    Zaproś do tańca Rysia Kalisza 🙂

   • starsza_pani
    Marzec 18, 2012 o 4:03 pm

    Po.net. co to za metoda? „Ichnia” to czyja? Do kogo należy dziś Stocznia Gdańska?

   • po.net
    Marzec 18, 2012 o 6:55 pm

    No właśnie – co to za metoda? A ichnia, czyli onych. Stocznia Gdańska dziś do mnie nie należy.
    Po tych wyczerpujących odpowiedziach pięknie pozdrawiam 🙂

   • Marzec 13, 2012 o 3:29 pm

    Nie zgodzę się z Tobą. Patrz ile lat Niemcy dotowali górnictwo, przemysł metalurgiczny, Kolej, nadal dotują stocznie i inne dziedziny nieopłacalnego przemysłu. – I to z ekonomią nie ma nic wspólnego, interes narodowy i społeczny stoi na pierwszym miejscu. Tu bierze rachunek ekonomiczno-społeczny górę. Jeżeli Państwo nagle musiałoby utrzymywać 200 tys. bezrobotnych więcej, wtedy wolą te dotacje przeznaczyć na dofinansowywanie nieopłacalnych dziedzin przemysłu. Różnica między Polską a Niemcami lub GB polega na tym, że tam robi się wiele rzeczy z głową a w Polsce prawie wszystko bez głowy – w Polsce zamyka się zakłady a ludzi wywala się na bruk, podczas gdy inne kraje z Polską pomocą o swój przemysł walczą do ostatniego naboju.
    Polska miała swój przemysł, jaki on był taki był, ale zamiast go ratować to po prostu zniszczono i rozprzedano co się tylko dało. Zamykać firmy potrafi każdy, je ratować tylko nieliczni. Mamy takich polityków jakich mamy… Trochę pudru na nos, kolorowe światła i wada wymowy, i polityk jest gotowy. Resztę zrobią usłużne media. Ręce mi opadają na to jak słucham ludzi przekonanych o genialności naszych polityków, jak to oni niby wybudowali wszędzie piękne supermarkety, piękne autostrady, banki, ubezpieczalnie itd. dodać tylko do tego jeszcze agencje towarzyskie i burdel jest w komplecie. Nie widzicie tego, że Polska jest już tylko dostarczycielem taniej siły roboczej a jak wasze żądania będą zbyt wygórowane lub państwo nałoży na zagraniczne firmy w Polsce zbyt duże podatki, to ci nie będą długo zwlekać, produkcja zostanie przeniesiona do Chin. Mniejsze firmy Kowalskich, które profitują ze zleceń od dużych koncernów zbankrutują jedna po drugiej. Polska gospodarka to diabelski krąg i już tylko jakiś przewrót lub cud w kraju może ten stan rzeczy zmienić. Na cuda raczej bym nie liczył 👿

   • Ged12
    Marzec 13, 2012 o 4:55 pm

    No dobra dobra, zahaczyłeś o globalizacje i Chiny, ale dlaczego w to wmieszałeś Wielką Brytanię w której pewna pani skasowała górnictwo? Związkowcy przez 10lat strajkowali, a wyobraź sobie to jest dopiero „kolebka”. Anglia jako pierwsza zaczęła wydobycie węglą kamiennego i to nie tylko na użytek machin parowych ale tez do zasilania ich „fajerlejsów”. No i co? NIc.

   • Blaupunkt
    Marzec 14, 2012 o 8:33 am

    Ty faktycznie nic nie kumasz. Z Twoja logiką, to można faktycznie daleko zajść. Napisz jakiś komentarz,podaj receptę na sukces dowolnej branży
    Chyba wiesz o tym, że politycy kupują dla siebie przywileje poprzez dawanie ich także innym.Jak na razie to państwo płaci za to co sobie przegłosowało.Czyż PO to nie zbieranina UW i AWS-u?
    To takie trudne do zrozumienia
    Branża górnicza rocznie odprowadza do budżetu i związanych z nim instytucji ok. 7-7,5 mld zł. W latach 2000-2009 górnictwo węgla kamiennego wpłaciło do budżetu państwa, budżetów lokalnych ponad 58,7 mld zł, czyli 34 proc. swoich wpływów ze sprzedaży węgla.Stan polskiego gornictwa to w duzej mierze zasluga samych politykow, w tym nieudolnych rzadow AWS, rozwiazywano kopalnie, niszczono szkoly gornicze, rozwalono caly region walbrzyski, a dzis okazuje sie, ze brak wykwalifikowanej kadry
    Coraz bardziej razi mnie Twoja niekompetencja.

    PS.KGHM w ciągu czterech ostatnich lat wpłacił do budżetu państwa 10 mld zł tylko z tytułu dywidendy. Co roku wpłaca też do polskiego budżetu państwa około 4 mld zł z tytułu podatków, składek ZUS i innych opłat. W ciągu najbliższych 4 lat wpłaci do budżetu z tego tytułu aż 16 mld zł podatku, a może i więcej. Łącznie, w ciągu najbliższych kilku lat będzie to więc kwota około 26 mld zł, a więc 3 kwoty, jaką MSP chciano uzyskać ze sprzedaży w roku 2009/ 2010 wszystkich oferowanych przedsiębiorstw. Chyba widzisz różnice pomiędzy dobrym ,a złym liberalizmem ? I widzisz,że Platforma Obłudy to drugie…. To i tak jest komplement

    I nie porównuj stanu gospodarek,zaplecza naukowo-technicznego a przede wszystkim stanu demokracji i rządzących w GB i Polsce,

   • Ged12
    Marzec 14, 2012 o 9:54 am

    „I nie porównuj stanu gospodarek,zaplecza naukowo-technicznego a przede wszystkim stanu demokracji i rządzących w GB i Polsce,”
    Dlaczego? Skoro wasze porównania z ochrona swojego przemysłu bogatych Niemiec, czy GB tam krwiście i smacznie wychodzą ja nie mogę ich używać? Cieszy mnie, że w końcu węgli ma rzeczywistą wartość, bez dotacji dla naszej ulubionej przez Gierka klasy górniczej robotniczej. Przypomnij mi kiedy to te nasze „kolebki” w ciągu tych 23 lat przyniosły zysk. Prawdziwy zysk? Wielkie molochy, z wielkimi marszami krzywdy i jeszcze większymi wymaganiami opieki nad ich wielką krzywdą, a spawacz, tyle, ze nie kadłubów w innym mniejszym miejscu pracy miał na karku i w głowie huczące zdanie: ” jak ci się nie podoba, to na twoje miejsce mam 10ciu…” I tyrał za wirtualne nadgodziny za najniższą krajową, podniesioną o premię x 100+ nagroda.Mam w nosie tych PRLowskich górników, hutników i stoczniowców jako przykład awangardy robotniczej itd itp., w dodatku obrośniętych dobrze żrącymi działaczami związkowymi, będącymi tak na prawdę oddelegowanymi działaczami partyjnymi na odcinek „niezależny związek”.No i żeby było „na okrągło” Jeśli nie mam porównywać bogatych do nas, no to o co właściwie common, z tym że nas nie stać na te fanaberie i utrzymywać te pomniki rozpędzonego socjalizmu?

   • Misiekpancerny
    Marzec 17, 2012 o 5:36 pm

    Zablokowałeś mi możliwość odpowiedzi Ponetowi,Jego wpisów jakoś nie zablokowałeś,a tak,zapomniałem,że Jego bardziej lubisz,mam dosyć,tego forum-bis,życzę Ci wszystkiego najlepszego,poważnie,ale nie przetrwasz miesiąca,a jak padniesz,wpadnij na mój klub,może nauczysz się jak godzić różne opcje polityczne.Papa misiowie puszyści,było miło 🙂

   • Marzec 17, 2012 o 5:58 pm

    Niczego nie blokowałem! Dyskusja na tym forum idzie do max. 10 odpowiedzi, jest to spowodowane warunkami technicznymi. Post po.neta ocenzurowałem i upomniałem go w prywatnym mailu. Tak więc nie zarzucaj mi proszę, że jestem nieuczciwy wobec użytkowników. Nikogo nie zmuszam do uczestnictwa w tym forum. Portal nie polegnie, zobacz na statystyki odwiedzających portal. Dziennie jest ich ponad 1000 ❗ Z Onetem skończyłem na zawsze. Nie mam zamiaru wspierać tej czerwonej michnikowej gadzinówki. Komu podoba się kolor czerwony to jego sprawa. Pouczenia przyjąłem jednak nie skorzystam z zaproszenia. Gdy Onet zamknie już swój portal ludzie, co ma w planie, to zawsze można założyć klub na moim portalu. I jeszcze jedno, zmień proszę nazwę klubu z „Różnijmy się pięknie” na „Partia Jednością Narodu” – bo ma on tyle wspólnego z różnorodnością poglądów co Polska z demokracją. Pozostaje mi tylko ubolewać nad moimi rodakami i potwierdza słuszność mojej decyzji o emigracji z braku perspektyw w Polsce i braku możliwości na odsunięcie od życia publicznego czerwonej zgnilizny. Ja w pojedynkę was nie zmienię. Historia oceni was sprawiedliwie – a czy wasze dzieci i wnuki wybaczą wam życie przeszłością i na koszt przyszłości? W to już bardzo wątpię – czerwona zgnilizna kiedyś ulegnie całkowitemu rozkładowi – ale potrwa to jeszcze z 25 lat ❗ Czy wtedy będzie jeszcze Polska ❓ Obawiam się że nie. I powtarzam jeszcze raz, o portal xami.pl się nie martw, wszystko idzie we właściwym kierunku a wasze kolektywne(przepraszam za użycie komunistycznego zwrotu) opuszczanie jego od samego początku wziąłem pod uwagę. Pozdrawiam.

   • Misiekpancerny
    Marzec 17, 2012 o 9:20 pm

    Normalnie się wzruszyłem,życzę Ci wszystkiego co najlepsze na nowej drodze życia z tymi kretynami Polakami,którzy nie zwiali za granicę tak jak Ty,Teraz masz pełną gębę frazesów na temat jak żyć w Polsce,a kompletnie tej Polski nie znasz.Podobnych Tobie mentalnie spotkałem w USA gdzie wszyscy walczą z komuną w 20 lat po obaleniu komuny,mentalność betonu zbrojonego nie zna granic jak widzę.Zresztą mam to gdzieś,ale nie zamierzam dłużej firmować tego szajsu swoja osobą i proszę o usunięcie profilu,proszę publicznie bo jakoś prywatnie nie mogę się doprosić,ale to pewnie przez te błędy techniczne.

   • Marzec 17, 2012 o 10:27 pm

    Szczęśliwej drogi już czas

   • johohanan
    Marzec 18, 2012 o 1:35 am

    Beton „Prostytucji Obywatelskiej” nie wytrzymał ciśnienia? 😀
    Symptomatyczne.Który to już z kolei? Niestety jest to bardzo silne antypolskie środowisko które przez ostanie 20 lat wyrządziło nam ogromne szkody.

   • Marzec 18, 2012 o 1:59 pm

    Bredzili coś o różnorodnościach poglądów i wzajemnym szacunku. Po publikacji pewnych niewygodnych im artykułów i komentarzy zaczął się masowy exodus. Padła komenda: WSIE NAZAD !!! – i uszli da swaich 😈

   • johohanan
    Marzec 18, 2012 o 3:12 am

    Nikogo nie zmuszam do członkostwa na tym portalu jak i nikogo stąd nie wyganiam. Do PiS-owca jeszcze mi bardzo a to bardzo daleko. Mogłem pisać pod innymi nickami, dla mnie to żaden problem. Nie robiłem tego a i tak np. przypisany zostałem do usera @johohanan. To już jest paranoja!
    Twierdzisz że ponad 100 zrobiło w tył zwrot. Nie dziwie się temu, nie znaleźli tutaj zwierzęcych ataków na Kaczyńskiego i tekstów typu, winowajca leży na Wawelu i podobne nieludzkie wynaturzenia znane powszechnie z chlewa na omlecie. Nikogo tutaj nie trzymam na siłę, ale dam Wam dobrą radę, jeżeli ktoś wyciąga do Was rękę to nie walcie mu w odpowiedzi w mordę. Bądźcie też samokrytyczni. To Wasz bardzo duży problem.
    Pomimo kolektywnego opuszczania tego portalu przez twoich znajomych portal rozwija się prężnie. Ponad 1000 odwiedzających dziennie TEN portal potwierdza słuszność konceptu tej platformy dyskusyjno-społecznościowej, i nie zmieni się to do końca jego istnienia.

    CUDNE 😀 POZDRAWIAM

   • po.net
    Marzec 13, 2012 o 9:50 pm

    Oki miśczuniu 🙂 klepiesz na okrągło te polecenia UEkomisarzy dla potulnych komisarzy zarządzających polską masą upadłościową, podpierasz je zwykłymi plotkami (4 mld dopłat!!!, płaceniu przez miasto za energię ), podlewasz własnymi teoriami, a wszystko to razem nazywasz faktami.
    Może odpowiedz mi wreszcie EUkonomisto:
    -dlaczego stocznie starounijne nie zostały potraktowane tak jak stocznie polskie? Gdyby Tusk miał wolę, oświadczył by Angeli na ucho, że stocznie polskie będą wspierane i dotowane jak niemieckie. Ale do takiego postępku trzeba mieć wolę i jaja, a nie futbolówkę między nogami.
    -czy uważasz, że bankrutującej Grecji należy oddać nasz ostatni wdowi grosz, a trzeba likwidować własne zakłady pracy tylko dlatego, że nastały takie warunki, iż nie są te zakłady w stanie spełnić wymagań fiskalnych?
    -czy uważasz za normalne rozwalenie kierownictwa i szantażowanie aresztami szefów dobrze prosperujących przedsiębiorstw?
    -czy komunikację miejską nazwiesz bankrutem, tylko dlatego, że notorycznie przynosi straty?
    Jeżeli ja mam uwierzyć w google, szmogle i propagowane szwindle, to Ty musisz uwierzyć w to: http://tiny.pl/hptt5
    Z pijonierskim pozdrowieniem.
    P.S. starsza pani spróbuj, jeżeli pozwalają na to środki, co warta jest reklama Bilobilu Forte.

   • Marzec 13, 2012 o 10:00 pm

    Ten kierowca mi najwyraźniej kogoś przypomina :mrgreen:

   • Ged12
    Marzec 14, 2012 o 10:02 am

    Mi też, kogoś kto wywodził się z dawnego zaboru pruskiego, i kto w spisach ludności figurował jako obywatel rzeszy. No na pewno nie jakiegoś ruska. Ruskie na 100% nie jeździli takimi dobrymi samochodami!!!

   • Misiekpancerny
    Marzec 14, 2012 o 6:45 pm

    Ty mnie Ponet nie doprowadzaj do desperacji 🙂 Co z tego,że odpowiem na pytania i przytoczę dane,skoro i tak jesteście zakodowani na JEDYNĄ SŁUSZNĄ I NIEPODLEGAJĄCĄ NEGOCJACJI NASZĄ NAJPRAWDZIWSZĄ PRAWDĘ.A wszelkie fakty jakie są przytaczane przeciwko naszej prawdzie,to żydo-masoński spisek Jewropy w celu zwasalizowania naszej Ojczyzny Umęczonej,jęczącej pod jarzmem reżimu Tuskaczenki,który zamienił Ojczyznę Naszą Skąd nasz Ród w kondominium niemiecko-rosyjskie 🙂 Jaki jest sens dyskusji,skoro równie dobrze mogę pie*dolnąć łbem w mur,na to samo wychodzi,nigdy nie przyznacie się do faktu,że rzeczywistość mija się z Waszymi wyobrażeniami,
    to nawet byłoby zabawne gdyby nie było tak żałosne.

   • Ged12
    Marzec 14, 2012 o 7:14 pm

    @Misiek jakoś tak za szybko doszedłeś do tego wniosku heheheh To wszystko ma być przeciwwaga na odcinku TVnoewskiego zakłamania i znieczulenia narodu przez polskojęzyczne media. Ale przez chwilę całkiem nieźle się bawiłem. Własnie pojawił się trzeci z kolei artukuł o traumie i kłamstwie smoleńskim9 polecam objawienia i wizje niejakiego Ciapały reksachrystusa- to jest odjazd jak po koktajlu z meskalinysld i lizolu podany dożylnie) No i ze cztery o tym jaka to PO jest brzydka.:) Pobawiłem się i wystarczy, to miejsce dla smoleńskich hobbystów i wyznawców prezesa. Kolejny świat równoległy.

   • Misiekpancerny
    Marzec 14, 2012 o 8:11 pm

    Jeżu kolczasty Ged,nie zostawiaj mnie samego, czuję się jak Oberleutnant von Nogay na obserwacji w szpitalu psychiatrycznym,przy teście z kurą 🙂
    – Co to jest – pyta generał?
    – kura – spokojnie odpowiada von Nogay
    – Na pewno kura? – dociekliwej ale jeszcze bardziej spokojnie pyta generał
    – Na pewno
    – A może pan się myli, może to nie jest kura. Dajmy na to pies
    – To nie jest pies! To jest kura – odpowiada podirytowany von Nogay
    – Niech się pan dobrze przypatrzy – nadal spokojnie mówi Generał – Twierdzi pan kategorycznie, że to nic innego jak zwierze nazywane kurą?
    – Twierdzę kategorycznie, że to jest osioł– ze wściekłością wyrzuca z siebie von Nogay. Yyyyy to znaczy przepraszam. Chciałem powiedzieć, kura!
    – Osioł? Z zaciekawieniem w głosie mówi Generał?
    – Nie, przejęzyczyłem się, To jest kura
    – a skąd pan do głowy przyszedł osioł, a może to zwierzę przypomina osła?

   • Marzec 14, 2012 o 9:16 pm

    @starsza_pani, a myślisz, w jakim celu zapraszam tutaj ludzi o różnych poglądach politycznych? Dlaczego za moje odmienne poglądy od waszych jestem zaraz PiS-owcem ? Nigdy nie należałem do żadnej partii i należeć nie zamierzam. Czy Polska to jest kraj już stracony na zawsze? Czy Wy macie pojęcie jak inne narody krytycznie podchodzą do swoich rządów? A co jest w Polsce? Za parę wybudowanych autostrad i stadionów za niemieckie pieniądze wielbicie Tuska jak Niemcy kiedyś Hitlera. To jest nienormalne w XXI wieku. Nauczono was nienawiści, ale nie zauważacie przy tym, że jesteście oszukiwani od rana do wieczora. Wasz ukochany rząd okrada wasze dzieci i wnuki a z was robi żebrakami europy. Wy oczywiście nie widzicie problemu. Zobaczycie za 15 lat, jaki olbrzymi błąd popełniacie. Ale czy wtedy jeszcze będzie Polska? Bardzo w to wątpię – no chyba, że naród się przebudzi ze snu drugoirlandzkiego.

   • Marzec 14, 2012 o 9:01 pm

    Jeżeli oczekiwałeś tutaj przez 24 godziny na dobę listów pochwalnym pod adresem Tuska i PO to się bardzo przeliczyłeś. Nie miałeś nic na ich obronę a na temat katastrofy smoleńskiej nie podjąłeś ani razu dyskusji – bo chyba to co pisałeś nie chcesz nazwać dyskusją?
    To nie jest portal Pis-u i dla PiS-u – w założeniu portal ten służyć miał prawdzie – waszej i naszej – ale zaobserwowałem, że na nasze prawdy brak Wam argumentów to chwytacie się metod znanych z bagna onetowskiego, gdzie cała rzesza psychopatów na czele z precz_z_antkiem poza wściekłymi atakami ludzi krytykujących obecny rząd i ludzi nie zgadzającymi się z kłamstwami smoleńskimi obraża i atakuje ich w sposób taki, że odnoszę wrażenie, że to są jakieś wściekłe płatne trolle z Rosji – gdyż tak Polak z Polakiem rozmawiać nie powinien.
    Od rana do wieczora zachwycacie się tym indywiduum Niesołowskim, plujcami Kutzem i Bartoszewskim, i największym szkodnikiem na polskiej scenie politycznej Palikotem.
    To już nie jest fanatyzm, to jest już faszyzm i zaślepienie porównywalne do czasów III Rzeszy !!!!!!

   • starsza_pani
    Marzec 14, 2012 o 9:05 pm

    Wasze, nasze. Nie rozśmieszaj mnie. Swoim obiektywizmem

   • Ged12
    Marzec 14, 2012 o 10:10 pm

    No i czysty pislamizm, hoffmanisz bracie aż miło i ty jeszcze mi coś o bezstronności powiedz, np, ze bezpartyjny jesteś 🙂 Do tego zadęcie jak u młodego kleryka kaprala na porannym kazaniu. Pozwolisz mi samemu odpowiadać, za moje błędy, przeżyć je samodzielnie i rozwiązywać swoje problemy? Czy też masz na to egzekutywe?

   • po.net
    Marzec 14, 2012 o 9:37 pm

    Witajcie misiek, wydaję kolejne chińskie oświadczenie: kręcicie, stroszycie misiek piórka, ale nie odpowiadacie na pytania, a to już jest gorsze niż nocne moczenie.
    Moje pytania nie wymagają żadnych Waszych 🙂 danych, a danych klepanych przez papugi narodów w szczególności. Papugom narodów zadano pieprzu z lewej ręki, dlatego też pieprzą – skoro już łaskawi byliście wspomnieć von Nogaya.
    P.S. zaczynacie misiek przechylać się w stronę turystyki indywidualnej tj. osobistych wycieczek. To nie jest chińskie ostrzeżenie 🙂

   • Marzec 14, 2012 o 9:41 pm

    Obydwóch Was lubie… Ale muszę przyznać się, że nikt mnie tak nie rozśmieszał na omlecie i na xami.pl jak Ty. Posiadasz jakiś szczególny dar, że po przeczytaniu każdego Twojego wpisu parskam śmiechem :mrgreen:

   • Misiekpancerny
    Marzec 14, 2012 o 11:33 pm

    Dobrze wiesz Ponet,że ciężko mnie sprowokować do ataków personalnych,Ty starasz się o to za każdym razem z marnym skutkiem.Po co miałbym się dopasowywać do twoich fekalno-urynalnych dowcipów,które tak bawią naszego Webmastera.A właśnie Webmaster.Sam sobie odpowiedziałeś Webmaster na pytanie po co nas zaprosiliście.Jako kwiatek do kozucha i poligon doświadczalny Waszych wprawek w temacie,”polemika z przeciwnikami politycznymi” w nawiasie „pomatołami”, ale to nie jest polemika,tylko dożynki.Zaprosiłem ponad stu znajomych,wszyscy tu zajrzeli i zrobili w tył zwrot,nawet tacy twardziele jak Ged,bo dyskusja na tym portalu jest kompletnie pozbawiona sensu,a Ty panie niepisiak i sprawiedliwy,czas zajrzeć do lustra i dobrze obejrzeć swoją gębę,bo jakoś mi się widzi,że metka PiS sterczy Ci zza kołnierza jak baner wyborczy Prezesa.Mówiłem,że to się źle skończy jak będziesz się pakował w pyskówki między userami,zawsze stając po jednej stronie barykady.TO JEST PORTAL PiSu i dla PiSu i nic tu po mnie,to tylko strata czasu.Było miło,a teraz się kiście we własnym narodowo-katolickim sosiku,papa 🙂

   • Marzec 14, 2012 o 11:55 pm

    Nikogo nie zmuszam do członkostwa na tym portalu jak i nikogo stąd nie wyganiam. Do PiS-owca jeszcze mi bardzo a to bardzo daleko. Mogłem pisać pod innymi nickami, dla mnie to żaden problem. Nie robiłem tego a i tak np. przypisany zostałem do usera @johohanan. To już jest paranoja!
    Twierdzisz że ponad 100 zrobiło w tył zwrot. Nie dziwie się temu, nie znaleźli tutaj zwierzęcych ataków na Kaczyńskiego i tekstów typu, winowajca leży na Wawelu i podobne nieludzkie wynaturzenia znane powszechnie z chlewa na omlecie. Nikogo tutaj nie trzymam na siłę, ale dam Wam dobrą radę, jeżeli ktoś wyciąga do Was rękę to nie walcie mu w odpowiedzi w mordę. Bądźcie też samokrytyczni. To Wasz bardzo duży problem.
    Pomimo kolektywnego opuszczania tego portalu przez twoich znajomych portal rozwija się prężnie. Ponad 1000 odwiedzających dziennie TEN portal potwierdza słuszność konceptu tej platformy dyskusyjno-społecznościowej, i nie zmieni się to do końca jego istnienia. Prędzej zamknę ten portal zanim przekształci się on w portal gloryfikujący rząd, aferałów, zbrodniarzy komunistycznych i ludzi, którzy od lat powinni gnić w kryminałach. 👿

   • po.net
    Marzec 17, 2012 o 1:49 am

    Blondyn misiek znów dał dvpy (proszę nie cenzurzyć:)
    Nigdy blondynie nie uważałem Cię za pomatoła :)))) z Tobą jest znacznie gorzej :))))))))))))))))))))))))

  • Ged12
   Marzec 16, 2012 o 10:56 pm

   A to nie te amerykanckie oszusty od saksów i goldmanów szejkom te pieniądze zdefraudowali, no te pieniądze za które mieli kopic te ruiny?

 2. piotr z gdyni
  Marzec 9, 2012 o 7:30 pm

  Raport Najwyższej Izby Kontroli nie pozostawia złudzeń w sprawie stoczni w Gdańsku i Szczecinie. Rząd nie zadbał wystarczająco o ich przyszłość, a podejmowane przez niego decyzje były chybione i przyczyniły się do upadku obu stoczni w 2008 roku.
  Według Najwyższej Izby Kontroli, która opublikowała raport w sprawie restrukturyzacji Stoczni Gdynia SA oraz Stoczni Szczecińskiej Nowa Sp. z o.o., kardynalnym błędem Aleksandra Grada był brak odwołania się od decyzji Komisji Europejskiej, kwestionującej pomoc publiczną dla polskich stoczni. Starania Ministra Skarbu Państwa o znalezienie inwestora, który zagwarantowałby restrukturyzację stoczni i zapewnił ich rentowne funkcjonowanie na konkurencyjnym rynku zakończyły się niepowodzeniem. Komisja Europejska nie zaakceptowała żadnego z przekazanych jej planów restrukturyzacji i zdecydowała, że udzielona wcześniej stoczniom pomoc publiczna musi zostać zwrócona.
  Raport NIK opatrzony jest datą lipcową. Do opinii publicznej informacja ta przebiła się jednak dopiero kilka dni temu, lecz i tak w szczątkowej postaci. Gdyby raport ujrzał światło dzienne przed kampanią wyborczą, być może wyniki wyborów wyglądałyby zupełnie inaczej. Dokument, liczący 99 stron, przedstawia ogromną liczbę nieprawidłowości, które miały miejsce podczas restrukturyzacji obu stoczni. Oto niektóre z nich:
  Projekt ustawy kompensacyjnej opracowany został na zlecenie Ministerstwa Skarbu Państwa przez prywatną kancelarię prawną. Niecelowe było ograniczenie zakresu wykorzystania przy tych pracach merytorycznej wiedzy i doświadczenia pracowników departamentu nadzorującego stocznie. W konsekwencji takiego trybu prac legislacyjnych, a także działania pod presją czasu, w ustawie kompensacyjnej niektóre przepisy nie spełniały wymogów decyzji Komisji Europejskiej, były nieprecyzyjne lub niespójne z innymi przepisami. – czytamy w raporcie.
  Swoją drogą skandalem jest powierzenie analiz prywatnej kancelarii prawnej, podczas gdy ministerstwo dysponuje doradcami i ekspertami, których utrzymanie stanowi poważny koszt budżetowy.
  Tymczasowego nadzorcę, a następnie zarządcę kompensacji (tych samych dla obu stoczni) wybrano, pod względem formalnym, zgodnie z ustawą kompensacyjną. Były to jednak arbitralnie wskazane przez Agencję Rozwoju Przemysłu SA osoby (tymczasowy nadzorca) lub podmioty kapitałowo od niej zależne (zarządca kompensacji) – w obydwu przypadkach bez doświadczenia w prowadzeniu likwidacji lub upadłości. Ustalono dla nich relatywnie wysokie wynagrodzenie, nie egzekwując przy tym ustanowienia realnego zabezpieczenia ewentualnych roszczeń powstałych z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Były to działania nierzetelne, niecelowe i niegospodarne. Łącznie w okresie od stycznia 2009 r. do 31 marca 2011 r. wynagrodzenie zarządcy kompensacji SSN i SG wyniosło 15 mln zł brutto, a do zakończenia procesu kompensacji może wynieść 17,2 mln zł. – donosi raport NIK.
  Zobowiązania finansowe wobec stoczniowców także pochłonęły ogromne środki. – Łączne koszty ochrony praw pracowników wyniosły ok. 761 mln zł, z czego pracownikom wypłacono ok. 638 mln zł. W ocenie NIK, uwzględniającej skalę zaangażowanych na ten cel środków, wsparcie pracowników w poszukiwaniu nowego zatrudnienia nie przyniosło zadowalających rezultatów. Spośród ponad 9 tys. zwolnionych stoczniowców nową pracę znalazło niespełna 3 tys. osób. – czytamy w dokumencie.
  Jak donoszą badający sprawę posłowie PiS, przedstawiona tu liczba trzech tys. osób, które miały znaleźć zatrudnienie, w niedługim czasie znacznie spadła, gdyż podjęli oni w większości pracę czasową.
  Mimo, że wycena mienia postoczniowego, zdaniem NIK, sporządzona została zgodnie z ustawą kompensacyjną, to:
  cena wywoławcza majątku wystawionego do sprzedaży przetargowej, została określona przez zarządcę kompensacji na podstawie oszacowania jego wartości w tzw. warunkach wymuszonej sprzedaży, przyjmując, że stanowi ona 50% ceny rynkowej. W ocenie NIK, działaniem gospodarnym byłoby podjęcie próby sprzedaży majątku za wyższą cenę – donoszą urzędnicy Najwyższej Izby kontroli.
  Nie sfinalizowano transakcji z inwestorami katarskimi, reprezentowanymi przez firmę Stichting Particulier Fonds GREENRIGHTS (SPFG), którzy wylicytowali w pierwszej procedurze przetargowej większość mienia obu stoczni. Zatrzymane zostało wadium wpłacone w imieniu SPFG w kwocie 36,1 mln zł (26,5 mln zł w SG oraz 9,6 mln zł w SSN). Zarządca kompensacji wielokrotnie kierował do SPFG informacje o zamiarze dochodzenia odszkodowań za niedokończenie transakcji. Były to jednak działania niekonsekwentne, gdyż do dnia zakończenia kontroli nie przedstawiono SPFG szczegółowego wyliczenia kwot, które miałyby być przedmiotem roszczeń.
  Minister SP podejmował intensywne działania w celu nakłonienia SPFG do sfinalizowania transakcji. Niektóre z tych działań były jednak nieprzejrzyste. Inwestorzy odstąpili od transakcji kupna wylicytowanego mienia, motywując to przede wszystkim wadami prawnymi sprzedawanego majątku stoczni. SPFG zarzucił także Ministrowi SP bezpodstawne wycofanie się z gwarancji, że SPFG będzie mógł zrezygnować z transakcji bez żadnych negatywnych konsekwencji. Minister zaprzeczył, aby kiedykolwiek takich gwarancji udzielał. Przygotowywanie listu z gwarancją potwierdził jednak ówczesny Wiceprezes Zarządu ARP SA. NIK nie ustaliła stanu faktycznego w tym zakresie, ze względu na sprzeczne wyjaśnienia oraz brak dostępu do niektórych dokumentów przywoływanych przez SPFG.
  SPFG zobowiązał się wobec MSP do ponoszenia kosztów utrzymania wylicytowanych aktywów SG i SSN od dnia 22 lipca 2009 r. do daty zakończenia transakcji, pod warunkiem dostarczenia w ciągu siedmiu dni oszacowania całkowitych kosztów ich utrzymania. Nierzetelnością było dostarczenie zarządcy kompensacji stosownego pisma MSP dopiero w dniu 29 lipca 2009 r., czyli w dniu upływu wyznaczonego przez inwestora terminu. Utracono więc szansę uzyskania 6,7 mln zł (koszty utrzymania majątku stoczni w okresie od 22 lipca do 17 sierpnia 2009 r.)
  Koszty procesu kompensacji przedstawione Ministrowi Skarbu Państwa do zrefinansowania z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców wyniosły do końca I kwartału 2011 r. co najmniej 158 mln zł.
  W ustawie kompensacyjnej nie zostały precyzyjnie ustalone zasady refinansowania z FRP kosztów i wydatków postępowania kompensacyjnego. W ocenie NIK, wskutek przyjęcia przez MSP rozszerzającej interpretacji ustawy kompensacyjnej, do października 2010 r. z FRP bezpodstawnie zrefinansowano wydatki w łącznej kwocie ok. 2,9 mln zł.
  NIK zaznacza, że procedurze wystąpiły nieprawidłowości, co do których Minister Skarbu Państwa powinien podjąć zdecydowane działania sanacyjne. Dotyczą one nieprawidłowego (bezzasadnego) refinansowania niektórych kosztów i wydatków postępowania kompensacyjnego ze środków publicznych Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców. W tym zakresie Najwyższa Izba Kontroli wnosi do Ministra Skarbu Państwa o podjęcie zdecydowanych działań mających na celu uzyskanie zwrotu od ARP SA oraz zarządcy kompensacji bezzasadnie zrefundowanych kwot wraz z należnymi odsetkami.
  Raport, zamieciony przed wyborami pod dywan, nie zdołał się spod niego wydostać nawet przed zaprzysiężeniem rządu. Mimo, że opublikowano go w połowie listopada na stronach NIK, sprawę przykryły rozłam w Prawie i Sprawiedliwości oraz oczekiwanie na expose premiera.
  Tymczasem Donald Tusk, który wprawdzie zabiera tekę Gradowi, powierza ministerstwo skarbu byłemu wiceministrowi, archeologowi z Krakowa. Miejmy nadzieję, że Mikołaj Budzanowski należycie zastąpi ministra Grada w wyjaśnianiu sprawy zrujnowania polskich stoczni wskutek nieudolności rządu.

  • aida1708
   Marzec 13, 2012 o 10:44 pm

   Mam dość tych stoczni od lat! W końcu jaki ustrój będziemy budować w Polsce? Kapitalizm ,czy wracamy do komuny? Widzę,że wszystko Wam się w głowach pomieszało , żadnego zdroworozsądkowego myślenia, baba ze wsi ma więcej oleju w głowie i tak zarządza aby wszyscy byli syci , rodzina i wszystko co żywe w gospodarstwie.

   • po.net
    Marzec 13, 2012 o 11:11 pm

    O, to to!
    W tym „żądzie” nie ma właśnie baby z olejem w głowie.
    No bo jak np. można zmniejszyć rentowność firmy? Powiedzmy KGHM? Można drastycznie podnieść podatek od kopalin,a przy niekorzystnym wahnięciu koniunktury łatwo wykazać nieopłacalność dzieła.Można dla przedsiębiorstwa ustalić takie warunki, że wypracowane zyski(tak, zyski) nie pozwolą na przepisowe daniny dla budżetu, zusu, nfz, itp. a przedsiębiorstwo bez zmniejszenia danin stanie sie bankrutem.
    Stocznie w bardzo niekorzystnych warunkach wewnętrznych i zewnętrznych nie były w stanie spełniać swoich zobowiązań fiskalnych i „opłatowych”. Jakoś dziś nikt nie oburza się „futrowaniem” banków komercyjnych – przedsiębiorstw pasożytniczych, żyjących z zakładów produkujących wartość dodaną, „żywność” dla banków, handlu i.in.

   • aida1708
    Marzec 14, 2012 o 6:15 am

    Zawsze mówiłam ,że solidaruchy nie mają głowy do rządzenia, pierwsze co to należało w 89 r powołać szkołę do kształcenia elit politycznych aby nauczyli się podstaw ekonomii a nie wieszali nam orzełki gdzie się da,przywracali przedwojenne święta zmieniali co się dało, tak się spieszyło przedwojennym kapitalistom i hrabiom i Bóg wie czym się zajmowali prawie dwa lata, fabryki leciały na łeb na szyję a potem mówili :cenę za fabryki dyktuje kupiec! Teraz te ciemne ludy siedzą w UE i co robią, niektórzy to nawet języków nie znają. Polska ciemnota dorwała się do władzy i weszła na salony europejskie 😦 👿

   • Misiekpancerny
    Marzec 14, 2012 o 7:12 pm

    Amen Aida.Prawdziwe Prawdziwki są zdumieni,że najlepsze interesy po upadku PRLu robili byli dyrektorzy i menadżerowie partyjni,a kto miał robić? Mózgowcy rodem z Solidarności,nie mieli pojęcia o prowadzeniu firm,bo zawsze byli siłą najemną i doprowadzali do ruiny lotem koszącym,nawet najlepiej prosperujące zakłady.

   • po.net
    Marzec 14, 2012 o 10:01 pm

    Oho, znalazłeś bratnią duszę? :)))))

   • aida1708
    Marzec 14, 2012 o 6:52 am

    Co ja będę się przejmowała stoczniowcami , robili rozpierduchę przez tyle lat wiec zasłużyli sobie na to , nie chcieli pracować niech teraz sobie odpoczywają. Jakie straty zrobili przez te lata strajków i jeszcze życzyli sobie zapłaty za leżenie.Jak żyje nikt mi nie zapłacił za leżenie choćby za jedną godzinę. Mnie nikt nie pytał jak poszłam z roboty na pierwszy ogień , i nikt się nie pytał co będę robić. Pierwsi bezrobotni nie mieli szans nic znależć, żadnego zajęcia. Pracowałam wtedy w handlu a to siadło, Ci co mieli małe sklepiki za komuny tez mieli ciężko bo towary przemysłowe nie szły.Ludzie stracili oszczędności , inflacja szalała i brak dochodów ze względu na bezrobocie.W 1993r zaryzykowałam wzięłam małą pożyczkę i nie powiodło się. Szybko biznes zwinęłam i musiałam dołożyć do tego nowe samochody i wtedy zostałam bez samochodów i bez żródła dochodu.Musiałam iść do kapitalistów tych co umieli ukraść pierwsze miliony i być u nich wszystkim a do tego pracować od świtu do nocy 7 dni w tygodniu, bo sklepy spożywcze otwarte były 24 godziny na dobę.Biznes też padł.bo facet nie zarabiał na raty na wielki pawilon , który kupił od bankruta Przez następne lata było coraz gorzej. Widziałam jak ludzie tracili wielkie pieniądze i zostawali z długami na całe życie i to nie tylko Polacy ale Holendrzy i Francuzi.też polegli. Więcej już się w Polsce nie pokazali. Ja też się nie śpieszę do kraju.Wystarczy ,że posłucham radia i obejrzę dziennik czasem i mam dość.

   • Ged12
    Marzec 14, 2012 o 10:19 pm

    Ile masz tej hipoteki, ze tak płaczesz i na banki wyzywasz?

   • Ged12
    Marzec 14, 2012 o 10:20 pm

    Przepraszam Aido nie trafiło gdzie miało 😦

 3. Misiekpancerny
  Marzec 9, 2012 o 8:52 pm

  Szacunek Piotrze,to jest ten poziom dyskusji na jaki czekałem od dawna 🙂 Grad już nie miał prawa do odwołania się od decyzji UE ,bo ta decyzja dotyczyła całego naszego stoczniowego przemysłu,a w przypadku kiedy Stocznia Gdańska z niego wypadła,automatycznie UE potraktowała pomoc stoczniom za bezzasadną i zapadł nieodwołalny werdykt o zwrocie przyznanej pomocy unijnej,Grad równie dobrze mógł sobie pisać na Berdyczów.Jedynym sposobem na uratowanie czegokolwiek była sprzedaż tego co pozostało.Pominąłeś dość istotne wnioski z raportu NIKu jak choćby ten,że Blisko 4 mld zł – tyle miała wynieść pomoc publiczna, udzielona stoczniom w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie w latach 2005-2007.Stocznia Gdańsk otrzymała – według raportu – 86,51 mln w formie przejęcia zobowiązań, pożyczek i dokapitalizowania. Stocznia Gdynia – blisko 3 mld (w tym 2,5 mld z tytułu gwarancji Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych). Stocznia Szczecińska Nowa – 886,81 mln (w tym 536,2 mln gwarancji KUKE). Raport stawia też tezę,że kluczowym okresem dla polskich stoczni były lata 2005-2007,bo wtedy to była najlepsza koniunktura na rynku stoczniowym.NIK wskazał też na duże problemy związane z obliczeniem ostatecznej kwoty pomocy publicznej. Miały na to wpływ m.in. samowolne decyzje o tym, co jest, a co nie jest pomocą publiczną przez zarządy stoczni czy Korporację Polskie Stocznie. Dla przykładu – KPS udzielała stoczniom kolejnych pożyczek, nie uzgadniając z UOKiK sposobu ich kwalifikowania, samodzielnie uznając, że to pożyczki komercyjne. Natomiast zarząd Stoczni Gdynia nie uznawał na przykład za pomoc publiczną podwyższenia kapitału zakładowego o 515 mln, pochodzących ze środków Ministerstwa Skarbu Państwa.Prezes NIKu Jacek Jezierski stwierdził „Tworzono wciąż nowe strategie, choć stare nie zostały zrealizowane, wielokrotnie zmieniano koncepcje i przesuwano terminy, zapewniając Komisję Europejską i stoczniowców o skuteczności najnowszych rozwiązań – twierdzi Jezierski. – Ale jednocześnie pomijano rzeczowe uwagi Komisji Europejskiej i krajowych ekspertów, którzy alarmowali, że przedstawiane plany są nierzetelne.” Ta wypowiedź dotyczyła rządów PiSu.Twierdzenie,że ten raport miałby wpływ na wynik wyborów jest bezzasadny,bo jak widzisz bardziej bije on w PiS niż w PO,które zostało syndykiem masy upadłościowej,którą to rolę odziedziczyło po poprzednim rządzie.

  • piotr z gdyni
   Marzec 9, 2012 o 9:06 pm

   Nie podałem ciekawej informacji, zwrócił na nią uwagę, o ile pamietam, prof. Krasnodebski. Antypolski herr Tusk zakomunikował, że był dumny z tego, że udało mu się stocznie zlikwidować, uważał to za swój wielki sukces. Wreszcie zlikwidował to gniazdo polskiego niepokoju (tego nie powiedział) a miejsca pracy przeniosł do Niemiec (to jest oczywiste). Chodzi o kilkadziesiąt tysięcy miesjc pracy; Bo tu nie chodzi tylko o miejsca w stoczniach ale również w przemyśle dostawczym, w sumie okolo 30 tys miejsc pracy. 1 miejsce w pracy w przemyśle generuje 5 miejsc pracy w usługach (to jest znana reguła statystyczna). A wiec 30 tys w przemyśle * 5 = 150 tys miejsc pracy. W sumie antypolski herr Tusk zniszczył tylko przy pomocy tej operacji 150 tys + 30 tys = 180 tys miejsc pracy. One WSZYSTKIE zostały przeniesione do Niemiec a herr Tusk dostał nagrodę Karola Wielkiego(jednego z największych polakożerców w historii) za walke z polskim patriotyzmem (komitet powiedział: z nacjonalizmem w Europie Wschodniej; jak wiemy herr Tusk na froncie wschodnim walczyl tylko z Polakami!).
   Polacy powinni o tym mówić, gdzie tylko się da, przez najbliższy miesiąc, zorganizować z pięć konferencji prasowych na ten temat, nagłośnić sprawę , gdzie się tylko da. Nie dawać się wkręcać w głupawe dyskusje o niczym pod dyktando funkcjonariuszy medialnych. Ludzie z Gdańska, Gdyni i Szczecina powinni przygotować streszczenie raportu i powiadomić mieszkańców w swoich okręgach wyborczych o wynikach kontroli NIK; pewnie na Wybrzeżu sporo jest byłych pracowników stoczni – niech znają wyniki kontroli NIK. Na salonie 24, zdaje się Kokos26 pięknie opisał, jak powinna wyglądać profesjonalnie zrobiona konferencja prasowa, wspierana multimedialnie. Ludzie do dzieła! Rząd Tuska dostarcza wam co i rusz amunicji, a wy na co się oglądacie? Że sam się zastrzeli? Jak będziecie tacy niemrawi, to my, wyborcy konserwatywni, stworzymy sobie inną opozycję, która wie, po co jest opozycją!
   W związku z tym co ustalił NIK a co w skrócie podano w artykule za działanie na szkodę Polski powinno się wykorzystać dla „zasłużonych” w niszczeniu polskiego przemysłu w tym Stoczni reje z niedokończonych w budowie statków dla wywieszenia ich „zasług”. Ci którzy tu bełkoczą o jakimś ojcu i innych niech wezmą pod uwagę, kto faktycznie rozkradł majątek narodowy a wcześniej 10 mld usd na pomoc w „obalaniu” komunizmu, który w całości przechodził przez „ręce” Gieremka głównego kasjera ichnich.
   Ten ryży agent doprowadził do upadku całą Polskę i Naród! Lepsze zapytanie to co on NIE doprowadził do upadku? Wszystko! Ryży kudła pod sąd jak słusznie wnioskuje Solidarność 2010! Mają świętą rację. Cała mafia tuskowa na czele z ruskim agentem z Ruskiej Budy pod Międzynarodowy Trybunał Stanu za celowe i świadome niszczenie naszej Ojczyzny i Obywateli. Zaprowadził reżim i terror w kraju jak na Białorusi. Precz ze zdrajcami! Won z naszej Ojczyzny!!!

   • aida1708
    Marzec 13, 2012 o 10:50 pm

    Nie lubię ani PO ani PISu i upraszam abyśmy nie używali tutaj epitetów, naczytałam się tego na omlecie. Jest nas na razie tak mało, ze możemy postarać się powstrzymać od tego, a jak ktoś nie może wytrzymać niech krwi sobie upuści na omleciie.

   • Marzec 13, 2012 o 11:00 pm

    Słuszna uwaga ❗ Ale rośniemy w siłę…Nie od razu Kraków zbudowano a po 3 tygodniach istnienia xami.pl zbudowaliśmy już solidne fundamenty pod naszą wspólną platformę społecznościowo-dyskusyjną. To co zbudujemy tego chronić przed burzycielami będziemy jak oka w głowie. Nie damy z naszej platformy zrobić przechowalni dla psycholi i burzycieli. Wspólnie nam się ta sztuka pewnie powiedzie, a i stosowane mechanizmy zabezpieczające chronią nasz portal przed spamerami i burzycielami. Pozdrówka 😎

   • po.net
    Marzec 13, 2012 o 11:13 pm

    Tak uważam … ale każdy powinien zacząć od siebie 🙂

  • piotr z gdyni
   Marzec 9, 2012 o 9:12 pm

   Uzupełnienie: Gdy herr Tusk niszczył Polskie Stocznie, frau Merkel przyznała wielkie rządowe subsydia stoczniom w Warmeminde i w Rostocku i załatwiła im parę kontraktów. Herr Tusk i min. Grad pod Trybunał Stanu za celowe niszczenie polskiej gospodarki !

   Polacy o tym wiedzą. Ale bezmyślne, tępe debile POpierajace ślepo Partię Obłudy i tak mają to gdzieś. Jaki jest ten durny POlski wykształciuch? Jeśli tuskowcy mu prawą rękę utną, to on i tak lewą na nich zagłosuje. Bo przecież PiS (teraz już raczej „resztki”) jest „bee”, a Kaczka to „kurdupel”. Tych „argumentów” nic nie przebije. Lepiej w tym kraju za naszego życia już nie będzie. Będzie gorzej. Coraz gorzej…
   Dlatego teraz została wprowadzona Ustawa o nie jawności przetargów i likwidacji. Wiedzieli dlaczego uchwalili tą Ustawę. Zwykła afera, następna z kolei. Która to już? Ponad 600 jest na pewno. I ten nierząd nadal jest przy korycie i działa na szkodę Polski i Narodu. To jakieś kpiny z nas w żywe oczy.A Naród jak barany idzie na rzeż i wybiera swoich oprawców. Nie do uwierzenia!

   • johohanan
    Marzec 9, 2012 o 11:57 pm

    Problem pomocy finansowej państwa dla stoczni w Szczecinie , Gdyni i Gdańsku to problem drugorzędny.
    Polskie stocznie stanowiły w dobie kryzysu konkurencję dla stoczni niemieckich.
    Stocznie niemieckie były w tej dobrej sytuacji, że Unią Europejską rządzi kanclerz Niemiec Angela Merkel.
    W Polsce nikt nie rządzi!!!
    Wiemy, że stocznie Szczecin i Gdynia sprzedano za 364 miliony, to tyle ile wart jest grunt i pieniądze za sprzedaż urządzeń na złom.Grad, stwierdził, że stocznie kupił największy bank Katarski QInvest.
    Grad jest kłamcą, oszukał polskie społeczeństwo i powinien być postawiony przed Trybunałem albo siedzieć z Dochnalem i Pęczakiem.Na stronie internetowej ministerstwa, stoi, bądź stało, że QInvest razem z Qatar Islamic Bank dali TYLKO GWARANCJE !!! spółce Stichting Particulier Fonds Greenrights zarejestrowanej na Antylach Holenderskich.
    Innymi słowy w raju podatkowym, gdzie jeździ na gościnne występy poseł Platformy Palikot.
    Podobne oświadczenie złożył QInvest, który oświadcza, ze jest jedynie doradcą inwestycyjnym a nie funduszem inwestycyjnym.
    Stocznię Gdyni kupił, a raczej wylicytował, United International Trust B.V.United International Trust powstał w 2006 roku, ma wiele siedzib, w tym na Cyprze, Amsterdamie, Curacao, Arubie na Antylach Holenderskich, Anquilli, Irlandii.
    Takie EUREKO
    Miało być „tanie państwo”? No to jest.Bierzcie, kupujcie prawie za darmo.

    Plany szwindlarzy powidodly sie wraz ze zmiana ekipy.DLACZEGO NIKT NIE BRONIŁ STOCZNI? Bo nie oplacało sie. Na upadku mozna zarobic krocie – można spytać Misiaka.

    Ciekawe informacje na portalu morskim
    http://www.portalmorski.pl/artykul/index/kto-kupil-stocznie-gdynia/12619

    Pozdrawiam Piotrze z Gdyni

   • Misiekpancerny
    Marzec 10, 2012 o 1:26 am

    No właśnie dlaczego ? Może dlatego,że PiS zamiast zajmować się gospodarką,całą swoją energie skierował na wykrycie mitycznego układu,który wreszcie znalazł w swoich szeregach.Takie pierdoły jak stocznie,infrastruktura czy ogólnie pojęta gospodarka,były mało nośne medialnie,konferencje Ziobry i Kamińskiego to było cuś.Nie jakieś tam stocznie,zresztą zawsze Guzikiewicz mógł zwołać malowniczy wiec pod stocznią,na którym Prezes,mógł zademonstrować,że stoi po przeciwnej stronie niż ZOMO.

   • johohanan
    Marzec 10, 2012 o 2:58 am

    System kłamstwa szanowny Miśku, który stanowi kościec totalitaryzmu czerwonego i brunatnego, paradoksalnie pozwala wielu osobnikom – szczególnie takim, co w warunkach normalnej, zdrowej konkurencji ludzi utalentowanych, w zawodowej rywalizacji natychmiast by odpadli – odnieść niesamowity sukces.
    System kłamstwa działa jak walec.Kto nie z nami,, tego należy wyrzucić z życia społecznego i zmusić do milczenia albo do psychiatrycznego leczenia.
    Kaczyński to jest prawdziwy polityk, który wie co chce zrobić i nie boi się podejmować decyzji, jakich nie podjąłby żaden inny polityk w Polsce.
    To rożni Kaczyńskiego od Tuska, że Kaczyński definiuje polskie problemy strzałem w 10. Kaczyński podejmuje odważne decyzje polityczne, ma jakiś projekt generalnej przebudowy polskiej rzeczywistości i ja go doskonale rozumiem, bo gdyby udało się zrobić tylko dwie rzeczy w Polsce, bylibyśmy o 10 lat do przodu.
    Bzik Kaczyńskiego zwany układem lub IVRP, to nie jest imaginacja wariata, to jest jak najbardziej poprawna diagnoza i każdy kto się nie wstydzi myśleć przyzna Kaczyńskiemu w diagnozie rację.

   • Ged12
    Marzec 10, 2012 o 9:08 am

    „To rożni Kaczyńskiego od Tuska, że Kaczyński definiuje polskie problemy strzałem w 10. Kaczyński podejmuje odważne decyzje polityczne, ma jakiś projekt generalnej przebudowy polskiej rzeczywistości i ja go doskonale rozumiem, bo gdyby udało się zrobić tylko dwie rzeczy w Polsce, bylibyśmy o 10 lat do przodu.”
    zapewne te dwie rzeczy to lustracja i dezubekizacja. I już wszyscy szczęśliwi. Tylko gdzie umieścisz tą część społeczeństwa, tą która stała tam gdzie ZOMO, skoro Madagaskar już dawno zajęty, a Sybir nadal nie nasz?

   • Marzec 12, 2012 o 10:09 am

    Inne kraje znalazły dla takich miejsce…Dlaczego w Polsce one miałyby się nie znaleźć? Przecież nikt nie zamknie wszystkich komunistów jak i nikt nie zamknie wszystkich tych, którzy stali tam gdzie ZOMO. Tu chodzi o sprawiedliwość i praworządność. Zbrodniarze, mordercy i złodzieje muszą stanąć przed sądem i zostać osądzeni – przepadek mienia rozumie się jako oczywista oczywistość. – A wszyscy z przeszłością TW i PZPR muszą być wykluczeni z życia publicznego. – I tu nie robię żadnej różnicy – jak wszyscy to wszyscy ❗ 👿

   • Ged12
    Marzec 13, 2012 o 5:08 pm

    No to stworzysz nową grupę wykluczonych. I co niby potem z nimi zrobić? Nawet Stalin z Hitlerem nie podołali, Pinochet też, choć sprawniej zapełniał stadiony niż my i wcale mu euro nie było potrzebne. A Jak ci wykluczeni się zbuntują, bo niby po jakiego mają być wykluczeni i zaczną zakładać komitety obrony, skakać przez płot i maszerować na Warszawę? Mało tych wykluczonych już mamy, potrzeba nam następnych? TKM i wszystko jasne, to wszystko już było wielokrotnie w historii i nawet nie zaczęło się od wycięcia „Świętych Dembów”, a o wiele wiele lat wcześniej

   • aida1708
    Marzec 14, 2012 o 2:57 am

    Skąd masz pewność co Kaczyński potrafi , to tylko teoria ,brednie i sny o potędze ? Po dwóch latach uciekł od odpowiedzialności. Co to za polityk który tak się upoił władzą ,że nie chciał słyszeć o podzieleniu się władzą z PO 2005 r i zachowywał się jak małolat , woda sodowa uderzyła mu do głowy. Potem zbudował dziwną , śmieszną koalicję, że przez 2 lata to nie był rząd a cyrk , codziennie mieliśmy igrzyska, Panowie tak harcowali, i zaczęli się zabawiać aż zle skończyli wszyscy.Wygranym z 2005 roku Bóg nie pobłogosławił , wszystko poszło nie tak.Smutne bo to wiele kosztowało Polskę i nie mówię tu tylko o pieniądzach ale o skłóconym społeczeństwie.

   • johohanan
    Marzec 14, 2012 o 7:41 pm

    Kaczyński jest człowiekiem, który ma jeden jedyny cel – działać dla Polski i mieć satysfakcję z tego, że działa dla niej uczciwie i skutecznie.
    Czy wyobrażasz sobie Tuska, Palikota,Pawlaka, Napieralskiego, Piskorowskiego, Wałese i reszte tego badziewa, razem na imprezie mowiacych sobie zarty i klepiacych sie po plecach? Ja, tak, ale Kaczynskiego w tym towarzystwie nie zobacze. On z tym towarzystwem jest nie kompatybilny. Kaczyński, dla III RP i jej przedstawicieli nie jest żadnym partnerem. On jest kimś, z ich perspektywy, z innego świata,,świata w ktorym nie ma Misiaka i Sawickiej.

   • starsza_pani
    Marzec 14, 2012 o 8:21 pm

    Nie pieprz. Kaczyński dużo mówi, ale póki co niczego pozytywnego nie dokonał. Jest jak większość Polaków. Wie jak powinno być, tylko nie wie jak to zrobić.

   • aida1708
    Marzec 13, 2012 o 11:08 pm

    Co Ciebie boli ? Byłoby dobrze gdyby twoi rządzili? Poczekaj minie kryzys , będzie lepiej ,będzie okazja do zepsucia, póki co twój nieudacznik nie jest na to gotowy, jest chude mleko a własciwie to serwatka a on lubi pić śmietankę przygotowaną przez poprzedników.Poprzednim razem szybko śmietanka się skończyła i wielki budowniczy naszego dobrobytu zwiał aż się kurzyło.Okazał się największym tchórzem ostatniego 20 lecia, i naraził kraj na przedwczesne wybory a czy to nie kosztuje? Poza tym ludzie mają dość tych ciągłych widowisk przedwyborczych. Ostatnie debaty i obietnice poszczególnych partii były tak żenujące , jak nadchodziła godzina audycji wyborczych musiałam wyłączać radio ,nie dało się tego słuchać” jak to my zasługujemy na więcej”.

   • po.net
    Marzec 13, 2012 o 11:22 pm

    W odpowiedzi na Twoje komplementy, muszę tutaj przypomnieć, co
    „aida1708 napisała 13.03.2012 – 22:50
    Nie lubię ani PO ani PISu i upraszam abyśmy nie używali tutaj epitetów, naczytałam się tego na omlecie. Jest nas na razie tak mało, ze możemy postarać się powstrzymać od tego, a jak ktoś nie może wytrzymać niech krwi sobie upuści na omleciie”
    Oko, źdźbło i belka się kłaniają.

   • aida1708
    Marzec 14, 2012 o 2:40 am

    Gdzie przekroczyłam granice przyzwoitości? Pisze powoli i rozważam każde słowo, nieraz wymazuję całe zdania., staram się trzymać język za zębami, żeby czegoś nie chlapnąć! Sprawy mają się tak ,że jak sami obrażamy to są niby żarty ale jak nas opluwają to wtedy już ” belka „w oku własnym. Nie bardzo umiem jeszcze się tu poruszać i skakać, ale odszukam i sprawdzę co ja takiego tu skopałam.

   • Ged12
    Marzec 14, 2012 o 9:59 am

    Ośmieliłaś się nieprzychylnie wypowiedzieć na temat prezesa, świętej solidarności i w ogóle. 🙂

 4. Misiekpancerny
  Marzec 9, 2012 o 10:15 pm

  Chyba nie doczytałeś co napisałem,powtórzę ” 2007-05-01 MIJA TERMIN MOŻLIWOŚCI WSPARCIA STOCZNI PRZEZ RZĄD Upłynął 3 letni termin, w którym można było wykorzystać możliwości jakie daje Art.37 ust.1 Aktu dotyczącego przystąpienia do UE (zezwolenie na wprowadzenie środków ochronnych).
  – BRAK DZIAŁANIA!!! Rząd Jarosława Kaczyńskiego ostatecznie zaprzepaścił możliwość skorzystania z tego rozwiązania zgodnie z prawem Unii (jak w przypadku stoczni w Niemczech) !!!”
  Wiedziałem,że trafienie na rzeczowego rozmówcę popierającego PiS byłoby cudem,szybko to poszło,nie odpowiem Ci pięknym za nadobne i nie posunę się do inwektyw,ani w stosunku do Ciebie,ani w stosunku do polityków PiSu,to poniżej mojej godności.Baw się dalej sam.Ja skończyłem dyskusję z Tobą .

  • piotr z gdyni
   Marzec 9, 2012 o 10:42 pm

   Bardzo dobrze, że ten skundlony naród sycony nienawiścią do drugiego, którego mózg gnojony był medialnym obrazem suksecu i dobrobytu dziś i w najbliższym miesiącu znajdzie się z ręką w nocniku być może jest mu potrzebne w postaci potężnego uderzenia rzeczywistości, która go dosięga lub tylko patrzeć jak go dosięgnie. A tak naprawdę to należy olać ten naród, który niegodny jest nazywania się Polakiem.

   • Misiekpancerny
    Marzec 10, 2012 o 1:13 am

    Cudny bełkot,powiedz jeszcze coś fajnego 🙂

   • ttl
    Marzec 10, 2012 o 1:59 am

    Witam!
    Nie znam się ni w ząb na tzw. „nauce” pt. ekonomia…
    Wiec może coś, tak na rozluźnienie i… do tańca?    i… ;-)))

    Ps.
    Ten portal robi się coraz ciekawszy.
    Co szczerze mnie cieszy – a autorom gratuluję! 🙂

   • Ged12
    Marzec 10, 2012 o 2:09 am

    Chyba jestem kolejnym po @Korabiu który odkrył światło Księżyca, a ty to @Misiu posumowałeś: po co nam kolejny salo24, 😦 Nie nam im jest potrzebny i se założyli. Tutaj inaczej nie będzie.
    Ale pan Piotruś fajnie pojechał, co najmniej kilerem od lemingów 🙂
    No ale cóz Albin Siwak i wszystko jasne :)!!!

   • johohanan
    Marzec 10, 2012 o 2:41 am

    Od dłuższego czasu zwolennicy Platformy są coraz bardziej bezradni w bronieniu swojej ulubionej partii. Już właściwie nie mają sensownych argumentów.Na tym portalu widać to bardzo wyraźnie.
    Może jakąś analizę partii PO przedstawią zwolennicy tej partii?
    Może pochwalą się tymi czteroletnimi sukcesami i cudami?
    Dlaczego głosowaliście na PO?

   • Ged12
    Marzec 10, 2012 o 9:03 am

    I nie zmienisz popularnej wkleiki ani na jotę, jak każe pismo…. Niech multiplikują się w pokoju. Amen.

   • Misiekpancerny
    Marzec 10, 2012 o 10:51 am

    Johohanan przeczytaj sam siebie,właśnie rzeczowo i grzecznie wysłałem Wasze kłamstwa w kosmos i nie stanowiło to żadnego trudu,Platforma popełniła tyle błędów,że dokopanie im jest dziecinnie proste,nie trzeba posuwać się do kłamstw i oszczerstw,kiedyś na życzenie pisiaków dla sportu pokusiłem się o zmasakrowanie PO,zajęło mi to raptem pół godzinki,a mój tekst do dzisiaj krąży po forach wklejany przez zwolenników PiSu jako przykład platformerskiej obłudy i zakłamania i jest nie do podważenia.Napisz prawdę,a ja Ci przyklasnę, ale na bezczelne kłamstwa mam alergię.

   • aida1708
    Marzec 14, 2012 o 3:27 am

    To proste ,że przeciw PISowi bo wolę Warszawę a nie Budapeszt, a może jest coś lepszego – Ateny oni 30 lat w UE to tam nie tylko zielona wyspa powinna być ale nawet mleka ptasiego nie powinno brakować! Tak naprawdę to się przyznam , „republikanin” Kaczyński mi nie leży.On nawet nie wie co to znaczy.Hasło” zasługujemy na więcej” jak się ma do sprzeciwu republikanów amerykańskich torpedujących ustawy, gdzie 40 % ludzi nie jest ubezpieczonych i leczyć się muszą na własny koszt, a wydatek na ubezpieczenie z własnej kieszeni to duże pieniądze . Dla każdego obywatela mieć prace rzadową na koszt podatnika to wielki znaczy, bo oni maja ubezpieczenie zagwarantowane i to dobre. Nawet niektórzy Polacy marzą o takiej pracy nawet byle jakiej aby mieć takie ubezpieczenie , nawet sprzątać w szkole, w salach wykładowych gdzie sprzątają w nocy, bibliotekach i innych wszystkich instytucjach gdzie pracodawcą jest państwo. Zwierzała mi się jedna Polka , której rodzinę dotknął wypadek drogowy. Dobrze , jeżeli jedna osoba w rodzinie ma taką pracę wtedy cała rodzina korzysta z tego ubezpieczenia. Druga osoba może pracować bez ubezpieczenia., to jest naprawdę sprawa najważniejsza w USA.

   • Ged12
    Marzec 16, 2012 o 11:05 pm

    Spóźnieni rewolucjoniści tak maja. Nie bardzo rozumiem skąd ten opór przed ubezpieczeniem w USA, moze składki jakie trzeba by płacić ludziom wydają się za wysokie? Nie wiem. Wiem natomiast, że na szczęście ten nasz „republikanin” kocha socjalizm jako jeden z jego pupilków od urodzenia, To i jego populizm jest gwarancja, ze zawsze spieprzy wszystko czego się podejmie. Dowodów aż nadto, a jednak ciemny lud daje mu się wziąć pod włos. 🙂

   • Marzec 10, 2012 o 3:17 am

    Chciałem tylko przypomnieć, że to Wy szanowni użytkownicy tworzycie ten portal, i to od Was tylko i wyłącznie zależy czy tu będzie Onet, GW, Salon24, Niezależna, etc. – czy po prostu portal, na którym nie istnieją żadne podziały a ludzie potrafią nieskrępowanie wyrażać swoje opinię i poglądy.

    Przyglądam się od paru dni z boku waszym dyskusjom i zastanawiam się na formą tego portalu i nad sensem jego dalszego istnienia – i nasuwa mi się pytanie: czy Polacy dorośli już do współistnienia, czy raczej nie potrafią żyć w jedności bez wroga urojonego? Gdy tylko przypomnę sobie czasy PRL-u, czasy Solidarności 1980 – jaka jedność panowała w narodzie! Wróg był sprecyzowany i wystarczyło machnąć ręką aby całe masy ludzi wyszły na ulicę okazać swoje nieposłuszeństwo wobec reżimu komunistycznego. No i nieformalnie komunistów już nie ma – ktoś tam kiedyś gdzieś przeskoczył motorówką przez płot i tak zapierdzielił w komunę, że ta się rozleciała jak Tupolew pod Smoleńskiem.

    Niestety dostrzegam pewien bardzo duży problem wśród Polaków. Polacy od lat posiadający wrogów, Rosjan, Niemców, Austriaków, Czechów i paru innych nagle ich tracą. Unia nastała i przewróciła wszystko do góry nogami. Wrodzy Polaków pochowali się gdzieś i udają przyjaciół a Polacy w tej nowej rzeczywistości nijak odnaleźć się nie potrafią. – No bo jak tu żyć bez wrogów? Tego nawet Kaźmierz Pawlak z „Sami Swoi” wytrzymać nie potrafił!

    Wbrew pozorom Polacy to bardzo konstruktywny naród, jeżeli nie mają wrogów za miedzą to poszukają ich sobie wśród swoich. – I tak właśnie uczynili. Wróg ich, wróg publiczny numer jeden jest teraz (z braku wrogów prawdziwych) ich sąsiad moher, Katolicy, słuchacze RM i ogólnie wszyscy, którzy mają odmienne zdanie od nich – i nie daj Boże jeżdżą Golfem – a już za żadne skarby ktoś z PiSu. Do tego żyliśmy całe stulecia pod różnymi batami, i z dobrodziejstwa naszych rosyjskich braci jeździliśmy Warszawami, Syrenami i FIATami, które jak wiemy rdzewiały już w katalogach, i nie w smak nam jest życie w jakimś głupim systemie hamerykańskim, gdzie byle jaki moher lub katol ma lepszą furę od nas i chce z własnej nieprzymuszonej woli i wolnego wyboru żyć wg. dekalogu i własnych przekonań.

    I tak właśnie wygląda polska szara rzeczywistość. Niedoceniamy cudzej pracy, pracy która kosztowała autora wiele miesięcy wytężonej pracy, wiele wyrzeczeń i nieprzespanych nocy. Dobra wola i szczere intencje nie liczą się już wcale. Zniszczyliśmy Onet, zniszczyliśmy salon24, zniszczymy też inne. A co?! Obrazimy się jak przedszkolaki i pójdziemy sobie inne portale niszczyć – bo jeżeli ktoś ma na nim odmienne zdanie od naszego to taki portal nie jest nas godzien i nic tu po nas.

    Moje pytanie brzmi: i co dalej?

   • ttl
    Marzec 10, 2012 o 5:26 am

    Powiem Ci tak: spokojnie, co dalej – się okaże.
    Lubię ludzi na poziomie, choćby nawet mieli to być skończeni pisowcy (nie jestem pewien, czy gdziekolwiek tacy istnieją).
    Ok? Może przynajmniej tutaj nie będzie tak szaro.
    Łączę pozdrowienia – wraz z dedykacja audio-video… 🙂

   • Ged12
    Marzec 10, 2012 o 8:53 am

    No tak tak, ale te biedne mohery, a, że ja jestem zydem, masonem, komuchem ubekiem, pożytecznym idiota zindoktrynowanym przez PRL(Albina SIwaka?)ruskim agentem albo niemieckim,polskojęzycznym postkomunistycznym wyznawca PO itd, jakoś odjechało, ale nadal jesteś obiektywny. A niech tam :), starałeś się.Wklejki są łatwe, ogólnie dostępne, ale mają wadę nikt ich nie będzie czytał. Zaproponowałem, wymuszałem, itp by kolega zamieścił cały tekst o „nienormalności” przez cały dzień i kawałek nocy i co dostałem? Proponuję przeczytać Tego „Polaka rozdartego” w całości, jest nie mniej prawdziwy od twojego tekstu powyżej 🙂 i mówi o tym samym A prezes w swej genialności, jak i jego komunistyczni poprzednicy miał rację: jedni mówiii, że społeczeństwo nie dojrzało, on w ogóle widział przypadkowe społeczenstwo, a pan Kurski wypączkowany z pisu określił to jako „ciemny lud” Piszesz o potrzebie wspólnego wroga… Czy to nie kolejna wytarta i zmiędlona kalka żywcem rznięta , własnie z PRLu? 🙂 Pokaż im wroga, a będą szczęśliwi i zatopią,zaślinią się na śmierć, a my będziemy mieli odrobinę spokoju i luksusu? Tak to ma wyglądać: „dziel i rządź” 🙂

    Jeszcze sobie poczekam na cały tekst Tuska, herr Tuska jak kto woli, a jako mieszkaniec w wielu pokoleniach ziem wycyckanych i element podejrzany etnicznie z tego kondominum dodam, że zawsze moi przodkowie mieli jeden problem i zawsze w plecy przy takich okazjach: okoliczności szukania wroga. Zawsze byli za mało niemieccy dla Niemców, a za mało polscy dla Polaków. Miłego dnia wszystkim życzę. 🙂

    A wklejki całości tego tekstu na pewno się nie doczekam oczywista oczywistość i trza będzie własnoręcznie zadziałać. 🙂

   • aida1708
    Marzec 14, 2012 o 5:15 am

    Ty ubekiem a ja prawdziwym sbekiem o reszcie nie wspomnę, powinni mnie dawno powiesić, rozstrzelać, ukamienować tylko tak naprawdę za co? Co ja komu zrobiłam? Tak samo pracowałam dla dobra Polski jak inni. Ci co najgłośniej tu krzyczą kiedyś robili to samo a teraz szybko w aniołków się przemienili i rączki w kościele składają a w sejmie w telewizji i wszędzie zachowują się jak kanalie, co może wiedzieć taki chłopaczek Hofmanik, czy ten święty Terlikowski na którego skarżyła się posłanka Anna Grodzka w ostatnim programie T.Lisa.Terlikowski udający wykształciuszka jest bardzo organiczony a do tego cham jak śmie podważać decyzje świata lekarskiego i sądu.Zyczę mu z całego serca aby te dzieci poczęte cudem i wymodlone jedno zostało gejem, drugie lesbą a trzecie transwestytą ,może Bóg by go wreszcie doświadczy. Jak dotąd niczego nie zrozumiał i nie nauczył.Jest hardy i zatwardziały i nie wie ,że grzeszy, nawet odrobiny w nim nie ma pokory, nie wspomnę o inteligencji.

   • Ged12
    Marzec 14, 2012 o 10:16 am

    Wnioskuję, że chyba pana Terlikowskiego nie lubisz :))))).

   • aida1708
    Marzec 15, 2012 o 12:09 am

    Jestem ciekawa kto go lubi? Trzeba by zapytać internautów., podejrzewam , że on nie da się lubić.

   • Ged12
    Marzec 16, 2012 o 11:08 pm

    hehehehehe U mnie ma swoją nisze ekologiczna w okolicach toruńskiego rezerwatu niech tam ryje, buchtuje i zeruje.czasami warto na niego popatrzeć, żeby wiedzieć:” że takie ludzie tez są” 🙂

   • Fallen
    Marzec 10, 2012 o 2:01 pm

    Webmaster ma sporo racji ,Polaków trzeba cierpliwie uczyć tolerancji na odmienne poglądy ,nie nawracać na siłę i pogłębiać podziały ,ale skutecznie i bez agresji polemizować .Przeczytałem wpisy pod tym tematem i jestem pełen podziwu dla opanowania Miśka ,nie chcę cukrować ,ale dawny Pancerny rozdarł by Piotrusia na szmaty ,ale się potrafił opanować i odpuścić.I o to właśnie chodzi ,można się spierać rzeczowo i przedstawiać swoje racje,bez niepotrzebnej wrogości,w końcu wszyscy mieszkamy pod jednym dachem .

   • aida1708
    Marzec 14, 2012 o 4:47 am

    Całe 20-lecie po 89r. to jedna wielka porażka narodowa, okazuje się ,ze społeczeństwo zostało wyrolowane , ostatnio na Onecie opublikowano,ze 2, 6 miliona ludzi nie płaci swoich zobowiązań i to są poważne zadłużenia ludzi młodych, rodzin rozwojowych , bo chyba emeryt 70 letni nie kupuje sobie mieszkania, co najwyżej kwaterę w wiadomym miejscu. Ile rodzin w Polsce jest posiadaczami czegokolwiek oprócz komuszego mieszkania lub domu zbudowanego za komuny tej przeklętej i znienawidzonej.Sama kolej woła o pomstę do nieba! Tam gdzie kiedyś mieszkałam , przejeżdżał pociąg bezpośredni z jednej strony Polski do krańca drugiej, ile razy teraz trzeba się przesiadać a nawet jechać w międzyczasie autobusem bo tory zostały rozebrane albo pociągi zawieszone ze względu na zły stan torów.Ludzie dokąd my zmierzamy, jest gorzej niż było, co nam z tych autostrad, ludzie w USA jada pociągami do pracy z wyspy Long Island do NYC , samochody zostawiają na wielkich parkingach przy dworcach kolejowych by dojechać do pociągu i wrócić z powrotem do domu jeszcze poł godziny a nawet godzinę drogi do domu, bo pociągi jada wzdłuż wyspy a potem jeszcze trzeba dojechać, bo pieszo nie da się dojść to są wielkie odległości, zabudowa niska , wszyscy mieszkają jak na wsi, a granic miedzy jedną a drugą miejscowością nie widać.Czasem tylko są jakieś nieużytki, nie nadające się pod zabudowę lub lasy jeszcze niewykarczowane ale to tylko kwestia czasu , bo tu gdzie mieszkam cała miejscowość to były pola uprawne a budynki pobudowane 40-30 lat temu a zaraz za 10 minut jazdy wielkie działki tzw. pracownicze o czym świadczą bardzo wąskie drogi i domy stojące blisko drogi , bo to były domki letniskowe z czasem powiększone i rozbudowane ale wciąż jednokondygnacyjne ale często z piwnicą.Dlaczego ludzie jada pociągami skoro są autostrady wzdłuż wyspy, ano dlatego,ze owszem są ale takie korki,ze niestety wszystkie samochody się nie zmieszczą a jak jest wypadek to pasy zamykają i podróż do pracy albo do domu to wielka loteria i niebezpiecznie się jeżdzi. Poza tym jeżeli ktoś jedzie do pracy na Manhattan to tam nie zaparkuje , można tylko sie zatrzymac na chwilę aby wypuscić pasażera albo nie opuszczać samochodu bo sie tarasuje przejazd i to na ulicach poprzecznych przy alejach jest to nie możliwe.Tu okazuje wszystko się opłaci metra , pociągi, autobusy. Z Penn Station z Manhattanu 34str. do końca trasy bilet kosztuje 12 dolarów ale taki jednorazowy a miesięcznie albo wielorazowe pewnie taniej., a ile kosztuje w Polsce, jest to gdzieś około 140 km. Co zauważyłam, że osoba siadająca do taxi nie ma nic do powiedzenia na wyspie Long Island i dają jej drugą osobę w tym samym kierunku nie pytając o zgodę, zresztą nikt nie protestuje. Taka odległość pokonuje się samochodem w dwie godziny a samochodem , pociągiem , metrem albo autobusem w ok. 3 godziny, zalezy jak kto daleko mieszka od stacji kolejowej.

   • johohanan
    Marzec 14, 2012 o 7:07 pm

    Komuno wróć 😀

   • johohanan
    Marzec 14, 2012 o 7:08 pm
   • johohanan
    Marzec 14, 2012 o 7:12 pm

    Historia Reglamentacji w PRL;

    tuż po wojnie — kartki na żywność;

    1 września 1951 – 3 stycznia 1953 r. bony mięsno-tłuszczowe (tylko dla pracowników sektora uspołecznionego);
    lipiec 1976 r. – grudzień 1985 r. – talony na cukier;
    od kwietnia 1981 r. – kartki na mięso;
    od maja 1981 r. – kartki na masło i tłuszcze;
    od maja 1981 r. – reglamentacja mąki i przetworów zbożowych oraz ryżu;
    od czerwca 1981 r. – abonament na mleko dla niemowląt;
    od sierpnia 1981 r. – kartki na alkohol. Pół litra wódki lub butelka wina importowanego miesięcznie. Władze w niektórych województwach przydzielały dodatkowe kartki na wódkę z okazji wesela lub chrzcin.
    Wkrótce potem reglamentowane są papierosy;
    od sierpnia 1981 r. – proszek do prania — 300 g miesięcznie;
    od sierpnia 1981 r. – mydło (1 kartka na 2 miesiące). O zawieszeniu decydowały władze regionalne;
    od sierpnia 1981 r. – reglamentacja wyrobów czekoladopodobnych (100 g miesięcznie.) i cukierków (250 g)od października 1981 r. – kartki na pieluszki;
    od marca 1982 r. – kartka na kartki. Żeby otrzymać kartki, trzeba mieć kartę zaopatrzenia”, której wydanie zostaje odnotowane w dowodzie osobistym;
    od drugiego kwartału 1982 r. Miesięczny przydział na – malucha – 30 litrów,
    od drugiego kwartału 1982 r. – kartki na zeszyty;
    zima 1982/1983 r. – talon na jedną parę obuwia skórzanego lub skóropodobnego całorocznego lub tekstylnego jesienno-zimowego;
    kwiecień 1984 r. – talony na benzynę dla cudzoziemców, odbierane w wybranych kasach walutowych Orbisu;
    Oprócz powyższych towarów reglamentowano także wiele innych towarów, decyzje należały do władz lokalnych.

   • Ged12
    Marzec 16, 2012 o 11:14 pm

    A jednak coś się zmieniło! Ludzie rozebrali tory, bo im się do czegoś innego przydały. 🙂 Fakt nie wszystkim się powiodło, wielu straciło poczucie bezpieczeństwa jaki oferował PRLowski przymus pracy. Mieszkania to problem i długo zostanie problemem. Nikt w kraju nie buduje domów „na wynajem”.

   • Ged12
    Marzec 14, 2012 o 10:09 am

    To znajdź sobie jakiś inny „naród” i nazwij go „Polakami”. Będziesz miał sprawę rozwiązaną, a temu nowemu przybędzie i przynajmniej na początku nie będzie „skundlony” :)))) No nie mogłem się podtrzymać :)))))

   • Misiekpancerny
    Marzec 14, 2012 o 7:46 pm

    7 cudów PRL:
    1. Każdy miał pracę.
    2. Mimo, że każdy miał pracę, nikt nigdy nie pracował.
    3. Nawet mimo tego, że nikt nie pracował, plan był zawsze wykonany w ponad 100%.
    4. Nawet mimo tego, że plan był wykonywany w ponad 100%, nie można było niczego kupić.
    5. Nawet mimo tego, że nie można było niczego kupić, wszyscy mieli wszystko.
    6. Nawet mimo tego, że wszyscy mieli wszystko, wszyscy kradli.
    7. Nawet mimo tego, że wszyscy kradli, nigdy niczego nie brakowało.

   • Marzec 14, 2012 o 8:12 pm

    7 cudów Gierka a 7 cudów Tuska

    Siedem cudów Gierka

    1. nie było bezrobocia
    2. mimo że nie było bezrobocia, nikt nic nie robił.
    3. mimo że nikt nic nie robił, plan wykonywano w 150 procentach.
    4. mimo że plan wykonywano w 150 procentach, nigdzie niczego nie było.
    5. mimo że nigdzie niczego nie było, każdy wszystko miał.
    6. mimo że każdy wszystko miał, wszyscy wszystko kradli.
    7. mimo że wszyscy wszystko kradli, to co kradli, zawsze było.

    Siedem cudów Tuska

    1. jest bezrobocie.
    2. mimo że jest bezrobocie, wszyscy pracują.
    3. mimo że wszyscy pracują, plan nie jest wykonywany nawet w 10 procentach.
    4. mimo że plan nie jest wykonywany nawet w 10 procentach, wszędzie wszystko jest.
    5. mimo że wszędzie wszystko jest, nie wszyscy wszystko mają.
    6. mimo że nie wszyscy wszystko mają, kradną głównie ci, co mają wszystko.
    7. mimo że kradną głównie ci co mają wszystko, nie udaje się nikogo złapać i niczego odzyskać.

   • Misiekpancerny
    Marzec 14, 2012 o 8:39 pm

    Niezłe 🙂 Cuda Kaczyńskiego,patrz niżej 🙂

  • po.net
   Marzec 11, 2012 o 1:17 am

   Misiek, odpowiedz nareszcie, ale swoimi słowami – co stałoby się gdyby ten termin nie został dotrzymany? Mało! gdyby został olany! Przyszedł by komisarz i stocznie pozamykał? Komisarze kit mogą wciskać Tuskowi.
   Co zrobiłby Kaczor? Poszczułby lewaków kotem 🙂

   • aida1708
    Marzec 14, 2012 o 4:56 am

    Heheheh !”Kaczor” to lewak i komuch całą gębą, gdzie on się wychował i co studiował.Największy łgarz jakiego ziemia nosi, „republikanin „,przechrzta, udaje katolika, ponoć chrzczony był w wieku 30 lat, a czepiają się do ślubu Tuska . Slub to można wziąć przed śmiercią jako ukoronowanie udanego związku to nie sztuka męczyć się po ślubie kościelnym , sztuka jest być razem bez ślubu. Zapytajcie tych wszystkich rozwiedzionych co dał im ślub?

   • aida1708
    Marzec 14, 2012 o 5:18 am

    Zresztą daleko nie trzeba szukać, ot pierwsza Sierotka RP 😈

   • johohanan
    Marzec 14, 2012 o 8:16 pm

    A teraz dla równowagi przedstaw karierę Millera i Tuska.Potrafisz?

 5. Misiekpancerny
  Marzec 10, 2012 o 5:43 pm

  Jak mawiał Irzykowski „Lepiej z mądrym zgubić,niż z głupim znaleźć Ale najgorzej jest z głupim zgubić, a to się dzieje najczęściej.” Już wyrosłem z okładania się maczugami i żeby było śmieszniej to ucywilizowali mnie pisi zawodnicy wagi najcięższej,przy których Pan Piotr,jest małą dziewczynką,po
  prostu zaczęliśmy rozmawiać zamiast walczyć i mi to weszło w krew,wolę pogadać,niż obrzucać kogoś g*wnem,to ciekawsze zajęcie 🙂

  • po.net
   Marzec 11, 2012 o 1:35 am

   Czas drogi sąsiedzie, nawet wtedy, kiedy „posługujesz” się oklepanym Irzykowskim, zacząć używać własnej głowy.

   Chodzi mi o to, aby język giętki
   Powiedział wszystko, co pomyśli głowa:

   Obyś znowu
   Pawiem narodów nie był i papugą
   oraz … służebnicąś cudzą.

   • Misiekpancerny
    Marzec 12, 2012 o 12:32 pm

    A niby czym się posługuję ? 🙂 Jeśli mój Irzykowski jest oklepany to co powiedzieć o Twoim Słowackim ? 🙂

   • ttl
    Marzec 13, 2012 o 2:16 am

    Misiek… nie bądź Żyd jakiś, podpowiedz! Zadajesz trudne pytania… :))

   • Misiekpancerny
    Marzec 14, 2012 o 7:21 pm

    Zadaję łatwe pytania TTL,tylko odpowiedzi są trudne,bo nie chcą pasować do wyobrażeń posiadaczy prawdy najmojszej 🙂

   • johohanan
    Marzec 14, 2012 o 7:56 pm

    Gdy w 2005 roku PO szła do wyborów, miała program modernizacji Polski i ludzi, którzy chceli to robić.Po kilku latach nic z niego nie zostało.PO zdobyła władzę na podziale społeczeństwa i piarowych zagrywkach, a ludzi, którzy chcieli modernizować kraj zastąpili osobnicy na poziomie speców od promocji proszku do prania.

    Przypominam zasadę w polityce, którą ujawnił Gowin – „Pamiętaj. Pierwsza zasada w polityce – pie**ol wyborców
    Dla mnie jedno jest pewne,popieranie człowieka , który doprowadził do spadku wszystkich wskaźników gospodarczych to skrajna głupota i zbrodnia przeciw własnej rodzinie,i wlasnego Panstwa. To jest podstawowa zasada demokracji, nie potrafisz, nie umiesz , jesteś leniem i ignorantem , to paszoł won!

   • Misiekpancerny
    Marzec 14, 2012 o 8:22 pm

    Rzad cudów Kaczyńskiego :
    Pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówić taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa’.

    W ramach „my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem”, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku. W tym czasie w ramach „my dotrzymujemy słowa w kwestii taniego państwa”, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele. Mamy najwięcej w historii Polski marszałków sejmu i senatu oraz 4 wicepremierów. Dwukrotnie TK zanegował ustawy przegłosowane w odstępie kilku miesięcy, co jest absolutnym rekordem.

    Mieliśmy w ciągu roku 3 rządy, w ramach tych samych partii, 3 rodzaje koalicji, na trzech różnych pakietach „umów”, do tego dwóch premierów i pięciokrotnie był wymieniany minister finansów. Jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja jednak zostałem premierem, ponieważ premier, który ma 78% poparcia społecznego był za słaby, wymieniliśmy go na premiera, który ma 33% poparcia, a premier który miał 78% poparcia przegrał wybory na prezydenta Warszawy.

    Pierwszy raz od 17 lat Polska zobaczyła masówkę, 160 cm kompleksów spędziło słuchaczy radiowęzła z Torunia do stoczni i uroczyście przysięgało nie rozmawiać z Lepperem, po czym polazło i gadało, ale o tym za chwilę.

    Pierwszy raz od 17 lat w ministerstwie sprawiedliwości w randze wiceministra zasiadł sędzia stanu wojennego i w randze ministra koordynatora komunistyczny prokurator z lat 70. takiej kadry nie miał nawet Leszek Miller. Na fali rewolucji moralnej marszałkiem sejmu, a następnie premierem wybrano 4 krotnego recydywistę, członka powołanej przez SB grupy politycznej, na co dokumenty widział brat.

    Premiera recydywistę zdymisjonowano za warcholstwo, co było ewidentnym chamstwem, by następnie w nocy bez kamer tuż po projekcji filmu o JP II wskrzesić i wsadzić na szczyty władzy. Od 17 lat nie mieliśmy w rządzie koalicyjnym klubu, który w ponad 50% składa się z oskarżonych lub skazanych prawomocnymi wyrokami posłów, znajdziemy w IV RP odnowy moralnej, posła pedofila, posłankę skazaną za fałszowanie przepustek więziennych, europosła oskarżonego o gwałt, rodzimego posła oskarżonego o gwałt, jego żonę oskarżoną o defraudacje, posłankę, która zasłynęła, jako operatorka scen korupcyjnych, a następnie została skazana przez komisje etyki i ta sama komisja uniewinniła posłów korumpujących posłankę.

    Znajdziemy posła wyrzuconego z klubu PiS za jazdę po pijaku, jest poseł wywalony z SO za awantury w dyskotece, jest również poseł powołujący się na znajomości z ministrem sprawiedliwości w czasie egzekucji komorniczej, za co został wywalony z SO, cały ten kwiat polskiego parlamentaryzmu tworzy koalicyjne koło narodowo – ludowe.

    Pierwszy raz od 17 lat minister sprawiedliwości 80% czasu pracy poświecił na konferencje, pierwszy raz minister pokazał społeczeństwu jak się niszczy dokumenty przy okazji sprawy politycznej, gdzie o 6.50 prokuratura wkroczyła do PZU, na wniosek posła Kurskiego, członka sztabu wyborczego PIS, który oskarżył Donalda Tuska o fałszerstwa polegające na kupowaniu bilbordów od PZU. Jak się okazało nie było ani jednego świadka potwierdzającego słowa Kurskiego, firma obsługująca PZU obsługiwała PIS, nie PO, a sędzia w tej sprawie był minister, który był szefem kampanii wyborczej PiS. Sprawę umorzono, poseł Kurski błaga na kolanach o ugodę.

    To samo ministerstwo sprawiedliwości, w ciągu roku zresocjalizowało Rywina, wypuściło Jakubowską i Jakubowskiego, łamiąc prawo aresztowało Wąsacza, nie wyjaśniło ANI JEDNEJ SŁYNNEJ AFERY, łącznie z afera Rywina, którą minister jako członek komisji, ponoć rozwiązał w ułamku sekundy, tylko ówczesne władze blokowały śledztwa.

    Pierwszy raz od 17 lat rząd, który popierał lustrację zamknął do spółki z klerem usta księdzu Sakowiczowi, prezydent podpisał wadliwą ustawę lustracyjna, a następnie sam znowelizował ją do poziomu ustawy, która obowiązywała wcześniej. Nie złapano ani jednego członka układu, nie odebrano emerytury ani jednemu ubekowi, za to opluto wielu opozycjonistów, w tym nieżyjących jak Jacka Kuronia i uczynił to człowiek, który nie spędził ANI JEDNEGO DNIA W KOMUNISTYCZNYM WIEZIENIU, A W CZASIE STANU WOJENNEGO JAKO JEDYNY OPOZYCJONISTA Z KREGU WAŁĘSY SIEDZIAŁ U MAMUSI POD PIERZYNĄ.

    Na tym tle pokazuje się najbardziej czytelny podział w IV RP. Komuniści dzielą się na pisowych i pozostałych, z tym, że pisowi tacy jak Gierek, Jasiński, Kryże, to dobrzy komuniści, pozostali są z układu. Z układu są też wszyscy członkowie opozycji i media, z tym, że w tym wypadku ważny jest kontekst i przydatność „układowa”. Znany polityk opozycji najpierw dostał propozycję objęcia rządu IV RP, potem ogłoszono go morderca demokracji, by znów zaproponować mu miejsce w rządzie.

    Pierwszy raz od 17 lat rząd, który nie zrobił nic w kwestiach gospodarczych, nie wydał najmniejszego dokumentu, choćby najniższej wagi regulującego jakikolwiek obszar gospodarczy, okrzyknął się twórcą 1 punktowej inflacji i PKB na poziomie 5 pkt.

    Pierwszy raz szef kancelarii prezydenta, który wyleciał z niej za prowadzenie spółki z baronem SLD Nawratem, która to spółka jest ulubieńcem prokuratora, po kilku miesiącach karencji został szefem doradców premiera.

    Pierwszy raz od 17 lat ministrem spraw zagranicznym jest kierowniczka magla, która nie odróżnia dwóch najważniejszych dla Polski traktatów regulujących stosunki z sąsiadami. Pierwszy raz od 17 lat 8 ministrów spraw zagranicznych, a więc wszyscy uznali polską politykę zagraniczną za szkodzącą i ośmieszająca kraj.

    Nigdy dotąd w historii 17 letnich zmagań z demokracja, prezydent nie odwołał spotkania na szczycie tłumacząc się rozwolnieniem wywołanym artykułem w niemieckim brukowcu. Nigdy dotąd polski premier nie żebrał o 4 minuty rozmowy z prezydentem USA by w jej trakcie oddać z wdzięczności 1000 polskich żołnierzy na misje `pokojowe’.

    Nie zdarzyło się od 17 lat aby polski premier musiał się tłumaczyć w Brukseli, że Polska nie jest krajem antysemickim, w którym króluje homofobia i nigdy podobnych tłumaczeń nie uznano za sukces dyplomatyczny. Nie zdarzyło się w wciągu 17 lat by prezydent wygłosił 2 minutowe orędzie, oznajmiając, że nie rozwiąże parlamentu.

    Nie było takiego przypadku by ministrem edukacji został szef organizacji, której obecni, przyszli lub byli członkowie pali pochodnie w kształcie swastyk, udawali kopulację z drzewem, oraz miedzy sobą. Nie pamięta Polska takiego przypadku, by członkowie koalicyjnego rządu, podawali rękoma weterynarzy środki wczesnoporonne przeznaczone dla bydła, kobietom zgwałconym przez innych członków.

    Nie miał nigdy miejsca taki przypadek by premier i prezydent z tytułami naukowymi tak kaleczyli język polski, mówiąc „włanczam”, „som”, „świętobliwość Biskup Rzyma”, oraz mlaskali i oblizywali wargi, a pierwsza dama zasuwała do samolotu z reklamówką.

    To był najciekawszy rok od 17 lat, polskie władze w ciągu roku wykreowały i sprzedały taki wizerunek Polski, który świat pamięta z początku XIX wieku. W ciągu tego roku nasze stosunki z Niemcami, UE i Rosja zatoczyły koło i wróciły do czasów Układu warszawskiego i RWPG. W ciągu tego roku wystąpiła największa fala emigracji od czasów stanu wojennego.

    Z 3 mln mieszkań nie powstało ani jedno w ramach programu rządowego z setek kilometrów autostrad w przyszłym roku powstanie 6 km odcinek. Cały ten dorobek nazywał się IVRP, której nie ma na żadnej mapie świata, a powstał ten twór chorej wyobraźni w efekcie rewolucji moralnej, która skalą, siłą i zapachem przypomina szambo spuszczone z Giewontu do Jastarni. To był rok bliźniąt, przetrwaliśmy też rok następny i dziękowaliśmy Bogu, i prosiliśmy go, by już nigdy więcej dobry Bóg podobnych dowcipów nam nie robił.”

   • Ged12
    Marzec 14, 2012 o 10:03 pm

    Misiek i na co ja tu potrzebny:) Dajesz rade!A CK ma swój sznyt i charakter. Tak szybko nie rezygnuje.

   • po.net
    Marzec 14, 2012 o 10:38 pm

    Proszę ile tu faktów!
    „A ten Kaczor to jest świnia! Sztaką gospodarkę rozwalić!….. i to w dwa lata! Aż nie bede na niego głosował”.
    Tak misiek, Twoje fakty to materiał dla Stephena Kinga.

   • Misiekpancerny
    Marzec 14, 2012 o 8:45 pm

    A o kryzysie globalnym to Ty słyszał,a ? Jeśli Kaczyński w dobie boomu gospodarczego chwalił się 6% wzrostem gospodarczym,co dawało nam przedostatnie miejsce w Europie pod tym względem,tuż przed Rumunią,a Tusk w dobie totalnego kryzysu wyciąga 4,5 % to o czym Ty mówisz w ogóle ? To znaczy,że Kaczyński był gospodarczym nieudacznikiem . Helloł,pobudka misiu 🙂

   • Ged12
    Marzec 14, 2012 o 9:47 pm

    A najlepsze jest to, że jak nazwałem @weltmajstra pislamistom to zarzucił mi ze to moja obsesja i ze wszędzie ich widzę. A jest tu jeszcze ktoś inny Johhoohhamn?

   • Marzec 14, 2012 o 9:57 pm

    Znałem kiedyś takiego jednego, on wszędzie czuł spisek i odnosił wrażenie, że ciągle ktoś go śledzi, szczególnie przy słonecznej pogodzie. Okazało się, że był to jego cień. Facet w końcu dał sobie pomóc. Już nie należy do PO :mrgreen:

   • Marzec 14, 2012 o 9:54 pm

    Odsyłam do wykładu profesora Rybińskiego: Link

    Wot, i taki pislamista ze mnie :mrgreen:

   • Ged12
    Marzec 14, 2012 o 10:01 pm

    Wybacz próbowałem przez to przebrnąć, a teraz za późno, żeby do piwniczki się wybrać, bo to koniecznie wymaga wzmocnienia odbioru, spróbuje w sobotę.

   • johohanan
    Marzec 15, 2012 o 6:54 am

    @misiekpancerny „Jeśli Kaczyński w dobie boomu gospodarczego chwalił się 6% wzrostem gospodarczym,co dawało nam przedostatnie miejsce w Europie pod tym względem,tuż przed Rumunią,a Tusk w dobie totalnego kryzysu wyciąga 4,5 % to o czym Ty mówisz w ogóle ? To znaczy,że Kaczyński był gospodarczym nieudacznikiem ”
    **********************************
    Uważam,że w tym komentarzu mijasz się z prawdą.
    Proszę porównaj dane,Na tym wykresie zobaczysz tempo zmian PKB w strefie euro.Zwróć uwagę na lata 2006/07

    W tej tabelce zaś zobaczysz PKB w UE w latach 2000-2008.Również proszę zwrócić uwagę na lata 2006/7 i porównać dane z i nnymi krajami UE.

    http://zsea.bydgoszcz.pl/joomla/pliki/Tygiel/realny%20pkb.pdf

    Unia Europejska PKB 2006/07 (27 krajów) 3.2 2.9

    Belgia 2.8 2.9
    Bułgaria 6.3 6.2
    Czechy 6.8 6.1
    Dania 3.4 1.7
    Niemcy 3.2 2.5
    Estonia
    Irlandia
    Grecja
    Hiszpania 4.0 3.6
    Francja 2.2 2.3
    Wołchy 2.0 1.6
    Cypr
    Łotwa
    Litwa
    Luksemburg
    Węgry 4.0 1.0
    Malta :
    Holandia 3.4 3.6
    Austria 3.5 3.5
    Polska 6.2 6.8
    Portugalia 1.4 1.9
    Rumunia 7.9 6.3
    Słowenia
    Słowacja
    Finlandia
    Wielka Brytania

    Opracowanie: Małgorzata Grzeszczak, na podstawie danych zamieszczonych na stronie http://www.ec.europa.eu/eurostat w dniu 26.11.2009r.
    PKB w UE w latach 2000-2008,

    Co Ty na to? Czy aby na pewno byliśmy na przedostatnim miejscu w Europie?

   • Misiekpancerny
    Marzec 15, 2012 o 9:28 am

    Przepraszam,z nerwów się przestrzeliłem, chodziło mi o nowo przyjęte państwa z bloku socjalistycznego,ale tu też się pomyliłem bo jak widzę Rumunia też nas wyprzedziła 🙂

 6. starsza_pani
  Marzec 14, 2012 o 10:16 pm

  Webmaster, z godz. 21.16.
  @starsza_pani, a myślisz, w jakim celu zapraszam tutaj ludzi o różnych poglądach politycznych? Dlaczego za moje odmienne poglądy od waszych jestem zaraz PiS-owcem ? Nigdy nie należałem do żadnej partii i należeć nie zamierzam. …………………………………………………….. No i pięknie. Ty nie należałeś i nie należysz, ale mnie i innych wtłaczasz tam, gdzie Ci wygodnie. A może rozmawiajmy o różnych problemach z naszego punktu widzenia, Twojego, mojego.
  Nie używam liczby mnogiej wypowiadając się. Piszę wyłącznie w swoim imieniu. I zawsze imiennie się zwracam do interlokutora, nie do jakichś tam Was w imieniu jakichś tam nas.
  Agitki mnie nie interesują.

  • Marzec 14, 2012 o 10:53 pm

   Jako webmaster tego portalu zwracam się ogólnie do wszystkich. Myślę że mam do tego prawo. Staram się jak mogę aby utrzymać tu porządek i nie dopuścić do pyskówek jak na omlecie. Nikomu nie wywalam postów tylko dlatego, że ma inne poglądy. Nie rozumiem w czym problem? Ludzie o innych poglądach obrażają się na to, że na portalu ukazują się artykuły nt. katastrofy smoleńskiej. Przecież nikogo nie zmuszam do czytania ich. Gdy wklejam artykuły o odmiennej tematyce te nie znajdują wielkiego zainteresowania, są pomijane. Forum dyskusyjne, jak sama nazwa wskazuje, służy dyskusji. Do tego każdy z Was ma możliwość do pisania artykułów. Niestety niewielu z tej możliwości korzysta. Śmieszy mnie bardzo fakt, że są użytkownicy, którym wydaje się, że user @johohanan to ja, gdyż nasze poglądy są bardzo zbliżone. Zaczynam mieć spore wątpliwości co do sensu dalszego prowadzenia tego portalu. Chciałem dobrze a wszyło źle. Większość użytkowników oczekiwała ode mnie wściekłych ataków na PiS i J. Kaczyńskiego, jak i ośmieszania badań np. profesora Biniendy. Od nich dowiedziałem się też, że profesor Binienda to skończony tuman i pislamista. Ręce opadają! Nie jest to skierowane do Ciebie. Piszę to tutaj, gdyż muszę gdzieś dać upust mojej frustracji. 👿

   • starsza_pani
    Marzec 14, 2012 o 11:13 pm

    Jako Webmaster masz mieć nerwy jak postronki:) Zdecydowałeś się uruchomić portal dla ludzi o różnych poglądach, nie przewidując, że mogą Ci się trafić ludzie o poglądach ani PiS, ani PO, ani SLD, ani PSL , ani …
    Musisz – jako administrator – zapomnieć o własnych, choć powinieneś je mieć:))) Bo co jest wart człowiek bez własnego zdania?
    A… ha, główka do góry, nie od razu Kraków zbudowano i nie święci garnki lepią:) Wcale nie wyszło źle. A że nie zawsze będziesz głaskany? No i co z tego? Kogo z nas życie zawsze głaszcze?
    Taki Po.net każe mi kupić Bilobil Forte i jeszcze wątpi, że mnie na to stać. A to jest chamstwo. I niech sobie będzie. Przy czym na żadne z moich pytań nie raczył odpowiedzieć. Mam to gdzieś. W sumie nie jest źle:)))
    Rób swoje, jeśli wiesz, na czym Ci zależy.
    😉

   • Marzec 14, 2012 o 11:34 pm

    Zależy mi na tym żeby pokazać światu, że my Polacy pomimo różniących nas poglądów potrafimy się wzajemnie szanować i wspólnie się bawić. Nie mam zamiaru robić tutaj getta! 😦

   • aida1708
    Marzec 15, 2012 o 12:45 am

    Nie jest zle , kto będzie chciał będzie pisał, nikt nikogo na siłę nie zmusi, początki są zawsze trudne, trzeba nauczyć się cierpliwości, kto szybko rezygnuje ten niczego nie osiąga.

   • starsza_pani
    Marzec 15, 2012 o 12:53 am

    Człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi.

    Jeśli Ci zależy, by pokazać cokolwiek światu, to nie pójdziemy razem pod rękę. Bo mnie nie interesuje, co powie o mnie moja sąsiadka.
    Wolnym być i więcej nic …

   • po.net
    Marzec 17, 2012 o 12:12 am

    W łeb XXXX master, zabraniam Ci nawet myśleć o o poddawaniu się, a Ty TO wprost piszesz!?
    Człowieku , poddajesz się po kilkudziesięciu godzinach? Z A B R A N I A M ! 🙂
    Tutaj właściwie nic się jeszcze nie dzieje. Jeden chudy XXXXX wiosny nie czyni.Zwykła XXXXXX służy do opisywania głupoty, XXX to smród w przepoconych portkach Kalisza i Michała Kamińskiego, a na starszą panią proszę pania wystarczy szacunek 🙂 XXXX miała fajny xxxxx, ale to było dawno.
    DAMY RADĘ!
    P.S. Nie bądź onet i niczego nie kasuj, nie usuwaj. Weź np. takiego XXXX – przecież jego texty mówią za niego – no comment 🙂 a taka siaka XXXX, czyli XXXX XXXX – to szczyt rozwoju xxxxxxxx.
    P.S. drugie primo – moją jedyną wadą jest brak czasu
    Po wreszcie trzecie primo pozdrawiam 🙂

    Post ocenzurowano. Webmaster

   • Marzec 17, 2012 o 12:22 am

    Wybacz po.net, ale ja cenie sobie każdego członka tego portalu. Założenie tutaj getta nikomu nie służy. Prosiłbym Ciebie o nie obrażanie nikogo. Można ostro podyskutować, ale proszę żadnych ataków poniżej pasa. Nie interesuje mnie kto jest kim. Jeżeli uznam że ktoś posunął się za daleko i zrobił niestosowny wpis wtedy takowe usunę a dany użytkownik zostanie upomniany. Rozumiem że wszyscy z nas bez wyjątku mamy złe nawyki z omletu, ale starajmy się zachowywać godnie i z szacunkiem do innych osób. Tak długo jak nie będzie tutaj userów typu…, których nie chcę tu wymieniać to nie widzę potrzeby aby atakować się nawzajem zamiast dyskutować. Mam nadzieję że i Ty nam pomożesz w kształtowaniu tego portalu – chlew jest gdzie indziej a tu niech będzie miło i wesoło. Pozdrawiam 😎

   • po.net
    Marzec 17, 2012 o 12:37 am

    Mam nadzieję, że to ixowanie to był pierwszy i ostatni raz. Chyba zmienię swoje hasło na onecie na : onet xxxx, xxxx, xxxx 🙂 bez urazy.
    Proszę o kontakt na pocztę. Do Ciebie nie mogę się dodzwonić. Czekam teraz.

   • po.net
    Marzec 17, 2012 o 12:40 am

    Próba (druga) do Ciebie:

 7. Misiekpancerny
  Marzec 15, 2012 o 12:43 am

  Czy Ty się sam czytasz,do cholery !? Co mi tu wyjeżdżasz z głodnymi tekstami,że ja jestem zawiedziony,bo nie ma ataków na Kaczyńskiego,a jakoś zupełnie pomijasz ataki na rząd i Tuska,bo to w Twoich oczach przecież pożądane i sprawiedliwe,sam napisałeś „Prędzej zamknę ten portal zanim przekształci się on w portal gloryfikujący rząd, aferałów, zbrodniarzy komunistycznych i ludzi, którzy od lat powinni gnić w kryminałach” no to bardzo obiektywne podejscie doprawdy,czyli nawalanie w rzad jest o.k.Kto Ci każe gloryfikować rząd i Tuska ? Ja tylko myślałem naiwnie,że właściciel portalu powinien być bezstronny ,i tak ,lepiej gdybyś pisał te swoje gloryfikacje narodowców pod innym nickiem,przynajmniej stworzyłbyś pozory bezstronności.Ty kompletnie nic nie kumasz ,NIKT nie oczekuje od Ciebie wściekłych ataków na kogokolwiek,TY jako właściciel MASZ być bezstronny i tylko tyle,nie możesz się przyłączać do ataków na którąkolwiek ze stron,wiem że to trudne,ale albo się przyzwyczaisz do tej roli,albo polegniesz.Odpuść sobie,a my doskonale damy sobie radę i przestań wreszcie straszyć likwidacją portalu,jak powiedziała Starsza Pani,weź się w garść i zawiąż nerwy na supły 🙂

  • Misiekpancerny
   Marzec 15, 2012 o 12:48 am

   PS.Nie wiem,kto Ci nagadał głupot,że masz podobny styl do Johohanana,dzieli Was kosmos,Johohanan,ma poczucie humoru i jest elastyczny,Ty jesteś zabawny jak nagrobek i sztywny jak pal Azji 🙂

   • Marzec 15, 2012 o 1:11 am

    Oj szkoda że nie znasz mnie w realu… Zmieniłbyś całkowicie o mnie zdanie.

   • Ged12
    Marzec 15, 2012 o 9:47 am

    Odniósł wrażenie po moich tekstach, choćby po tym z twojego wątku: „A najlepsze jest to, że jak nazwałem @weltmajstra pislamistom to zarzucił mi ze to moja obsesja i ze wszędzie ich widzę. A jest tu jeszcze ktoś inny Johhoohhamn?” Mnie na prawdę rybka i karasie, czy pisujesz pod innymi nickami czy nie, a że macie wspólne jak nie takie samo zdanie z jjohsohaoho to fakt i go po prostu,” bezstronnie” wspierasz Też mi to lolto, Ale zniesmacza mnie jak piszesz do @ Starszej Pani: „. Większość użytkowników oczekiwała ode mnie wściekłych ataków na PiS i J. Kaczyńskiego, jak i ośmieszania badań np. profesora Biniendy. Od nich dowiedziałem się też, że profesor Binienda to skończony tuman i pislamista.”Mnie do tej „większości” nie zaPiSuj Widocznie czytasz tylko swoje wklejki i Johoho, a inne to tabu, dyskusja wklejek z wklejkami linków z linkami, mnie mało podnieca. Pisałem już o tym:” pięć linii to aż nad to dla misia o bardzo małym rozumku, +obrazek to już szok, a jak ma jeszcze wysłuchać godzinny wykład z jutuba to porażka.” Może ja już takim starym misiem zostanę i się nie zmienię w nowomodny telefon-telewizor. i nowomodny nie będę. Czy Binienda to tuman? Nie mnie to rozstrzygać, a w dyskusjach wyjaśniałem wielokrotnie dlaczego jego „badanie” jest dla mnie „Be”. Widocznie mało z tego przeczytałeś i jeszcze mniej zrozumiałeś skoro wyciągnąłeś wniosek, że to „tuman i pislamista” -tylko? Jest to twój porta, portal z tezą, z modnym dzisiaj chwytem zwanym: „Lokowaniem produktu” . I jakoś za grzyba świętego geotermalnego nie chcesz mnie z tego przekonania wyprowadzić, mimo naszych dygresji nie koniecznie na temat, acz cennych ludzkich i „po prostu”. Wojna bootów mnie nie interesuje….

  • Marzec 15, 2012 o 1:09 am

   Gdy znajdę powód do chwalenia rządu pewnie to uczynię. Powtarzam wielokrotnie, że nie jestem PiS-owcem a narodowcem. Oczywiście że poglądowo bliżej jest mi do PiS-u niż antynarodowych partii PO i Ruchu Palikota. To chyba zrozumiałe? Trudno jest utrzymać nerwy na wodzy po tylu trudach włożonych w stworzenie tego portalu i braku dobrych chęci i zrozumienia ze strony niektórych użytkowników. Specjalnie przydzielam każdemu zalogowanemu rolę autora aby ci nie mieli wrażenia, że my jesteśmy w uprzywilejowanej roli i to my dominujemy tematycznie ten portal. Usera po.net znam jeszcze z omletu i lubię jego poczucie humoru. Nie musisz zaraz tego brać jako osobistą obelgę. Dzięki właśnie niemu największe bydle jakie kiedykolwiek pisało na omlecie zostało obnażone własną głupotą i bezsilnością wobec humoru po.net’a. Nie mam też zamiaru wywalać postów np. Geda tylko dlatego że się z nim nie zgadzam, jak i nie wywaliłem postu ttl za nazwanie mnie durniem dlatego też nie widzę powodu ograniczania po.net’a. Gdy uznam to za ataki ad personam to z pewnością takie wpisy wywalę do kosza. Do omletu nam jeszcze daleko. Bywam tam czasami aby porównywać dyskusje tam toczone i muszę przyznać, że malutkie xami.pl może być trochę dumne z całkiem przyzwoitego poziomu dyskusji – pomijając parę wpisów.
   Wnet przerobię pierwszą stronę portalu na formę podobną do wyglądu serwisów wiadomości i każdy będzie mógł znaleźć tematycznie coś odpowiedniego dla siebie. Może to w końcu zmieni negatywny kierunek rozwoju dyskusji na tym portalu. Mam taką nadzieję.

   • Misiekpancerny
    Marzec 15, 2012 o 1:37 am

    Spokojnie,człowieku nie irytuj się,bo Ci się portal rozkręci,a Ty tego nie dożyjesz,nie oczekuj cudów na początku,wszystko musi się dotrzeć,Ty chciałbyś wybuchu bomby atomowej na wstępie,a potem wzrostu napięcia,ale zazwyczaj zaczyna się od strzału z kapiszona.Luzik,zachodzące słońce ponad gór szczytem i łagodny wietrzyk.A z Ponetem się dogadamy tatusiu,zawsze się dogadywaliśmy w ten czy inny sposób,choć boli mnie okrutnie,ze tatko bardziej kocha tego niedobrego chłopczynę 🙂

 8. po.net
  Marzec 15, 2012 o 6:25 pm

  Misia A Misia B, misia Kasia konface .
  Jeszcze Cię poczochram… dziewczynko 🙂

 9. Folksdojcz
  Marzec 15, 2012 o 8:55 pm

  Donald „Dück” lub „admin1” Tüsk (zapis imienia i nazwiska wg. świadectwa urodzenia Dönäld Tüsk, ur. 22 kwietnia 1957 w połowie w Pułtusku, zwany też Cudotwórcą) – znany polski cudotwórca, niedoszły przyrodni brat braci Kaczyńskich (patrz: jego imię), człowiek z układu, okultysta, Słońce Kaszub a od połowy maja 2008 r. również Słońce Peru. Zwany także trzecim tenorem WSI, lumpenliberałem i Chemicznym Donaldem (opis: to człowiek z zasadami). Gorący miłośnik prowadzenia dialogu społecznego za pomocą gazu pieprzowego. Z wykształcenia historyk, powszechnie uważany za wybitnego myśliciela i naukowca. Słynie z posługiwania się chłodną logiką i trudnymi słowami np. hesthuktuhyzacja (własc. restrukturyzacja). Nosi szlachecki tytuł Króla Sondaży. W Księdze Rekordów Guinnessa figuruje jako osoba, która najwięcej razy przeprosiła byłego prezydenta własnego kraju i doczekała się od niego największej liczby gratulacji za wyborcze zwycięstwo. Nie pojechał na mecz z Niemcami, ponieważ nie wiedział, komu kibicować. Jest jednym z trzech tenorów PO. Jego rządzenie miało się skończyć, ale potrwa do 2015.
  Kiedy w 1987 roku napisał w miesięczniku „Znak”, że „polskość to nienohmalność”, a „piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski – tej ziemi konkhetnej, przeghanej, bhudnej i biednej”, następnie w 1992 chciał odłączyć Kaszuby od Polski i wyposażyć je we własną armię, rząd i finanse, a jeszcze później w sprawie wypędzonych opowiedział się po stronie Niemiec – Polacy docenili jego patriotyzm i w 2007 roku oddali na niego swoje głosy. Prawdopodobnie cudy Tuska zakrzywiły czasoprzestrzeń i doprowadziły do powstania w 1979 roku piosenki nagranej przez zespół Fleetwood Mac noszącej jego nazwisko w tytule.

 10. johohanan
  Marzec 16, 2012 o 6:40 am

  „Dzisiaj, 14 marca 2012 roku złożyłem zgodnie z regulaminem Sejmu do Biura Podawczego Marszałek Sejmu następujące zapytanie poselskie do Ministra Skarbu w sprawie wynagradzania za likwidację Stoczni Gdynia i Stoczni Szczecin:
  Szanowny Panie Ministrze,
  Stocznie Gdynia i Szczecin zostały utworzone i funkcjonowały jako nowoczesne zakłady przemysłowe dające zatrudnienie wysoko wykwalifikowanej kadrze technicznej i produkujące statki cenione na całym świecie. W 2009 roku, wskutek sprowokowanej brakiem właściwych działań polskiego rządu decyzji Komisji Europejskiej z 2008 roku (od której wg Najwyższej Izby Kontroli rząd się nie odwołał), Stocznia Gdynia i Stocznia Szczecin zostały postawione w stan likwidacji (w trybie specustawy, tzw. kompensacji).
  Zwracam się do Pana Ministra z następującymi pytaniami:
  1. Czy faktem jest, że zatrudnione przez rząd osoby likwidujące polskie stocznie domagają się od Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa premii za likwidację–kompensację Stoczni Gdynia i Stoczni Szczecin w wysokości ponad 22 milionów złotych?
  2. Jak wynagradzani są członkowie Zarządu Państwowej Spółki Bud Bank Leasing Sp. z o.o.?
  W kontekście ujawnionych wysokości wynagrodzeń osób kierujących budową Stadionu Narodowego w Warszawie zwracam się do Pana Ministra o ujawnienie kontraktów Zarządu Państwowej Spółki Bud Bank Leasing Sp. z o.o., która została wskazana jako likwidator (tzw. zarządca kompensacyjny) Stoczni Gdynia i Stoczni Szczecin. Zgodnie z „ustawą stoczniową” (art. 68 ust. 1) wynagrodzenia zarządcy kompensacyjnego są jawne.
  3. Z jakich przesłanek wynika roszczenie wobec Państwa i jakie jest stanowisko Skarbu Państwa w tej sprawie?

  Janusz Śniadek”
  **************************************
  22 miliony.Teraz (o ile to prawda) wiecie dlaczego trzeba pracowac do 67 roku życia.

  • johohanan
   Marzec 16, 2012 o 7:29 am

   Likwidacja Stoczni Gdańskiej też była bardzo „ciekawa” pod względem finansowym.Czy umowa sprzedaży stoczni była legalna? Ile w rzeczywistości była warta – czy prawdziwe jest stwierdzenie,
   że stoczni nie kupiono tylko wzięto? Czy śmierć przywódców broniących stoczni była przypadkowa?

   Zaledwie 20 – minutowy dokument Wincentego Komana to klasyk gatunku. W dobie pośpiechu i życia w biegu
   taka “wiedza w pigułce” jest czymś bezcennym. Warto poświęcić chwilę żeby zrozumieć, o co tak na prawdę chodziło w sprawie sprzedaży stoczni. Liczby i fakty zawarte w filmie szokują.

 11. starsza_pani
  Marzec 18, 2012 o 9:27 am

  Gwoli uporządkowania.
  User @johohanan 18.03.2012 o godz. 03:12 napisał:
  „Nikogo nie zmuszam do członkostwa na tym portalu jak i nikogo stąd nie wyganiam. Do PiS-owca jeszcze mi bardzo a to bardzo daleko. Mogłem pisać pod innymi nickami, dla mnie to żaden problem. Nie robiłem tego a i tak np. przypisany zostałem do usera @johohanan. To już jest paranoja!”

  Faktycznie, to jest jakaś paranoja, przypisać nick johohanan userowi johohanan, podczas gdy ten, bez cudzysłowu, wali tekstem przynależnym właścicielowi portalu. Hej @Johohanan, nie utożsamiaj się za bardzo z @Webmasterem, albo … odwrotnie.
  I dlaczego pod obydwoma nocnymi komentarzami @johohanana brak rubryczki na odpowiedź? Takie rzeczy to raczej tylko u @Webmastera, co nie?

  Aha, i jeszcze jedno. Czy wypada przytoczyć treść komentarza, który dostałam na pocztę, autorstwa @Webmaster, a który zniknął z portalu, chyba prędzej niż się ukazał, by zilustrować tolerancję jego autora dla wyrażających poglądy – lub tylko zdanie na temat „x” – odmienne od pożądanych?
  Miłej niedzieli, Panowie Webmaster & Johohanan;)))

  • Marzec 18, 2012 o 9:51 am

   Brak rubryczki na odpowiedź spowodowana jest uwarunkowaniami technicznymi. Muszę pozmieniać parę rzeczy aby możliwe było komentowanie ponad dziesięciopoziome. Czasami wyleci mi tekst, którego nie przemyśle do końca. Nie mam nerwów ze stali! Dlatego go usunąłem natychmiast – samocenzura!
   Wulgaryzmy zastępowane są „x”-em – na innych portalach wywalane są natychmiast do kosza a userzy banowani. Tak gwoli tolerancji. Ale jak już wspomniałem, uczestnictwo w dyskusjach i członkostwo na tym portalu jest dostępne dla każdego i na zasadzie dobrowolności.

   Pozdrawiam serdecznie i również miłej niedzieli życzę 😎

  • Marzec 18, 2012 o 11:00 am

   Update: Zwiększyłem poziom komentarzy dziesięciokrotnie, tzn. do każdego wpisu można teraz dodać do 100 dalszych komentarzy. Mam nadzieję, że to wystarczy i nikt już nie będzie miał powodów do narzekań na utrudnienia techniczne i na złego webmastera ❓ 😎

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: